Rozcestník

Diskuse k Metropolis, hernímu prostředí postapo města.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

onge píše:Nevím jak to má fondomat, ale u startovače v těch 9% nejsou (ani) bankovní poplatky. Reálně bych to hádal na 10-12% se vším všudy. Jinak fondomat umožňuje platbu různými způsoby, ale vyplácí pouze na paypal účet (čert ví proč).

Ale jinak je úplně buřt, jestli na tom nebo onom "jsou lidi". Ty lidi si tam musíš nahnat sám. Z toho důvodu taky nedává moc smysl to honit na dvou sajtách najednou, protože tím akorát budeš tříštit zájem lidí.

Můžu se ale zeptat, na co by mělo padnout těch 100k? A proč zrovna tolik?
Je v tom tisk, profesionální ilustrace a design, korektura, případný překlad do AJ, Reklama a pokud by něco zbylo tak by to šlo na rozvoj komunity a další projekty (nebyl by jen Metropolis....).
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

Mimochodem, kam bych měl udělat téma, když chci založit téma o komunitě "Hry na Hrdiny", a pobavit se o ní, o plánech do budoucna, atd...? Myslím, že se to lidí tady docela dost týká ne?
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Aljen »

Podla mna sem: viewforum.php?f=117
plus mozes dat oznam do Noviniek
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozcestník

Příspěvek od Alef0 »

Veľmi dobrá inšpirácia je Fate Core a ďalšie kickstarteroviny.

Začalo sa s čiernobielou softcover knihou. Pevná väzba bol už stretch goal, resp. za individuálny príplatok. DTP je de facto zadarmo, rovnako ako korektúry vie niekto spraviť za rozumný peniaz. Ilustrácie zožerú samozrejme veľa, ale to je tiež možno na stretch goal.

Preklad do angličtiny je už totálne mimo zámer a je to na separátny projekt: českému zákazníkovi, primárnemu cieľu, je to jedno a len to zbytočne posiela náklady do neba (akože profesionálny preklad je nenormálneho drahý, DTP treba robiť nanovo) bez očividného dopadu.

Najmä stotisíc znamená, že sto ľudí ti musí dať po tisícke (= 40 eúr), čo mi vzhľadom na stav online komunity a súčasný priebeh objednávok z Kickstartera príde dosť otázne.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

Alef0 píše:Veľmi dobrá inšpirácia je Fate Core a ďalšie kickstarteroviny.

Začalo sa s čiernobielou softcover knihou. Pevná väzba bol už stretch goal, resp. za individuálny príplatok. DTP je de facto zadarmo, rovnako ako korektúry vie niekto spraviť za rozumný peniaz. Ilustrácie zožerú samozrejme veľa, ale to je tiež možno na stretch goal.

Preklad do angličtiny je už totálne mimo zámer a je to na separátny projekt: českému zákazníkovi, primárnemu cieľu, je to jedno a len to zbytočne posiela náklady do neba (akože profesionálny preklad je nenormálneho drahý, DTP treba robiť nanovo) bez očividného dopadu.

Najmä stotisíc znamená, že sto ľudí ti musí dať po tisícke (= 40 eúr), čo mi vzhľadom na stav online komunity a súčasný priebeh objednávok z Kickstartera príde dosť otázne.
Nebo tisíc lidí po stovce? :D
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od OnGe »

Jakub88 píše:Nebo tisíc lidí po stovce? :D
To jo, jenže to je tak pětkrát víc lidí, než kdy na nějaký startovačový či fondomatový projekt přispívalo :) Tedy alespoň o ničem lidnatějším nevím. Každopádně je to předpoklad více než utopistický
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od Jarxes »

onge píše:
Jakub88 píše:Nebo tisíc lidí po stovce? :D
To jo, jenže to je tak pětkrát víc lidí, než kdy na nějaký startovačový či fondomatový projekt přispívalo :) Tedy alespoň o ničem lidnatějším nevím. Každopádně je to předpoklad více než utopistický
Pro je tam taky ten smajlík :)
No ale, na startovači přispívá často okolo 150 až skoro 200 lidí... Takže částka, ač vysoká a nehezká, nereálná úplně není (ale samozřejmě to není hop nebo trop, když se jí nedosáhne, projekt kvůli tomu neukončíme a svět se nezboří :) a nepočítáme automaticky s tím, že se do toho lidi pohrnou proudem a budou z toho šílet)
Aljen píše:Podla mna sem: viewforum.php?f=117
plus mozes dat oznam do Noviniek
Díky (novinky si nechám asi teprve až pro odstartování webovek komunity)
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozcestník

Příspěvek od OnGe »

Jakub88 píše:Takže částka, ač vysoká a nehezká, nereálná úplně není
Bohužel, je :) I ty Brány Skeldalu uspěli jen díky tomu, že někdo přispěl asi tři dny před kolem 98 tisíc. Skoro mám podezření, jestli to nebyl nějaký Rohlíkův kamarád, se kterým se dohodli na nějakém re-cyklu aby se těch nasbíraných 90k zase nevrátilo. A to pořád mluvíme o docela kultovní záležitosti, plus o té sbírce pár zpráv proběhlo. O sbírce na Metropolis jsi nenapsal ani sem ;)
Jakub88 píše:(ale samozřejmě to není hop nebo trop, když se jí nedosáhne, projekt kvůli tomu neukončíme a svět se nezboří :)
Hop nebo trop to je. Buď vybereš celou částku, nebo nedostaneš nic. Pokud to jinak chceš táhnout z vlastní kapsy a 100k pro tebe není kapesné, tak by bylo vhodnější si dát jako cíl něco menšího a pokud se vybere víc, tak nabídnout něco víc (takhle konec konců funguje kickstarter). Třeba (plácnu) za 10k to uděláme a vydáme 200 kusů. Za každých 5k navíc zvednem náklad o 50 kusů a přihodíme něco (profesionální ilustrace, speciální kostky atd.).
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Rozcestník

Příspěvek od Alef0 »

Alebo stotisíc po kačke?:-)

Nie, seriózne, toľko ľudí nie je ani v online fandome, a ak áno, tak hrajú Dračák a D&D a migrovať nebudú.

Zvyšok povedal onge.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Zamčeno

Zpět na „Metropolis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host