Fotky a dojmy ze sleziny

O prodlouženém víkendu 17. 5. až 20. 5. se bude konat tradiční setkání návštěvníků RPG Fóra, tentokrát opět kousek u Brna. Přijeďte se setkat, zahrát si a pobavit se!
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Aljen »

Rad by som siel, ale tolko dovolenky asi nebude a zrejme ani spolucestujuci
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
apophis
Příspěvky: 308
Registrován: 5. 4. 2010, 00:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od apophis »

Aljen: Tak aspoň od pátku do neděle :-)
Jeden ze dvou hlavounů zakladatelské organizátorské bestie RPG Aliance
DrDo (1× / 14 dní), Indies hry+deskovky (měsíčně), WoD (náhodně), Střepy Snů (náhodně), Shadowrun (1× / 14 dní)
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Fingalen »

Aj ja s odstupom pár dní chcem vysloviť vďaku za príjemný zážitok, debatné krúžky pretriasajúce hry i osobné životy, chutné mäsíčko, páliace slniečko a oddych.
Mauri piatočnej noci predčili moje očakávania, aj keď zatiaľ stále celkom nenaplnili potenciál, ktorý v tej hre vidím (či chcem vidieť). Bol to ale veľmi príjemne strávený čas, ktorý rozhodne ani trochu neľutujem.
Testovacia bitka ma síce celkom nevytrhla s problémov, ktoré s drdom mám/e, ale pár podnetných postrehov mi priniesla a čas to bol veľmi príjemne strávený. A keď som sa cítil ako man of the show, tak som si príjemne pohladil ego, dúfajúc, že som tým neznepríjemnil hru ostatným.
Sobotný Montsegur bol pre mňa asi opäť highlightom, vďaka Maugirovcom, že si so mnou zaemočili, za emócie a obrazy, ktoré ešte stále občas preblysnú spomienkami.
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od zyt »

Musel jsem si dát pár dní oddych než se mi podařilo zformovat dojmy z letošní, moji teprve druhé Sleziny.
V prvé řadě jsem nadšenej. Ještě nikdy se mi nepoštěstilo zahrát si RPG v takové koncentraci (celkem 5 her), takže jsem většinou hrál a neměl příliš času zapojit se do nějakých plodných diskuzí. Přesto jsem rád že jsme spolu s Aljenem, Conlaiem a Torkem alespoň trošku probrali téma o sexu v rpgčkách.
Další zajímavá debata následovala k nedělnímu ránu po dohrání IaWA tentokrát krom Torka i s Alefem a Antharonem. Nakonec nesmím opomenout Peekayovo raní referování o Dark Sunu a doufám že se na příští slezině (pokud bude) vypravím do pouští Athasu právě pod jeho vedením.

Co se týče herních zážitků, velmi se mi líbila politická trojka zahraná Bartem, apophisem a Yorrim ve hře SEN Na doživotí. Převážně Yorriho hlášky míněné zcela vážně a v konečném konfliktu zcela odzbrojující apophisova senátora (ti co hráli ví o čem píšu, ostatním se mi to vysvětlovat nechce).
Hodně silným zážitkem pro mě byla Polaris odehrávající se v době reconqisty s Fingalenem, Charlesem a Peekayem. Bohužel se mi nepodařilo zavčas přepólovat myšlení, takže jsem hru zdržoval, ale slibuji že pro příště se na tenhle pád do sraček duševně připravím a pokusím se odehrát svoji tragédii co nejtragičtěji.
Z Barbarů z Lemurie jsem si odnesl spíše praktické zkušenosti, než nějaký silný dojem. Mám rád více vážné hraní a rozšafný metagaming mi zrovna moc nesedí, což mi trochu bránilo vnořit se do hry. Ale herní obsah byl seriózní a navíc jsem viděl jak hra funguje v praxi (na prázdniny plánuju kampaň právě v BoL)
A to nejlepší na závěr- In a Wicked Age s Alefem, Antharonem a Torkem. Sice tuto hru u nás v Třebíči hrajeme velmi často, ale na Slezině pro mě dostala nový rozměr. Hráli jsme bez vypravěče, což byl Antharonův "zlepšovák". Výsledný příběh byl vzkutku vyjímečný bez žádných slepých větví, scény odsýpaly fantasticky a mám pocit že jsme všichni věděli co máme dělat a jak děj posunout dál. Alkohol při tom tekl proudem (jen Antharon nepil), ale mám pocit že to bylo spíše k užitku, neboť jsme se tak naladili na stejnou vlnu.

Na závěr bych se chtěl omluvit za náš zbabělý útěk ještě před úklidem. Ale po probdělé noci jsem usínal v sedě a později i ve stoje (fakt nekecám!) a dál už se to takhle nedalo...
Takže všem díky za vydařenou... Co vydařenou- SKVĚLOU akci a těším se zase příště (a pevně doufám že příště bude).
Uživatelský avatar
Tyrael
Příspěvky: 85
Registrován: 26. 4. 2011, 23:10
Bydliště: Praha, tam co Lyco

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Tyrael »

Jo, Slezina byla super.

Kromě všech her které už byly mnohokrát komentovány DCC, Pendragon atd. bych ještě dodal svůj zážitek z Lycem mástrované "Penny for my thoughts" alias ta malá skupinka co rotovala s dekou okolo stromu podle toho jak zapadalo slunce. Penny jsem hrál poprvé, moc jsem si ji užil čímž chci Anežce i Lycovi poděkovat za supr hru. Jako každá hra bez GM to bylo velmi náročné a přestože bylo slunné odpoledne a všude okolo byli veselí lidé testující DrD2 podařilo se nám chytit velmi creepy atmosféru která vydržela až do konce kdy se všechny postavy, od počátku hry trpící amnésii, dozvěděli co byla ta strašná věc kterou zapomněli. Úspěšnost terapie? 2 ze 3 si vzpomněli, já si hrdě na své posednutí odmítám vzpomenout :D

Ještě jednou díky všem za skvělou slezinu, doufám, že se uvidíme i na podzim. :clap:
TV Tropes ruined/enhanced my life.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Alef0 »

Alkohol při tom tekl proudem (jen Antharon nepil), ale mám pocit že to bylo spíše k užitku, neboť jsme se tak naladili na stejnou vlnu.
Myslím, že to bol ten dôvod, prečo hra zo stavu "všetci chcipneme od únavy" prešla do fázy "je to geniálne". Mňa nabudilo, keď si začal stáť a pobehovať dokola a začal som robiť to isté.

Ako fakt, tá IaWA bola super.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Nekra »

Poděkování:

*Markusovi za uspořádání (naneštěstí možná poslední a údajně 13.) Sleziny
*Zuzce, Keltonovi, a Lycovi za zajímavou diskuzi ve vlaku
*Sparkle, Zuzce, Keltonovi, Torkovi a Sniperovi za zahrání RPG Dungeons and Docents
*Ilgirovi za zahrání šachovowargamerového hybrida od Crowena
*Peakayovi, Almadovi ,Ilgirovi a Antharonovi za zahrání dekové hry Lords of Waterdeep
*Sniperovi za zahrání začátečnické verze deskové hry Inferno,jejímž je spoluautorem
*Peakeyovi, Bubákovi a Zytovi za moje prvenství za neotřelý nápad v RPG Kuchyni 2012
*Zuzce, Lycovi, Trevenovi a Keltonovi za zahrání dekové hry Lords of Waterdeep
*Ilgirovi a Yorimu za utírání nádobí při závěrečném úklidu ;-)
*Yorimu za uvedení do problematiky Voidu a "Co to máte s tím Gedimanem" ;-)
*Zuzce a Keltonovi za zpestření cesty vlakem do Prahy

Doufám, že se mi nepovedlo na někoho zapomenout. Slezina byla príma.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Antharon »

Nekra píše:Peakayovi, Almadovi ,Ilgirovi a Antharonovi za zahrání dekové hry Lords of Waterdeep

pojem deková hra je dokonalý, malo b sa to zaviesť do bežného užívania :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Nekra »

PS-Pardon, deskové hry ;-). To je tím, když píšu rychle a spěchám (třeba v labu před vyučováním, když se už blíží přestávka), tak moc nečtu, co tam píšu (a jindy vlastně taky moc ne ;-) ).
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
zyt
Příspěvky: 221
Registrován: 8. 8. 2009, 15:39

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od zyt »

Alef0 píše: Mňa nabudilo, keď si začal stáť a pobehovať dokola a začal som robiť to isté.
V mém případě je to bohužel běžný stav. Když nemůžu chodit, přesedávat a máchat bezcílně rukama nevypadne ze mně většinou nic kloudného. Ale to je OT.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Maugir »

S týdenním odstupem hodnotím slezinu jako skvělou akci. Moc rád jsem osobně poznal řadu lidí z fóra, byť u některých z nich mě mátlo, že vypadají jinak než jejich avatar - člověk si holt jméno s tím obrázkem spojí dost pevně;)

Děkuji všem, kdo si se mnou něco zahráli. Hrstka v páteční večer byla fajn, příjemné střídání vyprávěcích a kostičko-figurkových scén vyvrcholilo Aljenovým a Anatharonovým dopisem na rozloučenou (krásně dojemné textíky :clap: ).
Páteční den jsem strávil na Snu. Díky Charlesově vyprávění a skvělé hře Barta, Apophise, Yorriho a Zyta jsem zjistil, že i sci-fi může být zábavné ( :eyecrazy: ). A vyzkoušel jsem si Střepy snů, které nakonec vypadají na celkem zajímavou hru.
Večerní Příběhy Impéria byly úžasné jako vždy a pro mě tvořily jeden z nejlepších zážitků sleziny. Díky moc všem zůčastněným :clap:
Děkuji i všem, kdo se zúčastnily testování divoké honby v sobotu dopoledne - sice se opět potvrdilo, že vytvořená potvora je slabší, než si myslím, na druhou stranu jsem si krásně užil Vaše hraní postav. Nejvíc mi utkvěl v paměti Fingalenův krví pomazaný druid a jeho cool akce.

Vrcholem sleziny byl však Montsegur: skvělý, silný zážitek umocněný tím, že jsme hráli jen tři. Díky, Fingalene, za možnost si vyzkoušet tuto hru, která nakonec zanechala úplně nejvíc dojmů. :clap:

Trochu mě mrzí jen, že jsem toho nestihl víc, nezahrál si s dalšími lidmi atd. Moc díky Markusovi za organizaci :clap: :clap: :clap:

Takže... Kdy bude další slezina? $D
Obrázek
Uživatelský avatar
Jutwen
Příspěvky: 26
Registrován: 20. 5. 2012, 17:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od Jutwen »

Možná už uzrál čas, abych se taky vyjádřila. Na Slezině jsem byla nová, cizí... a přiznávám se, že jsem se vás trochu bála. Představovala jsem si bandu divných zakrslých brýlatých týpků (čemuž někteří dostáli - např. Bifi nebo Apophis $P) Teď se bojím už o něco méně, spíš s úctou vzpomínám na všechna ta VELKÁ JMÉNA, s jejichž nositeli jsem měla tu čest (myšleni tvůrci DrD2 a Příběhů impéria). A především myslím na všechny spoluhráče, s nimiž jsem měla tu čest:
Boubaque, který je skvělý improvizátor a člověk zajímavých a podnětných myšlenek
Jonáš Ecthelion - s jehoz mechanikem irského původu dostává rčení "být pod parou" zcela nový rozměr
Kryštof Ecthelion, svérázný sídheský šlechtic
Almad, protivný skřetí sluha s kapkou gobliní krve...
Lyco, tajemný rybář, který si nakonec vzpomenul
Tyrael, který si raději vzpomenout nechtěl, takže nebudu prozrazovat, že byl posedlý... totiž... už mlčím
Fingalen, který je (dle jeho slov) přesvědčivější jako malý ubrečený kluk, než jako zamilovaný chlap (konec parafráze) :wink:

Díky všem.
Obrázek
Uživatelský avatar
ubik
Příspěvky: 13
Registrován: 16. 7. 2008, 15:09
Bydliště: krčma U Sekavé báby, hrad Vukograd, panství Vlčí hvozd, vojvodství Poljana
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotky a dojmy ze sleziny

Příspěvek od ubik »

Závist největší. Já víkend prostonal.
Pravý hrdina je hrdinou vždy omylem; sám sní o tom, že je prostým zbabělcem jako všichni ostatní. (Umberto Eco)
Zamčeno

Zpět na „Aktuálně: Jarní Slezina 2012“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti