Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Jarxes »

Koukám, že nápadů a úsilí na nových soutěžích je tu dost (Dílna a Deskovky), já přicházím s dalším...
Soutěž Alchymista roku je zamýšlena jako soutěž o vytvoření nejzajímavější lokace (menší oblast z prostředí, Př: Stát,ostrov, poloostrov jako třeba Taria, nebo i město) pro hru her na hrdiny, fantazii se meze nekladou...

Co vy na ten nápad? Kolik času tvrůcům dát (určitě to není práce na týden...)?
Šel by někdo do toho?

Porotci:

Gediman
Hledají se další (ideálně aby nás bylo dohromady 5)...

Koncept (Návrh jedna, nabádejte a kritizujte...)
Čas na zpracování: měsíc?
Podmínky: 10 stran A5 / 5 stran A4
5 Ingrediencí (z nichž nemusí soutěžící použít žádnou nebo všechny, za každou mohou dostat bod)

Hodnocení díla:
Ingredience 0-5
Nápaditost 0-10
Originalita 0-10
Provedení 0-10
Porotcův hlas (osobní hodnocení) 0-5
Dohromady maximum 40 bodů... Pro prvního bude malá odměna (v podobě PDF knih/y), nejlepší díla by mohla být využita k vytvoření sborníku a publikaci na netu (zdarma samozřejmě)...
Naposledy upravil(a) Jarxes dne 16. 1. 2014, 23:22, celkem upraveno 4 x.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od morech11 »

prvý nápad je: zožeň si niekoho do poroty a dohodni sa na detailoch - aké veľké a detailné to prostredie má byť, čo bude hráčov obmedzovať/motivovať, čo sa bude a ako hodnotiť, v akej forme odovzdať, z čoho sa bude vychádzať a tak podobne
keď to rozbehneš takto, určite sa nájde dosť ľudí :)
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Skenderax »

morech11 píše:prvý nápad je: zožeň si niekoho do poroty a dohodni sa na detailoch - aké veľké a detailné to prostredie má byť, čo bude hráčov obmedzovať/motivovať, čo sa bude a ako hodnotiť, v akej forme odovzdať, z čoho sa bude vychádzať a tak podobne
keď to rozbehneš takto, určite sa nájde dosť ľudí :)
Pekne napísané Morech :clap: .
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Aljen »

Ok odmeny teda poriesim v spravnom threade :)

No som zvedavy na na format sutaze ... aj ked zda sa mi to uz trochu nahustene.
Mozno ak by to bolo na jesen
Naposledy upravil(a) Aljen dne 16. 1. 2014, 08:29, celkem upraveno 2 x.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Jerson »

Porota není potřeba, hodnotit může i jeden člověk nebo kdokoliv jiný. Ale za sebe říkám, že
1) do toho nejdu
2) už teď čekám s vyhlášením RPG Dílny na proběhnutí RPG Kuchyně. Kdybych měl čekat ještě na konec další (a zřejmě delší) soutěže, bude mě to netěšit ještě víc, protože pochybuju, že by bylo dost lidí, kteří by byli ochotní zabývat se více věcmi najednou.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Alef0 »

Určite si zožeň ešte dvoch ľudí do poroty: lebo jednočlenná porota nie je veľmi lákavá, navyše keď sa naposielajú príspevky, tak je lepšie, keď ich hodnotia viacerí, navyše to súvisí s rozsahom. Navyše by som porozmýšľal nad termínom: kvôli učastníkom nie je dobré, keď sa zrazí viacero súťaží naraz tesne po sebe. (Ibaže by si nalanáril ľudí z iných portálov, ktorých RPG Kuchyňa / Dielňa nezaujíma.)

Lebo určite by som to obmedzil rozsahovo: napríklad maximálne 5 strán A5. Pri tvorbe sveta majú totiž autori "grafomanské sklony" (notoricky známych 10 strán genézy sveta na úvod...) a potom má porota dosť problém nielen prečítať, ale ešte aj zhodnotiť, čo je relevantné.

Žánrovo by som to neobmedzoval :-)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od morech11 »

jerson - a po vyhlaseni vysledkov kuchyne, teda najneskor v hodnotiacej faze dielne sa uz pomaly rysuje doskova kuchyna

bude toho dost (a to som este uvazoval nad ozivenim najlepsej marrysue)
alchymistu realne vidim, ak sa nechceme nikde zrazit, az niekam na koniec leta alebo jesen a este treba pocitat s moznostou pozdniho sberu (o tom sa nikto zatial nebavi, ale mozno tomu niekto da inu formu ako vlani a skusi to rozbehnut)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od OnGe »

Nazvat soutěž ve stavbě prostředí "Alchymista roku" mi přijde dost zavádějící (navíc to smrdí fantasy).

Jako zásadní zádrhely bych viděl že:
1) za čtrnáct dní se rozumné prostředí na víc jak několik málo použití postavit nedá
2) při delším horizontu je to už moc velký knedlík
3) tomu nápadu scházejí ještě dvě důležité věci - hlava a pata :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Gediman »

Většina her z RPG kuchyně na víc než několik málo použití (pokud vůbec to) taky není...

Výhodu tohodle bych naopak viděl v tom, že to budou inspirace, které bude možné použít v různých hrách, ať už svůj fluff mají nebo ne.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od OnGe »

Gediman píše:Výhodu tohodle bych naopak viděl v tom, že to budou inspirace, které bude možné použít v různých hrách, ať už svůj fluff mají nebo ne.
To se právě obávám, že dost těžko. Snad kdyby se vymýšlely nějakým způsobem uzavřené lokace (typu dungeon, město, budova či komplex a podob.), ale komplet prostředí?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od boubaque »

Nápad je to dobrý, ale přijde mi škoda, že se to všechno řeší teď okolo Kuchyně. Chápu, že k tomu diskuse v kuchyňovém tématu dala podnět, ale je potřeba být trochu trpělivý a hledat termíny s rozmyslem. Pokud má být teď Kuchyně a hned po ní Dílna... tak je dobré dávat další soutěže na oapčnou stranu roku. Přece jen představte si čtyři soutěže od února do května a pak skoro tři čtvrtě roku nic... ;)

Co se týče názvu, Alchymista mě taky trochu překvapil, ale extra problém bych v tom neviděl. Na druhou stranu k tvorbě světa (prostředí) se přímo nabízí Demiurg 8)

onge: Záleží, jak se to pojme. Imho pro takovou soutěž bude vhodnější opravdu nějaký výsek světa, ale součástí právě RPG Kuchyně bývají i takové výseky světa nebo prostředí, a ty mi často připadají životnější než systém, se kterým jsou ve hře spojeny. Takže úplně bych se toho nebál... Navíc jsem přesvědčený, že z odevzdaných příspěvků budou nakonec nejlíp hodnocené ty skromnější v rozsahu než ty, které popisují vše od kosmogeneze přes současnou geopolitickou situaci až po reprodukční techniky sladkovodních korýšů. EDIT: a tedy že se to samo protřídí a ustálí.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od morech11 »

ak by bol alchymista na jeseň a pridala sa k nemu tá (aktuálne zomretá) vec o najlepšiu postavu (bude k tomu treba dokopať pôvodných organizátorov :P), tak by to mohlo byť fajn
predsa len, tá jar je vždy akčnejšia a ľudia sa ľahšie a radi nechajú zhumplovať na nejakú krivárnu :)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od OnGe »

boubaque píše:Navíc jsem přesvědčený, že z odevzdaných příspěvků budou nakonec nejlíp hodnocené ty skromnější v rozsahu než ty, které popisují vše od kosmogeneze přes současnou geopolitickou situaci až po reprodukční techniky sladkovodních korýšů.
Tak jako jo, ale musí tam být něco, na čem se dají stavět zápletky (asi konflikt), to něco je potřeba dostatečně rozebrat. Když tam bude nějaké nadpřirozeno nebo nesoudobé technično, je potřeba to dostatečně rozebrat. I když budeš popisovat nějaké konkrétní místo a budeme tomu počinu říkat prostředí, musíš alespoň nastínit, co je okolo, protože jinak je to z kontextu vytržený kus, co bude samostatně působit přinejmenším uměle. To je už něco jiného, než kofeinem nabuzení nespavci, nebo trestanecká kolonie s mutantními radioaktivními mravenci.

Pokud bychom to pojali jako lokalitu, která se zasadí do nějakého prostředí, je to daleko jednodušší, protože ti stačí řešit to něco, na čem se dají stavět zápletky a nejvýš nějaké vágní vztahy s okolím, protože zbytek určí právě prostředí, do kterého se to zasadí.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Alchymista roku - aneb další nová soutěž 2014

Příspěvek od Jarxes »

update...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host