RPG Kuchyna 2012

RPG Kuchyně proběhla 11.–26. 2. 2012
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Tindo »

1) 2 týdny a 3 víkendy.
2) a) nebo f) s tím, ...
3) že obrázky budou vyjadřovat skutečně atmosféru, ne jako minulý rok, kdy to bylo ve smyslu: odvoď si z obrázku další slovní ingredience.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Insolitus »

1) Termín: Myslím, že varianta se 3 víkendama je přeci jen lepší. Pokud by bylo zvolená varianta krastší určitě to musí víkendem končit.

2) Obrázkové ingredience: Z fleku řeknu variantu A. Ale pokud se více zamyslím nad tím co jsi tu napsal, tak varianta C by nemusela být zlá (ikdyž nevím estli příklad s katou je úplně dobrý)

3) Zadání obráků: Varinta D je asi dobrá, pokud budou obrázky více návodné (viz bod 2 C). Ale varianta C my příjde vysloveně vtipná a asi se mi líbí nejvíce.

Pokud bude obrázek myslím, že by jich určitě mělo být více než kolik se jich bude muset použít (ať můžou autoři vybírat)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Ecthelion »

ad 1) Termín. Asi je nám to jedno. Obě varianty nám připadají stejně přijatelné.

ad 2) Tady mi asi vyskakuje odpověď c). Bylo by dobré, kdyby obrázek jasně omezoval a tím zároveň inspiroval (loni to moc nedělaly), ale zároveň umožňoval více výkladů (stejně jako slovní ingredience). Ta kulová sedmička je třeba moc pěkná. Je otázka jestli by použití konkrétních obrázků (viz třeba tenhle, jakkoli ho osobně považuji za inspirativní) nevedly k podobným asociacím a podobným hrám. :think: Ale to jen nahlas přemýšlím.

ad 3) Tady by se mi asi líbil model použít obrázkové ingredience třeba stylem - použij jednu obrázkovou ingredienci (ze 3) a dvě ingredience slovní (ze 4 nebo maximálně 5).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Antharon »

inu z toho obrázku z indie by sa dali vyťažiť hodne rôznorodé ingrediencie, mne ako prvé napadlo "čaj o páté"
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od OnGe »

To uz se to zas blizi? Ja se jeste nestacil vzpamatovat z lonskych obrazkovych ingredienci :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od jonka »

Myšlenku s obrázkovými ingrediencemi jsem 'vykradl' z jednoho z předchozích GameChefů, tak to však bylo tak, že kdokoliv mohl před soutěží poslat své tři vlastnoručně nakreslené obrázky, které něco představovaly. Speciální porota pak vybrala několik obrázků a ty sis pak z těch několika trojic mohl vybrat na základě jakých (tří) obrázků vytvoříš hru.

Pointa celé věci byla v tom, že obrázky byly neumělé, nedokonalé a byla v tom prostě lidská ruka, emoce atd. Původně jsem chtěl taky něco pro soutěž nakreslit, ale vzdal jsem to hlavně kvůli tomu, že nakreslit 9-12 obrázků pro mě během dvou týdnů znamenalo nadlidský úkol :) takže jsem nažhavil dráty a googlil. Chápu že se to nemuselo moc ujmout, ale chtěl jsem to zkusit. Každopádně díky za feedback, z mé strany bych obrázky jako ingredience vytáhl zase až někdy za čas..

Co si myslím že se osvědčilo, respektive co se mě osobně hodně líbilo byly hráčské ingredience. Na rozdíl od mechanických ingrediencí, kdy ti ingredience určuje, že máš ve hře nějak něco používat - což lehce limituje freeformové hry - hráčská ingredience spíše vede k určitému hráčskému chování nebo zvláštním situacím, které ve hře tak často nejsou k vidění. Mě se loňské šepoty a recitování hodně líbilo a je to typ ingredience, kterou bych chtěl minimálně ještě někdy vidět pokud o to bude zájem.

Jinak letos maximálně jako účastník a hlasuji pro 2 týdny + 3 víkendy.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Tindo »

Napadl mě nápad na doprovodnou soutěž, která by mohla do soutěže přinést nový zajímavý prvek, ale asi by to bylo náročné pro uskutečnění. Kdyby se kromě her od jednotlivců tvořily navíc hry v několika úplně náhodně rozdělených zájemců. Tyto další hry by se dělaly na základě několika jiných ingrediencí.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Insolitus »

Tindo píše:Napadl mě nápad na doprovodnou soutěž, která by mohla do soutěže přinést nový zajímavý prvek, ale asi by to bylo náročné pro uskutečnění. Kdyby se kromě her od jednotlivců tvořily navíc hry v několika úplně náhodně rozdělených zájemců. Tyto další hry by se dělaly na základě několika jiných ingrediencí.
Hry co by byli tvořeny náhodně zvolenými týmy ... hele brácho to je docela dobrej fór a osobně se mi to vysloveně líbí.
Ale je to tak velké téma, že by to bylo na celou soutěž -> takže třeba příští rok by mohl být o tom, že se lidé jen přihlásí do soutěže a porotci jim pak vylosují jednoho či dva kumpány s nimiž budou tvořit hru. Minimálně pro lidi, co jsou zvyklí tvořit sami, by spolupráce byla velmi zajímavou zkušeností.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Pieta »

Insolitus píše:Hry co by byli tvořeny náhodně zvolenými týmy ... hele brácho to je docela dobrej fór a osobně se mi to vysloveně líbí.
Ale je to tak velké téma, že by to bylo na celou soutěž -> takže třeba příští rok by mohl být o tom, že se lidé jen přihlásí do soutěže a porotci jim pak vylosují jednoho či dva kumpány s nimiž budou tvořit hru. Minimálně pro lidi, co jsou zvyklí tvořit sami, by spolupráce byla velmi zajímavou zkušeností.
Ovšem hloupé by bylo, kdyby některé týmy byly lokální a jiné meziměstské/mezinárodní. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Insolitus »

Pieta píše:
Insolitus píše:Hry co by byli tvořeny náhodně zvolenými týmy ... hele brácho to je docela dobrej fór a osobně se mi to vysloveně líbí.
Ale je to tak velké téma, že by to bylo na celou soutěž -> takže třeba příští rok by mohl být o tom, že se lidé jen přihlásí do soutěže a porotci jim pak vylosují jednoho či dva kumpány s nimiž budou tvořit hru. Minimálně pro lidi, co jsou zvyklí tvořit sami, by spolupráce byla velmi zajímavou zkušeností.
Ovšem hloupé by bylo, kdyby některé týmy byly lokální a jiné meziměstské/mezinárodní. (:
To je otázka, jak moc (a estli vůbec) by to lokální partu zvýhodňovalo, protože skype či nějakou alternativu má dnes již každý, takže by to třeba nebyl takový problém.
Ale je pravda, že nějaká úprava typu (tým musí být minimálně meziměstský) asi chtělo.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Tindo »

Insolitus píše: Hry co by byli tvořeny náhodně zvolenými týmy ... hele brácho to je docela dobrej fór a osobně se mi to vysloveně líbí.
Ale je to tak velké téma, že by to bylo na celou soutěž -> takže třeba příští rok by mohl být o tom, že se lidé jen přihlásí do soutěže a porotci jim pak vylosují jednoho či dva kumpány s nimiž budou tvořit hru. Minimálně pro lidi, co jsou zvyklí tvořit sami, by spolupráce byla velmi zajímavou zkušeností.
Podle mne by nebylo dobré tímto nevyzkoušeným konceptem nahradit za rok v současném stavu skvěle fungující kuchyni. Byl by to podle mne až moc velký experiment, aby to mohlo být hlavním tématem soutěže. Otázka je, jestli by o tom byl vůbec nějaký zájem? Jestli by to vůbec mohlo obstát jako samostatná soutěž? Podle mne by to byla jen pro začátek dobrá soutěž pro okořenění čekání na hlavní klání RPG kuchyně.

Insolitus píše:Ale je pravda, že nějaká úprava typu (tým musí být minimálně meziměstský) asi chtělo.
Toto by byl podle mne nejmenší problém soutěže v psaní her v náhodně vybraných týmech. Soutěžící by se mohli rozdělit na tři skupiny: ti nejvíce ze západu, ti nejvíce z východu a ti ze středu. Každá skupinka by pak měla minimálně jednoho zástupce z každé této zeměpisné skupinky.

Předpokládám, že by skupiny asi hlavně tvořili na svém tajném vláknu zde na fóru, tak by asi bylo potřeba více času, než dva týdny. Třeba by takováto doprovodná soutěž mohla začít dříve, jako "předkrm" a skončit ve stejný čas. Otázka je, jestli by pak neměli někteří soutěžící problém s tím, že nějaké své nápady odhalují svým soupeřům v hlavní části kuchyně. Proto by nejspíše museli být ingredience namíchány tak, aby se z obou tvoření navzájem vylučovaly. (Například: U soutěže soutěže skupinek by byla stanovená povinná ingredience, že základní mechaniky hry musí být postaveny na hodu mincí a u hlavní soutěže by bylo stanoveno, že hody mincí se nesmí ve vytvářených hrách používat)

Pak by mohly být vyhlašovány kategorie:
Nejlepší hra RPG kuchyně - jako dosud, kde by se výtvory skupinek nepočítaly
Nejlepší hra skupinek
Nejlepší autor - kde by se nejvíce započítaly body za vlastní hru (třeba 50%), ale pak i body za umístnění hry tvořené ve skupince (třeba 30%), bonusové body za hodnocení ostatních her (třeba 10%), za report ze hry (třeba 10%), ...
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Insolitus »

to Tindo: Tohle by dle mě nešlo. Jak se ukázalo s pokusem o Třetí soutěž, tak jedna kuchyně do roka a občas soutěž o postavu stačí. Dvě kuchyně probýhající ryychle po sobě, ikdyž s trochu jinými pravidli, by dle mého názoru bylo moc. Myslím, že cesta jak tohle zapojit je jedině to nějak včlenit do jedné stávající soutěže.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od morech11 »

este som nemal tu cest, nemozem sudit, ale ak smiem mat navrh --> ak budete(me - we´ll see) pouzivat obrazkove ingrediencie, mohli by ste si skusit prezriet obsah krabice dixitu (+ uz som videl aj rozsirenie a dvojku)

OT: inak cela ta hra je fakt super oddychovka (my sme hrali zaujimavy home "setting", mohli sme pouzivat len nazvy diel /knihy, film, hudba etc./)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6892
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Antharon »

čo sa týka obrázkov, nie je to zas taký problém

http://surreal-fantasy.deviantart.com/

tu som našiel obrázky na jeden set dixitu tak za tri dni len z noviniek
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: RPG Kuchyna 2012

Příspěvek od Tindo »

Insolitus píše:to Tindo: Tohle by dle mě nešlo. Jak se ukázalo s pokusem o Třetí soutěž, tak jedna kuchyně do roka a občas soutěž o postavu stačí. Dvě kuchyně probýhající ryychle po sobě, ikdyž s trochu jinými pravidli, by dle mého názoru bylo moc. Myslím, že cesta jak tohle zapojit je jedině to nějak včlenit do jedné stávající soutěže.
Právě jako začlenění do stávající soutěže jsem to myslel. Ne jako dvě soutěže po sobě, ale asi to tak vypadá, když jsem se snažil vyhnout problematickým záležitostem. Podle mne zase to nemůže na jeden rok nahradit stávající koncept, protože ten velmi dobře funguje a byla by chyba ho narušit. Tak to vypadá, že soutěžení v náhodně vybraných skupinkách je tedy nepoužitelné, protože těžko ve skupince při domluvě přes internet se stihne vytvořit něco za dva týdny společně s hlavní soutěží a zároveň si všichni schovají nejlepší nápad na dané ingredience pro sebe, když budou stejné.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů