[06] Netvoři

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: [06] Netvoři

Příspěvek od boubaque » 10. 6. 2012, 20:04

Charles píše:Dal jsem do dropboxu Bukavače.
Jen sem teď tak koukám... jsi si jistý touhle formou? Zní mi to jihoslovansky a k tomu by mnohem líp sedělo na konci "c" (koncovka "-ac" v jihoslovanských jazycích odpovídá českému "-ec"), což ostatně potvrzuje i wikipedie, pokud je to to samé.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch

Maugir

Příspěvek od Maugir » 13. 6. 2012, 22:44

Skoro bych se i smířil s tím, že ty, kteří rozumějí jazykům, budeme iritovat. Bukavač mi zkrátka jde přes pysky lépe než bukavac a protože nemám patřičné vzdělání, zní mi to líp, něz bukavec;)
Obrázek

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 14. 6. 2012, 11:18

To je takové whitewolfování, napsat to vědomě špatně, protože to zní líp - tomu bych se raději vyhýbal.
Samozřejmě nevím, jestli je to vážně špatně, to je na našem jazykovědci. (:

Maugir

Příspěvek od Maugir » 14. 6. 2012, 12:02

Pieta píše:To je takové whitewolfování
Tady asi nemám znalosti nutné k porozumění...
Obrázek

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 14. 6. 2012, 12:11

Pieta píše:To je takové whitewolfování
Maugir píše:Tady asi nemám znalosti nutné k porozumění...
White Wolf byli celkem profláklí tím, jak strašně rádi ve hrách používali cizí jazyky, ale moc se neobtěžovali s ověřováním, jestli je to správně.
Takhle se třeba v nWoDu jeden spolek jmenuje Lancea Sanctum, což vůbec neznamená to, co tam tvrdí, že to znamená; když se na to někdo ptal jejich tehdejšího hlavouna, tak odpověděl něco ve stylu "zeptali jsme se tří lidí, jak latinsky říct <něco>, každý nám odpověděl jinak, tak jsme si vybrali to, co se nám líbilo nejvíc."

Maugir

Příspěvek od Maugir » 14. 6. 2012, 14:23

Díky za rozšíření mých kulturních obzorů:)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 14. 6. 2012, 21:48

Přidal jsem k Charlesovým komentářům u Pavoučice a Olgoje pár svých. Načrtl jsem nějaké mechanické vyjádření, možná ho budu ještě doplňovat.
Mimochodem, proč jste volili název Olgojchorchoj jako jedno slovo, smím-li se zeptat?
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 22. 6. 2012, 00:40

Omlouvám se, že mi to jde tak pomalu, nějak to nestíhám a navíc mi chyběly nápady. teprve teď jsem do dropboxu vložil novou verzi bludného kořene (s variantou atd.) a tři nové netvory, které jsem rozdělal během včerejška a dneška. Nic z toho není definitivně dokončeno, je to jen rozpracovaná verze, vložená proto, abyste mohli komentovat. Húkalky mám v hlavě, ale nějak se mi to nedaří přesunout na papír (monitor), takže se o to pokusím zítra. Všechny rozdělané bytosti (to je většina) zkusím dodělat během pondělí, zatím můžete komentovat to, co je, stejně většinou chybí jen snový svět (největší piplačka jak to napsat, aby to působilo atmosféricky) a pár zápletek.
Moc se omlouvám, že s tím tak zdržuju, hrozně dlouho jsem neměl žádný nápad, jak udělat Noha apod. Přes víkend bohužel nic neudělám, ale v pondělí se na to vrhnu a zkusím to dodělat už všechno. Do konce července bude i úvodní text. Ještě jednou se omlouvám, že tolik zkouším Vaši trpělivost.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 25. 6. 2012, 00:20

boubaque píše:
Charles píše:Dal jsem do dropboxu Bukavače.
Jen sem teď tak koukám... jsi si jistý touhle formou? Zní mi to jihoslovansky a k tomu by mnohem líp sedělo na konci "c" (koncovka "-ac" v jihoslovanských jazycích odpovídá českému "-ec"), což ostatně potvrzuje i wikipedie, pokud je to to samé.
Nevěděl jsem, že je to tak (kdesi jsem viděl nad tím "c" jakousi záhadnou čárku, kterou jsem si vyložil jako změkčení). Ale ani i mně jako Maugirovi, zní bukavac i bukavec "blbě" navzdory tomu, že teď vím, že je to "dobře". :think:

Ecthelioni, tímto vás pokopávám: Dokončete prosím vampýra a okomentujte co nejdřív moje a Maugirovy netvory! $;)

Maugir

Příspěvek od Maugir » 25. 6. 2012, 23:50

Tak jsem to v pondělí nestihl, je mi líto. Nicméně húkalka komplet, prašivec komplet, k pavoučici dodán Snový svět a nedodělky snad už dorazím během dneška.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 26. 6. 2012, 07:32

Jirko, v pohodě. Všechno jsem to přečetl, abych získal celkovou představu a je to vynikající, bude to IMO vyžadovat celkem málo úprav. Mimořádně se mi líbí zejména lešij, čarovný hřebec a húkalka. I jinak je tam ale spousta frajeřinek, jako např. odkaz na perníkovou chaloupku, na pštrosy, návaznost na černé spřežení ve Snovém světě a pod. :clap:

Z toho prvního čtení mi utkvělo jen pár problémů:

- Ohnivý pes má skvělý nápad, ale dost úzkou příběhovou využitelnost. Buď bych doplnil nějakou další variantu či motivaci nebo učinil to jeho hašení nelehké - nějaké těžké rozhodnutí/následek s tím spojené apod. (plus případně dodal nějakou specifickou využitelnost jeho orgánů, uctívání nějakým druhem sektářů a pod. - prostě něco, co by otevřelo dveře k dalším typům zápletek než jen "uhaste mě, prosím")

- Chybí důvod odlišovat Noha od gryfa (Noha je z nějakého důvodu výhodné slyšet, kdežto gryf křikem zastrašuje? srdce z Noha do dryjáků dodávajících sílu/vzrůst, kde srdce z gryfa vede k otravě?), stejně jako ohniváka od raroha (jiné prostředí? voda/oheň jednoho zraňuje, druhého posiluje?)

- Zápletky jsou všechny příběhové, ale chybí nám čistě taktické, postavené na atraktivních místech (úzké skalní římsy, gejzíry horké vody, močály se šlahouny popínavek visícími ze stromů, říční brod, hradní příkop plný odpadků s posledními pár vteřinami do otevření stavidla, střecha věže, bludiště hořící staré knihovny apod.), případně zajímavých úkolech (těch tam pár je - zajetí netvora, získání vejce atd., ještě by šlo vymyslet nějaké specifičtější, příběhově podmíněné, jako bylo například osvobození duše hvozdu v testování kostěje) - toto je problém i u mých netvorů

- Někteří, zejména bludný kořen, budou potřeba výrazně zkrátit (ale u lešije bych přitom rád viděl i některé způsoby boje zatím jen v komentáři - že by oželet Snový svět?)

Maugir

Příspěvek od Maugir » 26. 6. 2012, 12:40

Díky, to jsem rád:)
Charles píše:prostě něco, co by otevřelo dveře k dalším typům zápletek než jen "uhaste mě, prosím"
Popravdě, stávající zápletky jsou: dostaňte se na brutálně střežené místo, ochraňte přítelkyni (spíš zabte než uhaste), vyrovnejte se s proměnou svého mazlíčka a sežeňte mu pomoc (spíš přeměňte zpět než uhaste) a zjistěte, proč přestali trpoši odebírat dřevo - ani jedno "uhaste mě, prosím";) Ale ještě tam něco přihodím, to uctívání sektáři se mi moc líbí.
Charles píše:Chybí důvod odlišovat Noha od gryfa
No, snažil jsem se, jenže když není u gryfa napsané "škodí mu to a to a hrozně mu prospívá to a to," tak je podle mě divné doplňovat k němu tyto informace u Noha. Důvodů je rozlišovat jsem se přesto snažil vyrobit hned několik - gryfa otrávíte, Nohovi to nic neudělá/na gryfa můžete chrstnout kyselinu, Nohovi to nic neudělá/Nohovi můžete zmizet tak, že se přestanete hýbat, gryfovi tím usnadníte lov/Noh má v hlavě vzácný šutr, gryf nikoli.
Minimálně v tom případě orientace (u gryfa předpokládám dobrý zrak, ptáci mají obecně mizerný čich [až na několik výjimek, jako je Noh nebo sup]) se může jednat o rozdíl mezi životem a smrtí.
Charles píše:ale chybí nám čistě taktické,
Vida a já si říkal, že bojových je tam habaděj a chtělo by to i nějaké jiné. Ale zkusím začlenit.
Charles píše:úzké skalní římsy, gejzíry horké vody, močály se šlahouny popínavek visícími ze stromů, říční brod, hradní příkop plný odpadků s posledními pár vteřinami do otevření stavidla, střecha věže, bludiště hořící staré knihovny apod.
Tenhle výčet musíš dát do úvodní kapitoly!
Charles píše:Někteří, zejména bludný kořen, budou potřeba výrazně zkrátit
Ano, kořen přesahoval ještě předtím, než jsem dostal za úkol dopsat variantu.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 30. 6. 2012, 00:00

Některým netvorům jsem se snažil dát jako společný jmenovatel prapodivnou fyziologii, která by měla ospravedlnit úvahu boj proti zvířatům =/= boj proti netvorům. Pokud by to ale na vás působilo tak, že u každého netvora je použitá příliš podobná formulace jako u předchozího, dejte vědět, abych to opravil.
(Rozdíl mezi humanoidem a húkalkou? Hůkalku nemůžeš bodnout do srdce = na jeho místě má jen nahraditelný vzdušný vak. Ohnivého psa můžeš bodnout do srdce, ale jeho vnitřní oheň ránu okamžitě vypálí, takže je to málokdy smrtelné. atd.)
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 5. 7. 2012, 16:10

Kluci, moc se omlouváme... přistáli jsme teď v Německu a nestíháme vůbec nic. V neděli ale budeme mít celý den, takže projdu všechny potvory a dopíšu a opravím. Moc se omlouváme za zpoždění, vážně nestíháme. :(
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 8. 7. 2012, 18:56

Byl jsem týden mimo net, takže bohužel moje komentáře jsou v samostatných dokumentech (vloženo na dropbox) - budeš to muset manuálně sloučit s komentáři E2. Omlouvám se za tu práci navíc.

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“