[Lokalizace settingu] Město na zelené louce

Diskuse k Metropolis, hernímu prostředí postapo města.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

[Lokalizace settingu] Město na zelené louce

Příspěvek od Jarxes »

Kritika umístění Metropolis v mé post-apo (Přiznávám, že Grónsko pro mnohé není zkousnutelné) mě dovádí k tomu vytvořit toto téma a zeptat se vás...

Kam umístit Metropolis, ohromné město, hlavní město globalizovaného světa?

Metropolis je klenot světa, výstavní kousek, kde se mísí kultury a národy celého světa, a i když je jeho hlavním a úředním jazykem angličtina (tak jako u Globalizované vlády) tak zde najdeme mnoho dalších, od rozsipaného čaje v "Čínských" čtvrtí (ve skutečnosti asijských, nejen čínských), přes Azbuku až po zreformovanou latinu, populární jazyk jenž je součástí uměle vytvořené (Neo)Latinské kultury hlásícím se k moudrosti, učení a morálce.

Nejpravděpodobnější lokalita je asi Evropa, kulturní matička našeho dnešního světa. Lokace New Yourku v USA taktéž není až tak k zahození, avšak je otázkou zdali by Svět byl schopný tuto lokalitu skousnout.
Projekt města na zelené louce, ať se zdá jakkoliv zcestný je více než obvyklý. V Číně se každým rokem vybudují desítky desetimilionových (někdy i větších) měst, v Americe jsou známy města jako Las Vegas nebo Salt Lake City... A defakto celá amerika byla budována na "zelené louce" :) , tam obvyklá mnohatisícová města jsou pro ně vlastně vesnice...

Návrhy:
Ostrov Westerschelde, Nizozemsko
Východní Anglie (Bývalý Londýn), Velká Británie
Jihozápad Provence (Bývalá Marseille, poloostrov na západ od Marseille), Francie
Oblast státu New York (Bývalý NY), USA
Krymský Poloostrov, Ukrajina
Bývalý Istanbul (/Konstantinopol), Turecko
Atos (Umělý ostrov na půl cesty mezi Istanbulem a Sevastopolí), Černé Moře
Naposledy upravil(a) Jarxes dne 22. 5. 2013, 23:42, celkem upraveno 6 x.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Cor »

Konstantinopol (Istanbul).
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od jjelen »

Konstantinopol, "křižovatka mezi západem a východem" mi také připadá jako docela dobrý nápad, jen tam bude asi tepleji než v Grónsku... Co takhle Singapur? (i když tam bude ještě tepleji :D )
Ale jak vypadal svět v době založení Metropolisu? Který stát/kultura/civilizace převládala? Která část světa "hrála ústřední úlohy", ať už jako oblast s hlavními obchodními trasami, nalezišti nejvýznamnějších surovin nebo s nejvyspělejší technologií? I od toho by se dalo tak trochu "odpíchnout"...
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1189
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Cor »

jjelen píše:jen tam bude asi tepleji než v Grónsku...
...pokud nepřijde do té doby globální ochlazení a další doba ledová! :-)=
(to by tam pak bylo "celkem ok" narozdíl od zbytku severní polokoule)
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Jarxes »

Hlavní pozici v době vzniku Metropolisu měla Eurásie (Evropa, Bývalý Sovětský Svaz, Turecko a Mongolsko)...
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od jjelen »

Potom bych byl nejspíš pro tu Konstantinopol.
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Jarxes »

Z bývalýho Istambulu ale ostrov jen tak neudělám :D (Jelikož je na dvou březích, a vidina toho že by historií nasáklý město zchramstlo Obří železo-betonovo-skleněné velkoměsto mi u Istanbulu nesedí, to by sedlo spíš už na ten Londýn, jelikož tam to pomalu probíhá už teď)
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
jjelen
Příspěvky: 2498
Registrován: 27. 7. 2010, 16:23

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od jjelen »

Mno, mohla se přes něj přehnat nějaká válka nebo katastrofa, p okteré ze starého Istambulu mnoho nezbylo...
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Jarxes »

Po dlouhým dumání a přemýšlení nad lokalizací Metropolis docházím k tomu, že bude asi nejlepší se tím ani nezabývat...

Přecei jen svět se hodně změnil a v geografii i názvologii může být takový nepořádek že pořád není úplně jasné jak to vlastně doopravdy je (jeden námořník ti řekne že ten ostrov je bývalá Británie a druhý že je to někde u toho co zbylo z Afriky, další si je naprosto jistý že je tu bývalý Madagaskar... Učenec pak vytáhne mapu na kterým sou kontinenty zpřeházený a rozkouskovaný, a ukáže někam mezi Ameriku a Asii, "Metropolis je jistojistě tady" řekne jen a nasadí celému pídění korunu...)

Jaký je váš názor na tuhle variantu, jaký byste z toho ve hře měli pocit /vypadá to jako odbyté/ ?
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Aljen »

Podla mna hrozna varianta, to uz aj ta ina planeta Obamolandia ci vlastne Gronsko bolo lepsie.

Pre mna ako GM a hraca je putave ked mam odkazy na historiu daneho miesta a mozem na tom postavit kadejaky pribeh

Britania mi pride najlepsia
---
Dalsia moznost je Bratislava+Vieden+Budapest zhltnute jednym mestysom :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Jarxes »

Já se chci právě vyvarovat historických památek a tak... Má to bejt opravdu město na zelený louce. Něco jako když se stavěl Peking nebo Las Vegas.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od York »

Pokud to má být na ostrově, tak bych to asi umístil na velké ostrovy ve Středozemním moři - Sardinie, Corsica. Mimo jiné i z toho důvodu, aby to bylo v dosahu "dnešního běžného českého turisty (ok, přímo na tyhle ostrovy se asi podíval málo kdo, ale někam do oblastí u Středozemního moře (Jugoslávie, Itálie, jižní Francie, Španělsko) asi kde kdo, takže si to snáze dokážeme představit).
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od Aljen »

Já se chci právě vyvarovat historických památek
Nuz tie su na tom paradne, davaju hlbku, dalsie zapletky a vzbudzuju dojem "znamosti" .. .ale necham to tak, rob ako chces samozrejme
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od OnGe »

Jakub88 píše:Já se chci právě vyvarovat historických památek a tak... Má to bejt opravdu město na zelený louce. Něco jako když se stavěl Peking nebo Las Vegas.
Ono tam taky můžou být památky srovnané se zemí/pár vrstev pod zemí, nebo tak něco. Ale pořád se na to dá našroubovat "tady dřív stálo to a to" a něco se může kolem toho točit. Nevím jak je to s Pekingem, ale zrovna Las Vegas je v Mohavské poušti, která má taky nějakou tu minulost a (asi především) přírodní zajímavosti.

Na těhle věcech se toho dá spousta postavit, přijde mi dost škoda se jich cíleně zbavovat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Metropolis - Město na zelené louce

Příspěvek od PardGalen »

Jakub88 píše:Já se chci právě vyvarovat historických památek a tak
Jaké výhody má pro tebe při tvorbě a hře prázdné místo oproti místu s historii?
Always bring a gun to a puppet fight
Zamčeno

Zpět na „Metropolis“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host