Fotky a dojmy ze sleziny

O prodlouženém víkendu 17. 5. až 20. 5. se bude konat tradiční setkání návštěvníků RPG Fóra, tentokrát opět kousek u Brna. Přijeďte se setkat, zahrát si a pobavit se!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od ilgir »

Obrázek

Celé album najdete zde.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od ilgir »

apophis píše: Děkuji všem, se kterými jsem prohodil ať už pár slov, krátký rozhovor nebo sáhodlouhé rozpravy na jakékoliv téma.
Děkuji také všem, kteří mne zvládli nechat ve své společnosti a svém okolí, když šlo o hraní nějakého toho RPGčka nebo deskovky.
Děkuji Marcusovi za to, že i přes všechny ty komplikace, i ty nenadále vzniklé náhodou, byl skvělým organizátorem Sleziny.
Peekay píše:Good stuff.
Přidávám se, bylo to povedené po všech stránkách (včetně počasí). Účast překvapivě velká. Doteď nechápu, jak jsem mohl stihnout 3 RPG, přes deset partií deskovek a diskuzi o DrD2.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4137
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Sparkle »

Díky všem za super akci!!

Hlavně chci poděkovat všem kdo mi dali feedback na RPG pro děti, vnukli jste mi nové nápady které se vynasnažím zapracovat už do další verze co bude na Gameconu.
Taky dík za všecky hry co jsem odehrála, především Ecthelionům za moc pěkné Příběhy impéria, a omlouvám se že jsem v sobotu u těch Docentů o půlnoci odpadla, měla jsem nějaký ukrutný spánkový deficit.

Doufám že se to příště bude zase konat!! :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
apophis
Příspěvky: 308
Registrován: 5. 4. 2010, 00:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od apophis »

Skvělá hromadná fotka... A ještě skvělejší, že je dokonce se jmenovkami :-)

Třeba pro příští rok někoho napadne rozdat "visačky", pro některé, jako já, kterýžto jsem byl na Slezině poprvé, by to zjednodušilo občasné stavy "20 nových jmen, pamatuji si sotva 3".
Jeden ze dvou hlavounů zakladatelské organizátorské bestie RPG Aliance
DrDo (1× / 14 dní), Indies hry+deskovky (měsíčně), WoD (náhodně), Střepy Snů (náhodně), Shadowrun (1× / 14 dní)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Aljen »

Skvele fotky, som zvedavy na dalsie.

Toto bola veru vydarena Slezina, zahral som si do sytosti (5 ci 6 hier), objavil caro Once Upon A Time (hlavne v settingoch ako Shadowrun a 24ty Zjazd Komunistickej Strany Ceskoslovenska) a spoznal novych RPG ludi :)

Jednoznacnym zlatym klincom pre mna boli Barbari z Lemurie s Conlaiom. Svoju postavu arabskeho obchodnika (so vsetkym co sa vyplati ako su drogy, smrt a nabozenske rozpory Zatulla ibn Hatar ibn Yusuf z Halaku obchoduje rad, ALE jeho srdce je vzdy pri jeho priateloch - bohatych klientoch!) som si dokonale uzil. Presne tak si predstavujem S&S a jednoduche pravidla spolu so skvelymi spoluhracmi mi ho priniesli na 100%.
Pribeh a sceny na jednotku!

Taktiez som bol milo prekvapeny zaujimavostou Dungeon Crawl Classic stylu. Myslim ze sa mi podarilo vhodne prepolovat mozog na potrebnu vlnu (seriously) a tak som sa velmi bavil pri rieseni rebusov pekneho dungeonu. Otvorenie prvych dveri Apophisovou postavou bolo epicke (3 ja mrtvi, jeden raneny) rovnako ako had, bazen a hlinena armada :D
Vdaka Markusovi za nahradnu postavu sedliaka Oga ked moj lovec a hrobar skoncili pri testovani schopnosti kamenneho plamenometu (Az v druhej miestnosti!).
A samozrejme vdaka Bifimu za krute strojove hadzanie kritickych uspechov za Dungeon.

Hrstka od E2 bola paradna minimalisticka hra ktora podla mna ma skvely potencial ked sa dokonci. Skvely feeling letca hodeneho pred messerschmity, daleko od domova a veci co pozna.
E2 maju plno casu takze system iste dorobia raz-dva.

Yorriho FastFate v partii ozratych francuzskych partizanov bol uplne sibnuty (hrat v sobotu o 11tej do nedele druhej rana tomu zrejme dost pridal). "Pribeh" bol dostatocne chory aby presiel ako scenar tvrocov 7mej roty.

Bubakovo Zrozeni Radu o tom ako malicherni, jesitni, prchki a lakomi bohovia neuspeju vo svojom queste a namiesto nich nastupi Novy Poriadok Mesacnej Bohyne :D
Bolo to super, aj ked verim ze sa pravidla daju este zdokonalit. V kazdom pripade som sa skvele bavil.

Sparklina Hra pre Deti, ktora sice nebola tak moc RPG, ale ako lahka doskovka s RP nadychom bola fajn. Verim ze si rady vezme k srdcu a este ju vylepsi. V kazdom pripade myslim ze to ma potencial. Hra sa mi celkom pacila, aj ked som moc nemal moznost robit nieco ine ako hadzat kockou :)

A samozrejme som rad ze som si mohol trosku zaziapat ako Drill Serzant v 3:16 Carnage Amongst The Stars. Vdaka tym co vydrzali aj ked svoje postavy neznasali a aj ked som ako to uz mam vo zvyku nedokazal vysvetlit pravidla poriadne a vsetky co bolo treba (je to moj weakness).

Vsetkym vdaka za pritomnost, za hry a uplne skvele straveny cas.
AK to bola naozaj posledna Slezina, tak vysla dokonale!

edit:
Vedel som ze mi nejaka hra vypadla zo suhrnu!!!
Bohovia a zrodenie Noveho Poriadku a Sparklina Hra pre Deti
Naposledy upravil(a) Aljen dne 21. 5. 2012, 12:43, celkem upraveno 3 x.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12358
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Ecthelion »

Moc díky za fotky, ilgire! :clap:

Stejně tak jako děkujeme všem ostatním za velice příjemně strávený víkend. Hráli jsme mnohem více než jsme měli v plánu a bylo to velmi příjemné - nakonec jsme stihli 2x pěknou hru Příběhů Impéria (za jeden den, to je asi rekord!), vyzkoušeli jsme naši Hrstku, pod Aljenovým velením jsme pobíjeli červy v 3:16 a s Bubákem odehráli velice povedené Zrození řádu. Kromě toho nějaké Once upon a time, Duel (ten byl perfektní, díky Aljene) a Munchkina. Kromě toho jsme si skvěle popovídali a probrali vše možné a nemožné.
Moc díky a těšíme se na vás na podzim (velmi doufám, že se Markus obměkčí a připraví nám další Slezinu). :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Alef0 »

+1

Zahral som si dve hry, ktoré som prekladal a primerane sa zregeneroval. Červovitá 3:16 s Aljenom, Bifim a Ecthelionmi odsýpala (a ukázalo sa, že to má dobrý potenciál ako kecacia hra s pomernou štruktúrou). Videl som megabuchľu Dungeon Crawl Classic.

Highlightom bola Zytova In a Wicked Age (z ktorej mal okoloidúci Aljen braindamage, lebo išiel okolo pri tých najhorších scénach s úbohou otrokyňou), ktorá na začiatku takmer nebola a potom začala o jedenástej v noci a napriek počiatočnej polomŕtvosti hráčov to skončilo o tretej úplne mega skvele. Konečne viem, ako sa to má hrať, Zyt nakladal učebnicové elementy toho žánru, tie súboje sú fakt drsné, naučil ma, že sa tam nemá hovoriť "pokúšam sa ho strhnúť", ale "strhávam ho.." a ostatní hráči tiež držali drsnú krutoprísnu atmosféru (a ešte aj ten "happy end" bol taký nie-veľmi-happy.)
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Antharon »

ja sa pokúsim tiz rozpomenúť na dianie - prvou hrou bola hrstka, mala svoje muchy v sociálnej Časti ale ako wargaming s prvkami RPG to bolo úžasné.
Potom som sa dostal k hraniu sprarklinho RPG pre deti, ktoré mne osobne prišlo krásne jednoduché a detskému duchu nastavené na mieru. Snáď feedback pomôže v dokončovaní.
Nasledovalo dungeon crawl classics, kde môj nezničiteľný hobití zabíjač sliepok so svojimi siedmimi životmi skončil aj s druhou postavou iba meter od vysnívaných... dverí do dungeonu. Neskôr keď mi dal bart svojho neschopného gamblera a tak som si mohol užiť svojich 15 minút slávy keď sa mi podarilo vďaka sérií kritických hodov zraniť hlavného záporňáka skôř než ma rozsekal na kúsky :)
Ďalšou hrou bol pendragon, kedy som ako najhorší zo všetkých rytierov anglicka pochopil ako dokáže séria zlých hodov vyformovať charakter postavy k dokonalosti.
Posledný večer sme zakončili fenomenálnou hrou in a wicked age, ktorá skončila podľa mňa dokonalým happy endom, keď tehotná otrokyňa získala slobodu a bohatstvo a stala sa nedobrovoľne mojou novou maminou :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Charles »

Moje první (celá) Slezina. Fakt nechci, aby byla poslední. Přijel jsem opálený jak od moře a odpočinutý jak po víkendu u babičky. 8)
Speciální díky Peekayovi a Finovi za Polaris v prostředí Reconquisty. Vše ostatní (Pendragon, Střepy snů, DrDII test Bestiáře, Verona, once upon a Time atd.) bylo taky skvělé, ale Polaris dosud hlodá. :wink:
Za jedinou prohru považuju, že jsem se jaksi minul s Bifim, s nímž jsem si chtěl pokecat o metalu, RPG a bojových uměních (v libovolném pořadí).
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Bifi »

Tak nejak sa stalo, že som túto Slezinu takmer celú v kuse hral. Tým pádom som nestihol diskutovať a len tak všeobecne užívať... za čo sa Charlesovi, Ecthelionom, Erricovi a ďalším ospravedlňujem. Môj RPG absťák bol silnejší... Taktiež ma mrzí, že sme museli tak skoro v nedeľu zdrhnúť, a že sme veľmi nepriložili ruku k dielu. (Ja som bol príčinou.) Ale som rád, že som spoznal nových ľudí a stretol znovu starých!

Ďakujem všetkým jedenástim obetným baránkom za to, že sa v piatok večer podujali testovať Dungeon Crawl Classics. Z 23 postáv prežilo (a postúpilo na prvú úroveň) 7 (plus ovca). To považujem za dobrý výkon, hlavne tá statočná ovca sa stane nesmrteľnou súčasťou eposu o dedinčanoch bez pudu sebazáchovy. :D Ak budú ďalšie Sleziny, spravíme z toho kampaň - ďalšie dobrodružstvo sa bude točiť okolo stratenej polovice démonského žezla. :think:

Ďakujem Aljenovi za to, že nás stiahol hrať 3:16. Bol to môj druhý pokus, a síce chvíľu trvalo, kým sme sa ako hráči oťukali, ale nakoniec to bolo fajn. Skvelý polit-aparátčik Ecthelion to správne korenil.

Barbarians of Lemuria boli, ako Aljen píše, aj pre mňa highlightom Sleziny (a náhražka za obligátneho Conana d20). Systém veľmi intuitívny a flexibilný, výborní spoluhráči, správne žánrové prvky, SnS ako z učebnice. Zároveň to bola sociálne najneschopnejšia družina, akú som v mojom hernom živote zatiaľ zažil: obrovský čierny barbar Bu, ktorý má problém so základnými konceptmi civilizácie, nieto ešte s jazykom ("Bu chce rybu!"); zdivočelý ex-šľachtic, ktorý v zásade nehovoril vôbec; môj prekliaty čarodej, ktorý nie je zvyknutý hovoriť ľudským jazykom a má dve kocky postih na sociálne činnosti; jeho dvaja nemí otroci; akurát výrečný tučko v Aljenovom podaní to zachraňoval.

Bubák, dúfam, že prevezmeš po Markusovi vladárske žezlo a nenecháš Slezinu skončiť! :P
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Aljen »

Heeej jaky tucko!??
pocerny, slachovity a vetrom oslahany zabijak.
Mozno mal brusko vdaka obchodnickemu zivotu v ktorom sa mu darilo lebo mal vela dobrych priatelov, ale inak ziadny tucko!
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Bajo »

Co jste hráli za dobrodružství v DCC? Nějaký modul, ukazkové z knihy, nebo něco vlastního? Co nějaký reprot nebo postřehy ze hry?
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Bifi »

Bolo to dobrodružstvo pre 15-20 0-levelových postáv priamo zo základnej knihy. Report sa mi písať nechce (skôr spravím anotáciu), ale niekoľko highlightov:
- v družine boli dvaja hobití kurací mäsiari, každý začínal hru so sekerkou a 2.5 libry kuracieho mäsa - a vôbec, postavy boli hilarious (dvaja sedliaci s vidlami, elfský sviečkar, vyberač daní, sudár s dreveným sudom a pod.)
- 22 sedliakov s ovcou a sliepkou natlačených v chodbe pred dverami
- Apophisova postava kriticky uspela na roztlačenie vstupných dverí do dungeonu, čo znamenalo smrť troch postáv (oboch Apophisových) a zranenie štvrtej
- Antharonova nabúšená postava s maximálnym počtom životov (stamina +3, 4 na 1k4), pri ktorej som na poškodenie hodil 8 na 1k8
- séria mojich kritických úspechov na hody od štyroch sôch vrhajúcich kopije, kde výsledkom jedného kritikalu bolo, že oštep, ktorý zabil jednu Yorriho postavu, jej vyrazil z ruky zbraň, ktorá skoro zabila jeho druhú postavu stojacu hneď za ňou
- v tretej miestosti padli za obeť ohňu z otáčajúcej sa sochy štyri postavy a sliepka, ovca to prežila
- posledný boj s hlinenou armádou, pri ktorom niekoľko postáv len behalo hore-dolu a kričalo
- podvratné akcie Robovej náhradnej postavy, ktorá pochopila, že trocha moču v kelni nie je až taká účinná zbraň
- hrdinská smrť Bartovej postavy, ktorý po postupe na 1. úroveň zlodeja neúspešne skúsil backstabnúť hlinenú sochu warlorda, načo ho ten hodil na svoj trón a prebodol
- 82 oštepov
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Conlai »

Slezina byla skvělá.
- Bylo dobré opět potkat staré přátele. Slovenský Team Conan (Bifi, Dvorax, Fin, PK) tentokráte bez Conana, ale věřím, že to napravíme příště. Sobotní výlet s Trevem a Sparkle (s níž jsme se bohužel stihli +- jen představit). Brněnský Klub zmlsaných zmetků, co nemají čas a nedokáží se dohodnout co hrát (KZZCNČANSDCH).

- Bylo skvělé seznámit se s novými zajímavými lidmi, hlavně mám na mysli Apophise, Torqa a Zyta, se kterými jsem strávil více času a vyměnil více slov. Ostatní, příliš letmo poznané, si holt musím nechat na příští slezinu.

- DCC RPG bylo ultimátní, vychytaná pravidla, tabulky, zocchi dice, prostě geekgasm. A zábavní hráči beroucí smrtelnost svých postav s lakonickým nadhledem a stoickým klidem.

- Barbarians of Lemuria potvrdili, že se skvělými hráči lze hrát i bez výrazné přípravy a všechno se nějak pořeší. Civilizace znásilňovaná barbarstvím, majitel hostince na antidepresivech, místnost plná lidí neschopných pronést více než jednu větu ("Chrlmmm... hrrrrm..." "Toť!" "Bu, chce rybu.") plus až příliš výřečný halakhi assassin... Byl to více Leiber než Howard, ale to mi vyhovuje.

- Ascension s Antharonem bylo dobré, i když si stále nejsem jistý, jestli je lepší než Dominion. :>;o) :wink:

- Zajímavé bylo i chvíli sledovat poradu o DrD2. Hned mám tu hru o 50% raději, tak pozitivně a efektivně celá ta skupina okolo stolu na zeleném palouku působila.

- Fakt, že jsem dorazil takřka bez ničeho, přepával pod půjčenou dekou (díky, Bifi!), chodil tři dny v tom samém oblečení (ugh!) a nakonec si ještě musel od Ectheliona půjčit, abych mohl zaplatit chatu (díky!) nijak nezakalil božskost celého víkendu.
Uživatelský avatar
apophis
Příspěvky: 308
Registrován: 5. 4. 2010, 00:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od apophis »

Vím, že s tím nemám otravovat tady, ale...

Protože byla otevřená registračka na GameCon 2012 včetně nahlašování aktivit, a -
protože jsem si tu registraci již i prošel a -
protože sháním spolubydlícího na pokoj, a -
protože se dost lidí, kteří byli na Slezině ozvalo, že na GC12 jedou, a -
protože jsem na GC12 také přihlásil nějaké to otevřené hraní + jednu debatní přednášku, a -

... tak se tedy vyjádřete v diskuzi ke GameConu 2012

P.S.: Myslím konkrétně třeba boubaque, Conlai, Charles, Ecthelion^2, Aljen, mr. Marcus, Bart, Almad? Zkrátka ti, se kterými jsem prohodil nějaké to slovo a vím, že nekoušou $D
P.P.S.: Ale i další lidi se můžou ozvat a budu za ně rád.
Jeden ze dvou hlavounů zakladatelské organizátorské bestie RPG Aliance
DrDo (1× / 14 dní), Indies hry+deskovky (měsíčně), WoD (náhodně), Střepy Snů (náhodně), Shadowrun (1× / 14 dní)
Zamčeno

Zpět na „Aktuálně: Jarní Slezina 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti