PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od jonka »

Tery chce loď opravit, protože má k němu vztah. Admirál má zase závazky a potřebuje náklad dopravit včas.

Pokud Tery prohraje, přizpůsobí se Admirálovu nátlaku, ale "za odměnu" mu řekne co si o něm posádka myslí.
Pokud Tery vyhraje, přesvědčí kapitána, že životnost lodi je navlásku a bude moci nějakým způsobem získat zásoby, ale..

Měl bych mít 2 a přidám si za charakteristiku Copatá strojnice, protože chráním loď, takže tři celkem.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Ja mám normálne 1 plus 1 pridám z rozpočtu...

Antharon, ideš na niektorú stranu?
Každý máte 1 Sledovanosť...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Antharon »

Ja sa pridám na stranu admirála, chcem mu trochu zakúriť pod kotlom a čím viac ľudí (a golemov) sa na neho naštve, tým ťažsie bude udržať si autoritu
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Producent: 2 karty
jonka 3 karty
Antharon 1 karta - pre Admirála (producenta)

ObrázekObrázek
Obrázek ObrázekObrázek
Obrázek

Výsledok: Tery konflikt vyhráva a ja ako producent to odrozprávam :)

Dám jednu Popularitu jonkovi za peknú vsuvku medzi Tery a Karlou...

Rozpočet: 12
Bank Popularity: 2

Kód: Vybrat vše

Popularita
-------------
Antharon    0
jonka       2
Joe         0
random
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od jonka »

Jen pro pořádek. Antharon chtěl kartu pro Admirála, Konflikt bys měl ale odvyprávět ty, protože máš nejvyšší kartu ;-)

Ale pomůžu ti aspoň návrhem.. Tery by se mohla skoro rozplakat a Admirál se zarazí a podívá se jak se na něj všichni z posádky dívají a nakonec si to rozmyslí a povolí Tery cestu do Sunshine doků. "Ale" nechám na tobě, nebo to můžeme nechat viset ve vzduchu.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Ahh jasné, prečo sa mi zdalo, že máš najvyššiu kartu? A Admirál bol samozrejme v producentovej moci...

Admirál bol odhodlaný pokračovať v hádke, ale pri pohľade na skľúčenú Tery sa v ňom niečo zlomilo. Akoby ho pomaly opúšťali staré zvyky komandovať všetkých navôkol a objavovalo sa niečo nové, nejaký pocit... pochopenia. Súcitu.... Sebareflexie?...

Navonok si zachoval tvrdý výraz, ale oči mu zrazu akosi zvláštne svietili. Rýchlym pohľadom ešte raz preletel celú miestnosť a všetkých prítomných a odvrkol: "Dobre, zájdeme späť do dokov. Ale varujem vás, nech nikoho nevidím na súši, lebo si tam môže potom odsedieť ďalší týždeň osamote a hrabať nohami v piesku!". S tým sa otočil a opustil strojovňu.

Idúc po chodbe sám pre seba utrúsil: "A dúfam, že tam nenájdem majiteľa dodávky, lebo mi okamžite podreže krk...!"
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Antharon »

3. scéna, pilot
Protagonista: Snip
Typ scény: charakterová
Čo sa deje: Snip sa vytratí z Margaréty napriek zákazu Admirála a vďaka tomu zrazu nasleduje Admirála na nezvyklé miesto...
Miesto deja: hacienda za mestom
Rozpočet: 12
(focus, agenda)

Bank Popularity: 2

Kód: Vybrat vše

Popularita
-------------
Antharon    0
jonka       2
Joe         0
Loďonorka prerazila hladinou ticha a v svetle mesiaca sa pomaly plavila do ponurého doku. Keď sa v lodi ozvalo železné zadunenie, ako prirazili k mólu, admirál sa postavil a prísne pozrel na svoju posádku.
"Opovážte sa dotknúť toho poklopu, kým budem preč a nakopem vás, že si už nesadnete!"

Len čo zadunel poklop Snip vytiahol balíček cigariet, dal si jednu provokatívne do úst a nasledovaný vyčítavými pohľadmi sa vydal do ulíc. Poklop sa otvoril, v snipovej ruke sa zaleskol zapaľovač, avšak denne memorovaný pohyb zrazu zamrzol, keď sa Snip stal svedkom podivnej scény...

reklamný blok... :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Neviete, s čím by ste vyčistili zelené škvrny od fixiek z koberca?
Chýba vám beloba čerstvo kúpených šiat?
Náhodou ste sa posadili do kresla, v ktorom predtým ležala mačka s tráviacimi problémami?

Nezúfajte! Náš nový Non-Plus-Ultra Ariete Dragon vám pomôže!
Nielenže vyčistí všetky škvrny na svete, on dokonca prinavráti farbu do čiernobieleho sveta!
Neváhajte a objednajte si ihneď! Telefónne číslo vidíte v dolnej časti obrazovky.


Spoločnosť Ručenie Obmedzené s.r.o. nezodpovedá za škody spôsobené na majetku a prírode a súdne spory s majiteľmi filmových spoločností. Odporúčajú deviati z desiatich Ronov Weasleyových!

*************************************************************

Na konci dlhého móla, pri ktorom Margaréta kotvila, bolo pristavené tmavošedé luxusné terénne auto. Pri ňom stála nejaká žena v červenom nohavicovom kostýme a pri nej bodyguard mohutného vzrastu a neurčitého výzoru, akoby vystrihnutý z módneho výkladu. Moment... to nebol bodyguard, to bola ďalšia žena! Takú vypracovanú postavu Snip jakživ nevidel, najmä keď sa jednalo o nežnejšie pohlavie.

Admirál mieril k autu a z toho, čo Snip s ním zažil, vedel odhadnúť, že to nie je tak úplne dobrovoľná chôdza. Ale evidentne nemal Admirál inú možnosť a ani sa o nič nepokúšal. Keď došiel k autu, žena v kostýme k nemu pristúpila a chvíľu sa s ním rozprávala. Snip nevidel Admirálovi do tváre, ale odhadol, že to momentálne nie je Admirál, kto tu velí. Potom všetci postupne nasadli do auta (Admirál dozadu, žena v kostýme za volant) a auto sa rozbehlo po premáčanom asfalte k východu z dokov.

Snip aj zabudol, že si chcel zapáliť cigaretu. Tá skončila na klzkých drevených doskách móla, ale ďalšiu si už nevzal. Okamžite sa stočil späť do prielezu a zahrmotal dolu schodmi. Skoro sa zrazil s Karlou, ale stihol ju shytiť pevne za ramená.

"Idem von, povedz to ostatným. Musím niečo... vybaviť. Keby som sa do piatich hodín nevrátil alebo neozval... Eee ozvem sa..." vybafol Snip a otočil sa späť do chodby k východu. Karla sa ho márne snažila chytiť za ruku, takže jej zostal iba prekvapený výraz na tvári a pohľad sledujúci Snipov chrbát rýchlo miznúci z dohľadu.

* strih *

budem pokračovať onedlho
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Snip dobehol ku krytému parkovisku vedľa doku. Odtlačkom prsta otvoril historické športové kupé, vliezol dnu a okamžite štartoval. Vycúval, otočil auto a odpichol sa za efektného pískania pneumatík. Namieril si to priamo k východu z dokov a krátko zastavil pri vrátnici.

"Serj, pred chvíľkou tadeto šlo veľké terénne auto, nevidel si, kam zabočilo?" vysypal cez okienko vrátnikovi v okienku.
"Čau Snip, myslím, že zabočil doľava, von z mesta..." odvetil vrátnik.
"Ďa..." to bolo všetko, čo stihol vrátnik zachytiť popri zatvárajúcom sa okienku a opakovanom piskote pneumatík.

Cesta postupne stúpala do mierneho kopca a začala sa hadiť pomedzi nízke pahorky sa mestom. Snip zatiaľ terénne auto nevidel, ale to ho neodradilo. Vedel, že vodička má k dispozícii silný motor a určite ho nebude šetriť. Pokračoval teda ďalej a sledoval krovinaté a lesnaté okolie.

Tu a tam sa popri ceste zjavila väčšia či menšia vila, za mestom totiž na svojich rozľahlých pozemkoch trávili víkendy bohatí obchodníci so svojimi rodinami Aj ja som sem kedysi chodieval, ešteže som sa včas spamätal, prebleslo Snipovi hlavou. Pozoroval príjazdové cesty, ale teraz, v strede týždňa, zívali prázdnotou. Veľkosť víl narastala, blížil sa k centru vilovej oblasti s najhonosnejšími stavbami. Zrazu za zatvárajúcimi sa bránami obrovského béžovo sfarbeného bungalovu zbadal ono terénne auto, ako práve parkovalo pri vstupe do domu. Okamžite zbrzdil, odbočil ku krajnici, vystúpil z auta a prešiel k zavretej bráne.

Vchod do domu bol vzdialený asi tristo metrov, takže bolo ťažké rozoznať tváre ľudí, ale Admirálovu uniformu poznal, rovnako ako obe ženy z dokov. Všetci traja vstúpili dnu do budovy a auto sa presunulo na parkovisko obďaleč.

"Prišli ste na párty, pane? Potrebujem Zlatý list alebo Platinovú mincu." ozval sa hlas sprava spoza brány.
Snipa to nijako neprekvapilo, v týchto usadlostiach bol vždy nejaký vrátnik. A evidentne sa tu poriadala spoločenská udalosť vyššej vrstvy pre držiteľov členstva spomenutých obchodných cechov.
"Ja..."


tu si viem predstaviť konflikt, alebo, ak niekto z vás vie nadviazať...?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Konflikt:
Je Snip schopný vymyslieť niečo originálne, alebo ho zradí jeho pôvod?

Ak uspeje, odolá pokušeniam svojho pôvodu a nájde inú cestu (ostatne je to rebel, takže túžba po nekonvenčnosti mu v tom pomôže).
Ak neuspeje, prikloní sa k svojmu pôvodu, vyloví z vačku Platinovú mincu a nonšalantne sa votrie dnu.

Použijem Snipovu charakteristiku "Je to skrátka hlavička!", keďže sa snaží nájsť riešenie mimo najľahšej varianty.

Snip: 3 karty
Producent: 1+1 karta

Sledovanosť: nepoužitá
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

Producent:
ObrázekObrázek

Snip:
ObrázekObrázekObrázek

Výsledok:
Snip prehral konflikt a Producent ho odrozpráva :)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Antharon »

"ja... počkajte moment..."

Snip otvorí peňaženku a vytiahne z nej zašedlú mincu.

"Bude to stačiť?" Spýta sa snip trochu urazene

"Ale isteže mladý pane," zmení tón hlasu zo strážnika na sluhu, "vy musíte byť iste mladý pán Snip, že ano? Váš otec o vás veľa rozprával," avšak Snip ho nenechá dokončiť vetu.

"Môj otec je v tom dome?" spýtal sa prekvapene. V skutočnosti tak úplne prekvapený nebol

"Pochopiteľne, každý, kto niečo znamená tam je."

Pokračovali mlčky. Rýchlo stúpali po kamennom schodišti až k vchodovým dverám. Keď sa otvorili Snipa oslnilo ostré svetlo pochádzajúce z drahých lustrov. Keď si oči privykli uvedomil si všetky tie páry očí, ktoré na neho upierali pohľad. Uprostred miestnosti stál admirál a rozprával sa s tou ženskou. Okolo stálo niekoľko ľudí, ktorých zvonka nebolo vidieť.

"Dobrý večer, otec, vážení, mohol by mi niekto povedať, čo sa tu deje a prečo ma nikto nepozval?"

Admirál prebodol Snipa pohľadom. Zdalo sa, že Snip tentokrát prišiel veľmi nevhod.

"Vitajte, akurát sme sa pýtali pár otázok, dúfam, že sa neurazíte, ak vás poprosím aby ste na pár minút robili spoločnosť Marte a kapitánovi v salóniku. Potrebujeme prebrať pár vecí osamote."

Obryňa ich oboch odviedla do malej zafajčenej miestnosti a postavila sa pred dvere.

"To som zvedavý, Admirál, ako toto vysvetlíte..."
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA PBF - Vzestup špatného měsíce

Příspěvek od Joe »

4. scéna, pilot
Protagonista: Admirál
Typ scény: dejová
Čo sa deje: (Ne)dobrovoľný výlet na párty boháčov a ako Admirál v zlosti vybuchol...
Miesto deja: hacienda za mestom
Rozpočet: 12
([viewtopic.php?p=338064#p338064]focus, agenda[/url])

Bank Popularity: 2

Kód: Vybrat vše

Popularita
-------------
Antharon    0
jonka       2
Joe         1
krátky flashback
Admirál kráčal po móle, keď mu pohľad padol na prichádzajúce terénne auto. Nespomalil v chôdzi, ale malý záblesk v očiach prezradil, že je trošku prekvapený. Auto sa dovalilo takmer zároveň s tým, ako prešiel na pevnú zem. Vystúpili z neho dve ženy, pričom vodička v slušivom kostýme prešla rovno k nemu a bodyguard v ženskom vydaní postával pri aute.
"Damián?" meno bolo nasledované strojeným úsmevom.
Admirál svoje meno nepočul už... rok?
"Feliz? Čo sa deje?" pohľadom prešiel na auto, obryňu a späť na vodičku.
"Šéf by rád s tebou hodil reč. Sedíš vpredu?"
Admirál bol na jej tón zvyknutý.
Aj vy by ste boli.

-------

Keď vystúpili z tereniaku, vydali sa po schodoch a vošli do haciendy. Admirál sa trochu poobzeral. Bežná výbava boháčov, koberce, obrazy na stenách, luxusné lustre, drahá mramorová dlažba a podobné čačky. Nič preňho. Celá rozsiahla sála na prízemí bola plná ľudí tých najrôznejších tvárí a pôvodov, ale nevideli ste tu žiadnu prvoplánovú celebritu. Títo ľudia takto žili a chodili celý život a evidentne sa nechystali niečo na tom zmeniť.

Malá suita pokračovala ku stredu miestnosti a tam sa k nemu Feliz otočila.
"O chvíľku..."

Nato sa znovu otvorili vchodové dvere a dovnútra vošiel Snip...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti