Obecná rozprava

Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Pieta »

Maugir píše:Pieto, myslíš, že motext, který máme u "Jak bytosti číst" je dostatečně zajímavý, aby se přesunul úplně na začátek?
Mnohým ve Snech stává se, že ať nepozorností vlastní, ať svody krutých ďasů tamních, z bezpečných cest sejdou a sebe do záhuby přivedou. Nešťastník takový však, jsa usmrcen, nevypustí duši svou přímo na misky božích vah, nýbrž je jeho duše oním pokrouceným světem pohlcena. Pobytem v Ss nách pak zešílí a pokřiví podstatu svou natolik, že je-li kdy propuštěn zpět na zem, vrací se v podobě běsa. Voděch Zlivský připisuje tento původ dokonce běsům veškerým, tato teze je však v rozporu s učením svatých doktorů...
Bělomir z Úpěnce: Strašidla, démoni a neznabozi

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
pohltí tě snový svět,
šestka, sedma, osmička,
běs ti sedne za víčka,
devět, deset a v ten ráz,
mezi nás se vrátíš zas.

Dětská říkanka
Jestli to je tenhle, tak ne - je moc specificky o běsech a navíc bych určitě začal něčím přístupnějším, což historizující text ani říkanka nebudou. (:
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

Díky:) A tenhle? (možná lehce upravený)
Níviel se zasmála. Amras si pomyslel, že zvonivý smích ještě zvýrazňuje dětské rysy jejího obličeje – a že se pramálo hodí k jelenicové haleně zčernalé krví zabitých netvorů a k ohmataným jílcům stříbrných nožů u jejího pasu.
„Takže po rozhovoru s touhle popletenou stařenkou,“ pokračovala Níviel, „jsem nebyla o nic blíž poznání, co je to strašidlo vlastně zač. A tak jsem se rozhodla vypravit se do krypt a zeptat se toho jejich slavného Mrtvého mnicha.“
„Cože, ty ses spojila s jednou bestií proti druhé?“ nechtěl Amras věřit vlastním uším.
„Ani nápad,“ zasmála se dívka. „Bylo zřejmé, že mnich není nic víc než legenda. Ale věděla jsem, že pokud je tím tajemným přízrakem klekánice, nevynechá příležitost mě zmást. A tak, když se „mnich“ objevil, přivítala jsem ho kletbou a navrch přidala ochromující znamení. Ta stvůra pak sama navrhla podmínky, za nichž propustí posedlé děti a zmizí z kraje.“
„Hezky jsi to sehrála,“ pokýval elf hlavou. „Ale já jsem nepřišel poslouchat historky o strašidlech. Přišel jsem ti říct, že tvá sestra zmizela.“
Níviel se ztratil úsměv z tváře.
Pro Tvoji informaci, úvodní text jsi nám úžasně zkrátil, a tak bychom jej rádi něčím nastavili, aby měl zhruba půl stránky - na druhou půlstránku bychom totiž rádi dali moc pěkný obrázek vodníka. A říkali jsme si, že nějaký motext by se hodil, když jsi ho vlastně doporučil i Ty:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Charles »

Zhouba: Po pravdě zvažoval jsem ještě včera večer lidovější název "Masakr". Nebylo by to řešení? :wink:

Taky "Vysoké charisma" bude asi třeba přece jen změnit na ten "Přirozený šarm" - válečník už má "Vůdcovské charisma", asi by se to pletlo.

Dále bychom něco měli dělat s dvojicí Železná vůle-Nervy z oceli. Zjistil jsem, že i mně se to motá.
Železná vůle (vyčerpání na duševní akce i bez reakce): Osvícený, Třetí oko, Prozíravost, Veliké ego
nebo
Nervy z oceli (zbroj proti zastrašování a nátlaku): Šílená odvaha, Bezbřehé odhodlání, Fanatický vzdor, Udatnost
Kupodivu jsem zjistil, že mi docela sedí to Třetí oko + Nervy z oceli, ale nevím...

K přirozeným zbraním - rozvržení super, mám jen drobnosti:
Maugir píše:Bludný kořen Přirozené zbraně (znalec tajů - návod)
"Znalec tajů" zní dost nekonkrétně. Co třeba "tajnosti lesa" nebo "znalost hvozdu"?
+ nemohla by mít ještě vědma/poustevník "vnitřní zřídlo - symbol"?
+ co dát Pavoučici "pradávné vědomosti - návod"? Vím, že je Prastará, ale je to jen na magii a podpoří ji to v užívání "ukrutně lstivě"; případně by to sedlo i k bledé paní nebo mluvícím netopýrům
+ nemohl by mít hospodáříček "oddanost - symbol", příp. raráš "nenávist - symbol"?
Maugir píše:Mořská panna Přirozené zbraně (spanilá tvář – ozdoba)
Nemohla by to být ta "krása nesmírná"? Hrozně se mi to líbilo jako kulturní odvolávka...
Maugir píše:Žebrák Přirozené zbraně (ubohý vzhled – ozdoba)
"Ubohý vzhled - ozdoba" zní divně. Co třeba "bezbrannost"?
Maugir píše:Mluvící kočka Přirozené zbraně (ostrý jazyk – slova)
"Ostrý jazyk" je ZS mastičkáře. Jízlivost? Drápky slov?
Maugir píše:Homunkulus Přirozené zbraně (prožívání pocitů – odznak)
Podle mě mu spíš pomáhá to, že se jej nedotýkají cizí pocity, než to, že prožívá hystericky své vlastní. Dal bych spíš "bezcitnost".
Maugir píše:Pták ohnivák Přirozené zbraně (vnitřní zář - odznak)
Podle mě jasná ozdoba.
+ Nemám čas to moc studovat a promýšlet a nechci to rozhodně s přirozenými zbraněmi přeplácat. Jen dávám ke zvážení:
bojar: exotický přízvuk - slova
mluvící jelen: majestátnost - odznak
mluvící želva: hypnotický pohled - ozdoba
mluvící zubr nebo hadí král: podmanivý hlas - slova
mluvící vrána/kouzelné zrcadlo/křišťálová koule: jinotaje - slova
fext: řeč vzdělance - slova
rarog/lešij: silný hlas - slova
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Pieta »

Maugir píše:Pro Tvoji informaci, úvodní text jsi nám úžasně zkrátil, a tak bychom jej rádi něčím nastavili, aby měl zhruba půl stránky - na druhou půlstránku bychom totiž rádi dali moc pěkný obrázek vodníka. A říkali jsme si, že nějaký motext by se hodil, když jsi ho vlastně doporučil i Ty:)
Buďte rádi, že nemám ten čas, jinak bych vám z té knížky ještě udělal půlku. (:

Myslím, že ani tohle není vhodný úvodní text - je to takové pozvolné, jakoby vystřižené odněkud z prostředka delšího textu, bezprostředně to nechytne.
Jestli tam má nějaký motext bejt, tak bych mířil spíš na něco nepokrytě akčního. Přece jen chceme lákat na obludy uvnitř, ne? (-:
Charles píše:Zhouba: Po pravdě zvažoval jsem ještě včera večer lidovější název "Masakr". Nebylo by to řešení? :wink:
Masakr zní výborně. (:
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

Pieta: díky:)
Charles píše:Taky "Vysoké charisma" bude asi třeba přece jen změnit na ten "Přirozený šarm" - válečník už má "Vůdcovské charisma", asi by se to pletlo.
Dobrý postřeh, měním zpět.
Charles píše:Dále bychom něco měli dělat s dvojicí Železná vůle-Nervy z oceli. Zjistil jsem, že i mně se to motá.
Pokud nebudeš proti - a doufám, že ne, když jsi to navrhl - změním všude Nervy z oceli na Udatný a budu se těšit z ušetřeného místa (což se bude hodit při prohazování pořadí ZS; změnit Železnou vůli na Třetí oko by ušetřilo o čtyři znaky méně).
Charles píše:"Masakr"
Masakr se mi líbí ještě méně než ničitel, takže to udělám takto - zkusím nasázet všude Všemocný a jakmile zjitím, že to příliš rozhazuje řádkování, předělám to na Masakr.
Charles píše:"Znalec tajů" zní dost nekonkrétně. Co třeba "tajnosti lesa" nebo "znalost hvozdu"?
Znalost hvozdu na magii iluzí, to ba byl Masakr:)
Charles píše:+ nemohla by mít ještě vědma/poustevník "vnitřní zřídlo - symbol"?
Jestli je Tvůj snový svět kratší alespoň o řádek, tak mohla. Chtěl jsem ji vyzbrojit, ale vzdal jsem to kvůli tomu, že jsem nechtěl škrtat.
Charles píše:co dát Pavoučici "pradávné vědomosti - návod"? Vím, že je Prastará, ale je to jen na magii a podpoří ji to v užívání "ukrutně lstivě"; případně by to sedlo i k bledé paní nebo mluvícím netopýrům
U bledé paní jsem se podíval na drsnost a šel jsem dál, u mluvících netopýrů na počet volných řádků a šel jsem dál.
Charles píše: nemohl by mít hospodáříček "oddanost - symbol", příp. raráš "nenávist - symbol"?
Hospodáříček ne - ten řádek co jsem tam odmazal je klíčový. Raráš ano, ten řádek, co jsem u hospodáříčka odmazal, vytvořil na další stránce relativně dost prostoru.
Charles píše:"krása nesmírná"
Určitě.
Charles píše:Ubohý vzhled - ozdoba" zní divně. Co třeba "bezbrannost"?
Jo, občas jsem se zasmál, když jsem to vytvářel, ale díky tomu, žes vytvořil kategorie pro nePřirozené zbraně, v nich ty Přirozené občas působí zajímavě. U žebráka jsem chtěl napsat "lítost budící zjev - ozdoba", ale bylo to moc dlouhé. Říkal jsem si, že v ovlivnění pocitů jim určitě pomáhá i viditelná nemoc či invalidita, takže možná by bylo nejlepší "postižení - ozdoba" (-: Bezbrannost je dobrá, ta handicapované čtenáře neurazí, díky:)
Charles píše:"Ostrý jazyk" je ZS mastičkáře. Jízlivost? Drápky slov?
Dobrý postřeh. Jízlivost je super (je krátká).
Humunkula beru.
Charles píše:Podle mě jasná ozdoba.
Když myslíš:)
Charles píše: Nemám čas to moc studovat a promýšlet a nechci to rozhodně s přirozenými zbraněmi přeplácat. Jen dávám ke zvážení:
Díky za podněty, hodně z toho jsem zvažoval. Něco mi nesedlo fikčně, u něčeho není místo, něco jsem vynechal kvůli vysoké drsnosti (možná přehodnotím), něco je pro mně nové a to zkusím přidat, pokud to půjde.
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

Charles:Máš teď rozdělanou nějakou práci na Bytostech_v01? Nebo mohu třeba v průběhu zítřka doplnit další přirozené zbraně. přejmenovat ZS a upravit jejich pořadí atd?
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Charles »

Klidně můžeš s bytostmi pracovat, dnes budu mít čas opět až večer (včera ho bylo bohužel méně, než jsem doufal)...
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

Aktuální verze v dokumentech: Ze Zhouby je Všemocný, z Nervů z oceli zase Udatnost a Vysoké charisma se vrátilo do verze Přirozený šarm.

Přidal jsem přirozené zbraně na základě Charlieho návrhů tam, kde to dovolilo místo, bludný kořen je teď "znalec lesních klamů" - aby byla jasná návaznost na magii iluzí - pokud se nelíbí, ozvěte se, pokud ne, nezdržujte se reakcí. Vyvstal však problém, který bychom si měli rozmyslet:
Má li prastarý zdarma ukrutně lstivě, tedy manévr zvyš protivníkovi Ohrožení o 1+zaplacená Sudba, co to znamená? (Ano, na žádost jsem přidal Pavoučici přir. zbr. na magii, ale stejný problém zařídí i kopí.)
Navrhuji řešit ti v popisu tohoto ukrutného manévru těmito slovy: "V případě, že má bytost mít tento manévr zdarma, Sudbu stále platí, ale Ohrožení cíle se zvýší o jeden bod navíc (tedy 2+zaplacená Sudba)."

Lidé mají ZS seřazeny dle před pár stránkami zmíněného klíče (ZS Mučitel je výjimka - dával jsem ji úplně nakonec, protože je zcela na konci i u skřetů ze základních pravidel), což vedlo k tomu, že žebrák přišel o Přirozené zbraně, neboť se nevešly. Nemusíte však zoufat, když oželí vyjednávání a bude jen ovlivňovat, má na to zběhlost, takže vypuštěná ZS u něj nehrála nijak zásadní roli.

Mám pokračovat řazením ZS u zvířat, nebo s tím dokumentem teď budeš, Charlesi, chtít pracovat Ty? (Resp. nejlepší asi bude, když budu pokračovat a nechám toho ve chvíli, kdy sem napíšeš, že si Bytosti_v01 přebíráš. Průběžně budu ukládat a kontrolovat fórum, takže i kdybys mi do toho v půlce vpadl, nepřijdu o nic zásadního. Díky.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

ZS seřazeny v pořadí: Talenty, Unikátní ZS, Obecné ZS (ty řazeny podle první kapitoly) mimo posledních čtyř, rasové ZS, ZS povolání (řazeno podle pořadí povolání v základních pravidlech), Poslední čtyři Obecné ZS (Nesmrtelný, Nezranitelnost, Zranitelnost, Neschopnost). Jen u bukavače jsem to trochu zanedbal, protože se už nedá (vzhledem k množství našeho času) zkrátit a správné řazení by rozhodilo řádkování, ale myslím, že to je drobnost.

Pokračoval jsem v kontrole textu a i když už nemám dnes sílu pokračovat, odhalil jsem spoustu dalších chyb a chybiček (např. dvakrát jsme zaměnili Vůdce smečky [najdete u šamana] a Vůdce skupiny [obecná ZS]).

Charlesi (ale i ostatní), přidal jsem ke snovému světu koně dvě věty (ty poslední), myslíš, že je stále funkční?
„…Najednou se mezi větvemi na zemi jedna pohla. Byla zakončená kopytem. Polila mě hrůza, když se po chvilce zvedla další, a pak zas. Během okamžiku přede mnou stála celá mršina. Oči už neměl, břicho mu cosi rozežralo a mezi žebrama se mu hejbali červi. I tak jsem ho hned poznal. Zdrhal jsem, div jsem se nepřerazil. Ale on nespěchal. Věděl, že se vrátím. Neměl jsem ho tehdá nechat jako návnadu pro vlky. Pokaždý je o kus blíž. Teď už nesmím usnout.“
„Jsi srab, Lokkare. Musíš tam naopak vyrazit a na tu herku si došlápnout se zbraní v ruce.“
Bytosti_v01 jsou tímto z mé strany hotové (alespoň než si dneska ráno vzpomenu, co jsem tam ještě chtěl dodělat :wink: )
Jediné, co na tom mohu ještě udělat, než se na to vrhneš, je přijmout všechny změny ve zvířatech a odstranit v nich komentáře (nebyl jsem si zatím jist, jestli to můžu udělat), aby Ti tam zbylo jen to nejpodstatnější k vyřešení.

Ale pár věcí ještě je třeba domyslet: např.
Maugir píše:Má li prastarý zdarma ukrutně lstivě, tedy manévr zvyš protivníkovi Ohrožení o 1+zaplacená Sudba, co to znamená?
(Tohle jsem prozatím vyřešil tak, že jsem do úvodní kapitoly dopsal to, co jsem zde navrhl.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

Ha, ještě jsem Vás zapomněl pro jistotu upozornit, že jsem dělal změny v nástrahách. Pieta nás dříve upozornil, že až nesmyslně nadužíváme slovo jed. Tam, kde mi dávala větší smysl "nástraha" jsem tak změnil "jed" na "nástrahu".

Bylo to většinou u duševních jedů (teď duševní nástrahy), ale někdy i u tělesných - např. mráz nebo žár jsou dle mne spíš nástrahy než jedy. Při tom jsem využíval toho, že nástrahy nemusí být (doufám) "rychlé", aby působily hned (základní působení až za soumraku/úsvitu snad platí jen pro jedy), pokud se pletu, křičte.
(Tuhle změnu jsem neprováděl v režimu revizí, takže tam barevně nesvítí, takže je třeba to buď hromadně schválit tím, že nezareagujete, nebo hromadně odmítnout [nedá-li se to takto použít] hlasitým křikem a já to předělám zpět.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Charles »

Maugir píše:Má li prastarý zdarma ukrutně lstivě, tedy manévr zvyš protivníkovi Ohrožení o 1+zaplacená Sudba, co to znamená? (Ano, na žádost jsem přidal Pavoučici přir. zbr. na magii, ale stejný problém zařídí i kopí.)Navrhuji řešit ti v popisu tohoto ukrutného manévru těmito slovy: "V případě, že má bytost mít tento manévr zdarma, Sudbu stále platí, ale Ohrožení cíle se zvýší o jeden bod navíc (tedy 2+zaplacená Sudba)."
Souhlas, ale vypustil bych tu větu "Sudbu stále platí", připadá mi spíš matoucí a i bez ní je to jasné.
Maugir píše:(ZS Mučitel je výjimka - dával jsem ji úplně nakonec, protože je zcela na konci i u skřetů ze základních pravidel),
To je nějaký pozůstatek toho, že jsem ji vymyslel na poseldní chvíli, to bych rozhodně neopakoval. Zařaď prosím na místo, kam patří.
Bukavač nevadí.
Maugir píše:Ze Zhouby je Všemocný, z Nervů z oceli zase Udatnost
Vím, že Masakr se Ti nelíbí, ale vsadil bych se, že u hráčů by měl úspěch (a líbil se Pietovi). Taky si nejsem jistý, jestli Udatnost je výš než Lví srdce - chápu, že je krátká, to je samozřejmě výhoda, ale pozdávaly se mi spíš nějaké ty názvy s přívlastkem, jako "Šílená odvaha" nebo "Fanatický vzdor", aby v tom bylo nějaké stupňování.
Maugir píše:Charlesi (ale i ostatní), přidal jsem ke snovému světu koně dvě věty (ty poslední), myslíš, že je stále funkční?
Funkční je, ale nevmáčkla by se tam ještě nějaká ne-přímá řeč? Takhle to působí trochu vykousnutě z kontextu. Třeba něco jako:
„Ona neodejít, malý pane," řekl potetovaný šaman Lokkarovi vážně. "Ty muset vejít do snů a usmířit ta mrtvá herka."
Maugir píše:Ha, ještě jsem Vás zapomněl pro jistotu upozornit, že jsem dělal změny v nástrahách. Pieta nás dříve upozornil, že až nesmyslně nadužíváme slovo jed. Tam, kde mi dávala větší smysl "nástraha" jsem tak změnil "jed" na "nástrahu".
Nejsem si jist - vyvolá to spoustu otázek a zmatků. Jed má jasné omezení na lidi a zvířata. Má ho i nástraha obecně? Jed působí od soumraku či úsvitu, není-li označen za rychlý. Má to tak i nástraha? To by se asi muselo vyjasnit v úvodní kapitole (a neručím za to, že to je všechno). V pravidlech v bestiáři je takto široce jed používán taky (např. u bludiček) a nikdo si nestěžoval.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Charles »

Další pokus o úvodní motext, tentokrát inspirovaný ilustrací. Co myslíš, Pieto?
Voda vysoko vystříkla, jak netvor strhl chlapce pod hladinu.
Návnada zabrala, blesklo Amrasovi hlavou, když vypustil do zmítajícího se klubka první šíp. Nezáleželo mu na tom, zda zasáhne slizkou nestvůru nebo kluka.
Také Níviel se vrhla vpřed a nesmlouvavě rubala do vody tesákem potaženým tenkou vrstvou stříbra. Oba viděli, že se chlapcovy bílé ruce těsně obemkly kolem zeleného těla a nedovolovaly vodníkovi uniknout.
Náhle bylo po všem. Na hladině plavala nestvůrná mrtvola pokrytá krví. Dostali se při zápase až na mělčinu, a tak se chlapec postavil. Z oka mu trčel zlomený dřík šípu. Tělo měl probodané a posekané, kus masa na krku vykousnutý, jak se jej netvor snažil zbavit.
Bohové, zachvěl se Amras hrůzou, odpusťte nám. Spojili jsme se s jednou stvůrou proti druhé.
Běs se otočil k Níviel, která těžce oddechovala.
„Pustíš teď moji matku?“ zeptal se. Hlas měl chladný, beze stopy bolesti nebo jakéhokoliv citu.
„Ještě jsme neskončili,“ zavrtěla Níviel hlavou. „Slíbil jsi, že mi pomůžeš odhalit, kam zmizela má sestra.“
Ale nevím, jestli to dává smysl, když člověk ještě nečetl zmrzlíka.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Maugir »

Dobře, v tom případě neplatí teze, že je to ode mne hotovo:)
Když jsi procházel netvory, běsy a nemrtvé, vyhodil jsi komentáře a vydal pokyn k přijetí změn u zvířat jsi to neudělal asi spíš z nedostatku času, ale pro jistotu se ptám: Mohu přijmout změny u zvířat a odstranit komentáře k nim? (Sorry, že Tě zdržuju vynucenou reakcí a doufám, že už mi na to neodpovídáš potřetí :oops: ).

Vše, co píšeš v předposledním příspěvku, zohledním co nejdříve (oheň a mráz se stanou opět jedy apod.), jenom si Trochu rýpnu - proč jsi tu Udatnost dával na výběr, když ji tam nechceš? :wink:
Udělám tedy ze ZS Železná vůle ZS Třetí oko a ZS Nervy z oceli zachovám, jak jsi navrhoval.

Teď zas běžím na hodinu, ale zhruba kolem jedné se vrátím a zhruba do půl třetí se to pokusím zkomplrtovat, takže prosím v uvedeném čase nedělej žádné změny, nebo o nich alespoň později informuj:)

P.S. Motext je moc pěkný :clap: - jsem rád, že si mohu ze seznamu odškrtnout úkol "dodat nový motext":) Teď se ještě uvidí, zda má Pieta ještě sílu zamítat :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15087
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Pieta »

Charles píše:Nejsem si jist - vyvolá to spoustu otázek a zmatků. Jed má jasné omezení na lidi a zvířata. Má ho i nástraha obecně? Jed působí od soumraku či úsvitu, není-li označen za rychlý. Má to tak i nástraha? To by se asi muselo vyjasnit v úvodní kapitole (a neručím za to, že to je všechno). V pravidlech v bestiáři je takto široce jed používán taky (např. u bludiček) a nikdo si nestěžoval.
V tom případě jsem se možná mýlil a ten jed je tam použitý správně. (-:
Charles píše:Další pokus o úvodní motext, tentokrát inspirovaný ilustrací. Co myslíš, Pieto?
Voda vysoko vystříkla, jak netvor strhl chlapce pod hladinu.
Návnada zabrala, blesklo Amrasovi hlavou, když vypustil do zmítajícího se klubka první šíp. Nezáleželo mu na tom, zda zasáhne slizkou nestvůru nebo kluka.
Také Níviel se vrhla vpřed a nesmlouvavě rubala do vody tesákem potaženým tenkou vrstvou stříbra. Oba viděli, že se chlapcovy bílé ruce těsně obemkly kolem zeleného těla a nedovolovaly vodníkovi uniknout.
Náhle bylo po všem. Na hladině plavala nestvůrná mrtvola pokrytá krví. Dostali se při zápase až na mělčinu, a tak se chlapec postavil. Z oka mu trčel zlomený dřík šípu. Tělo měl probodané a posekané, kus masa na krku vykousnutý, jak se jej netvor snažil zbavit.
Bohové, zachvěl se Amras hrůzou, odpusťte nám. Spojili jsme se s jednou stvůrou proti druhé.
Až sem velmi dobré. (A brutální, když člověk nečeká, že dítě není dítě. (: )
Běs se otočil k Níviel, která těžce oddechovala.
„Pustíš teď moji matku?“ zeptal se. Hlas měl chladný, beze stopy bolesti nebo jakéhokoliv citu.
„Ještě jsme neskončili,“ zavrtěla Níviel hlavou. „Slíbil jsi, že mi pomůžeš odhalit, kam zmizela má sestra.“
Tohle mi přijde vedené dost do ztracena. Pokud je to úvodní text, nic moc o těch lidech nevím, natož o jejich sestrách.
Respektive možná je to jen ten poslední řádek, co mi tam nesedne, nepřijde jako "důstojné zakončení".
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Obecná rozprava

Příspěvek od Charles »

Maugir: Promiň, ano, odsouhlas změny u zvířat.

Motext upravený. Šlo by?
Voda vysoko vystříkla, jak netvor strhl chlapce pod hladinu.
Návnada zabrala, blesklo Amrasovi hlavou, když vypustil do zmítajícího se klubka první šíp. Nezáleželo mu na tom, zda zasáhne slizkou nestvůru nebo kluka.
Také Níviel se vrhla vpřed a nesmlouvavě rubala do vody tesákem potaženým tenkou vrstvou stříbra. Oba viděli, že se chlapcovy bílé paže těsně obemkly kolem zeleného těla a nedovolují vodníkovi uniknout.
Náhle bylo po všem. Na hladině plavala nestvůrná mrtvola pokrytá krví. Dostali se při zápase až na mělčinu, a tak se chlapec postavil. Z oka mu trčel zlomený dřík šípu. Tělo měl probodané a posekané, kus masa na krku vykousnutý, jak se jej netvor snažil zbavit.
Bohové, zachvěl se Amras hrůzou, odpusťte nám. Spojili jsme se s jednou stvůrou proti druhé.
Běs se otočil k Níviel, která těžce oddechovala.
„Pustíš teď moji matku?“ zeptal se. Hlas měl chladný, beze stopy bolesti, bez náznaku jakéhokoliv citu.
Pieto, zvládneš během dneška okomentovat ty dva dodatečné texty k první kapitole?

Zpět na „(soukromé) Bestiář DrD2“