RPG Kuchyně 2014

RPG Kuchyně proběhla 1.–16. 2. 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Tadeas »

jsem uprime rad ze se hra libila.

a napad s poolem prekazek? Genialni! ted uz jen zapremyslet jak to uplatnit na ruzne rocni obdobi a aby se prilis neopakovali a pritom si zachovali urcitou textovou strucnost.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od York »

Díky Alefovi za komentář k Vraždě na zámku. Nějaká pevnější mechanická kontrola běhu hry zní jako docela dobrý nápad, jen by asi chtělo si to nejdrív zkusit alespoň jednou zahrát takhle, aby to nebylo úplně vaření z vody. Pokud tu hru chcete někdo zkusit upravovat, směle do toho. A kdyby se vám chtělo zkoušet to hrát v Praze, rád se přijdu podívat ;-)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Alef0 »

Vražda na zámku definovala postavy, definovala koncovku (teraz opomeniem to, že "hráč sa chce odhaliť", čo nebolo rozpracované), ale samotný priebeh je mechanicky vo vzduchu. Z mojich skúseností nestačí hodiť hráčov do vody a čakať, že sama povedie k cieľu -- to je presne syndróm Wushu a podobných hier, ktoré bez jasnej kontroly (navyše bez Rozprávača) vyfučia do prázdna.

Ak sa chceš inšpirovať, tak podobne to spravil Malferin: ten zase dal podporu pre priebeh hry (hlasuje sa), aj keď pre zmenu vynechal koncovku. Možno by sa dal urobiť Malferin na zámku!

Ale čisto osobne: mne sa veľmi páči, že si od Dakary vykročil do vôd príbehových hier :-) [a vrahom-je-záhradník je klišé na dokonale správnom mieste].
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Vdaka za zbornik!

BTW mam taky tichy pocit, ze mi nebol zaratany bod za komentar k jednej z vylosovanych hier.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

crowen píše:Vdaka za zbornik!
Rádo se stalo. :wink:
Budu ho muset ještě předělat, protože Bubák frflal, že to lze uděla i lépe... takže se snad dočkáme ještě trochu hezčí verze... ale alespoň máte už komentáře. :>;o)
crowen píše:BTW mam taky tichy pocit, ze mi nebol zaratany bod za komentar k jednej z vylosovanych hier.
Nemyslím si to. Nárok na onen bod za komentáře máš po okomentování obou přidělených her.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od York »

Přemýšlím nad přínosem těch komentářů. Čistě za sebe musím říct, že sem si musel Vraždu na zámku otevřít a pročíst, abych trochu tušil, co že to vlastně Alef komentuje. Což teda může být mou mizernou pamětí, ale na druhou stranu to je fakt kratičký text.

Teď mám v podstatě dvě možnosti: Vzít to jako nakopnutí, celý projekt znovuoživit, zrevidovat, dál na něm pracovat. Nebo holt s povzdechnutí poděkovat za komentář, který bez toho, abych do toho zase pronikl, vlastně ani pořádně neocením.

Vůbec bych se nedivil, kdyby drtivá většina soutěžících volila tu druhou možnost.

Na druhou stranu je tu dnešní Quentinův komentář k umístění Krvavé vily v One-page dungeon contestu:
Quentin na D20.cz píše:Soutěže na rpgf jsou lepčejší, protože se ty názory poroty i dozvíš. Takhle je to takové anonymní.
Ideálně by to chtělo komentáře, dokud je ještě hra v živé paměti. Ale to zas není v silách porotců (ani já jsem ty hry nepročetl všechny). Takže těžko radit...


Mimochodem, plánujete někdo na své hře z letošní kuchyně dál pracovat?
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Tadeas »

York píše: Mimochodem, plánujete někdo na své hře z letošní kuchyně dál pracovat?
urcite ano, uz jenom proto, ze mi Onge daroval 4 hezke, minimalisticke ilustrace, tak bych nerad aby prisli vnivec.
pak mi snad uz nekdo pomuze s grafikou a vysazenim.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od York »

Tadeas píše:
York píše: Mimochodem, plánujete někdo na své hře z letošní kuchyně dál pracovat?
urcite ano
V tom případě, s dovolením, připomenu nabídku křížového review. Je to trochu jiný druh komentářů než od porotců (například je jich výrazně víc) ;-)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od crowen »

Ecthelion píše:Nemyslím si to. Nárok na onen bod za komentáře máš po okomentování obou přidělených her.
Aha, ja som myslel, ze je to bod za kazdu, ktoru okomentujem.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Insolitus »

York píše:Mimochodem, plánujete někdo na své hře z letošní kuchyně dál pracovat?
Já to mám rozhodně v plánu
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Naoki »

Mimochodem, plánujete někdo na své hře z letošní kuchyně dál pracovat?
Jop. Naštvalo mě kde jsem se umístil a mám pocit že hra byla nepochopena tak jí ještě doladím (hlavně doplním o stránku s radami pro GM). Hlavně ale doufám že se najde možnost jí testovat...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Jerson »

Ani jeden z vás hru nedopracuje a minimálně v jednom případě to bude škoda.

(Abyste věděli, tak to má být nakopnutí, aby alespoň jeden z vás hru dokončil ;-) )
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16377
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od MarkyParky »

Prozatím v rychlosti:

- díky moc za okomentování
- díky za umístění ;o), cítím se poctěn

Nevím, zda hru "dopracuju", protože nejsem z to odhadnout, co to vlastně dopracovaná hra je ;o)...
... nicméně už teď vím, že se minimálně pokusím přes léto zapracovat jak některé připomínky poroty, tak připomínky zde z fóra plus několik vlastních postřehů a vydat tedy nějakou další iteraci.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Pepa »

Ecthelion píše:Budu ho muset ještě předělat, protože Bubák frflal, že to lze uděla i lépe... takže se snad dočkáme ještě trochu hezčí verze... ale alespoň máte už komentáře. :>;o)
Jenom se nesměle zeptám, jestli nějaký ten "hezčí" sborník bude (nebo jestli si už můžu uložit do útrob počítače tuto... :))
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2014

Příspěvek od Ecthelion »

Pepa píše:Jenom se nesměle zeptám, jestli nějaký ten "hezčí" sborník bude (nebo jestli si už můžu uložit do útrob počítače tuto... :))
Uf, bude. Ale ne dřív jak o víkendu, omlouvám se. :oops: Taky jsem na to dneska myslel.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2014“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů