[05] Běsi

Charles

[05] Běsi

Příspěvek od Charles » 8. 2. 2012, 22:56

Úvod o běsech - CH
- Baba Jaga (ježibaba v hmoždíři, běs bouře) – MAU
- čatež (slovanský faun či satyr, jelení/dančí/srnčí nohy, drápy na rukou a parůžky, případně zlomyslný vilný stařec s bílým vousem, proměny medvěd, vlk a zajíc, téma hudba, orgie a šílenství, běs živočišnosti a vášně) - CH
- Hor (Rýbrcoul, běs horských štítů/země, podobnost s permoníkem či obrem) - CH
- klekánice (nebezpečná pro děti, běs dne) – CH
- můra (běs noci) – MAU/CH
- plivník/šotek (skřítek nebo černé kuře, běs hamižnosti/bohatství, podobnost s hospodáříčkem) - MAU
- Rohatý/Čert (balrog, ohnivý démon, jeden z Prastarých) - E2
- rusalka (doplněk vodníka, běs vody, podobnost s mavkou) - MAU
- větrnice/pochvist (nebezpečná pro starce, běs vichru, podobnost s duchem) - CH
- zmrzlík (nezranitelný štramák s nehybným obličejem, živá stránka pověstí o fextech/zmrzlících, běs rozumu a odtažitosti) – MAU
- bída/licho (běs chudoby)
- sudičky
- Morana (démon zimy a smrti, jeden z Prastarých)
- Tříhlavý/Tříoký (kyklop?, jeden z Prastarých)

Maugir

Re: [05] Běsi

Příspěvek od Maugir » 14. 2. 2012, 00:28

Už druhý ze dvou testerů, kteří mi dosud odepsali, si přeje v Bestiáři čerta...
Papague píše:A co se týče nějakých konkrétních nestvůr, rád bych tam viděl čerta spolu se silnější variantou ďábel.
Roubíček píše:V příloze posílám dokument s odpověďmi. Snad to pomůže a doufám, že vyslyšíte mé prosby a uvidím v bestiáři čerta. =)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 10. 5. 2012, 18:16

Rozhození drsnosti
Drsnost 1
- rusalka (doplněk vodníka, běs vody, podobnost s mavkou) - MAU
- plivník/šotek (skřítek nebo černé kuře, běs hamižnosti/bohatství, podobnost s hospodáříčkem) - MAU

Drsnost 2
- klekánice (nebezpečná pro děti, běs dne) – CH
- čatež (slovanský faun či satyr, jelení/dančí/srnčí nohy, drápy na rukou a parůžky, případně zlomyslný vilný stařec s bílým vousem, proměny medvěd, vlk a zajíc, téma hudba, orgie a šílenství, běs živočišnosti a vášně) - CH
- můra (běs noci) – MAU/CH

Drsnost 3
- Hor* (Rýbrcoul, běs horských štítů/země, podobnost s permoníkem či obrem) - CH
- větrnice/pochvist (nebezpečná pro starce, běs vichru, podobnost s duchem) - CH
- zmrzlík (nezranitelný štramák s nehybným obličejem, živá stránka pověstí o fextech/zmrzlících, běs rozumu a odtažitosti) – MAU

Drsnost 4
- Baba Jaga (ježibaba v hmoždíři, běs bouře) – MAU
- Rohatý/Čert (balrog, ohnivý démon, jeden z Prastarých) - E2

U můry váhám mezi drsností 2 a 3, u zmrzlíka též, u baby Jagy mezi 3 a 4. Takže Vaše názory jsou netrpělivě očekávány:)

*Edit.: změněna drsnost.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 9. 7. 2012, 23:02

Ecthelioni, jakmile dokončíte netvory, tak prosím nezastavujte, ale nahoďte Rohatého - stačí bez zápletek. Dohodli jsme totiž s Jirkou, že na Gameconu chceme probrat všechny běsy a též obecnou část (já zkusím co nejdřív nahodit osnovu). Zkuste prosím dodat tak, aby ještě před odjezdem na Gamecon měl Jirka možnost mu vytvořit pravidlové chrakteristiky. Díky moc.

Jirko, pokud jde o drsnost, naprsoto souhlasím s navrženým rozřazením a nechal bych ty, u kterých váháš, jak jsou. Jediné, co bych zvážil, zda Hora nedat jen na drsnost 3, aby se rozsah charakteristiky 4-6 nestal až tak běžnou záležitostí.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 10. 7. 2012, 12:02

Rohatého už mají hotového, takže běsi visí už jen na nás. Variantu rusalky, která tam zatím je, neberte v potaz, protože je ještě z doby před finální verzí mavky - tj. je napůl cesty k nemrtvým. Snad brzo dodám novou.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 10. 7. 2012, 15:26

Připomínka, kterou mám v hlavě od chvíle, co jsem psal zvířata: až budeš psát můru, mohla by mít strach z netopýrů, kteří ji v motýlí podobě mohou sežrat (netopýři rádi noční motýly).

A ještě mě napadla taková hloupost k čatežovi - rozsévač na Vliv. Zatím je to jen zárodek nápadu, kterého se můžeš případně chytnout - kdykoli jej někdo zastrašuje, dodává si odvahy strašným jekotem, který způsobuje paniku. (Další verze by byla, že výhružky přerušuje hraním na svůj nástroj, který má kouzelné účinky, ale to je moc krkolomné a navíc narozdíl od vyděšeného vřískání prchajícího čateže se u hudební verze těžko domýšlí závěrečný "výbuch".)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 13. 7. 2012, 15:43

Ecthelioni, prolítl jsem zběžně Rohatého a zhrozil jsem se. Je strašně podobný svou povahou lešijovi i čatežovi. To je dané tím, že jste se úplně odchýlili od koncept dokumentu - měl to být balrog, čert, ohnivý démon. Myslel jsem, že bude chřestit řetězy, plivat ohnivé sliny, máchat hořícícm palcátem, rodit se z lávy, kolem nohou se mu budou plazit zkrocení ohnivci apod. Vy jste z něj udělali parohatého vládce lesa. Obávám se, že takhle to zůstat nemůže, měli bychom tam moc podobných potvor. Co s tím? :think:

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 13. 7. 2012, 18:01

Charles píše:Ecthelioni, prolítl jsem zběžně Rohatého a zhrozil jsem se.
To nás mrzí. $cry$
Charles píše:Je strašně podobný svou povahou lešijovi i čatežovi.
Od lešije se podle mě trochu liší... a jestli je podobný čatěžovi, to je mi líto, ale do hlavy ti bez toho, abych sestavil černý oltář nevidím. A na to jsou potřeba pěkně hnusné veci, takže kvůli bestiáře kopat na hřbitov nepůjdu.
Charles píše:To je dané tím, že jste se úplně odchýlili od koncept dokumentu - měl to být balrog, čert, ohnivý démon. Myslel jsem, že bude chřestit řetězy, plivat ohnivé sliny, máchat hořícícm palcátem, rodit se z lávy, kolem nohou se mu budou plazit zkrocení ohnivci apod. Vy jste z něj udělali parohatého vládce lesa. Obávám se, že takhle to zůstat nemůže, měli bychom tam moc podobných potvor. Co s tím? :think:
My jsme se mezi těma dvěma koncepty rozhodovlali docela intenzivně (vládce lesa, ohnivý balrog), ale připadalo nám, že ten první koncept má větší sílu... jestli to tak být nemůže, ta co s tím v této chvíli bohužel nevím.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 14. 7. 2012, 05:36

"Zhrozil jsem se" kvůli vám. Té práce! On je popsaný dobře, takže rozhodně by byla škoda ho vyhazovat (když tak se dá přejmenovat na Borutu nebo tak něco a může se vydat později jako bonusový běs). Chápu, že mi nevidíte do hlavy, ale jde jednoduše o to, že by tam bylo moc lesních potvor (každá taková je vždy nějakou další variací na "divého muže", tomu se dá těžko vyhnout). To je jasné už z koncept dokumentu. A čekal bych, že pokud uvažujete o možnosti odchýlit se od koncept dokumentu, tak o tom rozjedete nějakou diskuzi nebo alespoň dáte vědět, než to celé spácháte a v dárkovém balení předáte. :wink:

Z mého pohledu, kvůli nutnosti zachovat pestrost (už tak je tam dost navzájem podobných bytostí, což je dáno historickými vzory), jsou jen dvě možnosti. Buď uděláte nového Rohatého vy (což bych radši) nebo Jirka. Tento každopádně JE dobrý, ale místo pro něj vidím jedině v plánovaných bonusech. :think:

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 14. 7. 2012, 09:06

Charles píše:A čekal bych, že pokud uvažujete o možnosti odchýlit se od koncept dokumentu, tak o tom rozjedete nějakou diskuzi nebo alespoň dáte vědět, než to celé spácháte a v dárkovém balení předáte. :wink:
Karle, my teď děláme v neskutečných nárazech. Poslední měsíc máme na potvory vždycky pár hodin okno, během kterého musíme něco udělat. Takže jsme se museli rozhodnout sami, protože kdybychom založili diskuzi, tak by už pak nebylo kdy to podle jejího výsledku napsat (navíc v koncept dokumentu je i "čert", takže jsme předpokládali, že tyhle nástřely se musí zpřesnit).
Takže jsme se museli rozhodnout, možná špatně.
Charles píše:Z mého pohledu, kvůli nutnosti zachovat pestrost (už tak je tam dost navzájem podobných bytostí, což je dáno historickými vzory), jsou jen dvě možnosti. Buď uděláte nového Rohatého vy (což bych radši) nebo Jirka. Tento každopádně JE dobrý, ale místo pro něj vidím jedině v plánovaných bonusech. :think:
Přes víkendu musím napsat vampýra (přes týden jsem na něj neměl ani minutu), pak se uvidí.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 18. 7. 2012, 19:14

Tak už je jasné, že čateže do Gameconu nestíhám, ale dal jsem tam alespoň klekánici a hora. :cry:

Maugir

Příspěvek od Maugir » 18. 7. 2012, 19:23

Já asi taky zmrzlíka nestihnu, jemi líto. Ale dodal jsem zárodky baby Jagy a plivníka. (Ne, že bych to teď nemohl napsat mezi balením, ale chybí nějaký nápad, který by to hnal. Na plivníka jsem naštěstí dostal nápad včera během vaření večeře, jinak by to bylo taky neslavné:)).

Off topic: Vampýra jsem četl a začal si psát komentáře (časem dodám), je to pěkné, líbí se mi i využití skřetů, jediné, co mi na první pohled nesedí je pojídání všeho, naznačené v úvodu - trochu se mi to tluče s tím, že z oběti musí zbýt dost velký kus, aby mohl vampýra poslouchat. Jinak dobrý, bližší komentáře dodám časem, možná to potrvá, ale počítám, že vzhledem k tomu, že stejně nemáte čas, prodleva nevadí.
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 21. 7. 2012, 10:09

Maugir: V pohodě, teď bych nestíhal se na to podívat tak jako tak. Na připomínky k vampýrovi se těšíme.

Charles: Co s tím Rohatým netuším. Abych si mohl sednout na potvoru, tak potřebuju tak tři čtyři hodiny času a ty teď nemám. Takže teď se bojím, že moc nevidím reálně, abych to napsal... :think:
Obrázek

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 22. 7. 2012, 23:12

Ecthelion píše:Charles: Co s tím Rohatým netuším. Abych si mohl sednout na potvoru, tak potřebuju tak tři čtyři hodiny času a ty teď nemám. Takže teď se bojím, že moc nevidím reálně, abych to napsal... :think:
A dokdy to má bejt?

Charles

Příspěvek od Charles » 23. 7. 2012, 08:33

Hele, že by měl Pieta tvůrčí přetlak? :wink:
Bylo by fajn mít první verzi běsů "pod střechou" do konce července, aby se po opravách dala do půlky srpna poslat ilustrátorovi...

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“