RPG Kuchyna 2012

RPG Kuchyně proběhla 11.–26. 2. 2012
Odpovědět
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od crowen »

Tak co, uz sa neviete dockat dalsieho rocnika, rovnako ako ja?

Kto sa planujete zucastnit? Kto by chcel robit porotu? Co by ste radi videli ako novy prvok a co sa vam naopak nepacilo z minulych rocnikov?

Hura do diskusie!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od boubaque »

Já se na nový ročník Kuchyně těším.

A jak už jsem psal po posledním ročníku, pokud se nenajde někdo, kdo to bude chtít mermomocí organizovat, klidně to letos zorganizuju já. A pokud se někdo jiný najde, tak si rád zase nějakou hru napíšu O-)

Jinak loni semi líbil nápad s obrázky jako ingrediemcemi, jen samotné vybrané obrázky mi úplně dobře nesedly...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Ecthelion »

crowen píše:Tak co, uz sa neviete dockat dalsieho rocnika, rovnako ako ja?
Ano, ano! :dance:

Zúčastnit bychom se určitě chtěli, zatím jsme nevynechali jediný ročník... tak doufám, že to vyjde i letos. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Antharon »

zúčastniť by som sa chcel, na organizovanie nemám čas, obrázky sa mi zdali príliŠ málo obmedzujúce
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Goran »

Rád bych se zase zúčastnil. Pochopitelně uvidím podle ingrediencí, ale sleduju.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Insolitus »

Loni sme to pořádně nestihli, takže ikdyž myšlenky byla fajn, zpracování bylo tragické. Takže si potřebuji letos zpravit reputaci :-)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Tindo »

Já bych se také rád zúčastnil a těším se na únor.
Stejně jako Antharonovi se mi zdály obrázkové ingredience málo omezující, protože z každého obrázku mohl člověk vymyslet mnoho ingrediencí. Díky tomu tyto ingredience hrály v tvůrčím procesu vedlejší roli, protože byly až moc volné. Alespoň tak mi to připadalo.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od crowen »

Antharon, Tindo:
Jedna sa o problem s konkretnymi obrazkami, alebo s obrazkami ako konceptom?
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Insolitus »

crowen píše:Antharon, Tindo:
Jedna sa o problem s konkretnymi obrazkami, alebo s obrazkami ako konceptom?
Myslím, že spíš s obrázkem jako konceptem.

Osobně vnímám nejzajímavější mechanické ingredience, protože ty se nedají moc "ochcat" a nutí člověka zamyslet se směrem o němž by normálně neuvažoval, nutí ho od nich začít a opravdu na nich (mimo jiné) hru postavit.
Slovní ingredience jsou sice nebývají moc omezující, ale dokážou být inspirující (obvykle ale spíš pro nějakou dílčí část, než pro celek samotný).

Obrázkové ingredience obsahuje mnoho pohledů s tudíš mnoho slovních ingrediencí, a přestože myšlenka proč je použít není špatná, tak praxe ukázala, že se udělá hra v podstatě bez ohledu na ně a pak najde X odpovídající obraázků, protože se hra se mnoha z nich dá zhlédnout.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Antharon »

jedná sa o obrázky ako také. už sme sa na tomto fóre o ingredienciách bavili viackrát a došli sme vždy k tomu, že čím sú hranice voľnejšie, tým je to menej inšpiratívne. naopak aj veľmi konkrétne ingrediencie ako napríklad "oko" je možné vždy vyložiť viacerými významami a už samotná výzva vytvoriť niečo neČakané a originálne je pre ľudí obrovským magnetom
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od boubaque »

Myslím, že už je pomalu čas začít přemýšlet o tom, kdy uspořádáme RPG Kuchyni... Tradičně se to děje někdy v druhé půlce února, kdy na školách končí zkouškové a začíná semestr. Navíc se zdá, že se nikdo další do organizování nehrne, tak se toho ujímám (pokud přece jen chcete organizovat, rád vám svoje místo přenechám, ale musíte si o to říct ;)).

Mám proto na vás několik otázek... (nezakládám kvůli tomu anketu, protože chci znát i vaše argumenty a případné nápady, ne jen nějaké abstraktní preference)

1) Jak to letos vidíte s termínem? Vrátíme se ke 14 dnům, nebo zůstaneme u modelu dva týdny, tři víkendy?

2) Co obrázkové ingredience?
Mně se ten nápad posledně líbil a zachoval bych ho, jen bych se dohodnul, jak by mohly obrázkové ingredience zkhruba vypadat... A samozřejmě nedával bych jen obrázkové ingredience.

a) obrázkové ingredience vůbec nebrat
b) nějaký jasný symbol, u kterého okamžitě naskočí slovní asociace (např. znak jin-jang)
c) nějaký obrázek, který obsahuje symboly, ale odkazuje k více významům podle úhlu pohledu (např. kulová sedma)
d) klidně něco obecnějšího, ale co pořád má nějakou symbolický význam/hodnotu (např. bankovka s B. Smetanou)
e) klidně i nějakou fotku, ale ať je na ní nějaký "mluvící" výjev, ne jen atmosférické obrázky (např. pán mluvící se psem)
f) líbily se mi loňské ingredience, které navozovaly atmosféru a daly se interpretovat velmi různě

3) Pokud jste neodpověděli na předchozí otázku odpovědí (a), jakým způsobem obrázkové ingredience zadávat?
Já bych tomu dal nějaká pravidla, ať víme do čeho jdeme, ale nakonec jen samotný obrázek taky nezní špatně, když se vyberou tak, aby nám vyhovovaly. Zkuste vybrat variantu zadání, která by vás neurážela, nebo navrhněte nějaký model, který vám bude vyhovovat ještě líp:
var. Avar. Bvar. Cvar. D
Obrázek
  • karta
.
Obrázek
  • atentát
.
Obrázek
  • karta
  • rolničky
  • atentát
Obrázek


.
(použijte obrázkovou a slovní ingredienci)(použijte obrázkovou nebo slovní ingredienci)(použijte obrázkovou ingredienci v jednom z nabízených významů)(inspirujte se libovolným významem obrázkové ingredience nebo použijte obrázek samotný ve hře)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Antharon »

mne osobne obrázkové ingrediensie nevyhovujú, pretože sú príliš všeobecné, zaujímavou variantou by bolo dať niekoľko obrázkov z ktorých jeden by musel byť použitý, napríklad by sa jednalo o krajinky ktoré by popisovali prostredie, portréty osobností, nejaké atmosferické situácie a podobne a samotnú hru už na tomto základe skladať zo slovných a mechanických ingrediencií
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od morech11 »

ehmm asi (citaj urcite) budem za blba, ale na mobile sa mi zle prebera starsimi vlaknami a vyhladava (citaj ani som to neskusil :D), neprezradite mi niekto, o co go?
Nazov ma zaujal ;)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Antharon »

dostaneš nejaké stavebné prvky a máš v krátkom čase - za týždeň tuším - vytvoriť RPG, ktoré spĺňa určité kritériá
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od crowen »

1 - dva tyzdne plus 3 vikendy, aby aj pracujuci lud mal sancu nieco napisat, nie len studenti
2 - f - obrazok s viac vyznamami, ako ktosi pisal mozno skor nieco, co navodi naladu/atmosferu namiesto predmetu/znaku
3 - varianta a) vyber X z Y obrazkov + pouzitie nejakych slovnych/mechanickych ingrediencii / obmedzeni
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů