RPG Kuchyně 2009

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek
RPG Kuchyně je soutěž ve tvorbě RPG her, inspirovaná zahraničním vzorem Game Chef. Porota gurmánů připraví sadu ingrediencí, jakýchsi klíčových slov či různých pokynů. Ingredience se poté v předem ohlášený den uveřejní a soutěžící kuchtíci mají dva týdny na to, aby s jejich pomocí uvařili krátkou, leč hratelnou RPG hru. Výsledky bývají rozmanité, bláznivé, inspirativní a někdy dokonce i velmi zábavné.

:arrow? Ohlášení soutěže a pravidla
:arrow? Hry z loňska, pro inspiraci
:arrow? Letošní ingredience :!: :!:

:arrow? Představení jednotlivých her a vyhodnocení soutěže

Výsledné práce:

Andros: 359
Baelara: ZRADA!
Boubaque: Mezi psem a vlkem
Crowen: Gunnarovi vlci
Ecthelion: Blanc
Gran: Podrazáci
ilgir: Hlubina
jonka: Jak jsi mi změnil život
jonka: Oběti a vrazi
Markus: Časy se mění
Nekra: Chaos času
skewer: Ninja!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Joe »

Hmmm....

Ak nie teraz, otázka je kedy. Jedine v lete (po skúškach), čo je ale zase uhorková sezóna.
Potom až na jeseň/podzim pred Slezinou...

Alebo teraz?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Markus »

Mně je to jedno, protože se ze mě stal pracující člověk. Jenom vím, že letos už se vážně chci účastnit. 8)
Kromě účastníků je třeba hledat i dobrovolníky, kteří vymyslí ingredience, ohodnotí hry a tak.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od boubaque »

Ecthelion píše:Loni byla Kuchyně od 11. 2. do 24. 2. - kdy ji vyhlásíme letos? Následuje poměrně těsně po soutěži o nejlepší postavu - to je na jednu stranu skvělé (pořád probíhá nějaká soutěž), ale na druhou stranu dost náročné. $D
Osobně si myslím, že ideální by to bylo zas koncem zkouškového a začátkem semestru jako loni. Předpokládám, že účastníci obou soutěží se moc krýt nebudou. Už loni se kryli jen 3 - já, vy a Fritzs, letos já jsem v porotě a vy děláte ilustraci vítězi soutěžě o nejlepší postavu a Fritzs se zatím neprojevil, že by chtěl postavu posílat :) Těžší to může být jen pro porotce, pokud budou někteří stejní, ale to je na nich, jestli se chtějí podílet na obou soutěžích ;)

Každopádně já mám jako loni v plánu zúčastnit se - jako soutěžící, samozřejmě.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Pieta »

Jestli mě pustíte do poroty, budou stejně šíblé ingredience, jako byly vloni, takže bacha!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Almad »

Rozhodně jsem pro ;-)
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Ecthelion »

Pieta píše:Jestli mě pustíte do poroty, budou stejně šíblé ingredience, jako byly vloni, takže bacha!
Žebychom měli prvního porotce? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od skew »

Pokud bych směl navrhnout, co takhle Pondělí 16.2.-2.3., případně o týden později 23.2.-9.3. ?
To je imho dost velkej rozestup od 11.1. (hej, to je už zítra :eyecrazy: ! to abych máknul s tou postavou !).
Současně by už většina lidí měla mít po zkouškovým a pokud by byla soutěž uzavřena zase nějaký dva měsíce po vyhlášení, tak to vychází někdy mezi polovinou dubna, plusminus týden... Což je snad i dostatečně dlouho před dalším zkouškovým (aspoň u nás teda začalo někdy v půlce května, když nepočítám jeden předtermín...).

EDIT: jo, a můžete mě brát jako pravděpodobného účastníka...
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Peekay »

Celkom rad by som sa zucastnil, ale je mi jasne, ze to pravdepodobne nebudem stihat... preto sa hlasim do poroty $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Fritzs »

Já na to nejspíš nebudu mít čas...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od skew »

Peekay píše:Celkom rad by som sa zucastnil, ale je mi jasne, ze to pravdepodobne nebudem stihat... preto sa hlasim do poroty $D
Já bych myslel že porotce zabije čtením všech systémů víc času než účastník psaním jednoho 8)

Mimochodem, je podobně jako u Soutěže o nej postavu možná spolupráce (čtěte spoluautorství) dvou/více lidí ?

Osobně to asi nevyužiju. Ale pokud by vyšla klíčová slova a podmínky tak, jak bych chtěl aby vyšla, možná by bylo stylový použít jednoho známého aby mi pomohl s překladem některých slov (nebudu radši říkat do kterýho jazyka, abych neovlivňoval porotce při vymýšlení těch klíčových slov :>;o) ).
Byla by to jen shoda náhod abych to, co mě prozatím napadlo, dokázal všechno využít, ale kdyby přeci jen, chtěl bych mít jasno.

Nebo to musí být tvořené totálně über samostatně ?
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Peekay »

skew píše: Mimochodem, je podobně jako u Soutěže o nej postavu možná spolupráce (čtěte spoluautorství) dvou/více lidí ?
Hodnotenie je cinnost, ktora vyzaduje sice vela casu, ale mozu to byt relativne kratke useky (jednu hru zbehnes a stravis tak za hodinu... teda aspon naposledy mi to tak vychadzalo). Naproti tomu tvorba je dlhodobo intenzivny proces, co je pri mojom milione inych cinnosti proste problematicke.

No a potom sa do toho este samozrejme zapaja moja obava, ze uz som precital tolko rozlicnych systemov, ze nie som schopny vyprodukovat nic originalne $D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Ecthelion »

Takže jestli to chápu zatím dobře, pak zatím jsou členové poroty: Peekay a Pieta. :wink:
Ještě pár jich bude potřeba... kdo se hlásí? O-)

skew: Nejsem členem poroty, ale loni se mohlo pod jeden projekt podepsat víc lidí. Prakticky jsme to ozkoušeli s Vendettou. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Filtr »

Ehm... Nechtěl jsem říct nic jinýho, než že se letos taky zúčastním, když mi to minule nevyšlo. Samozřejmě jako kuchař :-)
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Erric »

Ja se nezucastnim. Nemam vubec cas a potrebuju dodelat Strepy (a taky se mi nechce po 1,5 roku dlouhem vyvojovem maratonu.) Rad bych byl v porote, ale i to budu muset vynechat, protoze bych nedokazal s mym casoprostorovym rozpoctem tech +-10 her precist stravit a rozumne zhodnotit.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti