[06] Netvoři

Charles

[06] Netvoři

Příspěvek od Charles » 8. 2. 2012, 22:57

Úvod o netvorech - MAU
- bludný kořen - MAU
- bukavač (šestinohé a rohaté říční/jezerní monstrum) - CH
- čarovný hřebec (létající a mluvící kůň, těžko zranitelný), příp. jednorožec - MAU
- húkalka (slovanská harpyje), příp. sirin/alkonost/nyxa/lorelei (slovanská siréna) - MAU
- kraken (obří chobotnice severních moří) - CH
- lešij/lesovik (lidožravý ent, probuzený strom) - MAU
- ohnivý pes (obří černý pes s ohnivýma očima, výsledek alchymické mutace?) - MAU
- olgoj-chorchoj (červ, který tuneluje pod zemí, sliz, hnus) – E2
- Pavoučice (Odula, pavoučí démon, jeden z Prastarých) - E2
- prašivec (levitující obří had) - MAU
- pták Noh/Roch (silnější obří varianta gryfa, vytvořit odlišnosti!) - MAU
- pták ohnivák - MAU
- Šarkan (dračí démon, jeden z Prastarých) - CH
- vampýr/krvesaj (obří netopýr, upírka ze Silmarillionu) - E2
- saň (doplněk draka)
- jezinka
- Simargl (gryffiní démon, jeden z Prastarých)

Maugir

Re: [06] Netvoři

Příspěvek od Maugir » 10. 5. 2012, 18:03

Návr drsnosti:
Drsnost 1
- ohnivý pes (obří černý pes s ohnivýma očima, výsledek alchymické mutace?) - MAU
- pták ohnivák - MAU
- húkalka (slovanská harpyje), příp. sirin/alkonost/nyxa/lorelei (slovanská siréna) - MAU
- bukavač (šestinohé a rohaté říční/jezerní monstrum) - CH

Drsnost 2
- bludný kořen - MAU
- rarog (varianta ohniváka) - MAU
- čarovný hřebec (létající a mluvící kůň, těžko zranitelný), příp. jednorožec - MAU
- prašivec (levitující obří had) - MAU

Drsnost 3
- pták Noh/Roch (silnější obří varianta gryfa, vytvořit odlišnosti!) - MAU
- olgoj-chorchoj (červ, který tuneluje pod zemí, sliz, hnus) – E2
- vampýr/krvesaj (obří netopýr, upírka ze Silmarillionu) - E2
- kraken (obří chobotnice severních moří) - CH

Drsnost 4
- lešij/lesovik (lidožravý ent, probuzený strom) - MAU
- Pavoučice (Odula, pavoučí démon, jeden z Prastarých) - E2
- Šarkan (dračí démon, jeden z Prastarých) - CH

(Vytučnění čtyřkoví jsou prastaří, které bych zařadil, Šarkana bych možná udělal ještě drsnějšího a dal do expertů, ať je v DrDIIM nějaký drak. Místo šarkana je možnost dát jezinku mezi základní monstra ke kydlení po desítkách a tím pádem by se mohl třeba bukavač posunout výš).

Až budete tvořit varianty, pamatujte na to, že je občas dobré, když mají jinou drsnost než základní potvora.
Reklamujte, připomínkujte:)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 10. 5. 2012, 20:56

Jsem pro nahradit šarkana jezinkami, asi bych pak posunul v drsnosti toho bukavače. Kdo jezinky napíše. Vzal bys to, Jirko? Případně že bychom to dali nějak společně, jako zrcadlo?

Prastaří asi budou mít vlastní drsnost 5, jak už jsem naznačil v obecné diskuzi, ani drsnost 4 totiž nedává možnost postavit se armádě...

Maugir

Příspěvek od Maugir » 10. 5. 2012, 21:12

Ta společná práce na zrcadle se mi líbila. Obzvlášť proto, žes jí většinu udělal Ty:D Když to půjde, zkusím je stihnout napsat, v případě nouze bych si řekl o pomoc:)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 23. 5. 2012, 14:38

Boubaque, jsi-li tu, potřebuju radu! Nevím, jak skloňovat slovo lešij. Mám tušení, že genitiv by měl být lešího, ale v knížce je tuším ZS Znak lešije. Mám se toho držet?
Obrázek

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 23. 5. 2012, 15:43

To máte z toho, že vymýšlíte takové hlouposti :) Skloňoval bych to tak, jak to dělají na wikipedii (tj. bez lešije), protože v češtině se to prostě nepoužívá, a když náhodou ano, tak v takové formě, že je to beztak nepoužitelné.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch

Maugir

Příspěvek od Maugir » 23. 5. 2012, 16:17

Díky:) Jestli Tě to uklidní, tak jsem tuto hloupost tak docela nevymyslel - jak říkám, lešij už je zmíněn v pravidlech, na nichž ses podílel, takže na tom neseš svůj podíl viny :-)= Ale jinak se nemusíš bát, z původního lešije tam nezbude prakticky nic, nechali jsme si v podstatě jen název a lokalizaci.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 30. 5. 2012, 21:14

Charles píše:Kdo jezinky napíše. Vzal bys to, Jirko?
Jezinky jsou téměř hotové, ale bohužel přetahuji:(
Několik netvorů už mi chybí jen trochu doťuknout (např. sepsat nápady pro snový svět, aby zněly tak cool, jak je cítím), ale ještě čtyři (húkalka, pes, prašivec a pták noh) jsem ani nezačal:/ Pokusím se co nejdřív dodat alespoň tu první várku (ohnivák, kořen, lešij, hřebec, jezinka), abyste měli co číst.
Pozn.: Čarovný hřebec trochu vybočuje ze schématu - není šance nacpat tam "Jak jedná" a "Jak bojuje", už jen proto, že se to u každé formy liší (můžete čekat pět forem hřebce, každá jiný životní styl, každá jiné motivace).
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 31. 5. 2012, 13:47

Maugir píše:(můžete čekat pět forem hřebce, každá jiný životní styl, každá jiné motivace).
Je tohle ten člověk, co kdysi psal, že o koních toho moc neví? :wink:
Já se také omlouvám, chybí mi ještě u bukavače zápletky, dodám ho určitě hotového v pondělí. Olgoje i Pavoučici jsem přečetl a okomentuji co nejdřív. Je tam spousta cool motivů (např. služebníci s černýma očima :clap: ), ale některé věci se tam také opakují (např. vztahy k jiným bytostem jsou jak přes kopírák).

Charles

Příspěvek od Charles » 1. 6. 2012, 13:11

Poznačím si, že jsme se včera bavili o možných sjednocujících motivech pro netvory:

- vztah k hráčským rasám
- v čem se liší boj s ním od přirozených protivníků, zejm. zvířat
- pozůstatky dávného světa (dinosauří motiv) vs. využívání lidí (motiv mutanta/Vetřelce)

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 1. 6. 2012, 13:13

Charles píše:...ale některé věci se tam také opakují (např. vztahy k jiným bytostem jsou jak přes kopírák).
Kdybys potvory komentoval, tak se nemusíš zdržovat s vymýšlením - klidně ty místa jen označ a my to pak opravíme.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 1. 6. 2012, 16:34

Charles píše:Poznačím si, že jsme se včera bavili o možných sjednocujících motivech pro netvory:

- vztah k hráčským rasám
- v čem se liší boj s ním od přirozených protivníků, zejm. zvířat
- pozůstatky dávného světa (dinosauří motiv) vs. využívání lidí (motiv mutanta/Vetřelce)
Netvor x Zvíře:
- Atypické uložení orgánů, nezvyklá fyziologie: nemusí být jednoduché odhadnout zranitelné místo, rány se mohou rychle regenerovat, při boji je potřeba sledovat nezvyklý počet končetin, pohyb netvora může být překvapivý, mít nezvyklý rytmus
- Netvoři bývají často intelektuálně vyspělejší než zvířata (Duše 3 až 9), je u nich obvyklejší složitější sociální struktura
- Netvoři mají magickou podstatu

Netvor x Běs:
- Netvoři jsou mají přirozený základ: buď jsou to druhy, které vznikly kdysi dávno, jsou schpné se rozmnožovat a staly se součátí ekosystémů, nebo jsou poměrně běžnými "překlepy" magiků, kteří udělali z obyčejného zvířate magické (smok, mantikora), či výsledky přirozených magických pochodů (kraken, lešij)
- Musí přijímat potravu, jakkoli může být obskurní (šutry, pocity)
- Obvykle nejsou antropomorfní
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 8. 6. 2012, 11:34

Dal jsem do dropboxu Bukavače. Potřeboval by zkrátit, ale aktuálně nestíhám - když tak navrhněte, co je tam podle vás navíc.

Dále jsem zkomentoval olgoje a zkusím v průběhu víkendu zkomentovat i další netvory, které na dropboxu najdu (Jirko, můžeš tam hodit nějakou první várku, prosím?). Pak odjíždím na dva týdny na dovolenou. Zkusme si dát za cíl, že Netvory odevzdáme do konce června - v průběhu mé nepřítomnosti proto všichni prosím komentujte a případně předělávejte, ať to stihneme. :wink:

Maugir

Příspěvek od Maugir » 9. 6. 2012, 09:05

Tak jsem konečně hodil aspoň něco z toho, co mám, do dropboxu, abys měl možnost na to aspoň mrknout nebo si to vytisknout. Do bludného kořene ještě musím s rozmyslem zapracovat poznatky z testu - ale to hlavní už jsi stejně četl, přibude jen pár rad, jak mechanicky zvládat ovládnutí, a varianta Plenivec, který žije pod zemí, vystrkuje plodnice a proti těm se musí jít z dálky, protože při úderu kolem sebe rozesejou jedovaté spóry.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 10. 6. 2012, 17:12

Z Jirkových jsem stihnul jenom jezinky, ostatní po návratu...

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“