[FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Hraní 'Dark Stars and Bleeding Hearts' ve Fate Core
Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od boubaque »

Ehm... potřeboval bych dneska něco dokončit, co asi před devátou nestihnu :/
Byl by problém začít beze mě, že bych se pak třeba připojil později? Mrzí mě to, ale počítám, že budu hotový nejdřív kolem 10. :oops:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion »

Ok, připoj se až budeš moci, my začínáme od devíti (musím si ještě udělat večeři, teď jsme přišli domů). :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion »

Tak jsme včera nakonec nehráli (Bifi měl internetový výpadek, Bubák dodělával nějaké materiály, sešli jsme se až po desáté), jen jsme se sešli, prodebatovali pár věcí ohledně hry.

:arrow? Do hry se zavádí Alejnovy pravidla pro bohatství a strach.

:arrow? Zkusíme hrát příští týden, zatím to vypadá na čtvrtek. Bifi?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Ecthelion »

Bifi se pořád neozval a s Bubákem je to takové všelijaké... takže jsmě opět nuceni odpískat večerní hraní. :roll:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Aljen »

To ze sa traja ludia nevedia stretnut a to este online na 3hod raz za mesiac ... je zufale.

Frontline asi nema sancu
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Sosacek »

Nebo potrebujes pouzit planovaci software. GM nemusi byt sekretarka.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Bifi »

Ľudkovia,
veľmi ma mrzí moja pauza v komunikácii, mal som toho posledné týždne pracovne toľko, že som úplne vypol. Ospravedlňujem sa.

K tomu sa pridala aj istá frustrácia z toho, že nemám čas pripravovať sa na sedenia - hru som síce na začiatku nakopol, ale už niekoľko sedení po sebe som nemal čas pozrieť sa na pravidlá alebo revidovať postavu. Neviem zaručiť, že sa to v blízkej budúcnosti zlepší a už ma z toho kvári svedomie (kvôli môjmu opadajúcemu nadšeniu sa hra pomaly mení zo zábavy na povinnosť). Neviem presne, čo by mohlo fungovať ako riešenie.

OK, keď už sa spovedám, tak ešte niekoľko osobných postrehov. S Tamarou obaja dosť cestujeme (často nezávisle na sebe) a veľa pracujeme. Spoločných večerov máme málo a sú krátke. Príde mi vnútorne ťažké ospravedlniť si, že síce budem doma, ale niekam sa zatvorím a budem hulákať s bandou ľudí online (práve to, že sú doma a zároveň online, a nie v krčme o dve ulice ďalej, je ten faktor). (Keď je len Tamara preč, tak to je iné - hra je pre mňa spoločenský večer. Tuším že prvé dve sedenia boli práve tak.)

Okrem toho mi tiež pripadá, že sa na online hru sústredí ťažšie, než na živú. V kombinácii s tým, že reálne ľudia nekomunikujú mimoverbálne a snažia sa vyhnúť zmätku tým, že by ich hovorilo viac naraz, je herný a komunikačný priestor v skupine prázdnejší - sú tam dlhšie prestoje, ľudia si neskáču do reči, hovoria menej a keď jeden hovorí, je v tom viac "sám" ako pri fyzickom hraní a akoby musí "ťahať" viac a dlhšie. To medziiným spôsobuje, že sa mi len ťažko do hry vnára a improvizuje. (Omnoho ľahšie sa mi improvizuje, keď sedím pri klávesníci a píšem do fóra.) Mám tiež pocit, že sa vo výsledku dosť málo odohrá a tým pádom ako celok má hra malý payoff.

Rozmýšľam, že asi práve to nadšenie je leverage point, ktorý by možno zabezpečil vyššiu odhodlanosť a lepší pocit z hrania. Hm.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Aljen »

Nuz asi nemam co na to povedat.
Fakt ma to mrzi, kedze vdaka tebe som sa vobec do tohoto settingu ponoril a znacne si ho oblubil (ked som zacal citat setting a nie jeho Dark Heresy model).

Osobne nemam cas vdaka synovi na inu zabavu a uz vobec nie in-person RPG. Rodinu vidim vdaka 10-11 hodinovej praci tiez malo, ale pre moju sanity je uvolnenie v podobe hry asi dolezite. Preto je Roll20 mojou jedinou moznostou. Uz som dokonca vdaka neuspechu Frontline uvazoval o anglicky hovoriacich spoluhracoch.

V kazdom pripade ma mrzi ze jedna z postav nasej kampane sa takto vypari. Ako som uz povedal E2, radsej ako to uplne zabalit budem mastrovat ja (E1 +E1 je viac ako E2 ... pricom dufam ze Bubak to nezabali tiez).

Takze tak. Navnadil si ma na WH40k viac ako si vies predstavit a tak sa po pokusim tahat a strkat dalej.
Aj v nasej upadajucej RPG kulture ci co to tu vraj mame ;)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Bifi »

Nechcem ešte hádzať flintu do žita. Je to pre mňa zaujímavá skúsenosť hrať v tomto formáte a skupina je hviezdna. Akurát, ako vravím, mám zlý pocit z toho, že len málo robím pre prípravu. (Chcem čoskoro urobiť nejaké zmeny v mojom pracovnom živote a dúfam, že budem pracovať menej.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Aljen »

Ej veru nehadz, nehadz.
Radsej hadz /r 4dF

Format sa podla mna tiez treba naucit tak ako iny styl. Ma svoje specifika s + a -
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Bifi »

Presne tak. Hranie online je špecifická sada skillov, ktorá vyžaduje aj odlišný prístup k sebe samému - čo sa týka organizácie, motivácie, uspokojenia atď.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Aljen »

troska nostlagie.

Je mi jasne ze toto neobzivne (FC je prilis proti vasmu stylu), ale chcel som podakovat ze som sa vdaka tejto kampani dostal hlbsie k WH40k. Od nasich diskusii o settingu som precil cele Dark Heresy a mnoho noviel ci clankov na lexiceneu.

Tento setting je pre mna The Best svojou rozmanitostou a premyslenostou. Ma temy co ma silne zaujimaju a ktore chcem hrat/mastrovat. Mnohe veci co som z bifiho vysvetleni nechapal teraz chapem (a niektore odpovede su myslim dost ine ako to co som dostal tu).
Vyzera to tak ze budem musiet pockat na realtimove prekladanie v roll20 ale nevadi. Verim ze si raz v tomto prostredi poriadne zahram :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Skenderax »

Musím s Aljenom súhlasiť. W40k má famózne knihy. Ja som síce Dark Heresy nečítal, ale mám prečítaných celých Gauntových duchov (13 alebo 14 knižiek), Hviezdneho Vlka (5 kníh), Shira Calpurnia (3 knihy) a ďalšie čakajú v poradí. setting je síce veľmi temný, ale vďaka umeniu autorov veľmi nákazlivý, pestrý a skutočne bohatý na príbehy. Stačí prečítať knihu alebo dve a už je hráč v obraze.

Tiež sa musím priznať so svojou závislosťou na hre W40k Soulstorm. Je to stará vec, ale i tak veľmi návyková.

PS: A rovnako ako Warhammer 40 000, famózne knihy má i fantasy Warhammer. Hlavne príbehy Gotrreka a Félixa, ale i ostatné. Vo fantasy mám toho asi viac prečítané ako v W40k ;).

PSS: Mne osobne sa veľmi pozdáva na hranie W40k použiť práve pravidlá Achtung! Cthulhu + zbrane z pravidiel BRP.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Bifi »

Aljen, čo myslíš tými inými vysvetleniami?

BTW v atraktivite sveta súhlas. A tiež by som ešte rád čosi hral.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [FATE] Dark Stars and Bleeding Hearts

Příspěvek od Pepa »

Jako já bych si moc přál, abyste tohle nějak uceleně sepsali a případně i jako sci-fi svět vydali, protože to máte propracované opravdu moc hezky. (A navíc je to Fate :))
Odpovědět

Zpět na „Dark Stars and Bleeding Hearts“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti