RPG Dílna 2014

(Skoro) pravidelná výzva ve tvorbě RPG her a produktů podle zadaných ingrediencí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od OnGe »

Půjdu s kůží na trh a prohlásím, že žádná licence to nepropasíruje mimo auru, nepřesvědčí nikoho aby to použil, vyšperkoval, vezl na opengaming, nebo píchnul na net. Třeba moje Kuchyňové hry pod CC jsou a nikdo to doposud nekvitoval. Ale možná jsem byl jenom moc striktní, když jsem chtěl NC-SA a všechny tím odradil.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

OnGe píše:Půjdu s kůží na trh a prohlásím, že žádná licence to nepropasíruje mimo auru, nepřesvědčí nikoho aby to použil, vyšperkoval, vezl na opengaming, nebo píchnul na net. Třeba moje Kuchyňové hry pod CC jsou a nikdo to doposud nekvitoval. Ale možná jsem byl jenom moc striktní, když jsem chtěl NC-SA a všechny tím odradil.
No nevím, máš tu minimálně mě a Yorka, kdo jsme tu prohlásili, že ta dobrodružství opravdu hodláme zkonvertovat do svých systémů a vyvěsit. Jerson možná bude chtít pro Omegu taky?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

Sparkle píše:No nevím, máš tu minimálně mě a Yorka, kdo jsme tu prohlásili, že ta dobrodružství opravdu hodláme zkonvertovat do svých systémů a vyvěsit.
Mezitím jsem se dohodl s Petrem a Jersonem, takže toto už bohužel z mé strany neplatí. Musel bych to od základů překopávat, a to už bych si to rovnou mohl napsat sám. Mým cílem byla spolupráce s autory, nikoliv kompletní předělávání jejich tvorby.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

Nerozumím, takže Petr a Jerson ti napíší dobrodružství pro Dakaru mimo tuto soutěž nebo jak?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od OnGe »

Sparkle píše:No nevím, máš tu minimálně mě a Yorka, kdo jsme tu prohlásili, že ta dobrodružství opravdu hodláme zkonvertovat do svých systémů a vyvěsit. Jerson možná bude chtít pro Omegu taky?
A ještě někdo z toho zástupu, mimo tebe, do toho půjde jenom a jedině pokud to bude implicitně zrovna nejvolnější licence CC?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

Sparkle píše:Nerozumím, takže Petr a Jerson ti napíší dobrodružství pro Dakaru mimo tuto soutěž nebo jak?
Ne. Prostě nepořádám žádnou soutěž a nevznikne žádné dungeoncrawlové RPGčko na enginu Dakary, minimálně ne v dohledné době.

edit:
BTW o psaní dobrodružství pro Dakaru nikdy nebyla řeč.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

Začínám být nějak zmatená z toho všeho.

Měla jsem za to, že tato soutěž vznikla proto, že část lidí byla frustrovaná z toho, kolik energie se vynakládá na hry do Kuchyně a nikdo je pak reálně nehraje / nepoužívá.
Proto jste vyhlásili, že máte chuť udělat tuto soutěž za předpokladu, že se vám přihlásí lidi, kteří reálně budou ty výtvory pak hrát / používat.
Jelikož se přihlásilo několik lidí, že by opravdu ty výtvory využili, vyhlásili jste to.
Takže jsem měla za to, že motivací, proč tuto soutěž chcete dotáhnout do konce, jsou právě ti lidé, kteří tu deklarovali, že ty dungy fakt využijou.

A pak se dozvím, že je to můj problém, když si dovolím napsat, že ty dungy použiju jen pokud budou mít CC-BY (což píšu od začátku, mimochodem)?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Sparkle »

York píše:
Ne. Prostě nepořádám žádnou soutěž a nevznikne žádné dungeoncrawlové RPGčko na enginu Dakary, minimálně ne v dohledné době.

BTW o psaní dobrodružství pro Dakaru nikdy nebyla řeč.
Aha, tak to bylo asi nedorozumění vzniklé tím, že jsi byl hodně nekonkrétní, když jsi psal, že ty výstupy z této soutěže hodláš použít pro něco co souvisí s Dakarou.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

Sparkle: ja jsem byl rozcarovan. Osobne za sebe stale tuto soutez prezentuji jak jsi to pochopila. Nevim jak to vyzniva od jinych, kazdopadne pokud chces něco “oficialniho“ citim se ja ten pravy a rikam, ze je to tak jak jsi psala. S onge jsem ja osobne nic neresil. Za me je fuk, zda bude cc ci ne. Pokud to pomuze k tomu, ze se povede v najit nejaky zajimavy pociny a ty budou dále slouzit, budu rad.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Pepa »

Předtím, než budete pokračovat v debatě o tom, co se těmi dobrodružstvími udělá a kdo komu může něco půjčit/upravit/změnit/někam vyvěsit, podívejte se, prosím, ještě sem.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

Pepa: ano neco jako databaze predmetu, kouzel, nestvur dungeonu, mest, ukolu atd by toto melo byt. Otazkou je, zda zde to ma sanci ci ne:)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od OnGe »

Sparkle píše:A pak se dozvím, že je to můj problém, když si dovolím napsat, že ty dungy použiju jen pokud budou mít CC-BY (což píšu od začátku, mimochodem)?
Jo a já se ptal, jestli na tom trvá ještě někdo jiný, což je docela legitimní dotaz, když se tu těch lidí sešlo víc. Protože i když to třeba nechceš použít ty, tak někdo jiný chtít může. To snad není tak pobuřující myšlenka.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od Pepa »

PetrH píše:Pepa: ano neco jako databaze predmetu, kouzel, nestvur dungeonu, mest, ukolu atd by toto melo byt. Otazkou je, zda zde to ma sanci ci ne:)
Tak jestli je důraz na tom "zda", tak ano, myslím si, že to smysl má a při tvoření všech těchle věcí může být (i v rámci tvoření pro soutěže) docela velká zábava.

Jestli je důraz na tom "zde", tak kde, když ne tady? Na Kostce?
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od PetrH »

Off: za me osobne mám pocit, ze to tu zacina byt jako na kostce. Fandim sparkle a rad bych nalakal i z jinych wenu, uvidime, zatim mám podporu od hrynahrdiny.cz
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Dílna 2014

Příspěvek od York »

PetrH píše:ano neco jako databaze predmetu, kouzel, nestvur dungeonu, mest, ukolu atd by toto melo byt. Otazkou je, zda zde to ma sanci ci ne:)
Dávalo by mi to smysl, kdybys k tomu ještě dodal třeba: "...k Shadowrunu." nebo "...k DnD 5e." nebo "...k Vampire the Masquerade." nebo "...ke Starwars D20."

Předměty, města, kouzla, nestvůry, úkoly i dungeony pro Shadowrun jsou totiž prakticky úplně nepoužitelné k DnD 5e a naopak. Když bych to pak chtěl použít, tak se tím budu muset probírat a filtrovat nekompatibilní věci.

A ten sjednocující setting a systém podle mě prostě nemáme.
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů