Snový svět

Charles

Snový svět

Příspěvek od Charles » 8. 3. 2012, 19:41

Konečně jsem si ten dokument o příběhu ve Snovém světě přečetl na dropboxu. Láká mě to. Určitě bych chtěl, aby zůstaly bytosti, jejichž sekce Snový svět do příběhu nezapadne. A protože jsi u netopýrů příběh skoro ukončil a ještě zbývá spousta bytostí, navrhuji přidat další linky (beztak to čtenář nemá šnaci poskládat, zůstane nanejvýš součkovské "tušení souvislostí"). Nabízí se, že Sívienino putování sny je tak dlouhé, že Amras (což by NEBYL Anonym), se následně vydá za ní, hledá ji. Provází ho krysař Daniel - bezskrupulózní, pohrdající ideály i Sívieniným posláním, hledající ji jen pro odměnu od Amrase. Ti dva na sebe mohou hodně narážet. Možná by s sebou mohli vést ještě Sívieninu mladší sestru, jejíž krev jim pomáhá nalézt Sívieninu stopu ve snech. Možná by způsob nalézání pokrevní stopy mohl být pro ni dost bolestivý či děsivý - to může budit Amrasovy pochybnosti a bezmoc, zvláště když potřebný rituál vždy vykonává s chladnou nenuceností Daniel jako průvodce výpravy.

Maugir

Re: Snový svět

Příspěvek od Maugir » 26. 4. 2012, 22:36

Jetště jsem se Tě chtěl zeptat: říkal jsi, že máš pocit, že u některých snových světů převyšuju snahou o příběh inspiraci pro hráče. Jen, zda bys nemohl vypíchnout, které to jsou, pokusil bych se s tím možná něco udělat:)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 24. 5. 2012, 22:17

U netvorů budeme asi uzavírat příběh Amrase a Sívien. Máš nějakou vizi, kterou bych se měl pokusit u bukavače naplnit? Mám zkusit taky něco vymyslet? Rozhodně by se měl u běsů příběh posunout zas na novou úroveň - ne jen pokračovat v motivu hledání stop. Možná by u běsů mohli dokončit úkol a u netvorů by se snažili společně dostat ze Snového světa ven? :think:

Maugir

Příspěvek od Maugir » 25. 5. 2012, 09:20

Když budeš mít trochu času, koukni se do dropboxu (složka Obecné) na dokument "Snový příběh_seřazené sny", který by ti mohl pomoct.
:arrow? Vzhledem k tomu, že jsem naznačil, že Daniel je mrtev, nebylo by špatné mít někde moment, kde opouští svou družinu.
:arrow? Dusud nevyužitý je i potenciál Nevida, kterému želva ukousla hlavu - mohl by se, pohlcen snovým světem, znovu dostat na scénu.
:arrow? Zatím jsou nezařazené některé scény a může být zajímavou výzvou na ně navázat: Kdo uvěznil mořskou pannu do ledu se znakem můry? (Má to snad co dělat s tím, jehož jsem pracovně nazval Archivář? Nebo je to jinak?) Kdo je tím dobrodruhem, který se dostal pryč z krakenova hřbetu?
:arrow? Co Lokkar? Ač jsem se ho v seřazených snech pokusil ukotvit, není to pevné: Klidně bych se nebál dávat tam staré sny, obrazy z doby, kdy byl ještě Lokkar se svou družinkou, ani bych nebyl proti rozvinout jeho další osud.
:arrow? Strebor skončil jako vozka černého spřežení. Zachrání se a podaří se mu dostat ze snového světa?
:arrow? Při čtení Tě určitě napadnou ještě další věci:)
:arrow? Seřazení není všude definitivní a bude jedině dobře, pokud budeš nové výjevy vpisovat MEZI staré, konkretizovat a rozšiřovat dějovou linii. Co se stalo mezi tímhle a tímhle? Co se stalo předtím? Mám v podstatě promyšlené, proč se Sívien vydala do snového světa, ale nikde se to zatím neobjevilo (což není nutné, ale nabízí to další možnosti).

Jinak že se Sívien podařilo dokončit její úkol (o něm viz první stránka dokumentu "Snový příběh") bude u ohniváka:

Tma. Tichý, konejšivý plášť halící krajinu černým sametem. Už třetí den. Jen hasnoucí perutě jim ukazovaly cestu.
„Obelstila mě,“ šeptal ohnivák a od zobáku mu kanuly jiskřičky. „Prozradil jsem jí, že nebeský oheň lze uhasit pouze krví. A ona toho zneužila. Její vlastní krev…“
Amras smutně hleděl na plamínky, které mu skomíraly v náručí. „Takže Sívien ho uhasila,“ hlesl.
„Ano. Ale ještě máte šanci. Vezměte vejce z mého hnízda a doneste je na východní oblohu. Jedině tak je naděje, že se vylíhne nové Slunce.“

:arrow? Sívien uhasila Slunce. Probudí to Archiváře? Stane se něco? Nebo Níviel s Amrasem zavčasu donesou vejce na východní oblohu? Klidně mohou být u běsů i netvorů výjevy z pouti elfí dvojice temnotou. Neztratí se jim cestou vejce apod? Nezapomeň, nemáme to seřazeno chronologicky, snažil bych se to řadit spíš podle klíče postupného odkrývání nebo tak nějak - časová nenávaznost a střídání protagonistů je pro mně spíš plus (teď se dozví něco o Amrasovi, teď něco o Sívien, teď něco o Lokkarovi...).
:arrow? A ještě mám v plánu jedno retrospektivní setkání Sívien s babou Jagou. Bude se odehrávat poté, co Malíř odmítl věštkyni pomoci ("ten obraz, který hledáš, je ztracen") a právě baba Jaga má podle mě prozradit Sívien, že kromě malíře, který znamená změnu a stále nové obrazy existuje ještě druhá bytost, která znamená ustrnutí v čase. Je třeba ji však probudit věčnou temnotou (slunce je symbol pohybu a proměny).
:arrow? Snahu uniknout ze snového světa dej kam budeš chtít, já bych to hodil klidně i někam k běsům. Pokud tam bude "Sívien a Níviel utekli můře okem pavoučí sítě zpět do skutečnosti," bude to pro mě super, protože se budu těšit, až se u netvorů dozvím, jak se vlastně Sívien s Níviel setkali (tohle je celé jen příklad).
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 6. 8. 2012, 22:13

Jenom si sem poznačím, že bych si rád přečetl konec Nevidova příběhu. Třeba něco takového, že se Streborovi po všech těch útrapách podaří přece jen setkat se Sívien jen proto, aby zemřel, když ji bude chránit před Nevidem, který je také (konečně) nalezne, aby se jim pomstil...

A ještě bych rád navázal krakena tak, že se o tom někdo (Nevid?) zmíní jako o příkladu své nedoceněné zásluhy ("A kdo nás zachránil na hřbetu té obří krakatice, co? Koho napadlo vyčarovat pod ní iluzi ohně, aby se bála ponořit?" - nebo něco v tom smyslu, lepší nápad teď nemám).

Maugir

Příspěvek od Maugir » 15. 8. 2012, 21:44

Doplnil jsem snový svět u zmrzlíka, plivníka a můry, zkusil jsem je trochu provázat (nejen) s některými, které dosud stály trochu mimo (kostěj, kůň). Mimo to jsem přesunul Lokkara, bude mi to dávat větší smysl, jen to chce ještě v některém snovém světě dodělat mezičlánek (doplním to u některé bytosti, kde snový svět chybí). Právě ten mezičlánek by obsahoval i vysvětlení krakena. Mám pocit, že to skoro všechno do sebe celkem dost dobře zapadá:)

Aktuální pořadí viz Snový příběh_seřazené sny, složka Obecné.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 15. 8. 2012, 21:53

Je to moc pěkné. Akorát zmrzlík mi předtím, než jsem si znova přečetl koně, připadal úplně nepochopitelný. Mám pocit, že tam honíš moc zajíců naráz a čtenář se nemůže soustředit na vše. Spíš bych byl pro to mírně upravit ty dříve psané snové světy - třeba Strebora zařadit rovnou do textu o koni. Ale celkově mi to přijde super.

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 8. 2012, 09:25

Upozornění: U větrnice je teď taky jeden (dějově nevýznamný) snový svět, kde je Sívienina družina ještě pohromadě.

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“