[RPG Kuchyně 2013] BLOKÁDA

RPG Kuchyně proběhla od 15.2.--3.3.2013
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: [RPG Kuchyně 2013] BLOKÁDA

Příspěvek od Tadeas »

Ecthelion píše:...
oh dekuji za tak pozitivni reakci. velmi mi pomohla doladit to-do list. imho musim prohlasit ze nastrel ustredniho pribehu se mi velmi zalibil. odpoved bych nerad natahoval ale:

vojaci vs civilove jsem prilis neresil, at si kazdy hraje za co chce. dokonce v nastrelech zapletek a zanru hodlam zminit i moznost hry za nemeckou stranu (behem operace k oblezeni ladozskeho jezera kde jednotky wehrmachtu pustosil predevsim general Mraz s teplotami kolem minus 40-50 stupnu). zkusim tedy propasovat do pruvodniho pribehu i nejake vojenske operace, jsou hraci ktere to proste bavi a nerad bych je odradil.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2013] BLOKÁDA

Příspěvek od Ecthelion »

Tadeas píše:vojaci vs civilove jsem prilis neresil, at si kazdy hraje za co chce. dokonce v nastrelech zapletek a zanru hodlam zminit i moznost hry za nemeckou stranu (behem operace k oblezeni ladozskeho jezera kde jednotky wehrmachtu pustosil predevsim general Mraz s teplotami kolem minus 40-50 stupnu). zkusim tedy propasovat do pruvodniho pribehu i nejake vojenske operace, jsou hraci ktere to proste bavi a nerad bych je odradil.
Mohli by pro tebe být zajímaví kupříkladu hiwis (zkratka z německého Hilfswilliger), tedy sovětší občané, bojující v německém vojsku. Adolf Hitler sice slovany obecně a Rusy především považoval za Untermensch, armáda v poli ale musela řešit akutní nedostatek vojáků. Ten se rozhodla nahradit z řad ruských zajatců a dobrovolníků (kteří sloužili v německých uniformách a dostávali stejné jídlo jako němečtí vojáci), kteří kupříkladu tvořili v 6. armádě před Stalingradem jednu čtvrtinu bojového stavu všech prvosledových oddílů. To je neskutečné číslo o kterém se moc neví... a morální dilemata hiwiho, který v podstatě bojuje proti vlastním a v případě zajetí ho čeká poprava (a jeho rodina poputuje do gulagu, proto se téměř žádný hiwi z šesté armády nevzdal a bojovali ještě měsíc po kapitulaci německých spolubojovníků)... má solidní potenciál pro příběh... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: [RPG Kuchyně 2013] BLOKÁDA

Příspěvek od Tadeas »

Ecthelion píše: Mohli by pro tebe být zajímaví kupříkladu hiwis (zkratka z německého Hilfswilliger), tedy sovětší občané, bojující v německém vojsku. Adolf Hitler sice slovany obecně a Rusy především považoval za Untermensch, armáda v poli ale musela řešit akutní nedostatek vojáků. Ten se rozhodla nahradit z řad ruských zajatců a dobrovolníků (kteří sloužili v německých uniformách a dostávali stejné jídlo jako němečtí vojáci), kteří kupříkladu tvořili v 6. armádě před Stalingradem jednu čtvrtinu bojového stavu všech prvosledových oddílů. To je neskutečné číslo o kterém se moc neví... a morální dilemata hiwiho, který v podstatě bojuje proti vlastním a v případě zajetí ho čeká poprava (a jeho rodina poputuje do gulagu, proto se téměř žádný hiwi z šesté armády nevzdal a bojovali ještě měsíc po kapitulaci německých spolubojovníků)... má solidní potenciál pro příběh... :wink:
chapu:
Leták pro dezertéry:
Propustka
Držitel této propustky si nepřeje další nesmylné prolévání krve za zájmy Židů a komisařů, opouští poraženou Rudou armádu a přechází na stranu Německých ozbrojených sil. Němečtí důstojníci a vojáci poskytnou příchozímu vlídné přijetí, stravu a výstroj pro práci.
Platí pro neomezené množství vojáků a velitelů RKKA přecházejících na stranu německých vojsk.

Original zde.
Uživatelský avatar
scolex
Příspěvky: 57
Registrován: 13. 8. 2009, 17:09

Re: [RPG Kuchyně 2013] BLOKÁDA

Příspěvek od scolex »

zdravim,
vkladam sve hodnoceni RPG kuchyne. Je zalozene na verzi poslane do souteze a neodrazi aktualni zmeny. Rovnez jsem necetl toto vlakno, abych si zachoval objektivitu. Je mozne, ze rada vytek v mem hodnoceni uz byla vyresena nebo osvetlena. Muze se stat, ze hodnoceni vychazi z toho, ze jsem neco spatne pochopil. Bohuzel nebudu mit moc casu procitat reakce na toto hodnoceni a pokud bude nekde mit potrebuju neco vyresit at mi radeji posle PM.

Blokáda
Nápad, atmosféra a celkový dojem
Pro hru autor vybral atraktivní prostředí a rád bych si ji zahrál. K atmosféře hry silně přispívá zejména zajímavě napsaný historický úvod o obléhání města.
Celkově mě základní myšlenka hry a její vyznění přišly méně výrazné. Důraz na přežití a osud postavy by mohl být silnější.
4
Hratelnost a provedení
Nevšiml jsem si, že by pravidla intenzivně nebo důkladně podporovala herní téma. Nenalezl jsem ve hře žádnou konkretní mechaniku, která by stavěla na základních pilířích hry (hlad, propaganda, mystika, válka).
Mechanismus s pálením sirky je zajímavý a originální, byť trošku nebezpečný. Jak z požárního, tak i z herního hlediska. Je možné, že se Blokádě bude přezdívat hra spálených rukou.
Hlavní mechanismus na vyhodnocování konfliktů s odebíráním sirek trpí nepříjemnou vadou. Pro začínajícího hráče existuje ve hře vítězná strategie. Tedy hráč, který začíná a dodržuje určitý postup, vždy vyhraje.
3
Ucelenost, srozumitelnost a podání
Hra je podána čtivě a srozumitelně. Neměl jsem problém s výkladem a pochopením mechanismů po prvním přečtení, jak se tomu stávalo u jiných her. V tomto ohledu mě blokáda potěšila.
4
Zapojení ingrediencí
Ingredience jsou použity velmi volně, ale lepší, než kdyby se je hra snažila křečovitě vsadit do tématu.
2
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti