Časy se mění

Diskuze k českým a slovenským hrám, které nemají samostatnou sekci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Obrázek
:arrow? Anotace v databázi

Vážení soudruzi a soudružky,

vítejte vás u nás na OBIČ, Oddělení bránícím integritu času. Těší nás, že jste odpověděli na náš příkaz k odvodu, a dobrovolně jste přijali naši nabídku zaměstnání. Vaše poslání bude veledůležité. Brilantní mozky sovětských vědců totiž vynalezly stroj pro cestování časem, jehož plány se - vinou zrady - dostaly přes železnou oponu a záhy se začaly šířit na imperialistickém volném trhu. Západní kriminálníci se nyní vydávají do minulosti v zájmu vlastního obohacení a svými činy ovlivňují budoucnost. Časy se mění. Víte, co to znamená?

Naši odborníci spočítali, že šance na vznik a uchycení komunismu byly jedna ku milionu. Žijeme v požehnané realitě, kde se tato šance vyplnila. Každý zásah do minulosti, byť sebenicotnější, však může způsobit, že Sovětský svaz nejen zanikne, ale že nikdy ani neexistoval.

Soudruzi, spoléháme na vás. Jako časoběžníci musíte cestovat do minulosti a navracet změny napáchané západními škůdci. Minulost musí zůstat nezměněna. Budoucnost přítomnosti leží na vašich bedrech.

Ke stažení
:arrow? 1. verze hry vyšla jako soutěžní příspěvek do RPG Kuchyně 2009. To ještě nebyla zasazena do SSSR a používala tuny barevných kostek. Odkaz ke stažení je připojen na konci 1. příspěvku
:arrow? 2. verze hry vyšla jako příloha přílohy Dech draka v říjnovém čísle časopise Pevnost (10/2009). Hra má od základu přepsané texty a je zasazena do prostředí Sovětského svazu. Změny mechanik jsou jen kosmetické. Verze ke stažení je tady.
Přílohy
Časy se mění 2. verze.pdf
(2.6 MiB) Staženo 150 x
Časy se mění.pdf
(1.17 MiB) Staženo 564 x
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Bouchi »

Koukám že Chiisai je vpravdě všestranná - Časy, wargaming, Hobiti... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 63
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai »

Bouchi píše:Koukám že Chiisai je vpravdě všestranná - Časy, wargaming, Hobiti... ;)
A nezapomeň na: http://larpovadatabaze.cz/hra.jsp?id=351 :wink:

Kromě toho jsem lehce nervózní, když o mě mluví lidé, u kterých si nejsem jistá, že je znám. :D
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Bouchi »

Chiisai píše:Kromě toho jsem lehce nervózní, když o mě mluví lidé, u kterých si nejsem jistá, že je znám. :D
Tak já tě té nejistoty zbavím - od koho myslíš že jste dostali ty Hobity vyhrané v turnaji? ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Lorwyn »

Chiisai píše: Kromě toho jsem lehce nervózní, když o mě mluví lidé, u kterých si nejsem jistá, že je znám. :D
A já tě taky znám!
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
Drag Oncave
Příspěvky: 241
Registrován: 22. 8. 2010, 17:56
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Drag Oncave »

Tak další ozvěna z (teďuž) pražské enklávy měnících se časů :D
(Každá postava odpovídá jednomu hráči a nejspíš se mi nepodařilo posbírat úplně všechny)
Obrázek
What can change a nature of a man?

Uživatelský avatar
hitomi
Příspěvky: 70
Registrován: 19. 7. 2009, 21:45
Bydliště: Svoboda nad Úpou, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od hitomi »

Drag Oncave píše:Tak další ozvěna z (teďuž) pražské enklávy měnících se časů :D
(Každá postava odpovídá jednomu hráči a nejspíš se mi nepodařilo posbírat úplně všechny)
Obrázek
kecale! jedna kartička patří dvěma hráčům :) Mašiatovič se stále nerozdělil a má schizofrenní osobnost :))
What I had thought morbid and shameful and ignominious is in reality awesome and mind-expanding and even glorious - my previous estimate being merely a phase of man’s eternal tendency to hate and fear and shrink from the utterly different
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Markus »

To se tak člověk podívá na program Gameconu a zjistí, že jeho dílo ho přežilo...
casy se men.jpg
...a chci jen říct, že si toho ohromně vážím a je to takový pokorný pocit.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Časy se mění

Příspěvek od Pepa »

:)

:clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 63
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: [RPG Kuchyně 2009] Časy se mění

Příspěvek od Chiisai »

Markus píše: 7. 6. 2021, 19:16 To se tak člověk podívá na program Gameconu a zjistí, že jeho dílo ho přežilo...

...a chci jen říct, že si toho ohromně vážím a je to takový pokorný pocit.
Přiznám se, že si už nevzpomenu, jak jsem se k Časům před těmi lety vlastně dostala... možná v Pevnosti? a nějak se děje, že mě každý rok hráči ukecají, ať to uvedu ještě znovu. Už v roce 2019 mi vedoucí linie říkal, že jsem vypravěč, který na Gameconu nejdéle kontinuálně uvádí stejnou hru. :D

Za mě je prostě vidět, že méně je někdy více a Časy mají prostě skvěle nastavené mechaniky, které baví mě i hráče. :clap:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Ha, rád tě tu zase vidím. :)

Když už jsme u toho, nemáš na základě svého hraní (mnohonásobně důslednějšího než můj jednoduchý playtest) nějaké poznámky k pravidlům, úpravy, hacky, změněnou tabulku počítače, zkrátka jakákoli vylepšení? Uvažoval jsem o tom, že bych tomu udělal nějakou závěrečnou revizi. Nic zásadního, trochu vyšperkoval texty a sazbu, abych to mohl zanechat pro další generace ve slušivém stavu. Ale u té příležitosti můžu zavést i pravidlové nebo obsahové změny.

Třeba ty návrhy na rozvoj postav a další výpravy jsou vyloženě neotestované nápady.
Uživatelský avatar
Chiisai
Příspěvky: 63
Registrován: 7. 2. 2010, 15:01

Re: Časy se mění

Příspěvek od Chiisai »

Hele asi jediné co, tak si zjednodušuju používání Ehrlichmannzeitgerätu - nechávám jim stejné možnosti v konfliktu jako mimo něj, protože celá mise je vlastně velký konflikt ne? ;) Naopak příliš nehraju na kostky - pokud hráč popíše dostatečně důmyslné řešení konfliktu a ideálně si sám vyvodí nějaký negativní postih, tak ho nechám scénu odehrát po jeho. Což se vlastně týká metody "říkej hráčům ano", tak jsem jí dovedla ještě o kousek dál - když hráči vymyslí zajímavější řešení celkové zápletky příběhu (což se děje docela často, že se mi jejich nápad líbí víc než můj), tak se jim přizpůsobím a nechám to po jejich.

Výsledkem je méně práce pro mě a větší spokojenost na straně hráčů, že situaci vyřešili. :-) Když to srovnám s předskriptovaným hraním, kdy se zoufalý vypravěč snaží dovést hráče k tomu jednomu správnému řešení a oni důmyslně maří všechny tyhle snahy, tak Časy jsou pro obě strany pohodovější. :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Časy se mění

Příspěvek od Markus »

Když vymyslíte vtip a realita z něj udělá ošklivou pravdu. Před 13 lety jsem napsal tuhle hru, ve které hráči představují sovětské agenty, co cestují do minulosti a snaží se (ne)přepisovat dějiny.

Dnes v Rusku existuje o tomhle celý knižní žánr, jmenuje se popadaněc. Knihy o tom, jak se dnešní hrdinný Rus probudí v minulosti v těle nějaké historické osobnosti a přepíše dějiny tak, aby vycházely líp. Třeba jako car Mikuláš zabrání ruské revoluci a dobyje Londýn. Nebo jako Adolf Hitler “nezradí bratrských národ”, spoji se se Stalinem a dobyje Londýn. Nebo jak se nazi Německo připojí do Eurasijské unii a společně dobyjou například Londýn.

Takhle mi kazit moje nápady. :(
Přílohy
C7A38E41-D989-4219-A9D8-ECE761DF6C6C.jpeg
81D04C73-158D-4259-B0F9-99B00A4464CF.jpeg
5E34A31D-D810-49DA-8AC2-134800DFCE50.jpeg
0BB29C44-29A8-48CE-82B6-8A83577570D7.jpeg
9CB75335-FF34-4DE1-9952-A3C059A66C25.jpeg
BF92DB61-BA5D-42A7-8FBE-A1AFE78741E5.jpeg
Za tento příspěvek děkují uživateli Markus:
kin
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Časy se mění

Příspěvek od Markus »

A Novorossiya pilot awakes in a body of Josef Stalin's son Vassily, a war pilot, and wins the war, revealing a Western agent Khrushchov, saving Stalinism
Odpovědět

Zpět na „České a slovenské hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host