PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

Zamčeno
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Tak :)
Do hodinky by malo byť...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Máte to tam, ak chcete reagovať...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

Navrhoval by som konflikt ak Snip vyhrá, bude mať vo vrecku z nejakého dôvodu platinovú mincu, naopak ak prehrá, domáci ho spozná a odvedie do domu, kde... uvidíme, čo sa bude diať ďalej :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Hehe, a čo práve naopak (a v súčinnosti s Osobným problémom)?
Ak vyhrá, preváži jeho odpor k strednej a vyššej vrstve a nebude chcieť ísť dnu, aj napriek tomu, že je tam Admirál.
Ak prehrá, podvolí sa svojmu pôvodu a tú mincu vytiahne :)

Je to zrozumiteľné?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

To je konflikt na půli cesty, já bych se chtěl dozvědět o obou aktérech víc. Určitě bych se nebál tuhle scénu rozvinout dál. Oba aktéři mají spoustu konexí, které se právě v této scéně mohou mihnout a vygadoval bych to (i díky využití jejich konexí a rysů) ve větší konflikt. Co třeba, kdyby se Snip na večírek dostal (je synem bohatého obchodníka), mohl by tam potkat jak svého otce, tak obchodníka Trevora, tak by se mohl dovědět nějaké tajemství o Margarétě nebo Admirálovi. Pak by mohl příběh zajímavě vygradovat..

. . .

Nechcu aby to vyznělo nějak špatně :-) ale poslední dobou co nehraju a věnuju se spíš seriálům a knížkám tak si všímám (práve v kontrastu s hraním) že příběh dělají změny vztahů mezi hrdinami, případně změny jich symých na základě událostí, kterým musí čelit. Směřoval bych konflikt v drtivé většině vždycky tak, aby byl nějaký "poražený" a nějaký "vítěz" a aby to bylo hmatatelné na obě strany. Když bude hrdina lézt po skále, tak pokud z toho udělám konflikt a prohraje "skála" tak z toho můžu mít dramatický okamžik pro mě jako hráče, ale skála jako poražený mému příběhu moc nepřidá (pokud to není film o Mt. Everestu). Tyhle dramatické okamžiky bych řešil vyprávěním a konflikty ponechal na PC vs PC, PC vs NPC, PC vs ostatní, PC vs příběh, PC vs on sám (Klub rváčů). Samozřejmě z toho netřeba mít Ordinaci v růžové zahradě :-) myslím, že základní "filtr" pro konflikt je "dozvíme se ze scény nebo konfliktu něco zajímavého?" a podle toho jej směřovat.

Jedna věc, která mi hodně změnila pohled pro dívání se na hru a příběh je rada pro GM v Apocalpse World. Ta rada říká v podstatě toto:

Při vytváření postav hráči a při tom jak budou odehrávat 1.session, hledej věci o kterých můžeš přemýšlet. Ne nutně všechny věci musíš rozuzlit teď. Napiš si na svou listinu věci, které tě zajímají. Část vtipu celého GMování pak spočívá v tom, dozvídat se nebo objevovat odpovědi na moje otázky a stavět kolem toho příběh.

Pak jsem si uvědomil, že tenhle (myšlenkový) trik můžu využívat jako hráč a rázem pro mě hra dostala nový rozměr, hlavně v hrách, kde i jako hráč máš možnost nějak ovlivňovat příběh.


. . .

Když se podívám na scénu, tak pokud by byl konflikt o tom, jestli se Snip najde odvahu nebo prostředky dostat se na večírek a položím si otázku, jestli je toto něco co mě na Snipovi zajímá, pak si asi odpovím že takhle jak je to podáno asi ne. (Joe měl ale nicméně zajímavý nápad dát tam Snipovu motivaci)

Představím si nastálou situaci; Kapitán odjel z lodi a Snip i přez zákaz vyšel ven a je před branami večírku na který Admirál odjel; a použiju na to tuhle fintu a zeptám se sám sebe. Co by mě na téhle situaci mohlo zajímat, co by mě v téhle situaci mohlo na Snipovi zajímat a co by se tedy mohlo stát abych se dozvěděl něco zajímavého o příběhu? Pokud najdu odpověď na tuhle otázku tak jsem na dobré cestě najít "bod G", a mám podle mě před sebou hru, která bude pro mě zábavná, protože se bude odehrávat o věcech, které mě budou zajímat, nebo minimálně bude v dané scéně zábavná aspoň pro jednoho z nás (vás).

Pro mě by bylo teď nejzajímavější předhodit Snipovi buď jeho otce (v konfromtaci s Admirálovým zákazem) nebo vygradovat Admirálovu - pro mě nečekanou - návštěvu něčím peprným jako například tajným úkolem a konfrontovat to se Snipem a s faktem, že je venku inflagranti a dověděl se něco, co neměl. A co vy?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

ja som nad tým konfliktom premýšľal tak, že snip sa dostane do domu tak či tak, pretože nás to zaujíma. Výsledok konfliktu môže poodhaliť jednu alebo druhú časť osôb. No a čo sa týka párty tej by som osobne nechal až nasledujúcu scénu na mieste je admirál a celkom by ma zaujímalo čo sa deje aj z jeho perspektívy skôr, než sa začnú v dome diať dôležité veci

druhou vecou je rámovanie scény. Scéna začala pri lodi a popisovala ako Snip sleduje Admirála a snaží sa zistiť, čo sa deje. Prechod do iného prostredia, deja a času - tj. do domu by bol výrazne mimo doterajšieho vývoja. Osobne si myslím, že to už je na novú scénu.

určite mi nebude vadiť ak sa to tu ešte rozšíri, ale osobne by som spotlight dnu ešte neťahal
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

To zní fér. Nejsem proti, abychom se zdrželi déle na pevnině.

V tom případě se mi líbí jak navrhuje Joe, takže..

Snipova touha po stopování Admirále je velká, ale skrze minci bojuje s tím čeho se jednou zřekl. Má se vydávat za obchodníka, ale pak uvidíme, že Snip zřejmě nemá tak pevný charakter, nebo se pokusí proklouznout na večírek jinak (násilí, uplácení, výmluva na obchodníka Trevona -jeho kontakt), ale riskuje tím pozdější komplikace?

Která varianta se ti zamlouvá líp Joe?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Ťažko si vybrať... a to sa dostávame ku kráse PtA, že niekedy si nakoniec želáš, aby tvoja postava v konflikte neuspela 8)

Súhlasím s Antharonom, že teraz by sme mali doriešiť vnútorný konflikt Snipa a useknúť scénu, pričom ďalší dej sa môže odohrávať v Admirálovej scéne, kde môže byť Snip len vedľajšia postava (alebo sa tam môže len mihnúť, aby sa dokreslil výsledok jeho snahy).

Takže si konflikt predstavujem takto:

Je Snip schopný vymyslieť niečo originálne, alebo ho zradí jeho pôvod?

Ak uspeje, odolá pokušeniam svojho pôvodu a nájde inú cestu (ostatne je to rebel, takže túžba po nekonvenčnosti mu v tom pomôže).
Ak neuspeje, prikloní sa k svojmu pôvodu, vyloví z vačku Platinovú mincu a nonšalantne sa votrie dnu.

Použijem Snipovu charakteristiku "Je to skrátka hlavička!", keďže sa snaží nájsť riešenie mimo najľahšej varianty.
Sledovanosť nemám :)

Môže byť?


Technická:
Antharon, mám ťahať potom karty ja? Mám to v Exceli, ktorý mi rovno náhodne vyhodí nalinkované obrázky kariet, takže to len vložím do fóra a je to pekne krásne bez práce...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

asi ich potiahni bude to fajn, inak čakal som, že skôr budeš hľadať tú mincu s charakteristikou ihla v kope sena :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Antharon píše:asi ich potiahni bude to fajn, inak čakal som, že skôr budeš hľadať tú mincu s charakteristikou ihla v kope sena :D
Práveže na to idem opačne - snažím sa uspieť v odolaní ju vytiahnuť a nájsť alternatívne riešenie ;)

Ok, hodím tam detaily konfliktu a potiahnem karty...

Teda ak jonka nechce prispieť niektorej strane (má Sledovanosť 2)...
Ta použiješ koľko z rozpočtu k jednej default karte?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

asi 1 bude stačiť
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Já bych Snipovi udělil jeden Fan Mail, protože už teď ho diváci určitě mají rádi :-)

Jinak jsem ok.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Snip ďakuje :)

Tak to idem vyhodnotiť, držme si palce!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Ideš Antharon :)

Vidíte? O tomto hovorím - je skoro lepšie, keď to Snip prehrá, pretože je to ZAUJÍMAVEJŠIE pre rozvoj postavy!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

křivý charakter, se nikdy nezapře ;-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti