[RPG Kuchyně 2009] Blanc

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Blanc je příběhová hra. Hra je založena na vyprávění příběhů z prostředí války proti organizovanému zločinu a gangům na ulicích amerických velkoměst v 70tých letech. Roste nezaměstnanost, policie nezvládá nárůst kriminality, na ulicích se poflakují hipíci, feťáci, greaseři, motorkáři a různí jiní grázlové a ve městě přestává být bezpečno.

Název Blanc je přímou parafrází na noirové příběhy. Sdílí s tímto žánrem kriminální zápletky hluboce spojené se svými protagonisty – zaostřené na jejich vlastní nedostatky a poklesky. Odehrává se v prostředí zrady, skrytých motivací a podvodů. Blanc přímo pojednává příběhy boje proti zločinu - prostředky čestnými i nečestnými a nelegálními. Tohle jsou příběhy o tom, jak může člověk bojovat proti zlu, než se sám stane zlem.

Hlavními hrdiny těchto příběhů jsou detektivové povoláni do nově zřízené Zvláštní vyšetřovací skupiny. Jejich úkolem je boj s organizovaným zločinem, maření práce kriminálníků a rozbití zločinecké sítě, aniž by přitom poškodili tvář policejního Sboru.

Blanc je designován tak, aby hráčům a Vypravěči poskytl maximum nástrojů a podlkadů pro tvorbu příběhu. Hra má jasně danou strukturu a přímo tlačí k tvorbě cool scén a příběhových konstrukcí. Systém byl také stavěn tak, aby nutil všechny hráče k aktivitě - u Blancu nelze pasivně sedět a nepodílet se na tvorbě děje!

Odkazy na stažení Blancu:

Soutěžní verze:
Blanc (2,4 MB)
Tisknutelná verze Blancu (400 kB)

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Markus »

Koukám, že na obrázcích jste si konečně vykompenzovali touhu kreslit něco ulítlého a stylizovaného. :)
Zatím jsem to jen prolistoval, abych se pokochal krásným Ecthelioním layoutem. Ono to má 30 stran!
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Gran »

Teda graficky je to úžasné, zatím jsem ovšem neměl čas to číst... =)
It's Alive!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Marcus: Možná je to jen úhel pohledu. Možná je Shelby GT to nejmíň ulítlé co jsem doteď nakreslil :wink:. Ale chtělo to změnu. Každopádně si to přečti - těch 30 stran není tak moc.

Gran: Díky :wink:

Ještě sem přihodím wallpaper Blancu:
Obrázek
(Je pro rozlišení 1280x1024, když někdo bude stát o jiné rozlišení, tak to sem napište a já vám to připravím.)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Sabotáž - aneb první opravy. :wink:

Vinou hrubého opomenutí sazeče (mě) vypadl ze strany 10 tento obrázek (jedná se o ilustraci toho, jak vypadají poznámky ke hře v akci):
Obrázek
Odpovědný sazeč je již za své "opomenutí" vyšetřován oddělením pro vnitřní záležitosti (nějak mu nemohou uvěřit jeho výmluvě, "že na to zapomněl jako na smrt").

Stejně tak byla objevena chyba v dotazníku pro přijímací řízení (strana 27) (thx. Bubáku). Pátý řádek od shora má samozřejmě vypadat takto:
[ ] psychopatické jednání, paranoia (+2 body/-2 k hodu na jednání)
(naopak toto opomenutí bylo zcela pochopitelné a neobjeví se v záznamech dotyčného úředníka)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Aljen »

Precital som - paci sa mi to - hodne :D

mam z toho skvely feeling tych starych serialov :)
Aj ked som na prve precitanie nepochopil vplyv a dizpoziciu (nakres v erratach pomohol) chcel by som si to zahrat.
Pripomina mi to niecim nemenovanu pripravovanu Erricovu hru.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Aljen píše:(nakres v erratach pomohol)
Mae culpa, zapomněl jsem ho do toho dokumentu přiložit $cry$ , ale jsem rád, že ti pomohl alespoň nyní.
Aljen píše:...mam z toho skvely feeling tych starych serialov :)...chcel by som si to zahrat...
To jsme rádi - nejlepší pochvala jaké se nám mohlo dostat. $D
Aljen píše:Pripomina mi to niecim nemenovanu pripravovanu Erricovu hru.
Hmm. Je to možné. Ale i tak si myslím, že k tomu přistupujeme trochu jinak, než Erric - ve Střepech neurčuje Vypravěč opozici, ale stanovuje ji systém. V Blancu je to trochu jinak - opozici stále určuje Vypravěč, ale je limitován systémem - tj. nakupuje ji a snaží se "zvítězit" (tj. táhnout příběh na stranu, na kterou chce on - vítězství gangů). Při nakupování může postupovat takticky a dle úspěchu hráčů investovat do scén, na kterých mu záleží nebo vypouštět scény, o které mu tolik nejde.

Sytém členění hry do konfliktů a scén možná trochu vychází z různých dlouhých konfliktů, jako je například FATE, skill chalange v DnD nebo Burning Wheel. Možná to trochu připomíná i resolvování agend v Hot War. Je to ale určitě Blanc. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Aljen »

a len uplny detail ... prihodte cisla stran do verzie na tlacenie ;)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Aljen píše:a len uplny detail ... prihodte cisla stran do verzie na tlacenie ;)
PDFko upraveno 8). Najdeš ho pod stejným odkazem jako to předchozí, nebo tady.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Zítra bychom doufám měli odehrát pokusnou hru, takže sem pak dáme své dojmy. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Peekay »

...so?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Peekay: Bohužel se testovací hra pro nemoc přesunula na pozdější termín... :>:o/
(ale dobře Markusovi tak, nedostane od nás jen tak peníze na poštovné z IPR objednávky :>;o))

Rozhodně s ní ale počítáme - v současné chvíli je asi zbytečné na Blancu nějakým způsobem pokračovat, dokud jsme ho pořádně nevyzkoušeli v praxi a nevíme co funguje a co ne. Takže se na další úpravy vrhneme až na základě hry.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Ecthelion »

Peekay píše:...so?
Tak jsme konečně hráli. :wink:

Vyvstalo z toho několik (pro nás) zajímavých podnětů a poznámek, stejně tak věcí, které je potřeba dovysvětlit a lépe rozvést. Podrobnější zprávu napíšeme zítra. Snad se tu objeví i nějací spoluhráči se svými poznámkami. Za sebe můžeme poznamenat, že jsme byli spokojeni. $::)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od Aljen »

mohlo by byt napomocne na pochopenie stylu a naladenie sa na atmosferu hry ak uvediete aj zoznam filmov, serialov, knih s touto temou.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2009] Blanc

Příspěvek od boubaque »

Já k tomu asi moc poznámek mít nebudu, mně se to líbilo. V podstatě mám jen tři připomínky, z nichž jednu už jsme řešili přímo na sezení:

Jak píše Aljen, chce to inspirační materiál, tipy pro hraní, nějaký text, který navozuje atmosféru a vysvětluje klasické vztahy. Čistě bez přípravy to zvládne asi jen zkušený vypravěč, který už má navíc o tématu a žánru trochu představu. Pokud se někdo předherní přípravou nechce nebo nemá čas zabývat, pak je nutností aspoň klip k písničce Sabotage od Beastie Boys...

Druhá věc a o té jsme se už bavili při hře, je nedůsledný popis a případné rozlišení scén a konfliktu v textu pravidel. Tady si nejsem jistý terminologií, takže to asi líp vysvětlí Ecthelioni ;)

A poslední věc, která mi při hře přišla zvláštní, ale uvědomil jsem si to vlastně až tak trochu zpětně, byla, že jsme určovali záměry pro krátké konflikty (=jeden hod kostkami), ale neurčovali jsme záměry pro celou scénu/velký konflikt (=snížení soupeřovy dispozice na 0). Člověk pak vlastně pořádně nevěděl, jaké vytvářet scény, čeho se mají týkat, o co v nich má jít. (Pokud jsme ten záměr určili, pak jsem ho asi přeslechl, ale evidentně mi buď nebyl jasný, nebo mi splynul se záměrem prvního "malého" konfliktu1.)

Každopádně díky za hru, bylo to fajn, i když jsme stihli jen jednu "scénu".
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti