Motexty

Maugir

Motexty

Příspěvek od Maugir » 14. 2. 2012, 13:42

Odděleno z tématu "Jak bytosti číst"
+ kouzlo tajemna: podobnosti, záměny, nejistoty -

"Pamatuj si, chlapče, že každý nemrtvý je unikátní. Každý má jiný důvod, proč zůstal v tomto světě, každý má jiné schopnosti a předpoklady. Za celý svůj život jsem nepotkal dva stejné navrátilce. Dokonce ani hranice mezi revenanty a běsy není tak ostrá, jak by se mohlo zdát. Jen lidská touha po řádu nás vede k tomu, že se je snažíme roztřídit do vymyšlených přihrádek. Výsledkem je však pouze zmatek. To, co jeden odborník nazve můrou, je pro jiného upír a pro dalšího striga. A obyčejní vesničané ani nerozliší mezi démonem a neposlušným předkem, který odmítl zahnívat pod náhrobkem. Proto teď trčíme spoutaní v kobkách kostějova hradu, i když nás najali na vymýcení umrlce."
Vojslav Záháňský, lovec strašidel
Obrázek

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Pieta » 14. 2. 2012, 13:54

Hehe, moc pěkné.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Charles

Re: [01a] Jak bytosti číst

Příspěvek od Charles » 14. 2. 2012, 14:04

Skvělá pointa. Klidně bych to dal jako motext do Bestiáře. A není to první skvělý "fiktivní citát", co Maugir vytvořil - vzpomínám ještě na ty o běsech přicházejících ze Snového světa. Nabízí se otázka, zda tentokrát motexty nepojmout v Sapkowskiho stylu, tedy právě jako fiktivní citáty. Všechny, nebo pouze některé...?

Maugir

Re: Motexty

Příspěvek od Maugir » 14. 2. 2012, 22:59

Díky. Já bych nebyl proti. Minimálně některé by se jako citáty hodily. A potom je otázka, zda budeme chtít spíše pestrost, tj. citáty, příběhy, básničky, atd., nebo dáme přednost konzistentní podobé. Když by bylo dost nápadů, byl bych spíš pro to druhé, ale prozatím bych nevylučoval ani jedno.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 24. 5. 2012, 22:14

Tak jsem si uvědomil, že na začátcích kapitol k jednotlivým skupinám bytostí jsme si nenechali žádné volné místo na motexty. :think: Při tom limitu 1 stránka to ani moc dobře nešlo. Asi bych to viděl tak, že motexty budou jen v úvodní kapitole. Co myslíte?

Maugir

Příspěvek od Maugir » 25. 5. 2012, 08:28

Tak nějak s tím počítám už od chvíle, kdy jsem úvod ke zvířatům napsal na tři stránky :D
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“