Desková kuchyně 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Odpovědět

cena sympatií publika

Mixování koktejlů - Nekra
1
20%
Vesmírny admirál - Crowen
2
40%
Vinland - Tindo
2
40%
 
Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

morech11 píše:gamechef cz ak som to správne pochopil ešte nie je vôbec istý
Ta možnost sloučit Kuchyni s Gamechefem je zatím ve stádiu nápadu/návrhu, ještě nic nebylo rozhodnuto. Uvidíme, jak to dopadne (obojí má svoje pro a proti).
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Tindo »

Podle mne, by mělo být u takovéto soutěže v podmínkách, že se má vyrobit fyzický prototyp, otestovat a zapsat zápis z testování. Tedy přinejmenším. Jak tak stále dokola otvírám a pročítám soutěžní příspěvky a snažím se vymyslet, co napsat do komentářů, tak mám pocit, že bez toho to nemá smysl, narozdíl od rpg kuchyně, protože u rpgček se hra odehrává hlavně ve fantazii a u stolních her jde o "hraní si s komponenty". U rpg pravidla jsou jen pomocníkem ke hraní. U deskovky člověk hraje hru a prochází mu rukama.
Jak o těch hrách přemýšlím, tak mám pocit, že vlastně zůstávám u prvotních pocitů, které se týkají settingu. Třeba podle mne je podstatné, jak dlouho hra trvá ve srovnání s počtem možností ve hře. A takových věcí je více. Mám pocit, že skutečný prototyp je nepostradatelný při tvorbě deskové hry.
Moc jsem se těšil, tak bude hezké hra o tvoření deskovek s pravidly rpg kuchyně (hlavně proto, že deskovky jsou na 1. místě mých zájmů), ale teď mám pocit, že to bez těch prototypů není ono. Hlavně když to srovnám se soutěží CBG, do které jsem trochu letos nakoukl.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Kedy asi budu vysledky?
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

od Ilgira hodnotenie mám, PK to má na stole a za mňa už sú hry prečítané, pomaly ich prechádzam znova, hľadám diery a robím si poznámky k slovnému hodnoteniu (a nakoniec aj k bodom)

pôvodný plán bol, že na jesennej slezine. ak nebude slezina, tak v momente, keď dám dohrromady tri kópie výsledkov :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od ilgir »

PK to má na stole
Kedy asi budu vysledky?
nikdy? :lol:
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Nejaky progress? :-)=
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Mozeme realne ocakavat nejake vysledky, alebo vyhlasime doskovu kuchynu za oficialny fail? :>:o/
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

I když desková, pořád je to kuchyně. Jak by se nečekalo alespoň půl roku, bylo by to pošlapání tradic.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

i to bol fail je na debatu inú, ja som hneď na začiatku vravel (a dookola to opakujem), že ak bude jesenná slezina, bolo by pekné sa jej tradične držať a body a komentáre hodiť tam

výsledky budú, bola by blbosť ich neuverejniť, keď ich (väčšinu) mám - ilgir bol najšikovnejší zo všetkých, asi za týždeň to spravil, ja som hotovo, PKaya idem ešte kopnúť
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Jesennu slezinu v ktorom roku mas na mysli, 2024? :-)=
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

Morech píše:ja som hneď na začiatku vravel (a dookola to opakujem), že ak bude jesenná slezina, bolo by pekné sa jej tradične držať a body a komentáre hodiť tam
Osobně si myslím, že to není správně. Protože to ty lidi opravdu necháš čekat tři měsíce na váš feedback? Obzvlášť, když jsou soutěžící pouze tři? Protože co když ti lidé chtějí tu hru nějak někam posunout a místo toho ji tedy raději odloží na čtvrt roku k ledu? :(

Proto tvrdím: Ano, výsledky (tj. body a pořadí) se třeba mohou zveřejnit až na Slezině, ale slovní komentáře ke hrám od poroty by měly být téměř hned po skončení soutěže.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

Takže když nejedu na Slezinu, tak nedostanu vyjádření od porotců? Grr.

Stejně tuším, jak to dopadne, ale argumenty bývají zajímavé.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

No podle seznamu účastníků na tu Slezinu Morech ani nejde...

Morech: Jedeš? Nebo co bude? :think:
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Ja tiez na Slezinu nejdem, takze 2 z 3 ucastnikov na Slezine ani nebudu. Ma teda zmysel cakat az do Sleziny?
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

hm
asi nie

toto vnímam ako zásadné, čo somsi nechcel celkom priznať, lebo sa mi páčila tá predstava, že by to bolo k nejakej príležitosti.
Pepa píše:Proto tvrdím: Ano, výsledky (tj. body a pořadí) se třeba mohou zveřejnit až na Slezině, ale slovní komentáře ke hrám od poroty by měly být téměř hned po skončení soutěže.
skúsim ešte poplašiť toho PKaya, uvidím, čo z toho vylezie. cez víkend som mimo net, tak dám dokopy v pondelok ten zborník s bodmi a komentármi a vyhodím ho sem, či už s PK alebo bez neho

asi som si to predstavoval inak, ale zrejme to neboli najšikovnejšie predstavy :)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti