RPG Dílna 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

Sparkle píše:Nějaké nápady, co s tím?
Nehodnotit, jak se to komu líbí nebo nelíbí, ale zda autor uspokojivě zapracoval připomínky a dotáhnul to do konce.

Hodnocení by tedy bylo:

1. místo: Zapracoval všechny připomínky a dovedl svou práci do podoby hodné vydání.
2. místo: Zúčastnil se.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

Sparkle píše:Já se obávám jen jedné věci. Že lidi nebudou vědět, jestli ta díla hodnotit podle coolness faktoru při čtení, využitelnosti jako oneshot nebo podle zakomponovatelnosti do reálných delších kampaní.
Hodnocení je jednoduché - líbí / ujde / nelíbí. Pro účely hodnocení mi bude stačit, když mi lidé napíšou, který příspěvek se jim líbí nejvíc a proč, případně napíšou dva nebo tři, které se jim líbí.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

Jerson píše:
Sparkle píše:Já se obávám jen jedné věci. Že lidi nebudou vědět, jestli ta díla hodnotit podle coolness faktoru při čtení, využitelnosti jako oneshot nebo podle zakomponovatelnosti do reálných delších kampaní.
Hodnocení je jednoduché - líbí / ujde / nelíbí. Pro účely hodnocení mi bude stačit, když mi lidé napíšou, který příspěvek se jim líbí nejvíc a proč, případně napíšou dva nebo tři, které se jim líbí.
Takže hodnocení podle coolness faktoru při čtení. No radost z toho nemám, ale co už.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od skew »

Sparkle píše:Takže hodnocení podle coolness faktoru při čtení. No radost z toho nemám, ale co už.
Já jsem si to vyložil tak, že hodnocení se neřeší skoro vůbec, a jestli to někdo chce hodnotit čistě podle coolness, čistě podle využitelnosti, nebo v libovolném poměru těch dvou, je v podstatě na něm.
Ie, neměří se nějaké podrobnější featury typu "jak je to cool", "jak je to použitelné", ale spíš nějaké obecnější "jak moc to jako hráč/DM ocením".
Jerson píše:Jsem pro jednu kategorii s tím, že se napíšou volitelné parametry (nejlépe i s počtem lidí, kterým by daný parametr vyhovoval, pokud to zvládnu dát dohromady).
Jo. Fajn by mohlo být dát nějakej soupis tagů. A k tomu doporučení pro tvůrce, ať si (až příspěvek dokončí) ten seznam projdou a zymyslí se, které tagy příspěvek splňuje. A samozřejmě s tím, že seznam není ani z daleka kompletní a každý si smí přidat libovolný vlastní, pokud sezná, že je užitečný.
A některé tagy by se daly zvýraznit na znamení, že o tuhle věc lidi vyjádřili zájem.
...
Je to zbytečnost?
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

Tagy bych napsal v pořadí podle toho, kolik zájemců o ně bylo. Je to samozžejmě dobrovolné a nikoliv nutné omezení - kdo cche, může je všechny vynechat.

Sparkle, to není o coolovitosti - já třeba tak dobrodružství téměř nikdy nehodnotím, a vždcyk přemýšlím, jak se to asi bude hrát.

Btw má někdo chuť doplnit seznam tagů dobrodružství, tedy napsat, co by si tam přál, nebo který z vypsaných se mu líbí?
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Pepa »

Já se ještě zeptám na to, jak má vlastně vypadat celkový koncept soutěže. Bude to časově omezené (podobně jako RPG Kuchyně na dva týdny)? Budou nějaké ingredience (obrázkové/textové/mechanické)? Kdo bude v porotě?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

Dal bych na tvorbu tři týdny, ingredience kromě zadání a volitelných prvků nebudou, a příspěvky bude hodnotit každý, kdo bude mít zájem, chci jen aby napsal jeden až tři, které se mu líbily nejvíc a ke každému nějaké zhodnocení.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

prvne omluva, cekal jsme, z ekdyz si sem dam sledovani, ze bude chodit :(

navrhuji udelat dobrodruzstvi
kategorie A - 2A4 start dungeon
kategorie B - 2A4 start mimo podzemi.

dale souhlaism s poslednim Jerson postem-
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

Rozsah nechci omezovat, dvě strany A4 je doporučení a do vyhlášení soutěže bych výslovně napsal, že většinou ochota číst text klesá s jeho délkou. Rozdělení na dungeon a mimo něj není potřeba, když se sejde dost příspěvků do obou kategorií, můžeme výsledky rozdělit do kategorií ex post.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

Tak pote máme prvni verzi dilny vyresenou, ted jen to dat do celku:)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

Nechápu úplně ty tagy, co tím myslíte.

Řekněme, že mně osobně by se hodily tyto věci (ne všechno v jednom dobrodružství, ale tak nějak celkově)

- fantasy
- vhodné pro jednorázový opengaming
- zombie apokalypsa
- humorný ujetý příběh
- vhodné pro postavy na vysoké úrovni
- realita
- vhodné pro děti

takhle nějak tagy?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Jerson »

ano, tak nějak si to představuju. Sepsat všechny tagy, které lidé navrhnou, zjistit, které jsou pro kolik lidí zajímavé, seradit je podle toho a pak dát jako volitelnou součást zadání.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Quentin »

žánry
- high fantasy
- orient (příběhy 1000 a 1 noci, prince of persia)
- horror

materiály
- dobrodružství/scénář (např fronta z dungeon worldu)
- dungeon
- mapa (např hexcrawl)
- rasa/národ/monstrum (vzhled, kultura, schopnosti)
- jakákoli praktická random tabulka
- past
- npc

formát
- přehlednost (mapy, tabulky, seznamy, žádný zbytečný text)
- stručnost (max 1-2A4, krom toho hexcrawlu)

Seřazeno podle priority. Možná ještě něco přídám.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

Jak je na tom tenhle projekt? Zítra začíná Morechova deskokuchyně, poběží tři týdny (pokud tedy vůbec poběží), pak to chce alespoň dva tři týdny na diskuse, hodnocení a tak.

Já už mám dungeoncrawlový koncept snad vcelku funkční, do té doby bych to asi mohl být schopný finalizovat. Asi nakonec taky zvolím formát soutěže, nejspíš není dobrý nápad dělat nějaké zásadní inovace, když to takhle funguje. Tzn. bude to soutěž ve tvorbě (mini)dungeonů.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

no já osobně jsme naposledy zaregistroval podněty posunout to směr září/říjen, kdy by mělo byt hluché místo, takže očekávám v září vyhlášení startu? obecně:
nějaka preference termínu v září?
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti