[RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

RPG Kuchyně proběhla od 15.2.--3.3.2013
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Ledovou vodu řeky Danubius proráží příď člunu, na kterém sedí legionáři v pláštích pod kterými se blýská studená ocel pancířů. V mlze kolem nich se potichu snášejí sněhové vločky a krajinu pokrývá stísněné ticho. Světla jejich vojenského tábora za nimi postupně pohlcuje mlha a ozývají se jen vesla, která čeří hladinu řeky. Vojáci se dívají na půlnoční stranu, kde leží země Germánů, kteří pijí lidskou krev. Již jsou na dosah. Lodice přirazí ke germánskému břehu a legionáři vyskáčou do ledové vody, aby několik posledních kroků k nepřátelskému břehu přebrodili. Nalevo od nich se ozve podivný výkřik, který mlha opakuje kolem nich. Legionáři sahají nervózně po jílcích svých gladiů, ale když nikdo nevyhlásí poplach, opět je nervózně pouštějí. Lodice se otáčí zpět, zatímco vojáci mizí vstříc nesplnitelnému úkolu na druhé straně limes romanus, hranic známého světa...

Postavy, za které budou hráči hrát, patří ke stavu Legio tertia Italica (třetí italské legie), jenž sídlí v Castra regina na polední (jižní) straně řeky Danubius (v místech, kde dne stojí město Regensburg). Vexillatio, jenž je z nich složené, má na základě věštby za úkol projít několik set kilometrů zemí Germánů k zrcadlovému jezeru daleko v cizích horách... aby zastavili čarodějníka Valaa, jenž dokáže přivést duše mrtvých zpět ze zásvětí a připoutat je ke svému záměru. Nikdo v táboře nečeká, že kohokoli z nich ještě kdy spatří...
Použité ingredience píše: - Směrová růžice
- Jádro
. Zrcadlo a zombie

- "Využijte ve své hře jako pomůcku jednu z následujících her: šachy, domino, jenga věž, Rubikova kostka."
:arrow? Aktuální podoba hry (po opravení překlepů a chybek) je ke stažení zde.
Hru si můžete v podobě, jak byla odevzdána, stáhnout zde (0,5 Mb).

Doufáme, že se vám hra bude líbit a budeme moc rádi, pokud nám napíšete po přečtení svoje dojmy a komentáře. Všechny se nám budou velice hodit, pokud budeme hru opravovat a ladit. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od crowen »

Na prve precitanie sa mi to velmi pacilo, akurat som mal wtf moment ked som videl trolla a draka :-)=

Podrobnejsi feedback snad ked budem mat viac casu
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Ecthelion »

crowen píše:Na prve precitanie sa mi to velmi pacilo, akurat som mal wtf moment ked som videl trolla a draka :-)=
K tomu mě inspirovaly příhody jistého římského vojáka jménem Georgios, který se narodil 280 našeho letopočtu... a povedlo se mu jednoho takového plaza porazit. $D

:arrow? Po zpětném přečtení jsem zjistil, že jsem zapomněl zařadit dvojici pravidel, která byly pro tvorbu představy docela důležité (situační bonusy a Habet!). Nějak proklouzly mezi prsty, škoda. Snad v další verzi.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Tindo »

Sakra. Přečetl jsem si spoiler s drakem. :( :D

Na tuto hru se těším, mám moc rád historii s fantasy prvky. I toto období a místo je mi moc jsou mi sympatické, protože na něčem z tohoto prostředí také velmi velmi pomaličku pracuji. Tak jsem zvědavý. (Jestli tam třeba bude Marobudum, nebo jeho trosky a kde bude ležet.)
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Tindo »

Legio tertia je povedená hra, která těží ze zkušenosti autorů s tvorbou. Měl jsem velká očekávání, možná až moc velká, protože to je velmi dobrá hra, ale, aspoň pro mne, to není přímo úžasná hra, ve kterou jsem doufal. Ale možná, že po vylepšení bude.

Dobré tam je skoro všechno. Zaměřím se na to, co by podle mne stálo za vylepšení.
První polovinu knihy by bylo asi dobré obzvláštnit nějakými atmosferickými texty. Jsem nedočkavě čekal, kdy něco takového, aspoň kratičkého, přijde.
Možná, že jsem špatně četl, ale nepostřehl jsem, jak je vlastně velké Vexillatio, jehož jsou hráči součástí. Nepostřehl jsem zásadní informaci, která mne zajímá. Je Vexillatio tvořeno jen hráčskými postavami, nebo jsou jeho součástí i další postavy legionářů?
Trochu zklamáním je pro mne mechanika s použitím dominových kostek. Jedná se vlastně jen o nahrazení hodu kostkou vytažením kamene domina, protož jde jen o to určit, jaká čísla padla. Doufal jsem, že třeba půjde o skládání kamenů, kdy vyhraje ten, kdo dokáže složit více kamenů, nebo něco jiného zajímavějšího.

Velkým plusem a nejpoutavější částí jsou zápletky. To se mi velmi líbí, nejvíce z celé hry.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Tindo »

Pokud mohu, rád bych sem něco přidal pro případné hráče.
Námět na trochu jinou zápletu dobrodružství, pokud by si někdo chtěl třeba hru zahrát podruhé. Je to nápad na jedno dobrodružství, pro podobné prostředí, které jsem nakonec kvůli času ani nerozehrál.


Ve stopách nechvalného dědictví Publia Quinctilia Vara, aneb kdo Římu orly navrátí?

Výprava skupiny legionářů s cílem získat zpět ztracené standarty tří legií zníčených v bitvě v Teutoburském lese, které barbaři odnesli k poctě svých bohů na svá posvátná místa. Při svých cestách za smytí ostudy celého Imperia se hrdinové dostávají na tajuplná místa germánských svatyň kde vládnou nadpřirozené sily, proti kterým budou muset Římané bojovat.


Tloukl Augustus hlavou o zeď,
chtělo se mu plakati.
„Vare, Vare, vojevůdce,
kdo mi orly navrátí?“

Augustus se v loži zmítá,
nespí, nejí, nepije.
„Vare, Vare, vojevůdce,
vrať mi moje legie!“


Dobový popěvek je z knihy: Robert Graves - Já, Claudius
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od crowen »

Tindo píše:Pokud mohu, rád bych sem něco přidal pro případné hráče.
Námět na trochu jinou zápletu dobrodružství, pokud by si někdo chtěl třeba hru zahrát podruhé. Je to nápad na jedno dobrodružství, pro podobné prostředí, které jsem nakonec kvůli času ani nerozehrál.


Ve stopách nechvalného dědictví Publia Quinctilia Vara, aneb kdo Římu orly navrátí?

Výprava skupiny legionářů s cílem získat zpět ztracené standarty tří legií zníčených v bitvě v Teutoburském lese, které barbaři odnesli k poctě svých bohů na svá posvátná místa. Při svých cestách za smytí ostudy celého Imperia se hrdinové dostávají na tajuplná místa germánských svatyň kde vládnou nadpřirozené sily, proti kterým budou muset Římané bojovat.


Tloukl Augustus hlavou o zeď,
chtělo se mu plakati.
„Vare, Vare, vojevůdce,
kdo mi orly navrátí?“

Augustus se v loži zmítá,
nespí, nejí, nepije.
„Vare, Vare, vojevůdce,
vrať mi moje legie!“


Dobový popěvek je z knihy: Robert Graves - Já, Claudius
http://www.imdb.com/title/tt1034389/
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Ecthelion »

Tindo: Moc díky za reakci i návrh na další misi. Nad hledáním orla legie (strašně silné téma) jsme také přemýšleli, ale nakonec jsme se rozhodli pro čarodějníka, který z vod zrcadlového jezera povolává mrtvé zpět k životu.
Tindo píše:První polovinu knihy by bylo asi dobré obzvláštnit nějakými atmosferickými texty. Jsem nedočkavě čekal, kdy něco takového, aspoň kratičkého, přijde.
Do Kuchyně opravdu nebyl čas, ale do dalších verzí (pokud budou), určitě budou.
Tindo píše:Možná, že jsem špatně četl, ale nepostřehl jsem, jak je vlastně velké Vexillatio, jehož jsou hráči součástí. Nepostřehl jsem zásadní informaci, která mne zajímá. Je Vexillatio tvořeno jen hráčskými postavami, nebo jsou jeho součástí i další postavy legionářů?
Vexillatio bylo podle dochovaných historických záznamů málokdy menší než několik stovek vojáků (okolo pěti set většinou). Dovolili jsme si použít jistou autorskou licenci a vytvořit vexillatio stvořené jen z hráčských postav (takže do deseti lidí). Je to velmi neobvyklé, ale říkali jsme si... proč by ne... ten pojem (kromě velikosti jednotky) přesně pokrývá to, co by měli legionáři dělat. Takže odpovědí je, že ho tvoří jen hráčské postavy. Ostatní přeživší z rozbitých kohort byli zranění, omrzlí, nebo neschopní delší cesty.
Tindo píše:Trochu zklamáním je pro mne mechanika s použitím dominových kostek. Jedná se vlastně jen o nahrazení hodu kostkou vytažením kamene domina, protož jde jen o to určit, jaká čísla padla. Doufal jsem, že třeba půjde o skládání kamenů, kdy vyhraje ten, kdo dokáže složit více kamenů, nebo něco jiného zajímavějšího.
Zkoušeli jsme, ale to by bylo hrozně zdlouhavé. Kdybys to měl dělat při každém hodu... nebylo by o moc dobré. Zůstali jsme u toho skládání posloupností (podobně jako v pokeru).
Tindo píše:Velkým plusem a nejpoutavější částí jsou zápletky. To se mi velmi líbí, nejvíce z celé hry.
Moc díky. :wink:

crowen: Jako inspirace určitě Eagle a Centurion (dva velmi podobné filmy, oba nejsou vůbec špatné... první vylepšuje Mark Strong (pro změnu jako klaďák) a druhý dost potápí naprosto zbytečná Olga Kurylenko... ale zase vylepšuje rajcovní čarodějnice z lesů... a teď babo raď). :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pepa

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Pepa »

Hra se mi po všech stránkách moc líbí a určitě ji s naší družinou zkusíme. :)

Chtěl bych jenom upozornit, že tam je pár překlepů (jeden hned v první větě...) + nemá být v tabulce na straně 8 v řádku Ostrý pochod ve sloupci Pochod +2? Podle toho, co se píše v odstavci Uražená vzdálenost, by to tak být mělo...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Hra se mi po všech stránkách moc líbí a určitě ji s naší družinou zkusíme. :)
Oooooo... to je pro nás nejvyšší možná pochvala. Moc díky.

Kdybys chtěl, tak můžeme udělat opravenou verzi, kde bychom zrušili nejhorší překlepy a latinářské kiksy, stejně jako chybky v pravidlech.
Pepa píše:Chtěl bych jenom upozornit, že tam je pár překlepů (jeden hned v první větě...) + nemá být v tabulce na straně 8 v řádku Ostrý pochod ve sloupci Pochod +2? Podle toho, co se píše v odstavci Uražená vzdálenost, by to tak být mělo...
JJ, je to špatně. Ostrý pochod urazí vzdálenost dvou normálních denních pochodů a zároveň přidá 2 kameny do Vypravěčova banku (má tam tak stát 2 a 2). Stejně tak Lov přidává jeden kámen Vypravěči (proto se vyplatí zásoby vyměnit s trochu mírnějšími Germány nebo vyrážet v noci na loupežné mise k jejich vesnicím).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Lorwyn »

Dýchá z toho parádní mrazivá atmosféra, rozhodně někdy vyzkouším. Systém budu raději hodnotit až poté.
Jakoby se příběh Centurion zvedl a šel mi naproti $D
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Ecthelion »

Lorwyn píše:Dýchá z toho parádní mrazivá atmosféra, rozhodně někdy vyzkouším. Systém budu raději hodnotit až poté.
Jakoby se příběh Centurion zvedl a šel mi naproti $D
Moc díky za pochvalu.

Pro ty, kteří by to rádi vyzkoušeli, jsme udělali rychlý hotfix nejhorších chyb (zatím bez zásahů do mechanik). Stáhnout si jej můžete zde. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od morech11 »

Etchelioni sú v tvorbe RPG veteráni a na kvalite hry to už tradične vidno.
aj tento rok sa vám podarilo vytvoriť hru s perfektnou atmosférou, ktorej po mechanickej stránke vpodstate nie je čo vytknúť.
hra má skvelý vizuál, výborne spracovaný text, ktorý obsahuje kopu inšpirácií a nech sa snažím akokoľvek, jediné, čo hre môžem vytknúť je to, že ma skutočne neoslovila téma a aj to je problém na mojej strane.

úprimne je veľmi ťažké s vami bojovať, tie roky, ktoré ste venovali vývoju rôznych hier a vaša zohratosť sú bezkonkurenčný recept na úspech. nikde inde ako v top 3 vás tento rok nečakám :)

rád by som vám dal nejakú podnetnú kritiku, ale možno je aj dobre, že posledná hra, ktorú skomentujem nechám takto naľahko, pretože viem, že si s ňou poradíte a je fajn, že si môžem dovoliť ukončiť šnúru (úbohých) komentárov práve takto :)
gratulujem k výbornej hre :clap:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od Ecthelion »

morech11 píše:hra má skvelý vizuál, výborne spracovaný text, ktorý obsahuje kopu inšpirácií a nech sa snažím akokoľvek, jediné, čo hre môžem vytknúť je to, že ma skutočne neoslovila téma a aj to je problém na mojej strane.
Moc díky za reakci a pochvalu!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] Legio tertia

Příspěvek od johnjarik »

Protoze jsem svoje vysledky zapecetil, tak se mohu vyjadrit k teto hre.

Jak uz tu rekl nekdo predemnou. Skoda tech dominovych kostek.
Navrhl bych trochu silnejsi formu teto ingredience.
a] hrac si vybira, ktere kosticky odhazuje. a rozhoduje delka hada stvoreneho ze zbylych kostek (snad mi rozumite)
b] kostky se davaji druhe strane, takze mnozstvi kostek v konfliktu je stejne jako na zacatku. A opet rozhoduje delka vytvorene sekvence.

c] A pokud chceme neco lehkeho. Tak bych vasi verzi pravidel doplnil jen o to, ze kostky se nelosuji nahodne, ale ze je hrac vidi a muze tak zahodit nepotrebne kameny.
Odrazelo by to situaci, ze dokaze predvidat trochu dopredu a jeho zivot neni jen o nahode.

I kdyz ze hry cisi vlastne railroad, tak to u one-shotove hry nevadi.
Trosku je mi lito, ze se neda hrat opakovane. Jako hrac bych asi nechtel hrat stale nejake cestovatelske (A->B) hry :) A tato pravidla o nicem jinem vlastne nejsou :)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů