[RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Ja urcite planujem este nieco urobit na Diablovom Sepote, takze akekolvek pripomienky a komentare su vitane, ak by niekto urobil playtest tak by som skakal od radosti :dance:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od Ecthelion »

Dovolím si opět otevřít Bifiho loňskou otázku:
Bifi píše:Toto je otázka na organizátorov, porotcov, autorov a hráčov:

Čo chcete, aby sa s hrami z RPG Kuchyne dialo ďalej?

Mali by sa niektoré dobrúsiť a zlepšiť?
Mali by sa playtestovať?
Mali by sa popularizovať?
Mali by sa (po zlepšení a doplnení) predávať?
Mali by sa vydať v papierovej podobe?

Ak áno, ako na to?
Plánujete na svých hrách dál pracovat? Vylepšovat je nějak? Jak vám v tom ostatní mohou pomoci? Jaký si představujete výsledek a chcete do toho vkládat další energii?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od jonka »

Já svoje hry plánuju vybrousit, otázka je kdy mi vyjde čas (seženu hráče) na playtest bez kterého to možné nebude. Nicméně bych ocenil hlubší feedback svých her a to klidně i kritický, zatím tam mám pár komentářů k první hře.
Z dosud publikovaných her bych rád viděl "plné" verze Časy se mění a Blancu, které jsou pro mne zajímavé, hlavně do první uvedené vkládám velké naděje : ) protože obsahuje zajímavý způsob jak pracovat s přípravou před hrou.

Co jsem se díval na loňském Gamechefu tak tam to fungovalo tak, že ke každému soutěžícímu byli přiděleni "oficiální" komentátoři a kibitzové, kteří se primárně starali o feedback té dané hry a konzultovali hru s autorem. Respektive bylo to udělané tek, že tito kibitzeři měli pod sebou x her a k těm přispívali. Takže kdyby se letos někdo přihlásil do týmu kibitzů mohly by se jim pak rozdělit hry a oni by se o ně feddbackem starali a pomáhali by autorovi rozvíjet myšlenku pokud by ten měl zájem. Stačili by tak 3-4 kibitzové. Já bych se klidně přihlásil jako jeden z nich.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od ilgir »

Plánujete na svých hrách dál pracovat? Vylepšovat je nějak?
Možná.
Jak vám v tom ostatní mohou pomoci?
Napsat aspoň jediný komentář. $D
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od Bouchi »

Ja bych jen pripomnel, ze stale plati nabidka otisteni vitezneho dila v Pevnosti - tedy pokud to rozsah dila dovoli a autor bude mit o takove zverejneni zajem.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od crowen »

Bouchi píše:Ja bych jen pripomnel, ze stale plati nabidka otisteni vitezneho dila v Pevnosti - tedy pokud to rozsah dila dovoli a autor bude mit o takove zverejneni zajem.
Tak toto by bolo uplne super!


Ja sa rozhodne planujem vratit k tohtorocnemu prispevku, napisal som to za par hodin pre nedostatok casu a nevyhovujuci termin, ale je to pre mna velmi zaujimava tema. V plane mam rozsah tak 30-40 stran a potom snad najdem niekoho v Dubline na play test :-)
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od Nekra »

Já osobně uvažuji tom, zkusit odehrát Chaos Času na Slezině (teda, pokud by byl zájem) a potom to upravit do nějaký hratelnější podoby, než původní soutěžní výcuc. Upřesněním a "zdokonalováním" pravidel by bohužel mohlo dojít k "zvětšení jejich objemu" -(tedy v datech, stránkách apod.). Neočekávám, že moje hra bude dokonalá (vždyť je to bláznivý výtvor) , ani že se bude tisknout na papír (neboť to podle mě nemá cenu a akorát by se plýtvalo papírem), stačí, když případná opracovaná verze bude ke stažení na Fóru a občas si to někdo zahraje-důležité pro mě je, aby moje hra (Chaos Času) neskončila zapomenuta.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od Jerson »

Občas je i spam dobrý - tohle téma jsem hledal a nevím proč nemohl najít. Už je opět aktuální.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od York »

Na můj podnět k vytvoření pdf sborníku nikdo nereagoval. Takže s RPG kuchyní asi nic.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od crowen »

York píše:Na můj podnět k vytvoření pdf sborníku nikdo nereagoval. Takže s RPG kuchyní asi nic.
???

Zatial kazdy rok vysiel PDF zbornik, teda dva - jeden s predstavenim a hodnoteniami, jeden s komplet hrami, teda pokial sa nemylim. Minuly rok tu bol trochu fuck-up v porote, ale predosle rocniky by mali byt OK
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od York »

crowen píše:Zatial kazdy rok vysiel PDF zbornik, teda dva - jeden s predstavenim a hodnoteniami, jeden s komplet hrami, teda pokial sa nemylim. Minuly rok tu bol trochu fuck-up v porote, ale predosle rocniky by mali byt OK
Aha, tak v tom případě jsem úplně mimo. Na druhou stranu asi stojí za úvahu fakt, že jsem o tom nevěděl.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od OnGe »

Je to pravý underground, když nevíš kde hledat, nenajdeš :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od crowen »

Hmm, tak tie zborniky som nasiel az dva :roll:

viewtopic.php?f=283&t=8333&p=306378&hil ... ně#p306378

viewtopic.php?f=282&t=8760&p=370921&hil ... Dk#p370921

Mal som dojem, ze ich porota produkovala po kazdej sutazi.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od Ecthelion »

Sborník hodnocení byl ke každé soutěži, ale budu se muset prohrabat tématem, abych je dohledal (nedávaly se vždycky do záhlaví, což je samozřejmě chyba). Jediný výpadek byl loni, ale letos se zase sborník plánuje.

Sborník her myslím byl takový zvláštní... první sborník hodnocení myslím obsahoval i hry samé. Bylo to ale děsně nepraktické, tak se později dávaly jen odkazy.

S Bubákem jsme přemýšleli, že bychom udělali nějaký malý sborník (buď třeba tři nejlepší hry, všechny zúčastněné, nebo třeba nějaké i ze starších ročníků), který by se v pár kusech vytiskl samonákladem a odvezl na Gamecon jako propagaci Kuchyně... nějak to zapadlo, možná by stálo za to se nad tím zase zamyslet. :think:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [RPG Kuchyňa] Čo ďalej?

Příspěvek od York »

Ecthelion píše:Sborník hodnocení byl ke každé soutěži.
A zkoušel ten sborník hodnocení někdo hrát? :) Nebo jaký má být jeho smysl?

Starší ročníky jsem nesledoval, ale letos se vyrojilo pár her, které sice nejsou typickými RPGčky, ale zato si je dokážu představit na různých táborech, studentských socializačních pobytech a podobně. Nebo je třeba hrát na conech. Mít je všechny pohromadě v jednom pdf sborníku by mohlo instruktorům a organizátorům výrazně usnadnit hledání a vybírání. A štempl "RPG kuchyně certified" zaručující kvalitu a odladěnost obsahu taky určitě má něco do sebe - tedy za předpokladu, že tu kvalitu a odladěnost bude skutečně někdo kontrolovat.

Takový sborník bych určitě poslal minimálně Azrikovi, ten se organizováním podobných akcí zabýval poměrně intenzivně. A určitě bude mít kontakty na další organizátory.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti