Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od OnGe »

morech11 píše: (napadlo, ale vždy som naivne veril tomu, že sa tu nesnažíme ojebabrať systém, ale niečo vytvoriť...)
Když má systém tvrdé mantinely, tak ti kolikrát nic jiného nezbyde ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Nekra »

Teda, zadání (resp. téma) mne vzhledem k názvu překvapilo. Neumím pořádně vytvořit ani jeskyni, natož celé město či dokonce stát :D. Ale stejně se na tvůrčí soutěže těším.

Takže to je:
RPG Kuchyně
Desková kuchyně, RPG Dílna (co se tam tvoří?)
Alchymista roku
a možná ještě soutěž RPG postav ? Tak to je hezký program ;).

Jestli tu na to není zatím nějaká speciální sekce, navrhuji založit někde zřetelně sekci Soutěže. Někam viditelně, ideálně do panelu, kde se okolo jara a podzimu objevuje upoutávka na Slezinu. Starší kola by bylo logické přesouvat pak jinam a v sekci upozorňovat na soutěže aktuální.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od crowen »

Ja tu sekciu sutazi zalozim, ked z novych prebehne prve kolo, a budu nejake vysledky. Dovtedy je to len v rovine zbozneho priania :-)=
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Quentin »

Ak chcete davat obmedzenia na rozsah, tak to ohranicte znakmi, slovami, alebo normostranami, inac budete mat 5xA4 bez okrajov s fontom 2.
niekto tu pod počtom strán rozumie niečo iné, ako počet normostrán? hm, mňa by to už ani nenapadlo :think: (napadlo, ale vždy som naivne veril tomu, že sa tu nesnažíme ojebabrať systém, ale niečo vytvoriť...)
Omezení počtem znaků nebo normostranami je retardované v tom, že někdo dokáže odvyprávět setting v šesti odstavcích, někdo v pěti encounter tabulkách, někdo v timelině a někdo ve třech ilustracích s krátkým popisem.

Chápu omezení na počet A4 (stručnost je důležitá), ale rozhodně ne na počet slov.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od crowen »

Quentin, potrebu obmedzenia poctu znakov / slov som snad vyjadril jasne. Mozeme k tomu pridat povedzme aj pocet A4 pre grafikov/tabulkarov, ale predpokladam, ze ti neposlu dielo rozsahom porovnatelne s bibliou.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od OnGe »

Taky k tomu limitu lze přistupovat ne jako "když to bude delší, tak strhneme body, nebo to ani nebudeme číst", ale místo toho "fakt bysme byli rádi, abyste to nepřetáhli". Tím pádem má člověk nějaký limit a pokud bude mít soudnost, tak nedá něco násobně delší, ale současně odpadne SMS optimalizace, která by nastala u tvrdého limitu.

Ale pořád mám problém si představit, jak sestavit prostředí na 5 stránek. Mám trochu obavu z toho, že to bude zoufale vágní.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od York »

onge píše:Ale pořád mám problém si představit, jak sestavit prostředí na 5 stránek. Mám trochu obavu z toho, že to bude zoufale vágní.
Asi je potřeba brát to jako samostatnou kategorii - nejen z hlediska soutěžního, ale coby druh produktu. Podobně jako se povídka liší od románu či novely, tak se představení settingu na pět stránek liší od propracovaného světa se spoustou detailů a vnitřních souvislostí.

Já mám obecně raději světy propracované, do kterých se mohu ponořit na velmi dlouho a pořád nacházet nové a zajímavé věci. Na druhou stranu i stručný nástin může být velice působivý. A může to také být velmi dobrý start pro další rozvoj.

edit:
Ještě takový detail: Asi bych tomu neříkal "alchymista roku". Když už, tak aspoň "Stvořitel", nebo tak něco.
Naposledy upravil(a) York dne 17. 1. 2014, 19:45, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od crowen »

Pozri so napriklad Kocmoc of Ecthelionov alebo setting Ku Strepom Snu
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Jarxes »

Co použití toho pojmu od boubaque, Demiurg možná i s přívlastkem... "Demiurg - aneb stvořitel roku"?
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti