[Zbrblani a brainstorm] NOS a Metropolis

Diskuse k Metropolis, hernímu prostředí postapo města.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

[Zbrblani a brainstorm] NOS a Metropolis

Příspěvek od Jarxes »

2. Zmrtvýchvstání trochu jinak?

(Zvláštní, Metropolis je tak jiný a přesto NOSu v jistém smyslu tak podobný...)

NOS byl skvělý nápad se špatným koncem... Ale dodnes není zapomenut úplně, alespoň u mne určitě ne, každou chvíli nahlížím do těch starých příspěvků a beru si inspiraci. To jak tvořit frakce pravděpodobně přeberu úplně, spoustu prvků a věcí mou tvorbu "Metropolis" hodně ovlivnilo, a i Subtech vzniknul vlastně na bázi Magtechu z NOSu... (Myslím že Subtech zní trochu líp a hlavně v tom neni ta "magie" 8) )
Důvod proč jsem založil toto téma je, pobavit se o tom co využít z NOSu a co ne... Jaké věci se vám na NOSu líbili... Pojdmě znovu zabrousit do starých diskuzí a vybrat ty stříbky skvělých nápadů které by neměli skončit na smetišti dějin!
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
pipux
Příspěvky: 371
Registrován: 2. 3. 2010, 18:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zbrblani a brainstorm] NOS a Metropolis

Příspěvek od pipux »

Jakub88 píše:NOS byl skvělý nápad ...
A to jsem si zrovna říkal, že bych dal dohromady článeček o tom, co se v kolektivní tvorbě typicky dělá špatně :P

...

Co se skvělých nápadů týče, nepopírám, že tam nějaké budou. Jenže aby se člověk na časem zaprášeném fóru dostal ke skvělým nápadům, musí se procedit přes kvanta uživatelských obrázků, podpisů, řečiček, osobních výpadů, sociálních slušností, neaktuálních referencí, apod.
... a to se mi jako člověku línému nechce (to je jako práce s historickými prameny - ta režie okolo je prostě příliš vysoká). Proto preferuji kompiláty, hotové články, syntézy.

... pokud chceš zakusit roli obětního beránka, můžeš se pustit do práce.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zbrblani a brainstorm] NOS a Metropolis

Příspěvek od Jarxes »

Ten článek si moc rád přečtu, i když zatim tvořim sám :D (víceméně, občas někdo z mejch hráčů dá v plac nějakej nápad ale opravdu jen výjmečně)
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zbrblani a brainstorm] NOS a Metropolis

Příspěvek od Jarxes »

Co bylo z NOSu zatím převzato:
Magtech/Technologie.... Nově Subtech (Na jiných principech, ale inspirace to byla)
Aspekty Frakcí... Užity jako aspekty Mocností (Tedy převzato)
Seznam u Městských Států... Užito jako Seznam u Osad (Převzato, trochu předěláno, něco doplněno a něco mám v plánu ještě asi pozměnit a přidat)
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Zamčeno

Zpět na „Metropolis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti