Heartbreaking Shadowrun clone

Dakara: diskuse ke hře v duchu Shadowrunu bez technologie ve středověce laděném fantasy prostředí

Moderátor: York

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Heartbreaking Shadowrun clone

Příspěvek od Jerson »

York píše:To už mě taky napadlo, ale nejde to moc dohromady s počítáním munice. A přijdu tím o hráčské rozhodnutí, jaký mód střelby kdy použít.
Reálné zkušenosti s nereálnými zbraněmi mi říkají, že počítání munice je stejně nesmysl, člověk jí musí zkontrolovat, aby věděl. A pokud hráč nedokáže posoudit situaci kvůli neznalosti zbraní, bude volit mód střelby stejně jen podle mechanické výhodnosti, takže jaká pak volba.
Ale nejspíš takhle:

:arrow? Krátká do 25m
:arrow? Střední do 100m
:arrow? Dlouhá do 300m
:arrow? Extrémní (nad 300m)
Jo, to je trochu mimo.
Pistole na 25 metrů v boji je fakt hodně. Na útočnou pušku je 100 metrů zase málo. Já používal vzdálenosti 5 - 10 - 20 - 50 - 100 - 200 - 500 - moc. Nevím jak detailně řešíš vzdálenosti ale viděl bych to spíše na 20 a 200 metrů, když bych musel dát jen tyhle dvě. Kdybych měl dát čtyři, tak 10 - 50 - 200 - 500. Útočné pušky poněkud podceňuješ na 300 metrů se voják na střelnici na tuhle vzdálenost musel trefit každou ranou do ležícího cíle už v 60. letech. S dnešními optikami a budoucími dálkoměry je to spíše minimum. I když dnešní útočné pušky mají dost mizerně účinnou munici.

Ono by vůbec bylo nejlepší předpokládat, že za 50 nebo kolik let se zavedou jiné ráže, i když určitá klasika zůstane vždycky.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Heartbreaking Shadowrun clone

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zase na tomhle děláš, jo? Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dakara“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů