Obecná rozprava

Zamčeno
Maugir

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir » 16. 9. 2012, 14:25

Některé bytosti mají všechny začátky odstavců odsazeny vpravo, některé všechny krom prvního ostavce a některé vůbec. Ve sjednoceném dokumentu odsadím všechny první řádky odstavců trochu doprava, kdybyste byli proti, tak příležitostně protestujte a já to kdykoli vrátím zpět.

Edit.: Tak po zralé úvaze (a po tom, jaký to dělá nepořádek v řádkování), nechám první odstavec tak, jak je a odsazuju jen první řádky dalších odstavců, jak to u některých bytostí bylo.

Edit.2: Po ještě uzrálejší úvaze na to kašlu úplně - až teď jsem si všiml, že zasázený bojar má odsazené řádky, což musel nutně Bouchi dodělat (originál to neměl), takže to je zbytečná práce navíc. Škoda, že jsem si toho nevšiml dřív.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 9. 2012, 19:49

Přesně tak, je tu po nás ještě korektor a sazeč.
Zamýšlím se ještě, jestli "Přirozený šarm" není divný u klekánice a spol. Možná, že širší pojem by byl "Vysoké charisma" - a taky pěkná odvolávka na starý Dračák, kdyby to měla postava. :wink: Ale to je jen na okraj, nic nutného.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 9. 2012, 19:52

Klidně to změním:) Ačkoli kratší by bylo Charismatický
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 16. 9. 2012, 21:32

Nemrtví na dropboxu. Projel jsem i zvířata a protože toho bylo málo, dal jsem to do komentářů (též na dropboxu) - prosím, zanes to manuálně do spojeného dokumentu. Moc díky.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 16. 9. 2012, 21:38

Právě jsem si říkal, jakto, že mi tu naskakují zvířata :wink: Ihned to zanesu, u Nemrtvých opět přijmu všechny změny, k nimž se neváže nevyřešený komentář a smažu i vyřešené komentáře. Hned, jak to udělám, dám vědět.

Opravování dle Piety mám rozdělané, taktéž dám vědět, až dokončím.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 17. 9. 2012, 00:39

Dostal jsi mne tím, jak rychle jsi to stihl, navíc za značně ztížených podmínek (jsi fakt borec :clap: ), já jsem to prošel a přijal Tvé úpravy svých úprav:) Tady jsou podrobnější vyjádření k některým z nich:
Charles u Divoké honby píše:Zvážit možná Nervy z oceli. Jen k úvaze.
Nezranitelnost jsem nechal proto (byť jinde jsem ji měnil), že mi zkrátka přijde nereálné zastašovat valící se nemrtvý příval. Ale hlavním důvodem bylo, aby si nemuseli vyčerpávat akce z iniciativy na protiakce proti zastrašování. Ještě to zvážím, možná dám Nervy z oceli spojené s Autoritou.
Charles u změn ve Snovém světě kostěje (viz též téma Nemrtví) píše:Proč ne, ale:
-nechápu znak můry, tím přece nelze nikoho porazit, jen ukrýt nějaké tajemství
- nechápu časovou souslednost – tohle je ještě po zničení Slunce? To mě mrzí, hezky to příběh uzavíralo. Nebo ještě předtím? To mi taky nesedí – Nevid se podle mě objevil až na poslední chvíli a Sívien by nejprve řešila to, proč přišla, a teprve pak budoucí nebezpečí.
Ke znaku můry mi dovol citovat Nevida ve snovém světě u zmrzlíka: "Pokud zapečetí křišťál kostěje z Všetváře tak, aby se k němu nikdo nedostal..."
Znak můry se na takové věci celkem hodí, ne? Poznamenání existence kostěje, který nabízí palác za nalezení křišťálu, znakem můry mi přišlo jako účinný krok k tomu, aby se po křišťálu nikdo nesháněl. Trvá-li i přesto Tvůj nesouhlas se znakem, odstraním jej.

K časovému sledu: Po zničení Slunce stejně už jeden SS máme - ptáka Noha. (Sívien se zároveň s tím, že Archivář existuje dozvěděla i jak jej probudit. A přepokládám, že ho nejdřív šla splnit podmínky probuzení [zničení počitadla], a pak jej teprv hledala [a právě toho se týká Tvůj pták Noh]). A tak nějak mi přišlo lepší mít všechny sové světy propojené, byť takto, než nechat tam jeden bezprizorně;)
Časová osa příběhu se dá dosud interpretovat různě. Strebor mohl dohnat Sívien ještě před věčnou tmou a kostěj byl zkrátka po cestě, takže ji nijak nezdrželo odvrátit Nevidovu výhružku.
Charles u Volkuna píše:Obecně mě trochu znervózňuje, s jakou lehkomyslností vyhazuješ z vět podměty – jména bytostí. Chápu, že je to kvůli opakování, ale dlouhý příval vět s nevyjádřeným podmětem působí většinou dost divně (a začínat tím odstavec snad ani není přípustné).
Bohužel nemám čas to konkrétně zkoumat, tak spoléhám na Tvůj cit. Ale doufám, že to po sobě čteš celé kvůli celkovému dojmu. Tady například mě ten začátek odstavce dost praštil do očí.
Tak to abys nesplakal nad výdělkem, protože můj "cit" se tady od Tvého zjevně liší. Sled vět s nevyjádřeným podmětem pod velkým nadpisem volkun, v nichž jsme dosud ani nezavedli jiné potenciální podměty, mě kupříkladu nijak netrápí. Ale jinak si myslím, že zrovna v úseku, který jsi označil, to není až tak moje chyba - v nejstarší verzi volkuna, kterou se mi podařilo dohledat, začíná druhý i třetí odstavec nevyjádřeným podmětem nezávisle na mém přičinění :>;o)

:arrow? Hospodáříček: Ubral jsem řádek v prvním odstavci, abych mohl přidat ty ZS k varintě, případně na to mrkni.

Teď se to snažím sloučit do jednoho, ale nějak mi to nejde, stále se mi to mění v jiné styly a rozbíjí. Tak snad se to co nejdřív podaří.

Edit.: Ze zvířat mám jen tu poznámku, že si asi nesedneme, co se týče jmen (nevím například, proč se u krollího jména ptáš, zda je dost mongolské :wink: ). Máme v nich i rozdílný názor na to, co je a není směšné (obvykle čím více směšné pro Tebe, tím víc cool pro mne [viz Ecthelionní zeman Prkoš]), takže jsem se rozhodl věřit Tvým zkušenostem víc než svému vkusu (a ješitnosti :wink: ).
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 17. 9. 2012, 01:39

Ve složce 002_Bytosti je dokument Bytosti_v01. Jakékoli změny chcete dělat, je třeba v tomto dokumentu. Charlesi, jestli chceš kontrolovat lidi, tak já mám zítra (vlastně dneska) od osmi (ráno) do osmi (večer) školu, takže nebudu do tohoto dokumentu vůbec zasahovat (když bude čas, třeba večer, budu se věnovat první kapitole).
Pozn.: všechny manévry, nadání, zběhlosti i mistrovství jsou u všech bytostí teď snad kurzivou, oblíbené manévry sjednoceny (doufám, ke konci už se mi dost těžce držela pozornost, tak snad mi něco neuteklo), Sudba odtučněna.
Komentáře ke zvířatům nejsou zcela zapracovány, udělám během úterý.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 17. 9. 2012, 21:39

Dnes jsem měl blázinec, teď už to nezvládnu. Zkusím se na Bytosti_v01 podívat zítra.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 17. 9. 2012, 21:54

Jasný, nemyslel jsem, že se na to dnes musíš kouknout, ale po tom, jak jsi mě včera překvapil neuvěřitelným výkonem při opravě nemrtvých a zvířat, jsem už byl připraven na všechno. Jestli s tím dnes tedy nic nebudeš dělat, zkusím tam přenést Tvé poznámky od zvířat a do rána ještě udělat pár úprav (nebo spíš to ještě projít a vychytávat drobné chyby v zápisu termínů apod., abych to mohl považovat za opravdu finální text.)
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 18. 9. 2012, 04:50

Opravy zvířat jsem zanesl (a pár technických úprav k tomu), takže bych Tě poprosil, zda bys mohl pracovat s verzí Bytostí_v01, která je teď na dropboxu. Pokud to nepůjde, nevadí, udělám ty změny znova, pokud ano bude to fajn.
Obrázek

Charles

Příspěvek od Charles » 18. 9. 2012, 09:04

Klidně s tím dělej (klidně i měň a vepisuj ZS dle potřeby), dnes se k tomu dostanu nejdřív v 19:30.

Prosímtě, hlavně co nejdřív napiš popis ZS Dav a nějak se vyjádři k Trofejím, ty tři hlavní dodělávky úvodní kapitoly (Přirozené zbraně, Dav a Trofeje) bych chtěl ještě dnes poslat k posouzení Pietovi.

Charles

Příspěvek od Charles » 18. 9. 2012, 09:16

Koukal jsem včera zběžně na lidi a nelíbí se mi Snový svět u vědmy. Myslím, že jsi obětoval srozumitelnost ve jménu návaznosti příběhu, což není dobré. Prvotní účel je ukázat použití bytosti, příběh je až na druhém místě. Zkusil jsem to skloubit takto, řádky jsem zatím nekontroloval:
Stařena se otočila k Lokkarovi: „Vejdeš-li do snů, ztratíš své druhy, avšak nalezneš jiné, s posláním ušlechtilejším, než je to tvé. Pohlédneš do tváře vzpomínkám uschovaným v nejtemnějších koutech tvé mysli. Vrátíš-li se, pak jedině sám.“
„Za takové proroctví nezaplatím ani vindru,“ odtušil trpaslík zachmuřeně. „Chtěl jsem znát budoucnost. Tohle jsou jen babské tlachy.“
Co myslíš?

Maugir

Příspěvek od Maugir » 18. 9. 2012, 12:08

Charles píše:Myslím, že jsi obětoval srozumitelnost ve jménu návaznosti příběhu, což není dobré. Prvotní účel je ukázat použití bytosti, příběh je až na druhém místě.
Snažil jsem se o využitelnost:( Ctěl jsem ukázat, že vědma může posloužit jako průvodce do snového světa, že některé bytosti mohou i zdarma poradit (=snový svět není jen přehlídka zákeřných protivníků), a chtěl jsem inspirovat i (podle mne široce využitelným) nápadem s rozbitými sny, které se chtějí pomstít, a jakousi snovou zákonitostí týkající se spravedlnosti. A zdálo se mi to naprosto srozumitelné: jakýsi Lokkar s jakousi družinou se nechal zavést do snů, aby tam ochránil kohosi, kdo jim za to zaplatil. Vědma ho ale varuje, že se to může obrátit proti němu, neboť ho pak mohou ve snech dohnat jeho vlastní provinění. Takže jsem se fakt snažil, aby to fungovalo i pro někoho, kdo si přečte pouze tu vědmu a aby mu to dalo inspiraci, rozhodně v tom nebyl úmysl obětovat funkčnost. Ale co se dá dělat, když se to nezdařilo, dej tam ten svůj (je pěkný), musím návaznost oželet a třeba to tak bude lepší:)
Charles píše:Prosímtě, hlavně co nejdřív napiš popis ZS Dav a nějak se vyjádři k Trofejím, ty tři hlavní dodělávky úvodní kapitoly (Přirozené zbraně, Dav a Trofeje) bych chtěl ještě dnes poslat k posouzení Pietovi.
Ach tak, chceš je dát zkontrolovat zvlášť, mohlo mi to dojít (v klidu jsem si je začleňoval do úvodní kapitoly a tohle mi nedošlo). U Trofejí jsou mé připomínky, do dokumentu k přirozeným zbraním jsem dodal popis dalších ZS, které přibyly do úvodní kapitoly (Dav, nesmrtelný, Vysoké charisma), teď se jmenuje 01_Přirozené zbraně_a_další_ZS.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 18. 9. 2012, 13:38

Tak protožes mi umožnil ještě dnes pracovat s bytostmi, udělal jsem další zásadní věc - doplnil jsem přirozené zbraně na magii a vyjednávání. A to sice takto*:

Magie
Uctívači měsíce Přirozené zbraně (smlouva s temnotou - symbol)
Mluvící vrána Přirozené zbraně (tajné stezky snů – pomůcka)
Rusalka Přirozené zbraně (dar vody - pomůcka)
Bludný kořen Přirozené zbraně (znalec tajů - návod)
Ohnivý kůň Přirozené zbraně (ohnivá krev - pomůcka)
Vyjednávání
Mořská panna Přirozené zbraně (spanilá tvář – ozdoba)
Žebrák Přirozené zbraně (ubohý vzhled – ozdoba)
Mluvící kočka Přirozené zbraně (ostrý jazyk – slova)
Mluvící kůň Přirozené zbraně (hrdý postoj – ozdoba)
Mluvící liška Přirozené zbraně (nevinný pohled – ozdoba)
Homunkulus Přirozené zbraně (prožívání pocitů – odznak)
Mavka Přirozené zbraně (nakažlivé zoufalství - odznak)
Vytouženec Přirozené zbraně (falešný soucit - slova)
Pták ohnivák Přirozené zbraně (vnitřní zář - odznak)

Při výběru jsem se řídil těmito kritérii: nepřesáhnout řádkování (ohnivý kůň tak například přišel o Dračí dech, někde jsem krátil v textu a někde tu ZS prostě nedokázal vecpat, i když by se hodila, např. húkalka), dále dát alespoň jednu z každé kategorie a snažit se o rovnoměrnost (kdybys měnil text, tak pozor, ať to nezrušíš), a nakonec nedávat je vysokým drsnostem, u nichž se Sudba musí hýbat.

Říkal jsem si, že bude lepší je tam nasázet ještě před schválením textu přirozených zbraní Pietou a pak to případně pozměnit, než na to úplně zapomenout :wink:

*vypisuju to sem, abys je nemusel zdlouhavě vyhledávat, ale mohl rovnou protestovat.
Obrázek

Maugir

Příspěvek od Maugir » 18. 9. 2012, 19:16

Tak jsem něco vyplodil k těm přirozeným zbraním:)

Pieto, myslíš, že motext, který máme u "Jak bytosti číst" je dostatečně zajímavý, aby se přesunul úplně na začátek?
Mnohým ve Snech stává se, že ať nepozorností vlastní, ať svody krutých ďasů tamních, z bezpečných cest sejdou a sebe do záhuby přivedou. Nešťastník takový však, jsa usmrcen, nevypustí duši svou přímo na misky božích vah, nýbrž je jeho duše oním pokrouceným světem pohlcena. Pobytem v Ss nách pak zešílí a pokřiví podstatu svou natolik, že je-li kdy propuštěn zpět na zem, vrací se v podobě běsa. Voděch Zlivský připisuje tento původ dokonce běsům veškerým, tato teze je však v rozporu s učením svatých doktorů...
Bělomir z Úpěnce: Strašidla, démoni a neznabozi

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
pohltí tě snový svět,
šestka, sedma, osmička,
běs ti sedne za víčka,
devět, deset a v ten ráz,
mezi nás se vrátíš zas.

Dětská říkanka
Edit.: Tak nějak jsme se ještě domluvili na tom, že Zhouba je nahouby, Ničitel je zamluvený jako ničitel pro DrDIIM, takže zbývá Všemocný, což bych bral. Změním veškerou Zhoubu na Všemocný, pokud se Vám to nelíbí, protestujte.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“