PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

Zamčeno
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Joe píše:Ja by som po ňom chcel scénu pre Snipa - záleží od toho, aká bude jeho scéna, ale predbežne by to malo byť v doku/pridruženom trhovisku Moonbeamu, mala by to byť charakterová scéna a Snip by v nej riešil potýčku s bohatým obchodníkom.
Nerailroaduj, ano? :D :wink:

popravdě bych chtěl scénu pro Tery, Snip mě aktuálně moc nezajímá a taky dostal screen time v úvodní scéně. Takže.. než dorazíme do města nebo jinam, rád bych pořešil ještě důsledky kolize.

účel scény, focus: 1/2 Charakterová scéna Tery 1/2 dostat kolem Margarety nějaké budoucí komplikace
Téma scény (metaplot): Margareta není (nezničitelný) megastroj. K jejímu provozu a údržbě je zapotřebí úsilí, které musí vynaložit lidé. (není výsledku bez úsilí)
Situace: Margareta usedla na dno a je opravována. Při opravě se ale zjistí, že některé věci potřebné k opravě na lodi nejsou a neopravená Margareta by mohla plout, ale bez části nákladu.
Postavy: Tery, případně Joseph a/nebo Karla, + kdokoliv jiný appropriate
Možné vedlejší zápletky a inspirace: romantic affairs Tery, Karly.

A jinak scénu bych si měl vytvořit sám, Producent vytváří jen úvodní scénu tak aby bylo kde začít.. as far as book says. Takže já si to vykopnu..
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

A co se týče poznámek z dosavadního hraní. Chtěl jsem říct, že mě napadlo co se týče nějaké struktury tvorby něco ve smyslu:

- první příspěvek, nastavení situace a nahrání dalšímu
- druhý, třetí nějaké lehké rozvinutí tématu nebo myšlenek
- někdo kdo bude vidět ve scéně něco zajímavého tak to posune směrem ke konfliktu, nebo naznáčí nějaký zvrat
- po pořípadném "vytwistování" se konflikt vyhodnotí
- 1-3 závěrečné dovětky a dohrání

just an :idea:
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

jonka,

nedávali sme producentovanie po epizódach? Ale možno to bol len návrh :)

Ale každopádne by som vždy prenechal zarámovanie scény a producentovanie inému hráčovi, ako "majiteľovi" postavy, ktorá má scénu - tak sa zaistí "zdravá" opozícia... A samozrejme, že vyžaduješ scénu pre "svoju" postavu, o Snipa mám záujem po tebe ja :)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

když mě se líbí i varianta, že já si postavím postavu kam chcu a vy už si (mi) s ní dělejte co chcete. uvidíme.. ;-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

jonka píše:když mě se líbí i varianta, že já si postavím postavu kam chcu a vy už si (mi) s ní dělejte co chcete. uvidíme.. ;-)
Potom zostáva len otázka, či nám tento spôsob neprerastie nad systém, takže PtA vlastne ani nebudeme potrebovať...
Môžme teda túto druhú scénu vyskúšať podľa jonku a uvidíme ďalej.

Myslíš to teda tak, že teraz v scéne nadviaže na teba ktokoľvek a bude pokračovať za Tery (resp. ktorúkoľvek postavu)? Teda nie implicitne každý za svoju?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Joe píše:Potom zostáva len otázka, či nám tento spôsob neprerastie nad systém, takže PtA vlastne ani nebudeme potrebovať...
to je myšlenka, které se nebojím vzhledem k tomu, že hrajeme PbP a spoustu věcí si stejně musíme přizpůsobovat :-)
Ale klidně můžeme jít víc klasicky pokud budeš chtít. Já jen, že už jsem pravidla dlouho nečetl a hraju z toho co si pamatuju a zbytek si dovýmýšlívám ;-)
Joe píše:Myslíš to teda tak, že teraz v scéne nadviaže na teba ktokoľvek a bude pokračovať za Tery (resp. ktorúkoľvek postavu)? Teda nie implicitne každý za svoju?
Jop. v podstatě ale už i první scéna byly hrána podobným způsobem, nebo aspoň já jsem to tak chápal. Když si chceš vzít vlastní postavu tak si ji vemeš, ale klidně místo toho můžeš řešit něco co se ti líbí s jinou postavu, protože tam třeba víc sedne. Aspoň mě by se to takhle líbilo. Právě bych chtěl využít toho formátu play by post, protože mám čas přemýšlet a můžu tak vymýšlet zajímavé věci. Na začátku bych to bral i jako malý brainstorming live, protože čím zajímavější to na začátku uděláme, tím líp se nám pak bude tvořit později.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Hmm máš pravdu v tom, že hlavnou témou každej scény je daná postava (prípadne postavy) a jej (ich) konflikt na konci scény - zvyšok je v podstate color (viac či menej výrazný, čo by malo odzrkadľovať Dôležitosť ostatných prípadných postáv v epizóde). Samozrejme, v loďonorke sú väčšinou všetci spolu, ľahšie sa to bude deliť potom mimo nej, keď budú postavy viac "rozlezené".

Takže na rozdiel od živej hry, kde sa scéna tvorí v podstate kontinuálne návrhmi hráčov, tu ju tvoríme trochu odlišne, ale stále kontinuálne - teda akoby sme vždy nechali postavu chvíľku konať podľa svojho nápadu...

Ponechal by som ale to zarámovanie scény producentom epizódy podľa pravidiel (resp. ak ide aktuálne o producentovu postavu, tak ďalším hráčom podľa poradia Antharon - jonka - Joe - Antharon...), kvôli spomínanej kontinuite scén a zámeru producenta smerovať konkrétnu epizódu niekam. Takto sa na každej epizóde môže prejaviť konkrétna ruka producenta a krátky "story arc".
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Joe píše:Ponechal by som ale to zarámovanie scény producentom epizódy podľa pravidiel (resp. ak ide aktuálne o producentovu postavu, tak ďalším hráčom podľa poradia Antharon - jonka - Joe - Antharon...), kvôli spomínanej kontinuite scén a zámeru producenta smerovať konkrétnu epizódu niekam. Takto sa na každej epizóde môže prejaviť konkrétna ruka producenta a krátky "story arc".
Aha, ok, teď jsem si to přečetl v pravidlech. Takže my ti řekneme v zásadě ingredience a ty z toho něco poskládáš, s tím, že pak se nás budeš ptát, co dělá naše postava když příjdeme na řadu. Ok. Pak ale stejně počítej s tím, že my bychom si měli říkat ty ingredience, takže někdy se ti to nemusí hodit do krámu. Respektive já bych určitě nechtěl hrát tak, že bys mi řekl a teď si vem tu a tu postavu a scénu tady, to mi příjde, že jsem v pozici.. hráče který moc nemá vliv na to co by se odehraje. Třeba to ale chápu nedobře ;-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Podstata:

Okrem prvej scény v pilotovi si potom samotní hráči vyžadujú scény pre svoje postavy. Teda hráč producentovi povie, čo/kde/ako by chcel pre svoju postavu a producent potom po vzájomnom prípadnom doplnení ostatnými hráčmi (lebo PtA stojí na nápadoch a pripomienkach, vždy) scénu pre postavu zarámuje.

Potom scéna pokračuje roleplayom alebo odrozprávaním hráčom (záleží od scény).

No a ak nadíde vhodná doba na konflikt v scéne, producent ho (zase po vzájomnej diskusii o stávkach pre postavu/postavy, ktoré sú v konflikte) vyhodnotí. Najvyššia karta ho potom odrozpráva podľa výsledku.

Takže v reále:

ty vyžiadaš scénu pre Tery, chceš charakterovú a chceš, aby v nej Tery riešila problémy Margaréty s náhradnými dielmi a neschopnosťou doviezť celý náklad. Môže nasledovať krátka diskusia a mierne úpravy a návrhy od hráčov a ja to potom zarámujem. Potom scéna pokračuje vo vývoji roleplayom a keď nadíde konflikt, ty mi (zase po krátkej diskusii) povieš, o čom je konflikt, čo ak Tery prehrá a čo ak Tery vyhrá. Ja rozdám karty (aj prípadným ostatným hráčom, ktorí chcú pomocou Fan Mailu prispieť niektorej strane), viac červených vyhráva a ten, kto mal najvyššiu kartu, výsledok konfliktu odrozpráva (takže aj tretí hráč napríklad) s prihliadnutím k stávkam.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Aha, ok. Už vím kde se asi nestřetáváme.

Pro mě jsou pravidla PtA psaná hodně tolerantně. Respektive vidím tam hodně prvků, kdy má hráč možnost zasáhnout a hře to nevadí, spíš naopak. Moje představa producenta taková, že je to spíš takový moderátor ostatních hráčů. Tohle je věc, kterou mi nedovoluje každý systém a pokud bych hrál systém, který to dovoluje, chci hrát takhle, protože ostatní hry mi to neumožní nebo neulehčí. Nejde o dogma, je to můj přístup k věci. Hraní PtA s klasicky silnou pozicí producenta je ok, ale mě to nesedí. Pro mě je možnost mít narační pravomoce ve hře tak silná, že pokud mi to hra umožní, tak bez toho nedokážu být :-) A čím víc, tím líp.

Je mi líto, že se to řeší až teď, ale pokud bychom měli hrát takhle, tak bych se hry asi vzdal. No offense to anyone.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Otázka:

čo presne si predstavuješ pod naračnými právomocami?

V mojom vnímaní tie naračné právomoci máš a to vo veľkej miere (omnoho väčšej, ako pri iných hrách) v tom, že sám riešiš, ako sa vyvíja scéna, akú scénu vlastne pre svoju postavu chceš a v prípade, že máš najvyššiu kartu, ešte aj odrozprávaš výsledok konfliktu. Producent totiž nie je klasickým DMom, ktorý pripraví dungeon, monštrá a strety a viac či menej "railroaduje" hráčov skrz ne... Producent v PtA podľa mňa slúži ako zástupca opozície hráčov, ale nie v tom zmysle, že určuje, čo budú hráči robiť, ale skôr povie "áno" na požiadavky hráčov a naviac k tomu pridá riešenie konfliktov (plus samozrejme background príbehu a antagonistov, aby to celé nebol len jeden predpripravený sloh, ale aby v tom bolo určité očakávanie hráčov, prekvapenia, zvraty a podobne).

Ako vnímaš kolobeh scén v tvojom pohľade - skús ho popísať podobne, ako som to naznačil zo svojho pohľadu v predchádzajúcom príspevku...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

kde to viazne?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Cakame na jonkovu odpoved 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

omlouvám se za zpoždění, běhačky..

Moje myšlenka byla taková "Universalisovská". Hráči se střídají v tvorbě části scén a až nastane konflikt tak se vyhodnotí podle pravidel PtA. K tomu, aby to fungovalo nechá vždycky hráč tomu druhému ve scéně dostatek "materiálu" se kterým může pracovat a nakonci mu nechá nějaký "vykopávanec" na který může přímo navázat a je nějak zajímavý. Další hráč udělá to samé. Hraješ za jakou postavu chceš - respektive ve scéně si bereš jaké postavy chceš - s tím, že vlastnictví postavy beru tak, že primárně daný hráč má právo prohlubovat charakter když na to přijde, ale jinak jsou postavy relativně sdílené. Nejde tady o to, že ti někdo dělá opozici vůči postavě, ale ty děláš opozici jinému hráči, respektive děláš mu něco jako "vodu na mlýn" s tím, že to co řekne může být opozitní. Jinak si ale věci utváříš sám s tím, že stavíš na nápadech ostatních. Proto jsem chtěl abychom si postavy udělali všichni s tím, že bude sdílená úloha producenta - formálně, tedy pokud se hra někde zadrhne, bude to producent kdo bude mít za úkol scénu rozhýbat. Ano, v této variantě hráč =/= postava, protože všichni hráči dělají prakticky GM, ale zároveň mají všichni možnost kdykoliv budou chtít "vejít" do postavy a zahrát si ji, pokud to příběh nabídne. Je to utopie nebo ne?

To co nabízíš je fajn, pokud jsem čerstvě jako hráč DnD zavítal k PtA. V PtA je ukryt "skrytý jazyk" (to je právě to nabádání hráčů k vytváření scén atd) který vede k tomu, že hra se může zvrhnout v to, že hráči plně ovládnou hru a Producent prakticky až na maličkosti nebude potřeba. A já se ptám, proč nemůžeme začít z tohoto bodu a nemuset procházet začátkem? :)

To je moje vize. Určitě se ale musíme domluvit, nemůžeme to hrát jeden tak a druhý takhle a já mám tušení, že se budete chtít držet klasické verze. Myslel jsem, že to půjde nějak dostat k bodu, který jsem nastínil, ale asi nepude. V tom případě si budu muset přečíst některé pasáže přípravy znova a "přeprogramovat se".

Rád bych slyšel názor Antharona a Joeho samozřejmě taky.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

súhlasím začínať od nuly snáď nemusíme, niečo už odohraté máme
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti