[RPG Kuchyně 2008] Rytíři hranatého stolu

Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

[RPG Kuchyně 2008] Rytíři hranatého stolu

Příspěvek od Fritzs »

Hra o rytířích snažících se ostatním dokázat svoji chrabrost a způsobilost vládnout libovolnými prostředky, hra je míněna jako cynická rychle odsípající fraška, nicméně nic až takj moc nebráání vážnějšímu stylu hry, ale koneckonců pravidla sou k dispozici zde:zde...
Naposledy upravil(a) Fritzs dne 1. 3. 2008, 20:50, celkem upraveno 1 x.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Ty pravidla se mi líbí... $D Jsou napsány přímo kouzelným způsobem ("...bij a bij a bij je do hlavy...") a pro chrabré rytíře je přímo ideální... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Pod to bych se podepsal. Zejména se mi líbí popisy rodů. :D Trošičku mě to ovšem mate - pravidla zní, jako by sloužila pro méně vážnou hru (což vůbec nevadí - naopak) ale obsah hry působí o něco vážněji - rytíři se (potenciálně) zabíjejí se navzájem, posílají na sebe vrahy a tak podobně. Ale je to jen malý rozpor.

Pokud by ale hra byla myšlená méně vážně, měl bych malinkou stylistickou připomínku: nebylo by lepší místo intrik kout pikle?
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Kelton: Ta hra má pojímat vážná témata nevážným způsobem, já osobně bych to co možná nejradši hrál jako cynickou frašku... ovšem pokud bby to někdo chtěl hrřát jako vážnou hru, tak bych se tomu nebránil, ikkdyž to asi není defaultní herní styl mohl by to být fakt zajímavý...

Pikle a intriky...? Není to jedno...? :wink:
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Fritzs píše:Pikle a intriky...? Není to jedno...? :wink:
Zejména po přečtení úvodní stránky a seznamu rodů jsem měl v hlavě představu spíše komedie či frašky. A k tomu se pak úplně přirozeně přidal obraz z pohádky (myslím) Šíleně smutná princezna - ty dva rádci v černém, jak se plíží kolem a zpívají Kujme pikle ...

Slovo "intriky" proti této představě zní přece jen příliš seriózně. :)
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

To zní hodně zajímavě, jen co seženu dost ochotných spoluhráčů tak tuhle legraci vyzkouším :P
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Fritzsi, TAKHLE si češtináři nejspíš představují interpunkční peklo:
Na rozdíl, od okolních zemí, kde se vládcovství dědilo po meči, či po přeslici, jak kde zvyk pravil, zde se králem, stal ten nejchrabřejší rytíř.
Vím že M nechtěl žádnou zvláštní úpravu co do formy ani gramatiky, ale probohy - odevzdáváš práci která pak bude polo-oficiálně publikovaná pod Tvym ménem!!!

Narovinu se mi nelíbí saotná pointa hry (...* Snaha vyhrát je základ, bij a bij a bij je do hlavy) - osobně myslim že za timhle účelem sou deskovky poněkud lepší.
Popravdě řečeno - s trochou merchantdesingu by z toho mohla bejt docela pěkná narativní deskovka. RPGčko nikoliv, a to ani nějaké zvláštní narativní... popravdě - to raději uznám plnohodnotný statut RPGčka MlwM než Rytířům hranatého stolu.

NA DRUHOU STRANU - ta deskovka by skutečně nemusela být špatná. Pokud se s tím chceš zabývat dál, doporučoval bych vydat se tímhle směrem
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: Já te čárkám opravdu nerozumím a korektury sem dělal v sobotu večer (čti v jednu v nedělu)... a mám odzkoušený, že když to prvně napíšu na papír a pak to během dvou dní přepisuju, tak tam ty chyby a překlepy nejsou...

...a IMHO to je RPG, ukaž mi definici RPG kerá by todle z množiny RPG vyloučila, IMHO narativní deskovka je dost nesmysl (koneckonců to slyšim poprvý)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Tenhle argument je vždycky funny. Ukaž mi definici RPG která by tuhle hru zahrnovala, a zároveň bych do ní nenacpal i trochu upravený člověče nezlob se. Kriticky bych ohledně svého názory vypíchl pojmy "výhra", skutečnost že se hraje proti sobě navzájem a RP prakticky odpadá, protože v zájmu výhry je držení se charakteru dost omezující.

Ale nehodlám se tady o tomhle hádat, mě to prostě připadá takhle.

To že neznáš narativní deskovky je - jako mnoho podobných arggumentů které se tu kolem podobných témat občas objeví - čistě Tvůj problém neznalosti deskovek. Mě byly představeny člověkem který zná deskovek možná i víc, než Pieta přečetl RPGček, jinak bych o nich taky věděl kulový. takže to že je Ty neznáš mě moc nerozptyluje
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: No, nevím, já vycházím ze zkušenosti z Shab al Hiri roach, kde hru pohání dopředu právě to, že se hraje proti sobě...
Sirien píše:a RP prakticky odpadá, protože v zájmu výhry je držení se charakteru dost omezující.
Kolik RPG tě nutí držet se jakkoliv charakteru? Kolik RPG má pravidla postavená tak, aby tě vedla k tomu, že se držíš charakteru...? A není to dost omezující, násilně se držet charakteru, když, nechceš...?

A k těm deskovkám... Myslel sem si,že by jsi mi mohl dát nějaký odkaz, protože mi vskutku připadá jako něco zcela nesmyslného, obzvláště pokud jsi měl na mysli hry typu Fury of Dracula, jelikož nevím,, co má taková hra (mimo fluff) společného s narací...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

RPG. Nevím co víc bych Ti na tohle měl asi tak říct... snad jedině že lidem co hrají RPG a RP jim přijde obtěžující se obvykle říká munchkini a není to zrovna friendly označení (ah ano, já vím, také mají právo... hrát wargameing ;) )
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: No, pokud vím,, ty se tady dycky oháníš rovnocenností herních stylů... přesně tohodle hesla sem se držel a tuto hru můžeš opravdu hrát jak uznáš za vhodné... je snad někde v mojí hře mechanika, která by RP zakazovala (ano, jsou tam mechaniky, které jej usměrňují, aby hra proběhla co nejrychleji, a i když nejsem fanouškem zlatého pravidla, každý si to může upravit koneckonců jak chce)...?

... a hodil by se mi nějaký odkaz na ony narativní deskovky... první stránka googlu po hladání narrative boardgames nevyplivla nic, co by se mi jevilo jako deskovky o kterých se tady zmiňuješ...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Sirien: No, pokud vím,, ty se tady dycky oháníš rovnocenností herních stylů...
JÁ?!? leda tak omylem

Víš, většina RPG když už RP nepodporuje, tak mu aspoň nijak nebrání. To o tomlhe Tvém výtvoru zrovna neplatí.

Ad deskovky: narativní deskovky je čistě moje pracovní pojmenování - narace - vyprávění, deskovky - deskovky. Stránky totálně netušim - o deskovky se nestarám, valná většina z nich mě ani nebaví, rozhodně ne ty které mi byli lidmi co o tom vědí mnohem víc představeny jako "Evropské" (nebo snad "Německé"?).
Když si vzpomenu tak se zeptám, až někoho kdo o tom něco víc potkám, víc zájmu tomu věnovat nehodlám.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: Jak mu brání, když už sme u toho...

Jo a k těm deskovkám... já jsem nyní zcela jednoznačně přesvědčen, že jsim měl na mysli záležitosti typu Fury of Dracula a na základě mých osobních a bezprostředních zkušeností tě mohu ubezpečit, že ač se tak tváří mají s narací jen velmi málo společného... pokud ovšem za naraci nepovažuješ fluff všude kolem...

Proč jsoun rytíři hranatého stolu RPG a ne deskovka...?

a.) dost podstatným zdrojem zábavy by měl právě být RP, tadle hra je bez RP, alespoň dle mého názoru nudná, ovšem nemyslím tím onen takzvaný "immersionistický" RP na výi, htra je postavená tak, ayb se dala odehrát, co možná nejrychleji a proto na něco takového prostě většinou není čas... ovšem nic nikomu nebrání, aby se to pokusil hrát "na úrovni" s tím, že to asi bude dost náročné a hlavně nesmyslné, když existují desítky vhodnějších systémů (namátkou WW, FATE), ale ta možnost tu je... to, že se RP na úrovni bude dost často mlátit s tím, cio by bylo výhodné, je jaksi sdtav ke kterému dochází ve většině RPGček, co vůbec existují.

b.) "precedentně": Shab Al Hiri Roach je většinou hráčů považován za RPG a Shab Al Hiri roach obsahuje zmínku o tom, že hráči by se měli během této hry snažit vyhrát a nemám pocit, že by se to z RP nějak mlátilo (to, že hra samotná není žádné zázrak ponechme stranou) Stejně tak klasické DnD, styl kick trought the door, kde hráči sice nesoupeří (teda nemusí soupeřit) mezi sebou, nicméně címe je vyhrát jednotlivé encouncery proti DM... A hraničním příkladem budiž Mexican Standoff, který by se s trochou snahy dal taky zařadit mezi RPG a kde je cílem vyhrát...

c.) "precedentně": považuji li warhammerového inkvizitora za RPG, i když je to hybrid mezi RPG a deskovkami, nebo bych mohl vytáhnout Cadwallon, kerý s figurkami, aspoň podle toho jak jsem pochopil pravidla počítá víc než 4E DnD, tak se mezi RPG dá zařadit i Rytíři hranatého stolu, i když je křížená s deskovkami (netvrdím, že není, ale desingérské záměr to nebyl), protože mnou zmiňované hry mají podobně blízko k WG...

Ale rád bych byl seznámen s tvojí definicí tak mlhavého pojmu jako jsou RPG...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů