Seznam bytostí

Charles

Re: Seznam bytostí

Příspěvek od Charles » 9. 1. 2012, 22:04

Perfektní, okomentováno, povětšinou stylistika. Celkové pojetí mě nadchlo, bludný kořen má mnohem širší využití, než jsem čekal. :clap:

Já mám rozpracovanou větrnici, z netvorů předběžně uvažuju o krakenovi (abych vyčerpal mořské téma a neopakoval se, dokud si mořskou pannu pamatuju), z oživených o soše.

Na dropbox do Literatury jsem vložil nějaké poznámky, co mi tu a tam někde uvízly ve Wordu. Ten válečný oř je jen pro zajímavost - dělal jsem ho do kabice pro Odolena a nakonec nepoužil. Neměl jsem čas porovnávat ho s Tvým, tak jen kdyby Tě na parametrech něco zaujalo...
Taky jsem tam už před nějakou dobou dal výňatky z edice Mýta a legendy - je tam mimo jiné japonská verze ptáka ohniváka - textově nic moc využitelného, ale vizuálně působivá. Též pták Roch, který by mohl být mnohohlavou variantou Noha. Oživlé stromy bojující proti římským legiím. Atd.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 9. 1. 2012, 22:51

Charles píše:Perfektní, okomentováno, povětšinou stylistika.
To je tak, když to vložím v ten den, co to napíšu :think: Kdybych si to po sobě ještě párkrát přečetl, neuškodilo by to.
Charles píše:Já mám rozpracovanou větrnici, z netvorů předběžně uvažuju o krakenovi (abych vyčerpal mořské téma a neopakoval se, dokud si mořskou pannu pamatuju), z oživených o soše.
Super, už se těším.
Charles píše:Na dropbox do Literatury jsem vložil nějaké poznámky, co mi tu a tam někde uvízly ve Wordu. Ten válečný oř je jen pro zajímavost - dělal jsem ho do kabice pro Odolena a nakonec nepoužil. Neměl jsem čas porovnávat ho s Tvým, tak jen kdyby Tě na parametrech něco zaujalo...
Hned se na to mrknu, a to s velkým zájmem. Šance, že koně nepadnou jen na mou hlavu, mne láká:D Jinak, už jsem přečetl i motivace dobrodruhů a místy to ve mně budilo nostalgické vzpomínky. Před pár dny jsem tu na fóru četl podobně zaměřený článek od Ilgira, ale myslím, že pro Vás narozdíl ode mne v něm nebude již mnoho objevného.
Charles píše:Taky jsem tam už před nějakou dobou dal výňatky z edice Mýta a legendy - je tam mimo jiné japonská verze ptáka ohniváka - textově nic moc využitelného, ale vizuálně působivá. Též pták Roch, který by mohl být mnohohlavou variantou Noha. Oživlé stromy bojující proti římským legiím. Atd.
Přečetl jsem si to, už když jsi to vložil. Díky:) Nejspíš mě ten krvelačný ohnivák zabíjející draky i poznamenal - konečně, zanedlouho to posoudíte sami.

Jinak děkuji za komentáře ke kořeni. Asi nemá smysl se teď vyjadřovat k jednotlivým poznámkám, takže snad jen:
1) Strangulační rýha je otisk, který zůstává na hrdle po škrtidle (strangulace = zaškrcení). Uznávám, že jsem ujel, a Tvá reakce mi ukázala, že bych mohl čtenáře zcela zmást, díky za ni.
2) Ta nepovedená říkanka byla jedna sloka z básničky "bludný kořen", kterou jsem rozpracoval zhruba před rokem... byl to takový chabý pokus jak zužitkovat něco ze své předešlé tvorby:D O podobnou věc se asi pokusím ještě u černého jezdce, nebo možná jiného nemrtvého, ale potom této recyklace nechám, slibuji:D
3) Mám se pokusit rychle odstranit všechny chyby, aby měli Ecthelioni čisté místo pro poznámky, nebo bude lepší nechat jim to ke zhodnocení tak, jak jsem to tam dal?
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 9. 1. 2012, 22:54

Já tu básničku rozhodně nezavrhuju, jen prostě není úplně jasná. Možná, když mi ve čtvrtek řekneš, co přesně je tím myšleno, budu umět navrhnout způsob, jak zmatení odstranit.

Charles

Příspěvek od Charles » 11. 1. 2012, 00:35

Vložena větrnice, těším se na komentáře... :)

P.S.: Klidně upravuj již vložené bytosti tam, kde s komentářem souhlasíš. Kde si nejsi jistý, nech původní verzi, ať se k mému komentáři vysloví Ecthelioni, až se k tomu dostanou.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 11. 1. 2012, 10:39

Asi tě zklamu, komentáře vloženy, ale není jich příliš. Hlavní dojem: cool jak sviňa :clap: (jak říkají Ecthelioni). První odstavec parádně atmosférický, propojení s dalšími bytostmi je výborné (obzvlášť větrnice x duch), a tuze se mi líbí, jak je všechno - od mechanik přes popis - nápaditě zužitkováno v zápletkách :clap: Motivace postav v Tvých zápletkách mi budou inspirací (ten dědeček mě dostal, vážně skvělé), chybí mi tam jediná věc - viz poslední komentář.

Vkládám ohniváka, takže vzorek už chybí jen u nemrtvých/oživených. Večer upravím stylistiku kořene.

P.S. U sekce "jak bojuje" jsem si vzpomněl na to, jak jsem si asi před půl rokem vymýšlel různá použití jednotlivých druhů magie. Pro zajímavost vkládám, co jsem si poznačil u magie větru (sice je to částečně OT, ale větrnice by to mohla taky použít):
„Zúrgo, ty všivej mrňousi, pohni tím svým zadkem, nebo je po tobě.“
Silueta jezdce v blyštivé zbroji se blížila nepřirozenou rychlostí. Zúrga dál nevzrušeně seděl v blátě a soustředěně drtil velikým kamenem skleněný džbán. Blížící se rytíř zamával svým strašlivým palcátem, o němž se povídalo, že vypil víc skřetí krve než bájný obr Glathorb. Družina se s vřískotem rozprchla hledat záchranu v roští kolem cesty. Jen Zúrga se pomalu zvedl a líně mávl pokroucenou sukovicí. K hledí jezdcovy přilby vystřelila tisícovka ostrých střípků.
---
Vypadali dost uboze. Špinavé košile, místo opasků kousky provázku, boty žádné. Jen kyje měli pořádné a bohatě pobité hřeby.
„To je, panečku, kus; starej Hadžva bude slintat a solit jako mourovatej.“ ozval se jeden z pobudů. Hepset se na otrapy jen sladce usmála a tleskla dlaněmi. Prudký poryv vichru téměř přehlušil zvuk trhané látky.
„Tak přece jen je pravda,“ pronesla kouzelnice s pohledem upřeným na otrokáře, kteří chvatně šátrali po kalhotách, stažených větrem až ke kotníkům, „že velkými zbraněmi si muži často něco vynahrazují.“
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 12. 1. 2012, 09:39

Větrná magie okouzlující. :)

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 14. 1. 2012, 22:30

Maugir: Inspirace na Babu Jagu. :wink:

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 1. 2012, 00:46

Za inspiraci děkuji a taktéž děkuji za připomínky v dropboxu. Jen pár reakcí (pro vysvětlení, upřesnění, dohodnutí, vyvolání polemiky atd.):

:arrow? Divočák
Hlava nemůže být moc vyzbrojená
Ne vždy jsem to, co jsem psal, mínil doslova. Hlava vyzbrojená kly mi připadala jako pěkná metafora, nicméně pokud máte pocit, že je to matoucí, směle mne na podobných místech upozorněte:)
Hmm...Mě tady spíš vadí jednoznačná určitost.
Počítám, že tohle je připomínka ke všem mluvícím zvířatům. Ono je to těžké - jestliže jsou natolik určitá, že se přesně* ví, jakou vyžadují platbu (jako pomocníci), nezdá se mi, aby byla zároveň natolik neurčitá, že se neví, zda vůbec jsou. Raději bych počítal, že lidé pochopí, že ne vše, co je v bestiáři musí být nutně v jejich světě. Pozn.: Vůbec by nebylo marné uvést v obecném úvodu, že méně někdy znamená více, že svět by neměl být přeplácaný, že proškrtáním druhů nadpřirozených bytostí na kilometr čtvereční se prospěje uvěřitelnosti z hlediska funkčnosti ekosystému, a že se PH (příp. kolektiv hráčů) nemají bát měnit si naše vize bytostí ku obrazu svému, pokud to bude mít hlavu a patu:)
:arrow? jelen
lůza x luza: budu si to muset najít v SSČ, až se k němu někdy dostanu. Ne, že bych Vám nevěřil, ale word lůzu podtrhává jako nesprávné/neznámé slovo...
přátelství x přátelská odezva: zdá se mi, že ač to lépe zní, význam věty je příliš změněn. Co "vstřícná reakce"? Taky moc divné?
Proč to není na druhé úrovni? Tam by podle mě tahle druhá možnost patřila v pohodě.
Myslíš místo té předchozí pododrážky nebo jako další pododrážku stejné úrovně jako ta předchozí?
:arrow? Kočka
Stíny? „…dosud žijí její divoké sestry…“ ?
Opět metafora, narážející na nenápadnost a umění se dokonale plížit. Myslíte, že je to velký problém? Zdá se, že poté, co mi Charles vytknul, že to působí jako učebnice biologie, mám tendenci propadat opačnému extrému... Chtěl jsem tím dodat trochu atmosféry :think:
Utopenou kočku? ;)
Nápad není špatný (nikde jsem nenašel, jak přesně musela být zabitá), ale asi to tam nedám, neb motiv topení si chci nechat plně pro koťátka v zápletkách :-)=
He? Na poprvé jsem absolutně nepochopil, co to tady dělá a jakou má spojitost s kočkou. Raději bych napsal, že mluvící kočky jsou cynické nebo za to dopsal: „…“, olizuje si mluvící kočka tlapky.“
To je asi nevhodným zařazením - předchozí odrážka se ještě věnuje normální kočce. Kdybych to dal o dvě odrážky dál, bylo by to už v pohodě? Vycházím z toho, že u ostatních zvířat, kde je jejich citace lépe zařazena, Ti to, zdá se, nevadí.(?) Jinak to, že jsou cynické (resp. že obrátí cokoli proti komuli) už bylo podle mě dostatečně naznačeno v předchozím textu a připadalo mi lepší dát konkrétnější příklad, aby si to čtenáři dovedli lépe představit.
Elf způsobující průjem? I am pretty scared. Proč to není elf, kterýž stíhá dřevorubce prokletími a kouzly?
A proč by měl? Mně se zdálo zajímavější hodit konkrétní dopad prokletí a kouzel. Jestli máš problém s průjmem, protože je příliš vulgární, klidně to zcenzuruju a přihodím tam místo něj třeba močové kameny $D (nebo třeba horečku).
On se nějaký pořádá? Není to tam napsané.
Není. Předpokládal jsem, že takto položená otázka mne zbaví nutnosti protahovat zápletku o další řádek, neb ona skutečnost plyne z toho, že takovou otázku vůbec pokládám. Nenapadlo mne, že by to mohlo čtenáře mást, ale možná máš pravdu :think:
:arrow? krysa
…obávaná zvířata,…
Pouze obávaná. Vztahuje se to ke kryse v jenotném čísle, což měla naznačit následující věta. Asi píšu složitěji, než jsem ochoten si přiznat :think:
He? Vážně? Soutěžíme s krysami? Odkdy? :D Přijde mi to jako neobratná formulace.
Tohle je formulace, která pochází z doby ještě před Charlesovým upozorněním, že mé popisy, jak jsem je dal na fórum, jsou příliš učebnicové. Potravní konkurent člověka (co já vím [což, pravda, není nejlepší záruka]) to skutečně je (možná by znělo lépe, že se částečně překrývá potravní nika :wink: ) a skutečně je to jeden z důvodů pro vnímání krysy jako negativního tvora. Ale abych odpověděl na otázku: s krysami soutěžíme od té doby, co vznikly první sýpky:)
Spíš bych zmínil nemoci, které roznášejí. Ty v popisu nikde nejsou.
To je pravda. Bohužel, v prvním odstavci je to, co postavám běžně řeknou lidé. V historii se příliš nevyznám, nicméně silně pochybuji, že by si středověké lidstvo dokázalo spojit krysy s přenášením chorob - vzhledem k tomu že ještě v devatenáctém(!) století si lékaři nedokázali spojit špinavé ruce zdravotníka s horečkou omladnic. Obecně mi přišlo, že to píšeme hodně z pohledu toho, co se vůbec lidé mají šanci dozvědět (i další odstavce - zapojení do prostředí, pověry), a tak mi připadalo nepatřičné vkládat takový (podle mne) anachronismus. Nicméně připomínka dobrá :think: (motiv moru jsem ale použil alespoň v zápletce [stejně jako u lišky motiv vztekliny], byť ani tam jsem nenaznačil vztah krysy s blechou morovou a vším co s tím souvisí).
Jak jsou velcí? Jako pes? Jako kůň? Definoval bych to.
Zrovna tohle mi připadalo jako věc, kterou je dobré nechat na fantazii PH. Stejně tak u obří štiky, u obří zmije apod. Pokud to však chápete jako nedodělek a nikoli jako záměr, dopíšu.
:arrow? Kůň
Moc se mi nezdá (a je to i nahoře) to útočení kopyty jako hlavní útok…
Proto jsem taky koně nabízel v plén - nic o nich nevím. A už vůbec nic o jejich výcviku, technice jezdeckého útoku apod. Jestli to chcete celé přepsat, klidně můžete. (Jinak to holt budu muset přepsat já podle Vašich pokynů. Ačkoli, třeba se ještě stihnu vzdělat z knížky, kterou mi teď půjčil Charles:))
:arrow? Liška
Za každou liščí kožešinu nebo za každý liščí ocas, skalp mi sem nesedí.
Asi jsem moc ovlivněn knížkami o severoamerických lovcích $D
:arrow? štika
Vážně?
Je jen málo věcí, kterými jsem si opravdu jist, a tato mezi ně nepatří. Nejspíš je možné, aby za náležité shody okolností štika zabila dospělého člověka, nicméně tato šance je podle mého (možná chybého) mínění natolik malá, že nemá smysl ji uvádět. Nicméně ještě si to zkusím ověřit, abych čtenářům nekecal přespříliš:)
:arrow? Zmije
Rohatý? Malý je trochu shazující… mezi hady zmije určitě není malá.
Rohaté ne. Na mysli mám samozřejmě zmiji obecnou, která možná není úplně malá, ale mezi našimi hady je přinejmenším krátká. Užovka hladká kolem 50cm, užovka podplamatá kolem 75cm, užovka stromová kolem 100 cm, užovka obojková kolem 100cm, zmije kolem 50cm => srovnatelná jen užovka hladká (která bývá často za zmiji považována a ubíjena zahrádkáři), ostatní druhy našich hadů jsou výrazně delší. Nevidím na tom nic dehonestujícího - i krátký kašpárek umí dlouhé divadlo:)
:arrow? Bludný kořen
Souhlas, zjednodušit.
OK, vypustím celou první větu.
:arrow? Ohnivák
Tak jedno nebo osm? Na začátku máš napsané jedno, tady osm. Sjednotit.
:lol: Vůbec mě nenapadlo, že Vás takhle zmatu. Na začátku to myslím tak, že stačí jedno jeho ocasní pero, aby svou září překonalo osvětlovací schopnosti křišťálového lustru, aniž bych tím chtěl v tu chvíli jakkoli determinovat jejich počet spadající na jednoho jedince. Změním na "Každé z jeho ocasních per plane víc než...", ať je to jasné.
K básničkám měl nějaké připomínky i Charles, nejjednodušší asu bude je smazat, alespoň bude trochu víc místa na zbytek.

Celkově veliké díky za opravy překlepů, napovídání vhodných slov a obměňování neobratných částí textu i za další podněty a připomínky.

*není myšleno jako manévr;)
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 1. 2012, 10:45

U jednání mluvící kočky IMHO stačí přehození odrážek - přímou řeč na konec.

Zároveň pléduji za vraždící roztomilost, považuji to na rozdíl od E2 za jedno z nejlepších míst kočky.

Hon naznačený v otázce je podle mě úplně v pohodě, přesně takto musíme podle mě zkracovat.

Jsem přesvědčený, že štika nikoho nezabije a že zmiji neuráží, že je malým hadem.

První větu bludného kořene bych nezavrhoval, chce jen trochu osekat.

Stejně tak básničkám u ohniváka bych dal šanci, přinejmenším jedné. Stačí, když z nich uděláš fakt "inspiraci pro zápletku" a nikoliv jen "veršíky pro použití v zápletce".

Jinak souhlas s E2 (nečetl jsem ještě komentáře ke všem zvířatům, pokusím se napravit co nejdřív).

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 16. 1. 2012, 20:57

Maugir: Jen jsem se snažil upozornit na místa, kde mi něco nesedělo a navrhnout řešení (možná ne úplně dobré). Jestli myslíš, že je to v pořádku, pak mě s klidem ignoruj - všechno jsou jen návrhy. :wink:

Zkusím ještě dovysvětlit některé věci, ale ber to vážně jen jako názor - zodpovědnost máš za ně ty:

:arrow? Na 95% lůza, znají to i slovníky.
Myslíš místo té předchozí pododrážky nebo jako další pododrážku stejné úrovně jako ta předchozí?
Stejně jako předchozí - mohla by to být její pěkná varianta.

:arrow? ad. stíny
Nevím, tady mi přišlo, že poetičnost zastiňuje sdělení. Divokých koček žijí v divočině určitě spousty... a když se podívám na divokou kočku a domácí, přemýšlím, kdo je stín které. Nevím, je to na tobě, ale přisšlo mi to matoucí, tak jsem na to upozornil.
To je asi nevhodným zařazením - předchozí odrážka se ještě věnuje normální kočce. Kdybych to dal o dvě odrážky dál, bylo by to už v pohodě?
Bylo, tady není jasné, komu to patří (trochu je to problém všech těch přímých vět v téhle pozici, proto jsem navrhoval tu doplňující větu na konec... ale když to bude za možnostmi pro snovou kočku,je to asi v pořádku.

:arrow? elf způsobující průjem je na mě prostě příliš absurdní... způsobující WTF efekty. Pokud jsem v tomto názoru osamocen, pak to nebudu blokovat... ale přijde mi to vážně divné. I na potřetí přečtení. Ale jinak je to moc pěkné - bez průjmu se mi to líbilo (a zdálo se mi, že není ani předmětem zápletky).

:arrow? soutěž s krysou může vidět biolog... ale pro běžného člověka je to divné. $-P

:arrow? štika - to vážně byl návrh na nahrazení slova smrtelně

:arrow? malá zmije - nemohu si pomoci, ale na zmiji jsem narazil v lese při sbírání hub - přebrodili jsme nějaký potůček, protože na druhé straně byl nádherný hřib... ale teprve když jsme byli dva metry od něj jsme zjistili, že ten hřib tam je nejspíš proto, že před ním se vyhřívá zmije. A když jsem stál od ní dva metry, připadala mi všechno jen ne malá.
To slovo mi tam shodilo tu atmosféru nebezpečného tvora... jó, tak vona tě ani po uštknutí nezabije (to bych mimochodem taky trochu oslabil)... a navíc je malá... tož to potém jó... brnkačka...

:arrow? pokud nás přehlasujete u vraždící roztomilosti, věšet se nebudu. :wink:
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 1. 2012, 22:05

To se štikou, to je gól. Aneb, co udělá jeden otazníček. :D :D :D

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 1. 2012, 23:22

Ecthelion píše:elf způsobující průjem je na mě prostě příliš absurdní... způsobující WTF efekty.
Ok, možná je to jako prokletí moc drsné;)Nahradím to tou horečkou nebo něčím jiným.
Ecthelion píše:štika - to vážně byl návrh na nahrazení slova smrtelně
V poslední době se myšlenkově míjím se spoustou lidí... jako nahrazení je to samozřejmě dobré.
Ecthelion píše:malá zmije - nemohu si pomoci, ale na zmiji jsem narazil v lese při sbírání hub - přebrodili jsme nějaký potůček, protože na druhé straně byl nádherný hřib... ale teprve když jsme byli dva metry od něj jsme zjistili, že ten hřib tam je nejspíš proto, že před ním se vyhřívá zmije. A když jsem stál od ní dva metry, připadala mi všechno jen ne malá.
To slovo mi tam shodilo tu atmosféru nebezpečného tvora... jó, tak vona tě ani po uštknutí nezabije (to bych mimochodem taky trochu oslabil)... a navíc je malá... tož to potém jó... brnkačka...
1)Nechci Vás podceňovat, ale byla to opravdu zmije? (Snad Vás tím neurazím, ale splést si zmiji s jiným hadem není pro nebiologa podle mne vůbec ostuda. A navíc se to děje poměrně běžně.)
2) Pokud jste potkali dejme tomu 80cm zmiji, byl to přerostlý exemplář. A ne, že by to nebylo dost, ale přerostlá užovka může mít pořád dvakrát tolik. Možná bych to neměl vztahovat k našim ostatním hadům...
3) Je pravda, že uštknutí zmije může zabít. Myslím si však, že počet lidí, kteří za danou časovou jednotku zemřou na včelí jed, je značně vyšší než počet lidí zabitých uštknutím zmije a kdybych tvořil včelu (což bych časem určitě chtěl), připadalo by mi divné dávat jako silný účinek jedu smrt. Úmrtí je zkrátka spíše specifický případ a já si nejsem jist, zda podmínky, které k němu vedou, nejsou nad rámec pravidel - řešit alergie, srdeční choroby, infekci, vliv na oslabený organismus, neobvykle velkou dávku, dávku přímo do velké cévy, etc. by odradilo většinu lidí. Zkrátka do těch dvou úrovní síly jedu se mi zdálo přiměřené dát toto a odchylky nebrat v potaz - nikomu přece nebráním dát si povahový rys "alergik":) A mimochodem, paralýza mi připadá drsná značně.
4) Možná je to smutné, ale boj se zmijí není boj, ale masakr. Tzn. prohlásit "brnkačka" může být na místě. Zmije není tvor na vyhlazení družiny. Ale je nepříjemná při podstrčení do boty. Může vzbuzovat respekt už jen tím, jak vypadá (viz Vaše setkání) a tím, jaké pověsti o ní kolují. Působivá určitě bude i jako zvířací pomocník. A takové klubko zmijí přede dveřmi vědminy chýše...
Zachoval bych realitu - není to zabiják, je to tajemný tvor, jehož síla je v lidském podvědomí a pověrách.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 24. 1. 2012, 16:50

Vložen polkan. Nejsem s ním moc spokojen - připadá mi, že se mi nepovedlo vecpat tam všechny důležité informace, jež jsem chtěl. Nejspíš je tam spoustu těch nepotřebných, ale nějak to teď nedokážu vyselektovat. Trochu se mi protáhla sekce jak bojuje (a ještě něco málo z ní zůstalo nenapsáno, jen v hlavě), naopak do námětů na dobrodružství (jakou roli má v příběhu) se mi podařilo vměstnat jen tři zápletky (dvě zdvojené, takže celkem pět).
Takže jak budete mít čas pište - hlavně co osekat, vyhodit, co je podle Vás zbytečné a co byste raději naopak rozvedli. Pokud se Vám nelíbí sociální stratifikace (ať už proto, že jsem ji tam asi nedokázal načrtnout úplně, nebo z jakéhokoli jiného důvodu) nebo nějaký atribut či prvek jejich chování, taky se klidně ozvěte.
Možná, že "se to moc nepovedlo" proto, že jsem vlastně popisoval dvě nestvůry naráz... Jakékoli připomínky vítány. (Jen jestli mohu poprosit, připomínky "přidal bych" pište až po dostatečném počtu připomínek "ubral bych", jinak to nebude kam dát:)).

P.S. Ecthelioni, koukal jsem do SSČ z roku (tuším) 2004 (nebo tak nějak) a s lůzou máte pravdu, nicméně mytický jsem tam našel pouze s krátkým y. (Ale v každém případě díky, je lepší to takhle rozebrat, než tam nechat chybu.)

Edit: word ho samozřejmě upravuje na potkana. Pokud při čtení naděláte z případných potkanů opět polkany, nebudu se vůbec zlobit :wink:
Edit2: Ti Skřeti ve složce Lidé už jsou ke komentářům nebo ještě ne?
Obrázek

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 24. 1. 2012, 23:10

Maugir píše:P.S. Ecthelioni, koukal jsem do SSČ z roku (tuším) 2004 (nebo tak nějak) a s lůzou máte pravdu, nicméně mytický jsem tam našel pouze s krátkým y. (Ale v každém případě díky, je lepší to takhle rozebrat, než tam nechat chybu.)
Tak je to "mytický", máš pravdu. A "lůza".
Maugir píše:Edit2: Ti Skřeti ve složce Lidé už jsou ke komentářům nebo ještě ne?
Klidně komentuj - nejsou tam zápletky, protože jsem to ještě nestihl, ale jinak klidně komentuj. :wink:
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 25. 1. 2012, 16:43

Ecthelion píše:Klidně komentuj - nejsou tam zápletky, protože jsem to ještě nestihl, ale jinak klidně komentuj. :wink:
Do dropboxu vloženy připomínky ke skřetům (jako samostatný dokument). Většina z toho jsou připomínky stylistické, na které nemusíte brát ohled, pokud to cítíte jinak. (Mám ověřeno, že např. příjemnost slovosledu je hodně individuální, takže doufám, že Vás nějak neurazím:) Psal jsem to jako případné nápady a návrhy vycházející z mého jazykového cítění, které vůbec nemusí být to správné.) Vážnější výhrady nejsou.
Celkové hodnocení je kladné, text obsahuje několik opravdu pěkných neotřelých momentů (živá vlna, zasvěcení jedem, apod.) a dvorští skřeti jako celek jsou dokonalí :clap:

Edit: Jak dlouhé by to asi bylo po zasazení do šablony? Tento konkrétní text je hromadou variant, takže se vymyká a nelze na něj použít obecná hodnotící kritéria koncept dokumentu. Jinak bych orodoval za rozšíření jednací a bojující sekce, ale počítám, že to nebude dost dobře možné. I takto to bude mít víc než jednu a půl stránky.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“