PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

Zamčeno
Antharon
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon » 18. 1. 2012, 10:51

osobne by som povedal, že dialógy bude asi najlepšie riešiť proste priamou rečou v rámci písania textu, v prípade dôležitých otázok predaním slova inému hráčovi - príklad:

Ronald a Harry vošli do kancelárie starostu Sunshinu.
"Vítajte priateľai, čože vás sem opäť prináša takto skoro"
"Myslím, že sa musíme porozprávať starosta," povedal Harry, "myslím, že viete niečo o tej dvojjadrovej cievke inertného zapaľovania, ktorá chýba v našej lodi"
"Vôbec netuším o čom hovoríte Harry. Ale možno by ste sa mal opýtať svojho priateľa, či o tom niečo nevie, a či to nemá niečo spoločné s jeho výletom do mesta minulú noc"
"Ron? o čom to hovorí?"
- a tu by hráč predal spotlight druhému hráčovi, ktorý by pokračoval v scéne podľa svojich predstáv. Samozrejme o tom, či a za akých okolností by mu Harry predal spotlight je úplne v jeho kompetencií, ale ako je vidieť v príklade je zaujímavejšie spraviť to v momente krízy, ale tak aby hráč mohol ovplyvniť výstup
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 18. 1. 2012, 11:15

Súhlasím...
Ostatne, vyplynie to samo z deja a dokážeme pri tom aj improvizovať ;)

Dnes prihodím ešte druhý koncept postavy...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 18. 1. 2012, 14:05

ja sa pokusim tiež niečo vymyslieť, ale som nejaký dodrbaný dneska
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 18. 1. 2012, 14:23

Koncept druhej postavy odomňa:

Druhý pilot Melvin bol vždy to - druhý... Nikdy sa nedostal na výslnie v ničom, čo robil, vždy zaostal o nejaký ten kúsok. Asi je to jeho kliatba, ktorej sa nikdy nezbaví... Alebo áno?

Na Margarétu (ak všetci súhlasia s názvom loďonorky... výborné slovo, však? :)) sa prihlásil, pretože sa mu zapáčil podmorský svet okolo Moonbeam a zároveň sa nechcel vzdať pohodlia a slnka v Sunshine... Takže teraz nerozhodne pendluje medzi nimi a kochá sa tu nádherou modrého prítmia a tam zase šelestom vĺn na pobreží Sunshine. Pilotovanie je preňho hračka, ale rád by bol tým PRVÝM pilotom Margaréty, tým, kto by VŽDY rozhodoval o tom, ktorou trasou sa vydať, kto by VŽDY mal posledné slovo pri rozhovore s navigátorom a kto by VŽDY mohol zatrhnúť kapitánove plány, keď sa podmorské prúdy vzpriečia a obrátia svoj inak zaužívaný smer v neprospech obchodných ťahov medzi obomi časťami mesta...

ja sa pokusim tiež niečo vymyslieť, ale som nejaký dodrbaný dneska
Čo takto dodať koncept kapitána a prvého pilota?
Povedal by som, že už nám chýbajú iba tí :)

(prípadne daj prvému pilotovi aj status lodného medika, lekár sa tu zatiaľ nenašiel...)

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 18. 1. 2012, 19:40

Admirál:
Admirál nie je admirál, ale má rád, keď ho tak volajú. V skutočnosti ani nikdy nebol vojakom. Svojím charakterom si však s drsnými pirátmi môže podať ruku. Tento starý jednooký muž je neustále naštvaný. Kríva po palube a každému vytýka aký je neschopný, a že sa ulieva. Výsledkom je, že ho všetci neznášajú. Na druhú stranu z nich týmto spôsobom vybudoval špičkovú posádku pre svoju loď.
Pre posádku je ale aj istým stelesnením otca. Vždy sa za svojich ľudí postavil a riešil všetky ich problémy tak akoby boli jeho vlastné.
Pod touto povrchnou náturou sa skrýva skutočne dobrý veliteľ. Má medzi svojimi ľuďmi rešpekt a nasledovali by ho až do pekiel. Je veľmi inteligentný a rád využíva to, že to na ňom nie je patrné, hlavne keď sa jedná o obchod.

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 18. 1. 2012, 21:44

Prima, tak už máme všech 6. Budeme dělat i nějaké konfrontační postavy k hlavním rekům nebo to necháme na příběhu a improvizaci? Medika můžeme udělat klidně z golema Josepha.

Co se týče GM-full já si myslím, že to půjde. Minimálně to chci zkusit, taková sestava hráčů schopných i GMovat se jen tak nesejde :-)

Zítra bych si předělal 'svoje' postavy do PtA formátu a dohodl bych se na screen presence v jednotlivých epizodách. Já bych se přimluval za pilot + 5 epizod, v každé epizodě by byl jeden až dva hlavní charaktery a ten, kdo by neměl hlavní charakter by dělal (formálně) producenta. Pokud nás to bude bavit můžeme přidat 3 extra epizody. Taky bych navrhl, aby si každý ze dvou postav vybral tu hlavnější a dal jí víc celkové screen presence než druhé. Souhlas?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 18. 1. 2012, 22:56

Jonka, súhlas... ale zatiaľ som narátal iba 5 postáv, od Antharona máme iba "Admirála"... :)

Zhrniem to:

1. "Úhlavného nepriateľa" ku každej postave môže jej tvorca spraviť a nemusí.
2. Jedna z dvoch postáv bude počas celého seriálu dôležitejšia (Dôležitosť: pilot 2 a epizódy 1, 1, 2, 2, 3) a druhá menej dôležitá (navrhujem Dôležitosť: pilot 1 a epizódy 1, 1, 1, 2, 2).
3. Dáme pilot + 5 epizód s opciou na ďalšie 3, pričom v každej epizóde budú protagonistami 1-2 postavy
4. Podľa toho musíme zaradiť aj Dôležitosť pre epizódy, aj keď kľudne môžu mať dve postavy naraz Dôležitosť 2...
5. Každá postava musí mať:
  • Koncept (v krátkosti)
  • Charakteristiky/Prepojenia (1 a 2 alebo 2 a 1)
  • Dejovú líniu, skladajúcu sa z:
    • Osobného problému, ktorý chce v seriáli (začať) riešiť
    • rozdelenia Dôležitosti do epizód
  • voliteľne Úhlavného nepriateľa
  • voliteľne Miesto deja

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 19. 1. 2012, 01:58

tak ja pridám eŠte nejakého medika?

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 19. 1. 2012, 02:10

Karla:
Karla je krásna emancipovaná žena. Muži od nej nevedia odtrhnúť zrak ani myseľ a ona si je toho dobre vedomá. Rada ich ťahá za nos a zametá s nimi.
V minulosti žila v mestečku Sunshine, kde cez deň pracovala ako vrchná sestra a v noci si privyrábala ako barová speváčka. V spojení s jej prirodzenou náturou bolo iba otázkou času, kedy sa zapletie do problémov. Po krátkom romániku s miestnym šéfom podsvetia ju pred bandou goríl snažiacich sa ju uniesť zachránili chlapi z Margaréty. Stačilo vyroniť slzičku a povedať srdcervúci príbeh a všetci radi pritakali, že ju odvezú na svojej loďonorke až do Moonbeamu.
Keď celá zhusená úrovňou Margaréty vyhliadla cez okno v podmorskom prístave, a všetky jej sny sa rozplynuly. Moonbeam už nebolo tajomné mesto plné nočného života, ale nechutná ťažobná kolónia, kam svetlo neprenikne a všetko páchne rybinou. I zmyslela si, že Margarétu dá do poriadku a bude jej novým domovom.
Nahnala chlapov do roboty, sama si vyčistila ordináciu a stala sa miestnym felčiarom.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 19. 1. 2012, 08:49

Výborne!

A teraz už len hodiť postavy do formátu PtA... zeditujem neskôr dnes so svojimi postavami.

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 20. 1. 2012, 01:10

ja by som u svojich dvoch postáv navrhol takúto dôležitosť:
Admirál by bol asi z nich dvoch dôležitejší. Jeho linku som si predstavoval úzko spätú s loďonorkou samotnou. Myslím, že v pilote by mal mať dvojku. Potom by sa utiahol do ústrania a jeho rola by vrcholila v posledných dvoch dieloch, ktoré by končili podľa mňa ideálne hrdinsky-tragickým osudom ponorky a admirála - čiže 2,1,1,2,3

Inak úhlavný nepriateľ ma teraz nenapadá, takže toho by som si prípadne odložil na neskôr. A ako miesto deja by som povedal, že ponorka prípadne prístavy
Kulisy by som ladil tak nejak do modra a do zelena, a temnejšie. Nad charakteristikami a prepojeniami ešte porozmýšľam

u Karly by som povedal, že jej rola je viacmenej výplňová a spoznávacia. Na začiatku bude veľmi vedľajšou postavou. Neskôr sa môže trocha zabrdnúť do jej prolému s podsvetím (napríklad aj retrospektívne) a potom sa už divákovi známa odoberie naspäť do úlohy lekárky, napríklad 1, 2, 2, 1, 1, alebo podľa potreby, to by som nehrotil. Možno by nemuselo byť zlé ani v niektorej epizóde rozvinúť jej pozadie a potom prípadne niekde v závere zatlačiť na nejakú romancu. v tom prípade by som povedal, že 1, 2, 1, 1, 2

Úhlavný nepriateľ by mal byť mafián zo sunshinu, ktorému zlomila srdce. Predpokladám, že taliani budú asi najvhodnejŠí tak dajme meno trebárs Vitto Monetti - mladý bohatý, mocný a rozmaznaný syn miestneho Dona
Ako typické kulisy by som dal sviečky, pomalú hudbu, všeobecný pokoj a zlatavý nádych svetla.
Miesto deja - ordinácia a Sunshine

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 20. 1. 2012, 11:21

Výborne!

Moje postavy vo formáte PtA:

Snip
  • Koncept: rebelanstký syn bohatého obchodníka zo Sunshine s vlastnou hlavou a názormi
  • Charakteristiky:
    • je to skrátka hlavička
    • ihla v kope sena
  • Prepojenia:
    • obchodník Trevor v prístave Sunshine
  • Dejová línia
    • Osobný problém: vysporiadavanie sa s protipólmi "bohatá stredná vrstva vs. bežná práca"
    • Dôležitosť: 2, 2, 1, 3, 2
  • Úhlavný nepriateľ:
  • Miesto deja: obchodný prístav Sunshine
Trošku som upravil koncept Melvina, keďže rozdelenie prvý/druhý pilot by bolo asi zbytočné - mať toľko pilotov :) - tak to bude jediný pilot, ale s ambíciami na kapitánske kreslo! Muhehehehehe...

Melvin
  • Koncept: nedocenený, ale ambiciózny pilot Margaréty, poškuľujúci po Admirálovej stoličke
  • Charakteristiky:
    • volant a pedále sú môj život
    • ambicióznosť sama
  • Prepojenia:
    • barová spoločníčka v Zelenej čajke v Moonbeam (a informátorka v jednej osobe)
  • Dejová línia
    • Osobný problém: potreba uznania od okolia a snaha o získanie kapitánskeho kresla Margaréty
    • Dôležitosť: 1, 2, 2, 1, 1
  • Úhlavný nepriateľ: milenec barovej spoločníčky v Zelenej čajke
  • Miesto deja: bar Zelená čajka v Moonbeam
Dôležitosť postáv:

Kód: Vybrat vše

Admirál	2	1	1	2	3
Karla	  1	2	1	1	2
Snip	   2	2	1	3	2
Melvin	 1	2	2	1	1
Tery	   x	x	x	x	x
Joseph	 x	x	x	x	x

Antharon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Antharon » 21. 1. 2012, 06:33

Admirál

Koncept: Starý zatrpknutý dobrák, šéfujúci Margaréte
Charakteristiky:
Je to už nejaký rôčik, ale za mojich čias ame to zvykli robiť takto...
Prepojenia:
Landy jr. - Výkonný riaditeľ ťažobnej spoločnosti Landy & Candy
starý Nick - skorumpovaný predák v prístave mesta Sunshine

Dejová línia
Osobný problém: Kríza v pokročilého veku. Starý muž zisťuje, že jeho život za nič nestál, nikto ho nemá rád a keď umrie upadne v zabudnutie. Snaží sa to zmeniť, zdá sa však, že je už neskoro
Dôležitosť: 2,1,1,2,3
Úhlavný nepriateľ: ???
Miesto deja: Margaréta, Doky

Karla

Koncept: Nebezpečne krásna a inteligentná lekárka, ktorá má problémy s podsvetím
Charakteristiky:
To je iba škrabnutie
Určite by ste mi mohol pomôcť
Prepojenia:
Frank - starý známy lekár z nemocnice v Sunshine, Pre Karlu by spravil čokoľvek

Dejová línia
Osobný problém: žiarlivý Vitto si povedal, že keď nie je jeho, nebude ničia. Celá rodina Monettiovcov teraz po nej ide a tak sa skrýva medzi posádkou Margaréty, ktorá ju dokáže ochrániť.
Dôležitosť: 1,2,1,1,2
Úhlavný nepriateľ: Vitto Monetti
Miesto deja: Ordinácia, Sunshine

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 21. 1. 2012, 14:17

Tery

Koncept: Mladá dívka, která dala přednost dobrodružstí a životu před kariérou řádové kněžky

Charakteristiky: copatá strojnice
Prepojenia: Otec Malcom (diákon Moonbeam), Zac ('kamarád do deště', Sunshine)

Dejová línia
Osobný problém: Jak moje představa o životě zapadne do představ ostatních? (Romantic affairs, father issues)

Dôležitosť: 2, 1, 3, 2, 1

Úhlavný nepriateľ: -
Miesto deja: Dílna na lodi

Joseph

Koncept: Golem ocelářské firmy, který je zaměstnán na lodi na pomocné práce

Charakteristiky: Pomůžu vám pane, Šém zlovůle
Prepojenia: kočka Fredy

Dejová línia
Osobný problém: Musím splnit příkazy stvořitele a jak budou mít moje rozhodnutí vliv na mé přátele z posádky.

Dôležitosť: 1, 2, 2, 1, 1

Úhlavný nepriateľ: Kontrolní mechanik Gortz (technik ocelářské společnosti)
Miesto deja: Jídelna a osobní kajuty
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 21. 1. 2012, 14:31

Bez čeho nemůžeme hrát je název seriálu :-)

Navrhuji třeba Úsvit špatného měsíce (Bad moon rising) což by mělo znamenat průsery, které se na protagonisty šinou, zároveň měsíc je jak známo velkým hybatelem života v moři a kolem něj (příliv, odliv).) ... klidně ale navrhujte, mě nic pořádného nenapadá.

Premisu budeme taky vymýšlet?

Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“