RPG Kuchyně 2009

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Pieta »

Termín: kdykoliv.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Mrcek
Příspěvky: 228
Registrován: 3. 8. 2007, 14:08
Bydliště: Asi Brno...
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Mrcek »

taky bych se zahlásil jako případný soutěžící...
Můžeme si vymyslet šokující vizi světa, ve kterém holkám narostou v kundičkách jedovaté zuby a vymyslíme si vizi světa obráceného naruby a vizi světa, ve kterém se zviditelní hnědá hmota vesmíru a vizi světa… doplňte sami.
Ondřej Neff
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Markus »

Pořád nevím, jestli nějak řešit tu časovou blízkost obou soutěží. Soutěž o nej postavu by určitě měla zůstat před Vánocemi (tj. dříve než letos). RPG kuchyně se teoreticky dá posunout na léto. Byla by to sice ideální výplň okurkové sezóny, ale to by asi nikdo nechtěl, že?

V zásadě pokud se příště dodrží, že soutěž o nej postavu skončí ještě před Vánoci -ideálně tak, aby výsledky byly v prosincovém Drakkaru, to znamená, že soutěž by musela probíhat v říjnu... no, v tom případě už by se to časově prakticky netlouklo.

Co říkáte termínu 23. února až 9. března? Dokonce bychom i stihli vyhlášení vítězů na Slezině :)

A má prosba, zda si někdo nechce vzít na starost organizaci, stále platí. Aspoň bych se mohl věnovat důležitějším věcem (třeba černému skinu... nebo práci :) ).

Jinak nabízím, že opět udělám brožurku s výsledky.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Markus »

Haló? Termín? Organizace?

Donesly se ke mě mi obavy o složení poroty. Loni jsme se snažili porotu sestavit tak, aby byla pestrá a aby byly zasoupeny všechny možné názory, od teoretiků po křupkouny, když to tak řeknu. Kdosi mi ale říkal, že takovéto sestavování poroty má sice opodstatnění v soutěži o postavy, nikoliv však u RPG Kuchyně. Jelikož jde o soutěž v designu, měli by porotcovat lidi, kteří se vyznají v designu a kteří budou hodnotit právě design. Taková porota by neměla být složena z co nejpestřejších lidí, ale naopak z pečlivě vybraných "teoretiků", kteří se vyznají.

Co si o tom myslíte vy?
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Invictus »

Je slovo "demence" vulgární?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od skew »

Markus:
"Teoretiků" jako těch "teoretiků" (=ne křupkounů) ?
Pokud jo, tak, No way.
a) odradilo by to non-teoretiky
b) odradilo by to lidi co neví jestli jsou teoretici nebo křupkouni nebo se nechtějí do těchle skupin řadit
Alespoň můj názor.
EDIT:
a myslel jsem že to má být soutěž o tom, jak rád by člověk zahrá tu danou hru, k čemuž člověk zase tolik nepotřebuje být designerským teoretikem (ačkoliv si možná snadněji uvědomí některé problémy které by při hře nastali... možná).
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Filtr
firestarter
Příspěvky: 344
Registrován: 8. 6. 2007, 07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Filtr »

Neomezoval bych porotu jen na "teoretiky". Co z toho?

Mimochodem, sepíše někdo předem kritéria, podle kterejch bude porota hodnotit?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Ecthelion »

Ten kdosi jsme byli my. $D (předem upozorňuji, že o pietu a Peekaye v porotě dost stojíme)

Pestrost a pluralita názorů je vynikající právě pro soutěž o tvorbu postavy, protože tam jde o zajímavost postavy pro hru, provedení a nápadu - a ten je na systému nezávislý. Co se ale týká soutěže, která je zaměřena na tvorbu malých her, je tu jiná situace.

Markus to možná formuloval trochu nešťastně (skew: křupkouni a teoretici je umělé zařazení do kategorií a snad nikdy nefungovalo - lidi jsou vždy a všude mixem obého), ale nicméně z mého pohledu by soutěž měla mít svůj koncept a nějaký výraz. Kuchyně mi přijde jako natolik zásadní soutěž, že by si koncepci měla vytvořit a nějak se zaměřit. Čeho chce soutěž dosáhnout? Posunu v nahlížení na RPG? Posunu v designu RPG a prozkoumání jeho hranic?

Nejde o nějaké teoretiky nebo neteoretiky - jde o stanovení kritérií hodnocení her a cíle soutěže. Měly by to být malé experimentální hry, které budou obsahovat originální prvky, nebo komplexní systémy zahrnující každou možnost? Už přidáním ingrediencí a limitem čtrnácti dní inklinuje Kuchyně k tomu prvnímu. Cíl soutěže se dá formulovat stanovením kritérií pro hodnocení a jmenováním poroty - pokud v porotě bude sedět třeba Peekay, Erric, Conlai nebo Bifi* (tedy lidé, kteří přečetli hodně RPG her a vyznají se v této problematice), bude to o hře vypovídat něco jiného než pokud ustanovíme dvacetičlennou porotu lidí, kteří s touto problematikou začínají - nic víc jsme říct nechtěli.

Jde o případnou debatu, takže si takové zamyšlení nebo debatu na téma, kam chceme Kuchyni směřovat můžeme dovolit. :wink:

* čistě hypotetické složení poroty zvolené pro ilustraci :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od skew »

No když to řeknete takhle, tak to zní trošku míň strašidelně :wink: .
Jenže když zvolíte tu koncepci, tak mě napadá: kolik lidí by se hodilo jako porotci ? A měli by čas každej rok ?
Alespoň hippoteticky, když 3 lidi třeba z toho ilustrativního příkladu nebudou moct, bude je moct nahradit někdo jinej "vyhovující kritériím" ?
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Joe »

Myslím, že "vyhovujúci kritériám" je dosť široký pojem.
Samozrejme, že ak sú dostupní ľudia, ktorí majú čo najširší prehľad v existujúcich hrách, je to len dobre. Ak zrovna nie sú, tak sú dostupní iní ľudia, ktorých prehľad je o niečo užší. To ale implicitne neznamená, že ich pohľad na súťažné hry bude horší, ako tých prvých.

Clear (I hope)? 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Markus »

Jo, jsem mistrem nevhodného tlumočení :>;o)

S těmi křupkouny a teoretiky to byla nadsázka, neberte to zas tak vážně. Správná otázka by měla znít, jestli jsou nějaké předpoklady na porotce, nebo jestli může hodnotit každý, kdo se přihlásí. Já bych určitě nějaké předpoklady stanovil, ale jaké, to nevím.

Loni tuším byly předpoklady stanoveny nějakým určením minimálního počtu her, které člověk musí znát a mít odehráno... ale už si to nevybavuji a nechce se mi to hledat.

Loni se také stalo, že v porotě byl v zájmu vyváženosti názorů Sirien, který místy jako kdyby hodnotil "politicky". Jeho hodnocení typu: "atmosféra 0, protože to je deskovka" nebo "atmosféra 0, protože správné RPG nemá být kompetitivní" jako kdyby šly přímo proti duchu soutěže, jejíž cílem (alespoň jak to chápu já) je podporovat neotřelé myšlení a dosud nevyzkoušené nápady. Vyváženost poroty je super věc, ale ocaď pocaď.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Invictus »

Ecthelion: Pokud plánujete se zúčastnit soutěže, tak na to jdete rozhodně chytře. Proč zjišťovat jaké preference mají jednotliví porotci? Když si můžeme rovnout vybrat kdo bude v porotě. :clap:
Ecthelion píše:Čeho chce soutěž dosáhnout?
Soutěž nechce dosáhnout ničeho. Touha něčeho dosahovat se týká konkrétních lidí. Čeho chcete dosáhnout vy, jste už naznačili.
Vaše dělení lidí na dvě skupiny je sice krásné, ale upřímně nepovažuji přečtení mnoha RPG za indikátor vyznání se v designu her (obdobně, jako sledování mnoha filmů, nepovažuji za indikátor vyznání se v jejich tvorbě). A faktickému mikro designu se tu věnovalo a věnuje myslím většina lidí.

A ještě si neodpustím, dkyž tak krásně mlžíte:
Co se ale týká soutěže, která je zaměřena na tvorbu malých her, je tu jiná situace.
Jaká? Různé preference nehrají najednou roli?
bude to o hře vypovídat něco jiného
To jistě ano, a co by to podle vás mělo být? O čem to vypovídá?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21017
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Markus »

Dělení na dvě skupiny je moje chyba, omlouvám se. Nečekal jsem, že se toho tak chytnete. Otázka z ní, kdo vlastně má porotcovat a jak mají být nastavena kritéria.

Co ty, Invicte, zúčastníš se?
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od skew »

Invictus:
Počkej, pokud původním záměrem soutěže (čti: těch kteří soutěž založili, vytvořili, prostě se podíleli na jejím vzniku) je, aby se jednalo o malé, krátké hry s určitými preferencemi... Tak jediné co imho můžeme říct, je:
"Tohle se mi nelíbí a za těchhle podmínek soutěžit nebudu".

Že se Ecthelion* ptá jaké hry mají být cílem soutěže, jak tím pádem určit porotce a hodnocení, to není nic nekalého, ne ?
upřímně nepovažuji přečtení mnoha RPG za indikátor vyznání se v designu her (obdobně, jako sledování mnoha filmů, nepovažuji za indikátor vyznání se v jejich tvorbě). A faktickému mikro designu se tu věnovalo a věnuje myslím většina lidí.
Good point. Já taky ne (jinak bych si jako soutěžící dal tak malou naději, že bych se nejspíš ani neúčastnil).
______
Občas je děsně deprimující pořád přemýšlet, jestli mluvit v jednotném nebo množném čísle... :P
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2009

Příspěvek od Invictus »

Markus: Na dvě skupiny dělí (i) Ecthelioni, na ty kdo přečetli hodně RPG her a ty kdo nepřečetli (dost her?= 2?6?10?).

A zúčastnit se asi budu muset, jinak to s touhle tendencí bude taková fraška, až mi z toho bude stydno. Ale já sám to nevytrhnu, do poroty by mělo jít víc lidí, a čekal jsem že to bude jako minule, kdy hardcore jádro vymyslelo ingredience a zbytek porotců se přidal až později.

skew:
Počkej, pokud původním záměrem soutěže (čti: těch kteří soutěž založili, vytvořili, prostě se podíleli na jejím vzniku) je, aby se jednalo o malé, krátké hry s určitými preferencemi... Tak jediné co imho můžeme říct, je:
"Tohle se mi nelíbí a za těchhle podmínek soutěžit nebudu".
Já u toho minulý rok byl, dokonce jsem nakonec porotcoval, a nějaký jednoznačný záměr ani nějaké konkrétní "super důležité lidi bez kterých by to nevzniklo", jsem nezaznamenal. Pokud se pamatuju, tak hra byla omezená primárně ingrediencemi (a tuším rozsahem na strany, ale to si nejsem jist), a na jejím vytváření a realizování se podílelo docela dost lidí.
Takže imho k tomu má co říct naprosto každý.

Zdali jsou Ecthelioní úmysly kalé, či nekalé se můžu jen domnívat. Pro mne osobně jsou ale jejich snahy podezřele elitářsky kořeněné.
Ale pro mě za mě, ať se vyjadřují dle libosti.
Naposledy upravil(a) Invictus dne 22. 1. 2009, 21:13, celkem upraveno 1 x.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2009“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů