RPG Dílna 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od OnGe »

Hmm, nějaký starter by nebyl? Pouhé "udělej dungeon" mi moc inspiraci nevlévá...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

OnGe píše:Hmm, nějaký starter by nebyl? Pouhé "udělej dungeon" mi moc inspiraci nevlévá...
$cry$
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Pepa »

OnGe píše:Hmm, nějaký starter by nebyl? Pouhé "udělej dungeon" mi moc inspiraci nevlévá...
Jako asi tak. Nějaké ingredience či obrázky by nebyly? A má to být fantasy nebo to může být i sci-fi či jakýkoliv jiný dungeon...?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

Určitě bych doplnil požadavky hráčů jako volitelné možnosti.

Tedy soutěžící si můžou vybrat jednu nebo více z těchto možností:
1) low magic setting
2) urban fantasy setting
3) oživlé / pohybující se sochy / figuríny
4) velký dům
5) tajná společnost

Jinak hodnocení bych zvolil jen na nula až pět bodů, deset bodů je zbytečně moc. Původně jsem zamýšlel, aby hodnotitelé napsali tři nejlepší příspěvky, ale jecto asi jedno.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

uvahy v diskuzi zpet byly toto neomezovat. aby bylo mozne dat autorum volbu. mela to byt pokusna mutace aktivit ze zahranici. ale pokud by si to plenum potencialnich autoru pralo proc ne.
jerson: ano i toto je mozne.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

Taky proto jsem napsal ingredience jako možnosti - kdo se potřebuje chytit, ať má čeho, kdo nepotřebuje, nemusí použít žádnou.

Jedná věc k licenci - dalo by se to napsat tak, že pokud autor neřekne jinak, pak souhlasí s nějakou (doplňte licenci potřebnou k publikování)? Ať se to pak nemusí dohledávat po jednotlivých lidech.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše:Jedná věc k licenci - dalo by se to napsat tak, že pokud autor neřekne jinak, pak souhlasí s nějakou (doplňte licenci potřebnou k publikování)? Ať se to pak nemusí dohledávat po jednotlivých lidech.
Tak budeš dohledávat, jestli neřekl jinak ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

by me zajimalo, pod jakou licenci se vydava kuchyne ? me prijde ujete resit licenci. uprimne ja osobne nevidim v tom veliky potencialni zisk ze sveho dungeonu, zaroven jsme asi z jine doby, kdy byvalo naprosto bezne pred tiskem, publikovani atd. svoleni autora. holt doba neucte k praci jinych, kradeze na internetu a pohodlnost lidi dela ais divy.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

Jenže chápete, že pokud v tom dokumentu nebude výslovně uvedená ta CC licence, tak já kdybych chtěla ten dung použít, byť na vyvěšení zadarmo na web Faterpg.cz nebo jiný, musela bych absolvovat byrokratický kolečko, který mi za to nestojí? Nejdřív kontaktovat autora, potom od něj získat povolení který musí mít určitý náležitosti, to povolení archivovat atd?

Že se mi v takovém případě vyplatí spíš přeložit si dungy z One Page Dungeon Contestu, který pod CC licencí jsou?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od OnGe »

Nechci aby to vyznělo nějak zle, ale to přeci není náš problém.

Mimo to, ty náležitosti jsou "já autor dovoluji tobě vydavateli nakládat s mým dílem v takovém rozsahu a za takových podmínek" a archivovat to musíš jenom pro případ, že by byl autor magor a chtěl to popřít, nebo že by ho mezi tím přejela tramvaj a dědicové na tom chtěli něco trhnout. V takovém případě ale budeš muset doložit i to, že je to pod CC, protože to že to teď bude někde na internetech napsané neznamená, že to tam bude i příští týden. To je už je ale trochu extrém.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

Sparkle píše:Jenže chápete, že pokud v tom dokumentu nebude výslovně uvedená ta CC licence, tak já kdybych chtěla ten dung použít, byť na vyvěšení zadarmo na web Faterpg.cz nebo jiný, musela bych absolvovat byrokratický kolečko, který mi za to nestojí? Nejdřív kontaktovat autora, potom od něj získat povolení který musí mít určitý náležitosti, to povolení archivovat atd?

Že se mi v takovém případě vyplatí spíš přeložit si dungy z One Page Dungeon Contestu, který pod CC licencí jsou?
Ja nejsem pravnik, nedelam to za ucelem zisku. Takze pokud si myslite, ze to tak ma byt je me osobne jedno, zda toto nekdo da ci neda pod nejakou licenci. Ja osobne to davam zdarma, pokud se nekomu hodi, necht to stahne /neverim, ze budu nejak originalni a budu top class/ fajn. Pokud tuto situaci pokreje nejaka creative common v nejake verzi, nebranim se tomu. Ale pote je treba toto vyspecifikovat. Cili je nekdo z mistnich znalcu natolik erudovan, aby řekl tato licence toto dela?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

OnGe píše:Nechci aby to vyznělo nějak zle, ale to přeci není náš problém.
Jako wtf, já měla za to, že se ta soutěž vymýšlela právě s tím, aby se tu vytvořilo něco, co narozdíl od většiny Kuchyňovek neskončí jenom ve sborníku který nečte nikdo mimo auru rpgf. Tak se vám snažím vysvětlit, co je potřeba udělat, aby ta dobrodružství skutečně byl někdo (nejen já, ale kdokoli jiný) motivován dále upravovat do svých systémů, vyšperkovávat, vozit na opengamingy a píchat na net. Tzn, že právě stojíte o lidi, kteří budou ty dungeony fakt propagovat, hrát a psát o nich. Jestli ne, řekněte to rovnou, ušetříte mi spoustu času.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

PetrH: Však ty CC licence jsou psané tak, aby jim rozuměl úplně každý.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

PetrH píše:Ale pote je treba toto vyspecifikovat. Cili je nekdo z mistnich znalcu natolik erudovan, aby řekl tato licence toto dela?
Všechny typy CC licencí s přesnými popisy najdeš zde: http://www.creativecommons.cz/zakladni- ... c-licence/

One Page Dungeon Contest má tu první, tzn. http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/cz/ . Důrazně doporučuju použít taky tuto, protože u těch licencí typu "neužívejte komerčně" nevíme, jaká je judikatura ohledně toho, co znamená "komerční" užití, může si nějaký soudce vzpomenout, že když jste dungeon dávali na web Fantasyplanet, tak je to komerční, protože ten web patří s.r.o. nebo nějaký podobný ojeb.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

Sparkle: dekuji za jasnou odpoved. Doplnim
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti