Desková kuchyně 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Odpovědět

cena sympatií publika

Mixování koktejlů - Nekra
1
20%
Vesmírny admirál - Crowen
2
40%
Vinland - Tindo
2
40%
 
Celkem hlasů: 5

Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

Šance, že jen tak na RPG fórum přijde někdo, kdo se o RPG nezajímá, je malá. Šance, že si přečte můj výtvro je malá taky a i kdyby si ho z nedostatku soudnosti (protože neví, co ode mne očekávat za hlínu) přečet, tak kolik takových se jako neregistrovaní "náhodní" kolemjdoucí odváží mi do toho kafrat :p ?

Rozšířením jinam se už sama šance jejich příchodu zvyšuje, s více takovými se zvyšuje i riziko cizího kafrátora.

Normální lidi nepůjdou jen tak sami od sebe na stránky o něčem, co je nebere/nezajímá (neRPGčkaři sem).

Až na pár výjimek to tu vnímám jako společnost přátelských lidí. Klasický přátelský RPGčkař přijde, zaregistruje se, kecá na fóru - tím se přidá mezi zdejší RPGčkaře a zařadí se do komunity. A pak jsou ti ostatní cizí lidi, kteří tady běžně nediskutují, nejsou tu registrovaní a nejspíš nejsou ani RPGčkaři - tak ty samozřejmě považuju za cizí (skoro nic se o nich neví, když tu nediskutují běžně) a ne přátelské (není důvod předpokládat, že jsou přátelští, mohou být i neutrální či nepřátelští).

Jak si to uděláte, to je vaše věc, moje věc je zase, že nebudu svůj výtvor zveřejňovat někde, kde se k tomu snadno (s nedostatečně malou pravděpodobností) dostanou i lidi mimo komunitu, které bych ho byl ochoten ukázat.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

Nekra píše:Rozšířením jinam se už sama šance jejich příchodu zvyšuje, s více takovými se zvyšuje i riziko cizího kafrátora.
A co se může stát? Vypukne jaderná válka? :)
Nekra píše:Normální lidi nepůjdou jen tak sami od sebe na stránky o něčem, co je nebere/nezajímá (neRPGčkaři sem).
To jednoduše není pravda. Na moje srandaweby dohromady nikdo jiný nechodí a přesto tam ty lidi jsou :)
Nekra píše:Jak si to uděláte, to je vaše věc, moje věc je zase, že nebudu svůj výtvor zveřejňovat někde, kde se k tomu snadno (s nedostatečně malou pravděpodobností) dostanou i lidi mimo komunitu, které bych ho byl ochoten ukázat.
V oblasti ochrany autorských práv se to, aby se kopie něčeho nedostala tam, kam nemá, řeší někdy od 80. let a doposud nikdo nepřišel s alespoň vzdáleně dostatečným technickým řešením. Nechci organizátory nějak podceňovat, ale tohle prostě nedají...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

OnGe: A vážně jsou ty lidi, co ti tam chodí, normální? Jo a záleží taky, kde na ně všude upozorňuješ.

Nejpravděpodobnější výsledek je ten, že organzátoři soutěž rozšíří i mimo RPGF a já se jí nezúčastním. A nemusejí řešit vůbec nic.

Jinak na mne v dskuzích tohohle typu působíš natvrdle, jako bys nedokázal pochopit, že když něco zveřejňuju na RPG fóru, tak se o to chci podělit s lidma na RPGfóru (pochopitelně s rizikem, že se k tomu z ní dostane i těch pár výjimek, který nemám rád). Když se o něco budu chtít podělit s lidma hrajícíma Dorn, tak s tím půjdu na Dornový fórum, když se budu chtít podělit s matfyzáka, půjdu s tím na matfyzácký fórum, když to budu chtít šířit mezi cizince, půjdu na nějaký fórum, kde se žvaní anglicky. Podle toho, s jakou komunitou se o to chci podělit, si vybírám, kam to prsknu. (Lidí, co jsou součástí všech komunit, se kterýma bych se moh chtít o něco podílet bude logicky hrozně málo.)

Nelíbí se mi hromadný prolejvání (mísení) komunit (možná předchozí odstavec shrnuje důvody). Je to úplně něco jinýho než přibrání kamaráda, o kterým ten člověk něco ví a tuší, že ho to bude bavit ( a nenadělá tam bugr :) ). Pomalý rozšiřování komunit přes důvěryhodný kamarády mi připadá daleko přirozenější než umělý hromadný nábor. (Ugh, mám na to založit téma, když je to tu OT?)
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od morech11 »

aby sme to rozsekli - s týmto si mala problémy vždy a viem o tom. nezastavilo ma to pritom od toho, aby som sa rozhodol, že zliať tam viac strán je dobrý nápad. ak sa rozhodneš, že nič nedodáš, bude ma to mrzieť, ale som s takou skutočnosťo stotožnený. napadá ma jedno riešenie a tým je poslať hru na hodnotenie nám, porote (čo je uzavrená vzorka ľudí a jedného mne nie cudzieho snáď zvládneš) a inak hru posielať iba cez PM na vyžiadanie.
ak to pre teba riešenie nie je, iné si musíš vymyslieť sama, alebo sa zmierime s tvojou neúčasťou. je to možno tvrdé a možno celé moje pokusyy budú úplne zbytočné a vyhlásime to na rok iba pre nás, ktovie... ale chcem to skúsiť takto.
jasno?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

Nekra píše:OnGe: A vážně jsou ty lidi, co ti tam chodí, normální?
Nevím, neznám je, jsou úplně cizí. Zpravidla tam zabrousí, protože hledají něco úplně jiného. Prostě náhodní kolemjdoucí. Jako na ulici. Prostě veřejný prostor.
Nekra píše:Jinak na mne v dskuzích tohohle typu působíš natvrdle, jako bys nedokázal pochopit, že když něco zveřejňuju na RPG fóru, tak se o to chci podělit s lidma na RPGfóru (pochopitelně s rizikem, že se k tomu z ní dostane i těch pár výjimek, který nemám rád). Když se o něco budu chtít podělit s lidma hrajícíma Dorn, tak s tím půjdu na Dornový fórum, když se budu chtít podělit s matfyzáka, půjdu s tím na matfyzácký fórum, když to budu chtít šířit mezi cizince, půjdu na nějaký fórum, kde se žvaní anglicky.
Já ti to neberu, jen říkám, že tvá snaha omezit to jenom na lidi z RPG fóra je marná. Protože sem chodí i matfyzáci, lidi hrající Dorn a cizinci. A tím výčet nálepek nekončí, možná by se tu našel i nějaký ten mzdový účetní, nácek, pěstitel chřestu, pedofil, kritik deskových her nebo ještě nějaká jiná podivná existence. Dát něco na internet a myslet si, že když ostatním zakážeš dávat to ještě jinam (mimochodem, odkazy sem jsou v pohodě?), tak že se na to nebudou dívat lidi od jinud je zkrátka najivní. Budou. Časem jich dost dobře může být víc, než místních (hmm, teď mi to trochu připomíná debatu o imigrantech...). Je to jako schovat balík peněz pod sedačku v kavárně a myslet si, že to nemůžou sebrat úplně cizí lidi.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od York »

OnGe píše:Je to jako schovat balík peněz pod sedačku v kavárně a myslet si, že to nemůžou sebrat úplně cizí lidi.
Co pod sedačku. Do vitríny, která nemá skla ;-)

Každopádně je to úplně absurdní úvaha. Nikdo nebrowzdá po netu a nestahuje náhodné soubory, aby se v nich mohl porochnit. K tomu je potřeba celkem silný důvod, třeba to, že se zajímám o deskové hry, znám RPG fórum, vím o tom, že tam probíhá soutěž v jejich tvorbě a chci se podívat, jaké hry tam vznikají. Jediná další možnost, která mě napadá, je, že by to někomu vyhodil search při hledání něčeho relativně nesouvisejícího. Pak ale dotyčný zřejmě rychle zjistí, že to není to, co hledal, a nechá to být.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Jerson »

Nabízí se otázka, kolik lidí ze zde přítomných přečetlo hru, kterou Nekra poslala. Šance, že přijde člověk zvenčí přečte si zrovna její hru mi přijde menší než šance, jako že přijde člověk zvenčí a sám od sebe sem hodí svou vlastní verzi deskové hry.
Omezení na vnitřní vystavování vyústilo ve tři soutěžící, další ročník by tak už nemusel pokrýt stupně vítězů.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od ilgir »

Nekro, tak prostě odevzdej svůj příspěvek jako šifrovaný rar a heslo rozesílej na vyžádání.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

morech11: Ta uzavřená skupina porotců bude sestávat pouze z lidí z RPGF (vyjma toho jednoho tvého kámoše)?

Jerson: Dolní odhad lze snadno zjistit spočtením různých členů RPGF (vyjma mne) v (diskuzi v) tématu k oné splácanině.
Pokud z jiného zdroje seženete víc lidí, než tady ty tři loni - tak čím to je, že zdejší RPGčkaře moc nebere soutěž ve vytváření deskovky?

ilgir: Napadlo mne to udělat jako šifrovanej .doc a dát to na nějakej server, kterej umožňuje nastavit zaheslovanej přístup (pro případ, že bych to chtěl někdy pozdějc ukázat, aby bylo jasný, že to vzniklo dávno předtím) než abych si na to sháněl hashovací funkci, jenže pak mi došlo, že heslo na tom serveru by někdo moh hacknout a když by dokázal hacknout to, tak by hacknul i heslo k tomu dokumentu, protože to přece musí být snazší. Takže by to bylo na ... pytel.

Možná to fakt bude chtít hashovací funkci :s.

V nejhorším můžu otravovat osobně blízké (fyzicky i vztahově) lidi, aby okomentovali moji hlínu :).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od OnGe »

Nekra píše:...než abych si na to sháněl hashovací funkci, jenže pak mi došlo, že heslo na tom serveru by někdo moh hacknout a když by dokázal hacknout to, tak by hacknul i heslo k tomu dokumentu, protože to přece musí být snazší
ee, co??? $-o

Odhlédněme od toho, že je to paranoia level Cibulka, navíc v případě něčeho, u čeho se nedá vymyslet rozumný důvod, proč se do toho snažit vlámat... víš že hashování je jednosměrné? Jakože už se nedá "rozhashovat" protože je to jenom součet.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Nekra »

To, že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou :). A samozřejmě existuje důvod, proč by se tam někdo hackoval - aby mne nasral tím, že se dostane k tomu, co nechci aby si přečetli (cizí) lidi mimo RPGF komunitu.

Jo, hashování je jednosměrné. Možná to neodcituju přesně, ale něco podobnýho bylo uváděno u popisů hashovacích funkcí
něco jako výuka o hashovacích fukncích píše: Vytvořím nějaké dílo, ale nechci ho zveřejnit hned. Pomocí hashovací funkce vytvořím jeho hash a ten zveřejním, aby mi později nidko nemohl upřít autorství.
Hashovací funkce neumožní ani žádoucím lidem to komentovat, ale poslouží také účelu, aby v případě zveřejnění bylo jasné, že jsem to nevytvořil nově (třeba až na základě ostatních her z toho ročníku nebo tak něco).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od ilgir »

Já bych to oddělil, to už začíná být psycho :>:o/ $D
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Tindo »

Nekra píše:tak čím to je, že zdejší RPGčkaře moc nebere soutěž ve vytváření deskovky?
Asi protože na RPGfórum chodí velcí nadšenci pro RPGčka. Velcí nadšenci pro deskovky chodí na Zatrolené hry a Deskožrout. A asi jen malá část z nich jsou velkými nadšenci pro obě skupiny stolních her a navštěvují všechna místa. Velkým nadšencem mám na mysli, že těmito hrami opravdu žije a i v tomto oboru rád něco kutí a tvoří.
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
Tindo
Příspěvky: 287
Registrován: 23. 8. 2007, 23:55
Bydliště: Nový Bydžov

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od Tindo »

Nějaké novinky ohledně termínu?
Zahrajte si Královské kostky - strategické fantasy rpg, inspirované hrou Crusader Kings.

Za mořem na vás čekají neznámé končiny. Kudy povede tentokrát cesta do Indie? - Terra incognita
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Desková kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Morech - budes teda nieco organizovat? :-)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti