Technické záležitosti, dropbox, šablona

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Technické záležitosti, dropbox, šablona

Příspěvek od Ecthelion » 5. 12. 2011, 22:06

Tenhle thread bude na různé technické věci, co nás napadanou.

____

Začněme těma šablonama. Najdete je v dropboxu v adresáři šablony.

Natáhl jsem text z DrDII do wordu a upravil na nějaký všecobecně používaný font a nastavil odpovídající velikost stránky. Takže teď by text měl +/- (určitě to ale nebude 100%) odpovídat zalámanému textu v knížce. Ještě nezapomenout

Jak to používat v praxi, popravdě nevím, každopádně teď mají ty šaablony potenciál vám ukázat kolik stránek ta potvora zabírá.

Jo, a je to docx vygenerováno ve Wordu 2007.

Popravdě je to takový výstřel ze tmy, tak pište jesatli vám to funguje nefunguje/co s tím.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Maugir

Re: Technické záležitosti, dropbox, šablona

Příspěvek od Maugir » 5. 12. 2011, 22:56

Šablona funguje dobře. Jediná chyba je, že jsem se ní podíval já :D Když jsem si do ní zkoušel nandat svoji potvoru, omylem jsem to uložil a musel jsem to pak vracet zpátky. Tak doufám, že je to dobře a kdyby tam byl trochu pozměněný text (např. "text" místo "Text", tak mě prosím omluvte.
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 5. 12. 2011, 23:23

Maugir: Takové detaily neřeš. Já sám jsem to nijak extra taky neřešil. Ono by to správně ještě chtělo namapovat na extra styly aby se to snáz importovalo do indesignu a nemuselo se to v InDesignu formátovat na novo. Ale to mám stejně pocit že se bude dělat tak i tak... Tohle asi neřešte jen přemýšlím nahlas.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 7. 12. 2011, 12:21

Díky moc za šablonu. :clap:

Abych později nezapomněl - v Bestiáři budou asi nadpisy posunuty o úroveň výš oproti bestiáři v knize (protože "Bestiář" nebude nadpis 1. úrovně, ale název celé knihy). Tedy např. nadpis každé potvory by měl být druhé, nikoliv třetí úrovně.

Charles

Příspěvek od Charles » 15. 12. 2011, 13:11

E2: V jakém formátu se prosím obvykle předávají ilustrace?

Maugir

Příspěvek od Maugir » 15. 12. 2011, 18:31

Udělal jsem trochu pořádek v dropoboxu, pokud by to někomu nevyhovovalo, věci se dají vrátit do původního stavu. Vše, co se mi jevilo již neaktuální, včetně prvních verzí zvířátek a nemrtvých, starého seznamu či připomínek k prvnímu konceptu, nyní naleznete ve složce Bestiar_stare_verze.
Dále jsem rozšířil složku literatura o dva nové přírůstky. Prvním jest jakési Slovanské bájesloví, nalezené na internetu, které má na konci moc pěkný a inspirativní rejstřík slovanských osobních jmen, který je dle mého názoru využitelný např. pro postavy v zápletkách. Druhým příspěvkem do této složky je Bájesloví slovanské od J.Máchala, respektive jeho první část, kterou jsem dnes nafotil. Snažil jsem se o čitelnost, ale u některých stránek budete muset rozmazanost skousnout. Rozhodně doporučuji přečíst. Na konci najdete obsah, který by Vám mohl alespoň přibližně napomoci v orientaci. Přeji inspirativní čtení:)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 12. 2011, 09:17

Dotaz k šabloně: Golem jako ukázková bytost není na celou stránku. Jedna a půl stránky u každé bytosti znamená vzhledem ke golemovi (tj. ve skutečnosti "jen" 132 řádků), nebo je golem jaksi atypicky kratší a jednou a půl stránky se myslí celá A4? (Tj. celkem asi o 10 řádků více?)
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 16. 12. 2011, 09:19

Charles: To je různé. Závisí to na tom v čem se to bude posléze spracovávat a havně na té Ilustraci, ale je to většinou:
a) tiff - když je potřeba zachovat průhlednost, vrtvy nebo nějaké spešl informace. Nebo chce jen člověk hyperkvalitu.
b) Většinou stačí nějaké rozumně vyexportované jpg v nejlepší kvalitě a odpovídajícím rozlišení.
c) PDF, když je to nějaká šílená kombinace vektorů a rastrů, něco s textem atp.
d) Cokoliv jiného občas se objeví tga, občas png...
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 12. 2011, 09:25

Maugir píše:Dotaz k šabloně: Golem jako ukázková bytost není na celou stránku. Jedna a půl stránky u každé bytosti znamená vzhledem ke golemovi (tj. ve skutečnosti "jen" 132 řádků), nebo je golem jaksi atypicky kratší a jednou a půl stránky se myslí celá A4? (Tj. celkem asi o 10 řádků více?)
Golema udělali Ecthelioni podle knihy, proto je na 1 stránku. V Bestiáři tedy bude ještě jeden sloupec navíc.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 12. 2011, 09:40

Právě že ve wordu úplně jednu stránku nezaplňuje. Mám to chápat tak, že stránky v bestiáři budou o něco kratší? (Tj. u golema je jedna stránka 88 řádků, když píšu jelena, vejde se mi na jednu stránku tvořenou podle šablony řádků 94. To je 6, respektive po vynásobení 1,5 krát 9 řádků rozdíl, tak jsem z toho byl trochu zmatený :oops: )
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 12. 2011, 09:56

Safra, tak to musí zodpovědět Ecthelioni. :think:
Já zase zaboha nemůžu najít, kde se přidávají členové. Můžete někdo přihodit Peekaye? Asi to nespěchá, jelikož teď na fórum moc nechodí, ale kdyby náhodou do kopnce roku zavítal a chtěl něco říct ke koncept dokumentu...

Charles

Příspěvek od Charles » 6. 1. 2012, 12:18

Maugir píše:Právě že ve wordu úplně jednu stránku nezaplňuje. Mám to chápat tak, že stránky v bestiáři budou o něco kratší? (Tj. u golema je jedna stránka 88 řádků, když píšu jelena, vejde se mi na jednu stránku tvořenou podle šablony řádků 94. To je 6, respektive po vynásobení 1,5 krát 9 řádků rozdíl, tak jsem z toho byl trochu zmatený :oops: )
Ecthelioni, můžete tohle zkomentovat? Už jsem na to narazil taky a nejsem si jistý, zda ta šablona dělá to, kvůli čemu jsme ji chtěli... :think:

Charles

Příspěvek od Charles » 9. 1. 2012, 22:51

Dotaz výše trvá. :wink:

Ještě se chci zeptat - dokážete někdo přidat Peekaye? Já to na moderátorském panelu nikde nevidím...

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 10. 1. 2012, 12:26

Charles: Myslím na to, od chvíle co to sem Maugir házel, ale ne a ne se k tomu dokopat (já říkal že hraní si s tou šablonou je věc co fakt nesnáším $cry$ ).
nejsem si jistý, zda ta šablona dělá to, kvůli čemu jsme ji chtěli...
No to já právě taky ne (a už jsem to i psal). Tajemné jsou cesty wordu (a formátování je z nich nejhorší). Ono je dost možné že to je prostě nefunkční totale.

Ještě mi zkus napsat ty Charlie co ti to dělá ať s tím můžu něco udělat.

Jinak aby to "fungovalo" je potřeba to kopírovat přesně podle té šablony, nelépe přes funkci "kopírovat formát" (takovej ten štěteček).

Ještě se na to zkusím mrknout večer.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 11. 1. 2012, 00:28

Ecthelion píše:Ještě mi zkus napsat ty Charlie co ti to dělá ať s tím můžu něco udělat.
Je to jednoduché - do šablony golem napíšu ještě 7 dalších řádků, než mě to hodí na další stránku.

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“