[05] Běsi

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: [05] Běsi

Příspěvek od Pieta » 23. 7. 2012, 08:46

Charles píše:Hele, že by měl Pieta tvůrčí přetlak? :wink:
Bylo by fajn mít první verzi běsů "pod střechou" do konce července, aby se po opravách dala do půlky srpna poslat ilustrátorovi...
Lehký přetlak mám, ale taky mám od téhle soboty týden dovolené. (:

Charles

Příspěvek od Charles » 25. 7. 2012, 07:17

Nepochybuju, že bys Rohatého udělal dobře. Přesto bych ho raději měl od Ecthelionů - je to jediná bytost, jejímž prostřednictvím můžou svůj nezaměnitelný styl otisknout i do běsů. Kvůli tomu si dovedu i představit, že Běsy pošleme bez Rohatého a doplníme ho až s úvodní kapitolou na konci srpna.

Jedině, pokud by sem Ecthelioni napsali, že dělat ohnivou variantu Rohatého se jim nechce a že budou jenom rádi, když se toho ujmeš, tak bych byl pro. Vyjádřete se, chlapi, prosím.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 25. 7. 2012, 18:00

Jestli má pieta čas a chuť, já bych se nebál ho využít. Nějaký náš vliv tam už je, takže pietův bych tam taky rád viděl. On má neopakovatelný způsob psaní a hrozně dobře se čtě (to, že má perfektní nápady už ani nemusím psát, to je automatické).

My bychom Rohatého napsat mohli v řádu dejme tomu měsíce. Ale je to běh na dlouho trať, takže to Karle zkus rozmyslet. Já bych tam pietovu potvoru viděl moc rád (takový příjěmný bonus).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 26. 7. 2012, 13:50

Takže rozhodnutí: Ohnivého rohatce chci od Ecthelionů, a to nejpozději do 25. 8.

Pokud máš, Pieto, čas a prostor, vyber si jakoukoliv potvoru, která by Tě bavila a zpracuj ji stylem a v rozsahu jako pro Bestiář. Můžeš volit z našich "náhradníků" nebo zpracovat nějakou řeckou klasiku, pro kterou jsme nenašli slovanský ekvivalent (medůza a pod.), nějakou klasickou fantasy potvoru (např. jednorožce) nebo cokoliv jiného. Tato potvora pak vyjde v Pevnosti na začátku příštího roku v rámci propagace Bestiáře jako bonus. Na GC jsem to projednával s Bouchim a můžu Ti slíbit ilustraci od Rimba a 150,- Kč za text. $lol$

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 26. 7. 2012, 14:16

Charles píše:Pokud máš, Pieto, čas a prostor, vyber si jakoukoliv potvoru, která by Tě bavila a zpracuj ji stylem a v rozsahu jako pro Bestiář. Můžeš volit z našich "náhradníků" nebo zpracovat nějakou řeckou klasiku, pro kterou jsme nenašli slovanský ekvivalent (medůza a pod.), nějakou klasickou fantasy potvoru (např. jednorožce) nebo cokoliv jiného. Tato potvora pak vyjde v Pevnosti na začátku příštího roku v rámci propagace Bestiáře jako bonus. Na GC jsem to projednával s Bouchim a můžu Ti slíbit ilustraci od Rimba a 150,- Kč za text. $lol$
(-:

Charles

Příspěvek od Charles » 26. 7. 2012, 18:33

Já věděl, že té částce neodoláš, ty mamonáři. ;-)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 27. 7. 2012, 08:36

Charles píše:Já věděl, že té částce neodoláš, ty mamonáři. ;-)
Živím ženu a dítě, musím brát takovou práci, jaká přijde.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 1. 8. 2012, 17:11

Charles si u běsů všiml pěkného jednotícího prvku, který je třeba využít: mimo to, že jsou antropomorfními "bůžky" a patrony, jsou i sběrateli - každý běs může střádat něco, co ho posiluje. Nebál bych se napsat, že právě od toho se odvíjí charakteristika běsa - čím víc spolykal vodník sedmiletých dušiček, tím výš se dostává na stupnici 1 až 3.

Co je posiluje:
Baba Jaga - počet lidí, kteří zemřeli u ní ve službě
Plivník - počet jeho "majitelů," kteří byli zabiti jako zloději
Rusalka - zatím promýšlím, měla by se lišit od vodníka - přemýšlím, že by to mohl být počet lidí, které utancuje
Zmrzlík - vypadá to na růst moci "nářkem a sténáním" lidí
a u Můry asi počet umořených.
Klekánice je jasná, ta sbírá děti na nošení své váhy
Větrnice zase dech starých lidí, nejlépe hubatých
Hor si zakládá do alba duše těch, co zemřeli ve snaze pokořit jeho štíty
Čatež - ?
Rohatý - ?
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 1. 8. 2012, 17:25

Maugir píše:Rusalka - zatím promýšlím, měla by se lišit od vodníka - přemýšlím, že by to mohl být počet lidí, které utancuje
Víš, co "utancuje" znamenalo původně, žejo? :>;o)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 1. 8. 2012, 17:34

Však ať si to čtenáři vykládají, jak se jim do hry hodí :wink:
Ale abych odpověděl: předpokládám, že to bude podobné jako s upířím vysáváním:)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 2. 8. 2012, 14:38

Z diksuze ve vlaku na GC: Plivník: Zranitelnost/Neschopnost (je-li přistižen nebo napálen) – využití pro pasti, plížení se, falšování mincí apod. – možno takto i zahnat (finální akce)

Charles

Příspěvek od Charles » 3. 8. 2012, 16:42

Hlásím, že na dropbox jsem vložil čateže bez zápletek a načrtnutou sekcí "Jak bojuje". Dodělávám postupně do finální podoby hora...

Maugir

Příspěvek od Maugir » 3. 8. 2012, 22:54

Super, já tam zas hodil předverzi zmrzlíka. Hor je skvělý (zatím jsem do něj jen nakoukl a moc se mi to zamlouvalo), na čateže jsem zvědav a těším se na můru:)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 4. 8. 2012, 09:46

Koukal jsem na zmrzlíka a proti koncepci nemám žádné výhrady, líbí se mi to. Jedině co, tak bych:

- trochu hororověji prodal ten jeho nehybný výraz v obličeji a chladný kalkul - je zmiňovaný na dvou nebo třech místech, ale nikde mi to nepřišlo správně děsivé - asi bych to všechno soustředil někde v sekci Jak jedná
- možná by stálo za (stručné!) vysvětlení, proč se živí tou bolestí - je pro něj fascinující ten nejprudší projev citů, protože sám žádné nemá? Nebo dokonce sám vůbec bolest nepociťuje?

Pak už budu mít jen strukturu a stylistiku - zatím je ten koncept podaný trochu nepřehledně, i když je moc krásně vymyšlený. Ale mám pocit, že já zas budu potřebovat podobnou službu s klekánicí, kde taky nevím, jestli se mi podařilo její "fungování" srozumitelně vysvětlit...

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 4. 8. 2012, 19:22

Nahodil jsem novou verzi Rohatého (Rohaty_b)... zkuste mrknout, jestli je to lepší.

Mimochodem, vadilo by, kdybychom toho původního (nepoužitého) dali do Hor a hvozdů jako Krále olší? Ještě ho chci trošku upravit (jako jedna z mála bytostí dokáže vyvolat DIvoký hon), ale podle mě by to možná mohlo být pěkné...
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“