Litmerik brothers presents

Plánování a organizace podzimní Sleziny. Vrátí se Slezina po krátke přestávce?
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Litmerik brothers presents

Příspěvek od Goran »

Slezina se blíží, je čas mj. trošku zkonkrétnit organizaci her. Proto přicházím s tím, co nabízíme já a můj brácha Atheb:

Kaiská chobotnice - detektivka ve fantasy, systém GURPS.
Ve městě Kai, "aledonském Palermu", které spíš než vévoda ovládá firma Kai Taikun barbarského mafiána Tarmuka, "třetí rádce" šéfující tajné službě, špioni zrádného hraběte z Vaal, kteří tuto tajnou službu infiltrovali, a nejspíš i někdo ještě horší. Navíc kaiští vojáci po skončení nedávné občanské války pokračovali v rabování sousedního vévodství, a málokdo se domnívá, že kapitán těchto záškodníků jednal na vlastní pěst a bez rozkazů shora. Proto přijíždí z hlavního města elitní inkvizitor (tj. vyšetřovatel obecný, ne jen lovec kacířů) se svým týmem a oddílem vojáků. Ani s nimi však nebude snadné rozkrýt pavučinu spiknutí kolem kaiského dvora, a současně přežít odvetu těch, kteří se pokusí vyhnout trestu silou.
Postavy budou předpřipravené (s pár možnostmi na výběr), ale jestli si někdo chce vytvořit postavu sám, neměl by být problém (aspoň pokud kvůli tomu nebude celé partě zdržovat hru). Role k rozebrání jsou následující: inkvizitor, rytíř/paladin, seržant vojáků, čaroděj (Essetův inkvizitor - vyšetřovatel zaměřený na magické zločiny) a špion.
Atheb k tomu snad brzy napíše víc. Vede to on, já jen budu hrát různá polocépéčka.

Chuť magie - příležitost vyzkoušet první playtest bez inspektora. Hlásit se předem netřeba, povedu to, když bude zájem.

Úlet - nějaká akce fyzikální policie v systému Wushu. Opět není třeba se hlásit předem, stačí, když se pár lidí přihlásí přímo na Slezině.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Litmerik brothers presents

Příspěvek od Goran »

Brácha je na brigádě offline, tak ke kaiské chobotnici něco napíšu já.

Pro naší kampaň je odehrání tohoto vstupu zvenčí docela důležité - nejen, že se může stát, že naše parta bude navazovat tam, kde vy skončíte, ale taky se v té době v Kai rozjíždí spiknutí s cílem ovládnout celou Aledonii, kterému můžou inkvizitoři zatnout tipec hned v zárodku, nebo naopak nevědomky umést cestičku. Když se to neodehraje, můžeme použít i GM fiat, ale moct v kampani postupně házet důsledky toho a narážky na to, co se odehrálo na Slezině, je o pár set procent lepší (nehledě na to, že pro nás GMy bude zajímavější přemýšlet nad důsledky vaší akce než vymýšlet, na co by tak cépéčkový inkvizitor mohl přijít).

Bráchův styl je hodně podobný mému (ten většina z nás nezná, ale ve zkratce: jedeme vpodstatě middleschool, ve kterém ovšem často upřednostňujeme zdravý rozum před pravidly), akorát líp antagonizuje protivníky a víc dává volnost (ani já nejedu klasický railroad, ale brácha k tomu má ještě dál), a na druhou stranu nemá moc odhad na trvání hry (takže hrozí, že se hra buď protáhne, nebo v XY přejdeme do zrychleného režimu/ odvyprávíme epilog). Oba obvykle připravujeme hry tak, že promyslíme hlavní NPCs a mapu vztahů mezi nimi + jejich akce před příchodem postav, a zbytek jsou vesměs akce hráčů a bangy.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Litmerik brothers presents

Příspěvek od morech11 »

GURPS by som si rád vyskúšal (to sa ale dá povedať o takmer akomkoľvek systéme :D), ale nebudem sa ti na nič sľubovať. ak to sadne, rád si to zahrám bez ohľadu na to, či to použiješ ďalej, alebo nie, ale je mi nad tým skoro rozmýšľať teraz :)
Odpovědět

Zpět na „Podzimní Slezina 2013“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host