PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Pre organizačnú diskusie a priebeh Pitch session (prípravného sedenia) kuknite do úvodnej témy.
Názov seriálu:
Protagonisti/producenti:
Antharon
Jonka
Joe

Téma seriálu:

Postavy:



(placeholder pre neskoršie doplnenie, zatiaľ viď pôvodnú tému)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

1. scéna
Protagonista: Admirál
Typ scény: charakterová
Čo sa deje: Margaréta práve vyrazila z prístavu v Sunshine s novým nákladom do Moonbeam, ale veci sa veľmi rýchlo zvrtnú...
Miesto deja: Paluba Margaréty neďaleko prístavu v Sunshine
Rozpočet: 15

Tlmený hukot zo strojovne sa ustálil na pravidelnom pradení a aj vibrácie panelov na mostíku stíchli. Admirál položil svoj hrnček rannej kávy späť na opierku ruky mierne ošarpaného kresla a sklopil operadlo ešte nižšie. Takto zavčasi si rád ešte chvíľku zdriemol, ak to okolnosti dovolili. Melvin sa venoval svojim kontrolkám a nikto iný, hodný pozornosti, na mostíku nebol. Admirál privrel oči...

Tery práve vychádzala zo strojovne a utierala si ruky do zamastenej handry. Pri vyplávaní z prístavu väčšinou nebolo čo robiť, tak sa venovala "svojim miláčikom" - dvojici masívnych hnacích motorov. Niežeby nutne potrebovali opravu, to skôr už hádam po dvestý raz kontrolovala tlak oleja a stále nad tým len krútila hlavou. "Kade vám to uteká, chlapci? Dúfam, že ma nechcete nazlostiť! Pred dvomi týždňami ste mali generálku, tak nás nenechajte na holičkách!..." šomrajúc prekročila obrubu vodotesných požiarnych dverí do úzkej chodby. Takmer sa zrazila s Josephom, prenášajúcim posledné kusy nákladu z prechodovej komory do skladu. Roztržito sa naňho usmiala a pokračovala ďalej k obytným kajutám. Zrazu ju skoro zrazilo z nôh prudké zakolísanie trupu sprevádzané tupým úderom. Skúseným sluchom zaregistrovala, že prichádzal zo spodnej časti lode...

Dvere Karlinej "ordinácie" a spacieho byvaku v jednom sa prudko otvorili a z nich vyšla postava poliata dezinfekčným prostriedkom so suchou handrou v jednej ruke a mierne naštvaným výrazom. Pohľad do chodby však nepriniesol žiadne uspokojivé výsledky...

Snipa otrasy zachytili na ceste do "vetráka". Kontext si doplní každý čitateľ sám. A v tichosti. No a Snip len prevrátil oči, otočil sa a trielil späť na mostík...

Admirála zmysly nesklamali. Zlomok sekundy predtým, než sa ozval samotný náraz, nasledovaný skuvýňavým hrmotom, otvoril teraz už úplne čulé oči. Šálke padajúcej z kresla nevenoval pozornosť a obrátil sa k monitorom...

EDIT: nasleduje reakcia admirála, kľudne posunúť dej o kus ďalej...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Antharon »

Na malej nazelenalej obrazovke sonaru sa znenazdania objavilo malé plavidlo ešte o kus menšie než margaréta. Plávalo na kolíznom kurze priamo im za chrbtom. Rozblikala sa kontrolka narušenia trupu v oblasti ľavého skladu. Ďalšie kontrolky sa začali rozsvecovať ako sa zaplavovali ďalšie paluby.

"Torpédo!" Skríkol na prekvapeného Melvina, "Máme za chrbtom stíhačku. Snaž sa ju striasť. A nemykaj tým moc, lebo sa nám roztrhne celé ponorka."
Vzal do rúk slúchadlo intercomu a zatočil kľukou: "všetci sa okamžite hláste! Tery a Joseph berte náradie a padajte do skladu"
Ozvalo sa zaškrípanie ťažkej vojenskej čižmy na črepinách hrnčeka a Admirál sa stratil vo zvuku dupotu na kovovej podlahe.

Len čo zišiel z mostíka na spodnú palubu, ocitol sa po kolená vo vode. Po chvíli uvidel vo svetle blikajúcej lampy Tery. Celá mokrá smutne pozerala smerom ku kapitánovi, hľadajúc správne slová, zatiaľčo za okienkom sa pravidelne objavovalo silné svetlo Josephovej zváračky...

*strih - predanie spotlightu Tery*
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od jonka »

"Admirále!" vyhrkla ze sebe zcela vystrašená Tery, máme proražený trup! "Joseph se snaží opravit co jde, ale potřebujeme někde nutně zastavit." Ruce se jí třásly, přecejen byla zvyklá pracovat v klidu.
"Zatraceně," zaláteřil Admirál, "Vem si sebou Karlu ať ti je ti po ruce. Jestli se nám nepodaří díru utěsnit její služby už stejně nikdo nevyužijeme." a odspěchal rychle zpět na kapitánský můstek.

. . .

"Vypouštím návnadu!" vyhrkl ze sebe Melvin, jehož všechny smysly teď pracovaly na 110%. Jeho zornice zobrazovaly, že ze včerejší rozlučkové párty v Sunshine ještě v jeho těle něco zbylo.
"Melve, zaboč tady do ke skalám", řekl Skip a ukázal na útesy vpravo. "Trochu to tam znám a uvnitř bychom se jim mohli ztratit."

Melvin změnil směr lodě a trup teď zaúpěl pod rychlostí změny řízení a tíhou nákladu, kterou loď vezla. Návnada byla vypuštěna a na radaru byla vidět blikající tečka značící další torpédo, které se k nim blížilo...

Admirál přidusal do kajuty a vyštěkl: "Melvine, jak jsme na tom, rychle."

...
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

"Admirál, to torpédo..." Melvin nestihol dokončiť vetu, keďže od zadnej časti Margeréty sa odrazu dovalila rázová vlna a o zlomok sekundy neskôr tlmený výbuch. So všetkými členmi posádky na mostíku to myklo, div že nepopadali zo sedadiel. Admirál sa len tak-tak stihol zachytiť jedného z držiakov popri stenách a vytiahol sa znovu na nohy.

"...nás našťastie netrafilo naplno. Trocha vody ale dole určite pribudne..." Melvin znovu stočil Margarétu, tentoraz vľavo do úžiny medzi skalami. Tma okolo loďonorky sa ešte zhutnila, teraz vo svetle externých reflektorov pripomínala hustý atrament. Senzory ale zatiaľ pracovali spľahlivo, takže nárazu do okolitých skál sa Melvin neobával.

"Admirál, mám to tu niekde zapichnúť?"
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Antharon »

"Vypusti návnadu a rýchlo sa schovajme. Dúfam, že ich oklameme." Kapitán privrel oči a zamyslel sa, "A vypni potom motor a všetky systémy, nech nás nevidno."

"Ale kapitán. Potom ich neuvidíme ani my," Povedal Melvin s obavou, keď dosadli na skalnaté dno.

"Vieš, raz sme už tento manéver robili. Budeme proste musieť byť ticho a čakať ako kus skaly..."
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od jonka »

"Ale admirále", ozval se Snip, "kdybychom zahli do skal snadno se tam schováme a budeme mimo nebezpečí. To co vy navrhujete nás může vydat napospas pronásledovatelům a mimo to vůbec nevíme kdo jsou. Amirále..!" nálehal.

V kabině zavládlo napjaté ticho. Hustota vzduchu by se dala krájet a v povzdálí bylo slyšet tlukot Josephových nástrojů. Melvin i Snip hleděli v napětí na admirálovu tvář a očekávali jeho reakci.

Admirál se na Snipa podíval a tvář mu zbrunátněla. Nebyl zvyklý poslouchat rady od někoho jiného, krom toho jej považoval za někoho podřadného, protože se nebyl schopen vypořádat ani s přáními svého otce. Admirálova ústa se pomalu otevřela a...
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

...aaaa konflikt :)

Na začiatku hry som nedal do banku Sledovanosti nič, čo teraz vďaka Peekayovmu nápadu napravím (a tým nám všetkým dovolím odmeniť nejakú cool vec z prvej scény Sledovanosťou pre niektorého hráča). Tak bude naviac možnosť, že niekto z hráčov už bude mať Sledovanosť a bude ju môcť použiť buď na pridanie karty niektorej strane, alebo nebodaj vstup do scény.

Ak niekto chce prideliť Sledovanosť, nech tak spraví...


Bank Popularity: 5
Rozpočet: 15

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keďže sa jedná o Admirálovu scénu a implicitne sme nestanovili, že Snip je priamou súčasťou (v tomto prípade ho beriem ako color, aj keď tam fyzicky je prítomný), konflikt je o tom, či sa Admirál bude riadiť Snipovým návrhom, alebo nie.

Ak Admirál vyhrá, zotrie Snipa svojim klasickým spôsobom a ponechá Margarétu na morskom dne s vypustenou návnadou.

Ak Admirál prehrá, vezme do úvahy Snipov riskantnejší návrh nasmerovať si to do skál s prípadnou následnou dohrou.

Antharon využije Admirálov rys "Je to už nejaký rôčik, ale za mojich čias ame to zvykli robiť takto...", plus jeho dôležitosť v epizóde 2, čo mu dáva 3 karty.

Ja ako Producent mám implicitne 1 kartu plus využijem z Rozpočtu 2 zdroje, čiže tiež 3 karty...

Okrem pridelenia Popularity môže jonka (a aj ja, keďže zdieľame producenstvo s hraním postáv) ešte prideliť prípadnú kartu za prípadnú vlastnú získanú Popularitu. Rovnako, ak bude mať prípadnú Popularitu aj Antharon, bude si môcť pridať kartu naviac...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Ja by som pridelil Sledovanosť Antharonovi za vnesenie Admirálovej charakteristiky do jeho jednania v predposlednom príspevku a rovnako jonkovi za posledný príspevok a nahranie na výborný konflikt...

Bank Popularity: 3

Kód: Vybrat vše

Popularita
-------------
Antharon    1
jonka       1
Joe         0
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Karty:

Producent
Obrázek Obrázek Obrázek

Admirál
Obrázek Obrázek Obrázek

Konflikt vyhráva Admirál (nižšie srdce) a ja ako producent ho odrozprávam :)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

"Snip?! Ešte stále som tu kapitánom, takže na tejto lodí platí to, čo poviem ja! Až budem potrebovať tvoju radu, tak sa to dozvieš!" vyštekol Admirál a šibol pohľadom zo Snipa aj na Melvina. Obaja ztuhli, aj napriek tomu, že Admirálove spôsoby už dávno poznali, a otočili sa k svojim pultom. Melvin poslušne zamieril s Margarétou na dno, čím ešte viac rozvíril bahno a vnoril sa s loďonorkou doň. Pri klesaní zhasli všetky vonkajšie aj vnútorné svetlá, motory stíchli a jediným osvetlením v tme boli núdzové červené LEDky pri dverách a po stenách.

Zvonku sa ozýval tichý šelest podmorského sveta a po chvíli ťaživého ticha bolo počuť vzdialený hukot motorov druhej ponorky. Tá si to pomaly šinula po približnej predchádzajúcej dráhe Margeréty a evidentne sliedila po svojej koristi. Návnada, vypustená Snipom, zostala ignorovaná - kapitán druhej ponorky určite nebol nováčikom a nevenoval sa zbytočnostiam. Keď rozoznal jej profil, jednoducho okolo nej preplával.

"Snip?" Admirál zo zvyku stíšil hlas.
"Admirál?" Snip sa otočil v sedadle.
"Očko..." hlesol Admirál.
Snip sa otočil späť a stlačil modré tlačítko na pulte pred sebou. Na stene sa matne rozžiarila jedna z najstarších obrazoviek a sekundu-dve zobrazovala iba čiernobiely šum. Potom sa obraz ustálil a šošovka rybieho oka v návnade začala posielať obraz.

Práve okolo nej plávala zadná časť druhej ponorky a bolo vidieť sled identifikačných čísiel. Za nimi sa na chvíľu do obrazu dostal žlto-zelený znak s písmenami A.V.M. a po pár sekundách už druhú ponorku začalo pohlcovať okolité prítmie...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od jonka »

2. scéna, pilot
Protagonista: Tery
Typ scény: dějová
Čo sa deje: Margaréta usedla na dno a je opravována. Při opravě se ale zjistí, že některé věci potřebné k opravě na lodi nejsou a neopravená Margaréta by mohla plout, ale bez části nákladu.
Miesto deja: Paluba Margaréty
Rozpočet: 13
(focus, agenda)

Bank Popularity: 3

Kód: Vybrat vše

Popularita
-------------
Antharon    1
jonka       1
Joe         0
kamera: Margareta sedí na mořském dně schovaná mezi útesy. Nouzové reflektory lehce osvětlují plochu kolem ní a v okolí se prohání několik mořských ryb, které přilákalo světlo. Kamera se pomalu přibližuje k plášti loďonorky, až se zastaví v místě, kde je slyšet tlumené klepání o železnou stěnu, které se lehce rozléhá v okolí mořského dna. Najednou vše utichne a je slyšet hlas. střih.

Strojovna. Spoustu heblátek, motorů, kol a roztodivných konstrukcí zakrývá vždypřítomný oblak páry a tentokrát i kouře s Josephova svařování. V místosti je cítit pach oleje a na zemi šplouchá voda.

"Mít hotovo." ozval se dunívý hlas. "Povědět narovinu, my mít velké štěstí. Trefit nás ten torpedoschuss víc přímo tak si teď oni povídají se žraloky", dodal svojí poněmčenou staroslovanštinou Joseph, sundal si pomalu tmavé svářečské brýle a rozhlédl se po místnosti. Tery seděla u jednoho z pohonných motorů a Karla úderem kladiva zrovna vypnula čerpadlo vody. "Takže..", chtěla něco říct Karla, ale zarazila se v půlce věty při pohledu na Tery. Popošla směrem k ní. "Co ty tady děvče sedíš a tváříš se jako by ti uletěly včely?".

"Je to v loji", odvětila smutným hlasem Tery. "Ještě včera jsem tady udělal provizorku na přívodovém klínu, ale jak do nás narazila ta střela tak to nevydrželo a praskl i klín i přívodová trubice", řekla Tery a pravidelně u toho klepala klíčem do rozbité části stroje. "Nejhorší je, že to nemám jak spravit než dojedeme do Moonbeamu a s jedním motorem neuvezeme všechen náklad." S odevzdaným výrazem si špinavou rukavicí utřela pot z čela a na tváři ji přibyla další olejová šmouha.

"To máš drahoušku stejně jak se zlomenýmy srdci, někdy prostě musíš zajet do domovského přístavu a dát věci dopořádku aby se rány zahojily", pousmála se Karla, která ji chtěla trochu rozveselit ale neodolala příležitosti si u toho zároveň i trochu rýpnout. Tery ji tuhle větu oplatila zabručením a zamračeným úšklebkem, který jasně říkal, že zrovna tohle by teď chtěla řešit zevšeho nejmíň.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

"Týmto strojom síce nerozumiem," Karla fľochla pohľadom k otvorenému krytu motora "ale láske, to teda áno! Veď práve preto som utiekla od toho somára Vitta. Myslel si, že ma môže vlastniť, ale to sa teda mýlil!" zahrozila neurčito do vzduchu.

"Viem, ako máš rada túto loď a určite ti krváca srdce, keď ju vidíš takto... odkrytú a nahú... Fakt sa s tým nedá nič spraviť? Veď si predsa hlavička! A možno by vedel pomôcť niektorý z tých mudrcov hore v kabíne - prepáč Joseph, ty nie si ani človek, ani mudrc..." Karla sa na golema obrátila s milým úsmevom číslo päť, ten však len blahosklonne pokýval hlavou a vrátil sa späť k odpratávaniu zváračky..
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od jonka »

(Já už to povedu pomalu ke konfliktu, ať tu nejsme dlouho u jedné scény)

V té chvíli se otevřely dveře strojovny a dovnitř vstoupil Admirál následovaný Melvinem. Když viděl smutnou Tery a rozbitý stroj hned se zeptal: "Jak moc je to vážné?"
"S tím co mám tady to kapitáne neopravím, a s plným nákladem by loď nemusela celou cestu do Moonbeamu vydržet," zahlásila Tery. "Potřebala bych se dostat do doků a vyzvednout si materiál na opravu. Můžu vyrazit hned."

(teď si představuju, že někdo z ansámblu přijde s jinou variantou, která bude pro Tery konfliktní a může být pro loď také stejně nebezpečná jako zůstat několik hodin/dní na dně moře. Tery jde o to, že nechce aby byla z dlouhodobého hlediska poškozena loď a raději zariskuje a pojede do doků pro materiál)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

(Zahráme trošku na kartu "father issues" :))

Admirál si ešte raz premeral motory s otvorenými krytmi a zamračene stočil pohľad späť k Tery.
"Vieš čo, dievča? Nemám momentálne čas dohadovať sa o náklade - ten musí do Moonbeam doraziť celý, alebo nám nedajú ani halier! Dostal som to vyslovene príkazom! Rozober prepážky, ak potrebuješ, ale táto loďonorka musí do dvoch hodín šlapať - či už na polovičný plyn, ale musí!!!!"

Konflikt!

Čo teda, ak Tery vyhrá a čo ak prehrá?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti