PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Hraní Primetime Adventures přes fórum s Joem jako producentem.

Moderátor: Joe

Zamčeno
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Zdravíčko páni a dámy!

Po pár rôčkoch som späť, aj keď nie v tak výraznom režime, ako vtedy (najmä kvôli tomu, že sa teraz primárne venujem skôr stolným hrám, ktoré aspoň mám kedy hrať ;)). Na fórum ma znovu priviedli Primetime Adventures, ktoré by som tu rád odproducentil, ak nájdem aspoň troch zapálených hráčov...

Zatiaľ sa prihlásili Antharon a Jonka, hľadám ešte 1-2 hráčov (nie viac). Ak sa ale prihlásia aj ďalší ľudia, budem ich považovať za prípadných náhradníkov (prevzatie postavy je bezproblémové), alebo podľa ich želania za Publikum (ktoré sa zapája do hry, môže vyžadovať pre protagonistov scény a udeľovať či prijímať popularitu).

Nemám určený pevný deň štartu, všetko závisí od hráčov :)

Takisto si nechcem robiť plány na počet epizód seriálu, všetko závisí od dohody v hre a jej vývoja. Kľudne sa môže stať, že celý koncept sa zrúti do čiernej diery, všetkých nás požerie, naše počítače zmĺknu a polovica Československa skončí v... No, nechal som sa uniesť, no :)

Inu, ak máte záujem zúčastniť sa PtA a prežiť svoju dávku televízneho ošiaľu v prominentnom čase sledovanosti, nech sa páči! Dvere štúdia č. 7 sú otvorené...


Producent: Joe
Protagonisti:
Antharon
Jonka
------
------
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Antharon, Jonka, napadla ma jedna vec:

zatiaľ sa nikto ďalší neprihlásil, takže čo keby som vytvoril jednu postavu aj ja, čoby tretí hráč, ale zároveň by som produkoval seriál?

To znamená, vyžadovali by sa scény pre všetky tri postavy (ako zvyčajne), pri uvedení scény mojej postavy by sa postupovalo ako zvyčajne, akurát pri vyhodnocovaní konfliktu by namiesto mňa rozhodoval o pridelení kariet rozpočtu vždy jeden z vás (na striedačku napríklad).

Tak by sme mohli začať hrať a v priebehu hry sa už možno nájde niekto, kto by postavu prevzal (ak by mu vyhovoval celkový koncept a samotná postava).

Názory?
Pripomienky?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

kludne, cameo moze byt celkom zaujimave
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

když už ve třech, tak by mě lákalo zahrát si na sdíleného producenta. Jestli by někdo producentoval víc než někdo jiný by nevadilo, ale měli bychom tři hlavní postavy. Mohli bychom se střídat po epizodách nebo i po scénách, anebo by to mohlo být gm-full, to je mi celkem jedno :-)

Na zvážení bych dal, kdybychom si každý udělali i vedleší postavu, na kterou budeme mít řekněme 'opci'. Nebo můžeme udělat vedlejší postavy společně a pak si je rozebrat. Přizpůsobím se ale ve všem.

Obligátní otázka. Co námět, postavy, příběh?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Vytvorenie vedľajších postáv neznie zle... Alebo, ako spomenul jonka, rovno vytvorenie šiestich postáv spoločne a následné rozobratie...

A producentovanie by bolo potom vhodné striedať po epizódach, aby sa zachovala kontinuita scén v epizóde, teda to, kam chce producent epizódu viesť.

Návrhy na námet a prostredie:

Mne by sa napríklad páčilo prostredie podmorského mesta pri pobreží a jeho dvojčaťa na brehu mora - spoločne s prepojením oboch častí podmorskou/podzemnou a nadzemnou dopravou. Časť obyvateľov si zvolila život pod morom v tmavšom prostredí rýb a vodných živočíchov (ale zase nie v nejakej extrémnej hĺbke, takých 200-300 metrov by bolo asi v pohode), druhá časť ľudí zase žije na povrchu. S tým sú spojené všetky odvetvia lokálnej ekonomiky (podmorská ťažba zemného plynu a naopak zásobovanie potravinami z povrchu) a podobne...

Príbeh by mohol byť o majiteľoch/prevádzkovateľoch/pridružených pracovníkoch prepravnej spoločnosti, zabezpečujúcej transport akéhokoľvek druhu medzi obomi časťami mesta (a prípadne aj spojenie s okolitým svetom).
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

S tučným souhlasím.

Co se týče námětu, nemám s tím problém. Mé otázky:

- ve které době se to odehrává?
- jak jsou lidé dole přizpůsobeni životu pod vodou, mají žábry, nějaké dýchací přístroje, je tam udělaná vzduchová kopule aby mohli dýchat?


Příběh a pozadí. Líbil by se mi tento scénář:

Městečko Sunshine bývalo běžným provinčním maloměstským sídlem s přístavem, který měl historii, ale v poslední době spíše zaměstnával lidi, kteří zametali pavučiny než aby se tu dělal velký byznys. Lidé spolu vycházeli a starostové bývali staříci s velkým pupkem a pořádným knírek a ze všeho nejvíce se tady dbalo na tradice. Sunshine si žilo svým poklidným životem do doby, než jej jednou navštívili inženýři z těžařské společnosti Landy & Candy. Ti zde našli bohaté naleziště surovin a záhy městu navrhli těžbu. Tu město pod vidinou zisků přikleplo a byla domluvena stavba mořského města Moonbeam. Tím podle zlých jazyků tradicionalistů neudělalo dobře, protože si na sebe svalila kletbu sváru.

V současné době si žijí obě města svým životem a žijí hlavně z obchodu plynoucího z těžby surovin. Obě města se však od sebe liší. V Sunshine se prodrali k moci obchodníci, starostové chodí ve vybraném oblečení, používají drahou kolínskou a dokáží mluvit v davu a obyvatelstvo je rozděleno na několik sebenenávidích vrstev. V Moonbeam žijí přistěhovalečtí měšťané starousedlým životem, který adaptovali na nové podmínky a vytvořili místo, kde přátelství a dohodnuté slovo má pořád svou hodnotu.

Postavy jsou posádka lodi obchodně těžařské společnosti Landy & Candy. Domlouvají obchody, bojují s podmořskými piráty a přebývají tu v jednom, tu v druhém městě.

Co bych si rád zahrál je to, že členové posádky jsou každý z jiného koutu města, každý přišel s jinými cíly a rozděluje je kulturní povaha obou měst (nejsou všichni z jednoho města). Rád bych taky viděl v seriálu romanci, protože setting vybízí k něčemu Romeo-juliovskému, i když to nemusí být zrovna tragedie. Ale kluk a holka, oba z různým měst, oba z různým pohledem na život a nějak je dát v seriálu dohromady. Udělal bych jednoho z nich a o druhého bych poprosil někoho z vás, ať to má nějakou adhersi.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

mne sa to páči, názvy sunshine a moonbeam sú super.

možno by nemuselo byť fajn urobiť to v retroštýle, keď ešte predstava budúcnosti boli lietajúce autá (v tomto prípade teda osobné ponorky), všetko bolo pod sklenenými kopulami a podobne
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Antharon, a čo priam taký verneovský parostrojo-priemyselno-revolucionársky štýl, hmmm?
Nie fraškovitý, ale "seriózny", teda fungujúci v rámci "realistických" žánrových možností...

Otázky:
- ve které době se to odehrává?
-- priklonil by som sa k paralele vrcholu priemyselnej revolúcie, teda (ak som dobre dohľadal historický kontext) na koniec devätnásteho storočia.
- jak jsou lidé dole přizpůsobeni životu pod vodou, mají žábry, nějaké dýchací přístroje, je tam udělaná vzduchová kopule aby mohli dýchat?
-- bežný spôsob sú samozrejme lode/ponorky, ale dolu v Moonbeam situácia a miestni vedci zašli tak ďaleko, že začali krížiť ľudí s podmorskými tvormi a teraz sa práve začínajú viac-či-menej ukazovať prvé reálne výsledky v podobne drahej "procedúry pre prispôsobenie sa podmorskému životu" (v tomto veda predbieha dobu, teda posúvame sa do ľahkého fantastična :))

skladba postáv podľa jonku sa mi páči, jednak vzťahy (časť posádky by mohla byť zo Sunshine, časť z Moonbeam, naviac, ako hovoril, z rôzneho prostredia), druhak aj spomínaný romantický nádych (Ostatne, ako vytiahnete polovičku do kiny? Pridáte do filmu štipku romantiky :)).

Návrh na jednu z postáv:

Syn bohatého obchodníka zo Sunshine, pôvodom zo strednej vrstvy (ale tak, že sa nemusí pozerať za každým šilingom - keď už sme načreli do viktoriánskej éry), ktorý sa však nepohodol s otcom kvôli svojim názorom na jeho biznis a vôbec životnú filozofiu a len tak z trucu - a v rozpore s vôľou starého pána - si našiel prvú obyčajnú prácu, ktorá mu prišla pod zemepisom a mechanikou odchovanú ruku... Navigátor a logistický pridelenec k lodi/ponorke Margaréta (meno - páči? nepáči?).
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Antharon »

úúú joe, toto znie super.
určite som to chcel vážne a teraz mi napadla takáto vec.

moonbeam pokračuje v ťažbe. Ložiská sú však čím ďalej tým viac roztrúsené a budovať nové tunely a kopule je príliš náročné. Preto miestna komunita prišla s novou variantou. Krížením ľudí s morskými tvormi vznikajú mutanti shcopní pracovať aj v podmienkach, ktoré by človek nemohol prežiť. Tlak im nevadí, vedia dýchať vo vode. Ich telá sú lepšie uspôsobené práci. Niektorí majú množstvo končatín ako chobotnica, iní vedia extrémne rýchlo plávať, niektorí majú takú schopnosť regenerácie, že im dorastie aj stratená ruka. Dodnes toto tajomstvo pozná len skupina ľudí pracujúcich pre Landy & Candy. Je však otázkou času, kedy sa niektorý z tvorov vzoprie dogmatickej myšlienke o tom, že v meste a za hladinou by zomreli. Možno sa to nikdy nestane, možno však už zajtra podivné morské monštrá vystúpia v meste Sunshine a začnú si užívať novonadobudnutú slobodu.
Prizná Landy & Candy svoju vinu, alebo sa pokúsi celý projekt zamiesť pod koberec? A ako na to zareagujú ostatní ľudia a mutanti?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Pekne, pekne...

Otázku, či podmorskí hybridi sú schopní života na súši alebo nie, by som nechal na vývoj deja - bude to pekne dofarbovať pozadie príbehu, keď sa bude v náznakoch sem a tam objasňovať viac a viac faktov či "incidentov".

Takisto s tým môžu veľmi dobre narábať dejové epizódy, čiže bude dooosť dobrý materiál pre aktuálneho producenta pri epizódach s nižšou dôležitosťou postáv.

Povedal by som, že hrubý základ už máme, ešte počkáme na jonku a jeho komentár a môžme prejsť ku konkrétnym postavám...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Souhlasím se vším, líbí.

A když Moonbeam má svoje tajemství, tak Sunshine taky.

Jak jde průmyslová revoluce mílovými kroky kupředu, firmy samozřejmě myslí na vyšší zisky. Majitelé firmy ocelářské firmy Duck steel company se proto rozhodli, že na těžké práce zaměstnají golemy. Tím tak ušetřili na nákladech a tržby se jim zněkolikanásobily. Na základě toto, se rozhodli, že golemy budou vyrábět sami. Odbyt jde na dračku a i firma Landy & Kendy zaměstnává několik exemplářů. Co je však tajemství, majitelé ocelářské firmy se rozhodli golemy naprogramovat tak, že při vložení "špatného šému" se začnou golemové chovat podle předem určených záměrů, a ty znamenají většinou prospěch pro Duck steel company. Cílem DSC je dostat se tímto špinavým bojem k zásadním materiálům Landy & Candy a ovládnout ji.


Tery
Je mladá copatá dívka, dcera Moonbeamského diákona pocházející z velké rodiny. Dala přednost dobrodružstí a životu před kariérou řádové kněžky, do které byla svým původem předurčena. Tery je velmi šikovná se stroji a v posádce zastává úlohu strojníka. Charakterově je chytrá, veselá, ale v některých otázkách mezilidských vztahů zejména s muži je občas naivní.

Její tajemství je, že v mládí byla zařazena do programu na mutaci, nicméně žádné změny se u ní tehdy neprojevily a tak byla z programu vyřazena.
(lehce upraveno)

Joseph
Joseph-cxa-02, jak zní celé jeho jméno, je modelem jedné z posledních řad inteligentních golemů. V posádce zastává pomocné a těžké práce ale je také bystrý a vyzná se v architektuře staveb i strojů a tak občas vypomáhá s opravami lodě. Do jeho výbavy byl zabudován i šém "veselý ochránce", který mu propůjčuje svérázný smysl pro humor a dovednosti chránit lidi, které má v programu.

Tejmství Josepha je, že v případě pokud bude chtít mu je schopna firma vměnit šém za takový, který by byl schopen donutit Josepha konat ve prospěch firmy Duck steel company ať už by to znamenalo cokoliv.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Ecthelion »

Válka s mloky! :clap:

Hrát bohužel nestíhám, ale chci se zeptat - bude moci publikum dávat fan maily? :>;o)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Ecthelioni,

samozrejme! Je to integrálna súčasť systému a priam vyžadovaný prvok zapojenia okolitého obecenstva :)

Keďže neviem, či a ako bude vyzerať prípadné obecenstvo, rozmýšľam nad variantou namiesto konkrétnych poolov jednotlivých účastníkov obecenstva spraviť jeden spoločný pool fan-mailu obecenstva, ktorý bude ne-hráčom slúžiť ako zdroj pre pomoc protagonistom alebo producentovi vo forme kariet. To znamená, že hocikto mimo hráčov sa bude môcť zapojiť do diskusie pri konkrétnom konflikte a prideliť niektorej strane pomoc z obecného poolu. A taktiež bude môcť pre obecenstvo za podnetnú poznámku či návrh fan-mail získať.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od jonka »

Společný fanmail pro obecenstvo je fajn nápad.

Co se týče hraní a vyprávění, jak budeme "frejmovat" vyprávění? Tzn kolik toho bude moct hráč odvyprávět? A co dialogy? Ty jsou v PbP asi těžkopádnější než v hraní na živo. Přiznám se neznám odpovědi (a nechal bych se asi překvapit až samotnou hrou)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: PtA play-by-fórum (Joe) - organizačná diskusia

Příspěvek od Joe »

Konzultoval som krátko s Peekayom ako s dvorným odborníkom na PtA ohľadne striedania sa v "producentovaní". Vyjadril obavy nad takýmto konceptom, ale odporučil vyskúšať to tak, aby "producentoval" ten, koho postava má v epizóde dôležitosť 1 (teda jeho postava sa tam v podstate nebude nachádzať, ak, tak iba okrajovo) - keďže producent má na starosti iné veci, ako sa ešte aj starať o svoju postavu.

Mňa potom ešte napadlo, že ak sa to neosvedčí od začiatku hry, vždy je možnosť pokračovať s dvomi protagonistami, resp. tak, že by sa používala viac ako jedna postava na hráča a tak by každý vyžadoval nejako striedavo scény pre dve postavy... bolo by to náročnejšie na administráciu postáv, ale nič nezvládateľné - keďže sme na fóre a všetko, čo sa napíše, tu ostane :)

Čo sa týka frejmovania, povedal by som, že aktuálny producent zarámuje scénu a potom sa to bude voľne odvíjať od toho, kde skončí... až po konflikt :) (že som znel ako z pravidiel, ha? ha?)

Dialógy sú ťažkopádnejšie, ale tiež som toho názoru, že to vyplynie z hry ;)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Play-by-post PtA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti