Seznam bytostí

Maugir

Re: Seznam bytostí

Příspěvek od Maugir » 27. 1. 2012, 20:04

Polkan dočasně stažen z dropboxu, objeví se po přepracování.
Vložen divoký hon, ať máme i zástupce nemrtvých (byť atypického). Nejsem si jistý, zda stihnu splnit plán (do konce ledna dodat ještě běsa a toho polkana), ale počítám, že to taky moc nestíháte:)
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 28. 1. 2012, 22:58

Maugir píše:Do dropboxu vloženy připomínky ke skřetům (jako samostatný dokument).
Moc díky za pochvaly i komentáře. Musím se přiznat, že nestíhám, takže jsem to po sobě četl jen jednou... a docela se stydím, jaké kiksy (který; dlouhé věty, které píšu a rozděluju později) tam zůstaly. Takže moc díky za opravy, zapracoval jsem naprostou většinu poznámek a připomínek. Někdě mě napadlo jiné řešení, ale všechny označená místa jsem zkoušel nějak pořešit. Vážně díky.

Do šablony jsme to ještě nezkoušeli házet, ale se zápletkami (jestli je tam mám dát a měly by tam asi být) to bude určitě delší než jedna potvora... ale zase... jsou to skřeti... tak doufám, že se to snese. :wink:

- poznámka k obléháním - Záleželo na okolnostech. U nás byly města a hrady schopny se bránit rok i víc (Plzeň se udržela celé hustiské války v téměř neustálém obléhání), v Palestině, kde nebyl dostatek vody a zdrojů pro obléhací armády klidně deset let. A obléhat město pod zemí, kde se dají přístupové tunely vyhodit do povětří, zatopit, zplynovat a bojuje se kopáním nových tunelů a jejich bořením... je taková válka na dlouhé lokte.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 29. 1. 2012, 11:09

Ecthelion píše:Moc díky za pochvaly i komentáře. Musím se přiznat, že nestíhám, takže jsem to po sobě četl jen jednou... a docela se stydím, jaké kiksy (který; dlouhé věty, které píšu a rozděluju později) tam zůstaly. Takže moc díky za opravy, zapracoval jsem naprostou většinu poznámek a připomínek. Někdě mě napadlo jiné řešení, ale všechny označená místa jsem zkoušel nějak pořešit. Vážně díky.
Není zač:) A stydět se nemusíš - já nechávám spoustu chyb, i když si to po sobě přečtu. V delším textu (desítky stran) po sobě objevuju chyby třeba i při desátém čtení. Teď jsem to krátce skoukl ještě jednou a chválím, dýchá z toho pěkná skřetí atmosféra, osvěžená řadou zajímavých nápadů. Těším se na zápletky a jsem zvědav na pravidlové vyjádření.
Ecthelion píše:Do šablony jsme to ještě nezkoušeli házet, ale se zápletkami (jestli je tam mám dát a měly by tam asi být) to bude určitě delší než jedna potvora... ale zase... jsou to skřeti... tak doufám, že se to snese. :wink:
Asi bych to viděl stejně. Koneckonců, zatím můžeme ubírat z těch deseti stránek obecného úvodu. Přinejhorším nezapracujeme jednotlivá prostředí tak široce, jak jsme chtěli...
Ecthelion píše:- poznámka k obléháním - Záleželo na okolnostech. U nás byly města a hrady schopny se bránit rok i víc (Plzeň se udržela celé hustiské války v téměř neustálém obléhání), v Palestině, kde nebyl dostatek vody a zdrojů pro obléhací armády klidně deset let. A obléhat město pod zemí, kde se dají přístupové tunely vyhodit do povětří, zatopit, zplynovat a bojuje se kopáním nových tunelů a jejich bořením... je taková válka na dlouhé lokte.
To je velmi zajímavé. Opět mi byly rozšířeny obzory, díky.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 29. 1. 2012, 23:15

Mám trochu problém s konverzí rusalky (původně jsem ji psal jako nemrtvou [jako variantu mavky, ještě předtím, než se vyloučily a znovuzavedly varianty]), takže bych si to rád usnadnil určitou kličkou a záleží na Vás, zda mi ji povolíte:)
Citace, na níž stavím:
DrD II píše:Nafouklá těla utopenců vyplavou za čas na hladinu, ale duše si vodník schovává pod kameny u dna a v kořenech vrb. Když jsou v jeho moci po sedm let, vodník je pozře, aby nabral sílu, nebo z nich nechá povstat přízraky. Z ženských duší se rodí rusalky s nehybnýma zelenýma očima a šaty utkanými z mlhy.
Rusalka je neobyčejný běs. Narozdíl od ostatních neposedne tělo, ale duši (analogicky vlkodlak? ale tam je to u živého). Duši, do níž ji přivolá vodník, nebo duši utopené dívky. Že potřebuje i tělo? Vezme si to, k němuž patřila posedlá duše. Za sedm let, pravda, už nic moc, ale s tím umí běsi naštěstí dobře pracovat:)
+ Kompatibilní s pravidly.
+ Zachová si vzpomínky posedlé dívky (byť ne osobnost) => jednodušší konverze.
+ Je to blíž "realitě":)
- Rozmazává hranici mezi nemrtvými a běsy, ale vzhledem k tomu, že oboje stejně patří pod vědmáka, si myslím, že to až zas tak nevadí.

Výhrady, připomínky či snad souhlas?
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 31. 1. 2012, 23:28

Rusalka: Takhle obecně mi to přijde v pohodě, uvidíme, co konkrétní zpracování.

Moje velká pochvala Maugirovi, že zvládl v termínu naplnit všechny kategorie. :clap: Já sám jako šéf týmu se stydím, že nedržím závazky - dnes jsem vložil krakena, ale stále mi zbývá rozpracovaný homunkulus. Pokusím se dodat co nejdřív a okomentovat následně vložené věci. Pak se musíme mimořádně intenzivně začít věnovat zvířatům jako celku, protože do konce února bychom je měli odevzdat.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 1. 2. 2012, 15:07

Pochvala je bohužel neoprávněná, neboť jsem nedodal běsa. (Nestihl jsem aktualizovat rusalku, pokusím se ji dodat dnes.) Také jsem ještě nedodal funkční verzi polkana, takže jsi na tom možná lépe než já:)
Charles píše:Pak se musíme mimořádně intenzivně začít věnovat zvířatům jako celku, protože do konce února bychom je měli odevzdat.
K tomu mohu dodat jen
Maugir ve vedlejším tématu píše:Jestli mají být do konce února hotová zvířata, tak bych chtěl co nejdříve vědět, zda se mám zaměřit na rysa nebo želvu. Kdy plánujete spustit anketu? Aby byla v rozumném čase ukončena a zároveň se stihl vyjádřit dostatečný počet lidí.
EDIT: Rusalka vložena. Teď už mi zbývá jen předělat polkana, abych měl tedy i něco v lidech...
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 1. 2. 2012, 15:31

Já postupně dávám dohromady ty skřety, někdy tenhle týden snad budou.

Moc se omlouváme, že nestíháme. :oops: Teď je to s námi takové složitější. Ale za měsíc nebo nejhůř dva bychom měli mít hafo času, takže pak doženeme zpoždění (a slíbené potvory určitě dodáme).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 4. 2. 2012, 01:01

Do dropboxu přidán divočák (sablona_divocak2), tentokrát pozměněn podle Vašich poznámek, rad a připomínek. Poprosím o znovuvyjádření a následnou polemiku:) Změny bohužel vedly k prodloužení o 15 řádků, takže s nejvyšší pravděpodobností dojde ještě k redukci o tento přebytek. Takže klidně perte do všeho, co se Vám zdá navíc/zbytečné/zdlouhavé...
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 4. 2. 2012, 22:57

Pozměněny i další čtyři zvířata u všech především prodloužena sekce "Jak bojuje". Všechna přetahují, u štiky přemýšlím o úplném zrušení mluvící varianty (ušetřilo by se tím přesně těch dvacet řádků, o kterých je to delší než 1,5xgolem). U těch, která mohou být pomocníky, je pod variantou navázání pouta, plus mínus číselné vyjádření platby a následky zrušení pouta. U těch, která neaspirují na pomocnictví jsou pod variantou vnější fyzické rozdíly oproti normálním jedincům.

Vloženy poznámky ke krakenovi. Mimo to přihozeny ještě tři poznámky k větrnici (A4, YUN5 a A11 [poznámky A jsou od přítelkyně, které jsem si dovolil dát to přečíst {říkal jsem si, že když už jí vždycky dávám k okomentování to svoje, tak že to neuškodí ani u krakena a větrnice}]). A ještě cosi k mořské panně (YUN8 - změna kvůli rytmu, teď má první i druhý verš dvě čtyřslabičné části:)).
P.S. Ještě přemýšlím nad těmi krakenovými ZS. Když je to nestvůra tak velká, aby ničila lodě (nebo je silně ohrožovala), tak jestli by neměla mít mistrovství, případně víc manévrů za akci (tím jsem teď nějak posedlý :think: ). A taky možná krapánek víc sudby, je to sólová potvora a loď, na níž bude 20 námořníků* by ji poslala k čertu v jednom kole (všichni zahlásí ""zabít" půlka námořníků neuspěje, druhá půlka ano => 9x se vyčerpat znamená mít všechny zdroje pryč.)
*počítám, že jsem tady asi mimo s tím, že všichni bojovat nemohou, neboť musí nekdo ovládat loď, ale to je datail.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“