[RPG Kuchyně 2008] Wish

Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

[RPG Kuchyně 2008] Wish

Příspěvek od Kelton »

Jednoho dne se svět, tak jak ho známe, rozpadnul na kousky. Zní to jako přehánění? Určitě. Ale odpusťme jim – oni to zažili, vidí to jinak. Ať už přišla válka, katastrofa nebo cokoli, spousta lidí ztratila mnohé a život se změnil. Dřívější jistoty vzaly za své, lidé musí opět bojovat o život. Lidská obydlí se shlukují k sobě, protože divočinou se potulují bestie. Lidé v sobě objevují nové síly, i nové hrůzy. Povídá se, že uprostřed světa stojí věž, která sahá až k nebi. Někde uvnitř ní je zavřené, co zbylo z nadějí starého světa. Jediná růže, která přežila nezměněná. Jako zbytek na dně Pandořiny skříňky, čeká na někoho kdo přijde a pokusí se změnit svět. Tomu pak prý dokáže splnit přání. Skupinka přátel se vydala na dalekou cestu. Nemají skoro nic, jenom jeden druhého a touhu dát svět do pořádku. Každý z nich má svůj důvod, proč se vypravil hledat věž ve středu světa. Naivní? Jistě. Někdo jako oni nemá nejmenší šanci přejít rozbitý svět, tím méně něco zachraňovat. Ale cesta je dlouhá, a možná, že se cestou stanou někým, kdo to může dokázat.

Pravidla ke stazeni:
Nejnovejsi verze:
Wish - verze pro RPG Kuchyne 2008

Hru urcite budu dale vyvijet (minimalne opravim ty chyby, kterych jsem si vsiml 5 minut po odeslani). Takze me samozrejme strasne zajima, co si myslite.
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Jenom bych poznamenal, že v okamžiku, kdy jsem několikrát upozorněn na to abych si nebral věž, po nmí začínám intenzivně toužit...

...JRPG sou z toho poměrně dost cítit... což je dobře, jelikož to evidentně byl záměr.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Snažil jsem se, aby věž byla tak nějak pořád přítomná - proto ten tanec s odebíráním karet, kdy na konci zbude jenom věž, mluvení o ní, a tak dále ... Problémem je, že by k ní všichni také měli zaujmout jednoznačný vztah (ruce pryč, to je fuj). A to jsem neuměl navodit, proto byly potřeba ty poznámky.

Snaha byla udělat takové JRPG se vším co k tomu patří, ale bez nekonečně opakujících se soubojů. Snažil jsem se ale, aby to nebylo tak úzce vymezené - mám pocit, že by to sneslo i zcela ne-anime, ne-JRPG příběh. Mohl by mi k tomuhle něco říct někdo, kdo tyhle věci moc nemusí? Jsou tam cítit tak moc, až vám to vadí?
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sou cítit fajkt hodně...už jenom popisem "příšer, co se jenom tak rojí a nechávají se zabíjen" a boss battlem a zmínkou o limit breacích...

Ne, že by mi to, ale vadilo...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Kelton: Narovinu, od těhle her jsem fakt moc nečekal, míň než obvykle. Když jsem se začetl do Tvého úvodu, zvláště do té pasáže ohledně kreativity... tak jsem to už měl chuť odepsat a jen proletět...

...ale pak jsem nějak četl dál... a vrátil jsem se zpátky a začal jsem zase číst pořádně...
...a musím teda říct, že tahle hra je o pár levelů jinde než jsem u her z Kuchyně předpokládal. Výborně napsaná, místy s vtipnými glosami, dobře využité mechaniky. Pravda, že zakomponování "růže" a trochu i "věže" je dost laxní a také tam trochu postrádám jeden z těch dvou dodatečných parametrů, který M chtěl (kostky kterými se nehází, nebo ruská ruleta), ale čert to vem - Gamechef mě nijak zvlášť nezajímá, ale tahle hra ano.

Skutečně - dobrá práce. (Mimochodem - tahle věta: Lízne-li si nějaká postava věž, truchlivě se na ní podívejte. - to je fakt zlá mechanika, možná by měla být až od 15 let $D )
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Souhlasím částečně se Sirienem, nebudu uplně prozrazovat vysledky, ale u mě tahle taky hodně zabodovala, a rozhodně mě zaujala nejaen jako porotce, ale i jako potenciálního hráče.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Obrázek
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Zda se, Keltone, ze zacinas ziskavat prvni fanousky $P . Ja uz to sel dneska i malem hrat, ale ztroskotal jsem na absenci tarotu a nechtel jsem to resit nejak improvizacne. To si je radsi do priste sezenu od me drahe slecny a dneska se holt spokojime s testem Polarisu $D . Kazdopadne jsem na Wish zvedavej cim dal vice.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

řeknu Sathel ať vezme tarot na Slezinu
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Děkuji Sirienovi za to, že na Slezině sehnal dohromady skupinku hráčů na vyzkoušení Wish. I když se ta hra nestihla rozběhnout, byla zajímavá a dala mi velmi konkrétní náhled na to, co v pravidlech ještě chybí.

Mé díky patří i všem ostatním, kdo mi dali jakýkoli feedback (tohle platí i pro všechny, co ho teprve pošlou :) )
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Tvorba prostředí a hlavně postav je taková delší, ale docela zábavná. Ten pomalý až meditativní styl, jakým jsme hráli, k téhle hře sedí - člověk tak má čas se vcítit do postavy i do atmosféry. Bohužel když se tak začne hrát o půlnoci, je dohrání téměř vyloučené :-? .
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Lol :lol: meditativní styl. $D

Bylo to hustý, Keltone. Sice jsme stihli "jen" vytvořit postavy, ale i tohle bylo velice zajímavé. A atmosféra parádní.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Opožděně, přesto o to srdečněji, gratulujeme k vítězství! :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

A nyní .... Playtest!

Sice jsem plánoval dopsat druhou verzi jen na základě vlastních úvah s dostatkem času, připomínek porotců a náhodných kolemjdoucích :D , rozhodl jsem se ale vyzkoušet hru tak jak je a zamýšlené modifikace účastníkům vysvětlit na místě (spousta toho jsou rady co a jak, a nevím přesně jak je sepsat; doufám, že playtest mi je pomůže konkretizovat).

Hledám čtyři nebo pět hráčů (ještě nevím, jestli se budu účastnit nebo jen pozorovat a kibicovat), v případě přebytku zájemců (ha ha) přednost dostanou ti ochotní podávat podrobnou konstruktivní kritiku.

Místo je Praha, čas zatím ještě neurčen

Můžete čekat:
* Wish
* Keltona
* Ideálně tolik sezení, aby stihnul proběhnout celý příběh
* Celé dva soubojové systémy (aby se vidělo jestli nechat ten stávající nebo ho kompletně předělat)
* Spoustu chyb a omylů (proč to taky jinak testovat že?)
* Vystřihané scény (je možné, že občas budu chtít vyzkoušet nějakou scénu, která ve hře nenastane - jako test mechanik nebo kdovíčeho)
* Volitelné rozpitvávání detailů (není povinné, ale budu se mračit na lidi, kteří řeknou jen něco jako "jo, dobrý")
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jdu do toho. Co takhle prodloužený víkend kolem osmého května?
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2008“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti