[02] Lidé

Charles

[02] Lidé

Příspěvek od Charles » 8. 2. 2012, 22:54

Úvod o lidech - CH
- bojar (směs normanského rytíře, knížecího družiníka a nájemného vojáka) - MAU
- hostinský/lazebník (zdroj informací) - MAU
- mořská panna/ochechule (lidé s rybím ocasem/tritóni, vodní národ) - CH
- obr lidožrout/železný obr (vznik z člověka?, podobnost se zlobrem?) - E2
- rychtář/stařešina (venkovská a městská oficiální autorita) - CH
- permoník (skřítci, kovlad a runa jako královské tituly, podzemní národ) - CH
- polkan (lidé s tělem koně či psa, stepní národ) - MAU
- psohlav (lidé se psí hlavou, lesní/skalní národ) - CH
- skřet (několik nových variant se zápletkami) - E2
- veleobr/horský obr/osilk (třicetimetrové kolosy, horský národ) - E2
- vědma/poustevník (alternativní autorita, kořenář, bylinkářka, vesnická čarodějnice) - E2
- žebrák/psanec (putující chuďas, kriminálník, chromý, malomocný) - MAU
- poletucha (skřítci s křídly, vzdušný národ)
- kupec (zákazník pro dobrodruhy, putující boháč)

Charles

Re: [02] Lidé

Příspěvek od Charles » 20. 2. 2012, 22:37

Fantazii nějak neporučím. Nakonec je v dropboxu dřív psohlav než homunkulus (i když i ten je už rozpracován :) ).

Maugir

Příspěvek od Maugir » 22. 2. 2012, 17:57

Vzhledem k plánu na následující měsíc se to hodí:) Omlouvám se, že jsem text s připomínkami uložil zvlášť, ale přemýšlel jsem nad ním i mimo přítomnost internetu a nechtěl jsem výsledkem přemazávat původní, abych nezrušil případné změny učiněné mezi tím.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 10. 3. 2012, 23:47

Vložen permoník. Začněte se činit, chlapci, máme 5 dní. :-)=
Na skřety jsem zatím koukl jen zběžně. Mám obavu o rozsah. Mohli byste je hodit do šablony?

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 11. 3. 2012, 22:22

Vložen Lidožravý obr, Veleobr a Vědma. Skřeti tam jsou. Jsou určitě delší než běžná potvora, ale bavili jsme se přece, že to snad nebude vadit, protože je to víc potvor v sobě... a navíc jsou to přeci jen skřeti.
Tím pádem bychom měli splnit plán. $D

Maugire, mohl by ses na to podívat a zkusit nahodit čísla? Vědmu jsme zkusili nahodit podle čarodějnice, ty ostatní asi necháme na povolanějších... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 13. 3. 2012, 06:43

Pěkně jste nás dostali. :clap: Jen jsem valil bulvy (ještě jsem to tedy nečetl, jen nevěřícně rozklikával). Tomu říkám "nasadit strhující tempo v cílové rovince". $P

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 13. 3. 2012, 08:32

Snad se ti budou líbit. Dost jsme se nad tím zamýšleli a jsme celkem přesvědčeni že by se ty potvory měly profilovat takhle. Skřeti jsou prostě skřeti s nějakým colorem. Lidožravý obr je v podstatě jen remake lidožravého obra z DrDo. Veleobr je one-time pohádková obskurnost a vědma je klasická matka pečovatelka. Celkem z těch potvor máme dobrý pocit.Ale je možné, že bude chtít pořešit stylistika, ale jak se na to teď dívám, tak to vypadá OK.

Btw. Psal jsem ti i mail s Tarijskými ilustracemi.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 13. 3. 2012, 13:15

Také jsem ještě nečetl, tajně jsem doufal, že nebudu jediná černá ovce, která neplní plán... Alespoň bude mít Charles míň stresu:) Přečtu si to společně s permoníkem jako odměnu, až dokončím svůj díl.
S největší pravděpodobností přetáhnu, lidé jsou pro mne skupinou, která se mi nejhůře píše (=>doufám, že toto přetáhnutí bude spíše výjimkou).
Ke skřetům: Já bych je klidně nechal delší, s tím, že by pak ale měli zabírat tři a půl strany:) (mohla by to řešit i větší ilustrace/více ilustrací, pokud by se to špatně naplňovalo).
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 13. 3. 2012, 14:36

Jo, už jsem taky myslel na to, že skřeti se dají doplácat ilustracemi na 4 strany místo dvou. Ale právě proto vás poprosím, abyste je opravdu ve volné chvilce hodili do té šablony, ať máme představu. Dík. :wink:

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 3. 2012, 14:41

Žebrák kompletní, ale krátký, ještě něco přidám (možná na základě Vašich komentářů?), bojar téměř kompletní (buď doplním snový svět, nebo zápletku, chybí asi deset řádků do 1,5xgolem), hostinský zatím jen částečně Jak jedná a kompletní Jak bojuje a Jakou roli má v příběhu. Polkan stále v rekonstrukci:/
U sekce Jakou roli má v příběhu jsem nestíhal roubovat na dané kategorie - mohu poprosit Vás?
Jinak se moc omlouvám za nedodržení termínu, bohužel teď budu celý víkend mimo internet, takže polkan, zbytek hostinského a případné prodloužení dalších přijdou nejdříve v neděli večer, spíše v pondělí. Je mi to líto, ale lépe to nezvládám.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 22. 3. 2012, 06:32

Přečetl jsem Ecthelionské nestvůry (zatím jsem jen četl, abych získal celkový dojem).

1. Skřeti jsou prostě geniální. Nemůžu najít dost slov chvály. Četl jsem je jedním dechem. Dotala mě posledníá zápletka, propojující dvě různé skupiny skřetů. Udělám jen pár stylistických zásahů a navrhnu upravit nebo rozšířit některé zápletky. Celkově jsem ale nadšený. Dal jsem je do šablony - vychází na necelé 3 strany, takže k nim bude celostránková ilustrace. Bylo by fajn, kdybyste k nim dodělali krátkou pasáž Snový svět, aby to vyšlo celkem na 3 strany.

2. Vědma je vynikající, přesně podle mých očekávání. Opět zvažuju jen stylistiku (úvodní část je trochu rozvleklá) a doplnění některých zápletek. Pouze poustevník je opakováním již řečených informací, ale i zde navrhnu doplnění. Délka dobrá.

3. Veleobr je celkem fajn, ale chybí mu nějaký nápad, který by jej více odlišil od lidožrouta. Jeho hlavní motivací podle mě nemůže být jídlo. Je krátký, chtělo by to Snový svět.

4. Lidožrout jako remake dobrý, ale asi budu víc navrhovat změny v zápletkách. Teď mám pocit, že remake je nejen nestvůra, ale i její použití v příběhu. :wink: Je krátký, chtělo by to Snový svět.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 22. 3. 2012, 15:55

Vložen polkan, teď už jsou snad moji lidé kompletní. Vrhněmež se na opravy a předělávání:)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 23. 3. 2012, 16:28

Ke skřetům dodán obsah charakteristiky, Sudba Hranice a ZS. Buď schválíte, nebo upravíte, je možné, že jsem se vždy nemusel trefit do toho, jak to cítíte Vy. Požíračům a Dvorním jsem dal drsnost 1, Hladovým stínům 3 a ostatním 2.

Většinou jsem upravoval přímo do textu, jak opravy chybiček, tak návrhy na změnu/vylepšení. Občas mě napadla nějaká úprava i k tomu, co už jsem dříve četl, snad se nezhrozíte;) Celkový dojem je podobný jako u Charlese:)
A ještě mně napadlo, že ke skřetům by mohlo být šest ilustrací - pro každý klan jedna. Na každé stránce jeden až dva skřeti bez pozadí (každý jiný, podle popisu klanů, úplně vidím ten Hladový stín, jak šplhá po boku stránky) + jeden klan vybrán pro půlstránkovou scénu (třetinstránkovou, čtvrtstránkovou, jak to půjde). Je to moc troufalý návrh?
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 23. 3. 2012, 19:39

Doublepost:) Koukl jsem na vědmu. Udělal jsem i nějaké větší zásahy, kdžtak se braňte. Hlavní stylistická poznámka: trochu mi vadilo přepínání časů. Minulý, přítomný budoucí, všechny se střídají... Dobře vím, že tohle dělám taky, ale musíme se to pokusit eliminovat a pokud to nemá jasný účel, nevybočovat z toho, který jsme si stanovili jako základní (tj. většinou přítomného). Když tuhle chybu uvidíte u mě, jako že uvidíte, tak na ni také prosím upozorňujte.

Je tam i pár návrhů na rozšíření charakteristiky. Ještě si ji projdu znovu za pár dní, ti skřeti mě nějak vyčerpali;)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 25. 3. 2012, 22:04

Zítra budu mimo internet (hl. ve vlaku) dělat komentáře k vašim bytostem. Píšu to sem pro info, abyste mezitím neupravovali nějaký dokument a pak jsme tam neměli dvě verze a nemuseli je slučovat. Kdybyste náhodou měli zítra čas, tak prosím komentujte moje bytosti, ať se nepřekrýváme. Dík.

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“