DrD2 z pohledu křesťana

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od Aljen »

Jooj toto je extra chrumkave :)

Chcel by som vidiet jeho recenziu F.A.T.A.L.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od Číňan »

No a kdo má rád Dračí doupě 2? Jehova, nebo Satan? :D
DaveN řečený Číňan
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od lapivorax »

Zdravím pěkně po dlouhé době...
Děkuji všem za příspěvky, pomalu si to pročítám.
Víte, když jsme toto vlákno kdysi zakládali, šlo v první řadě o mou reakci na dnes už neznámý příspěvek jistého hráče RPG. Vzal bibli, našel tam dějově zajímavá místa a navrhoval je jako inspiraci na dobrodružství. Já položil otázku, jestli je tu nějaký křesťan a co si o takovém přístupu k Písmu myslí. Tak vznikla tato diskuze.
Před pár týdny jsem k mému překvapení zjistil na anglické wikipedii (a nemám to zatím jinde potvrzené), že J.R.R. Tolkien je jedním z přispěvatelů - překladatelů anglického překladu Jeruzalémské bible. A ono je to na jeho díle (které neznám však úplně podrobně) znát. Vemte si Pána Prstenů. Kolik je tam přímo i nepřímo vyjádřené inspirace biblí. Ať už scény, jména a hodnoty vůbec . Anebo jeho Silmarilion, kde jeho syn v předmluvě už hovoří přímo o teologických úvahách svého otce. Další komponentou jeho příběhů je historie a životní styl jeho vlastního národa, ze kterého pochází. Trochu zde i nacházím popis rozhraní epochy, kdy se vše v Anglii industrializovalo.
Osobně si myslím, že snaha autorů DrD2 zasadit "setting" do doby Slovanů, tedy našich kořenů, je velmi dobrá. Když už nic, tak to alespoň občas někoho z nás přiměje zjistit si, jak se tenkrát to či ono dělalo, mluvilo, co se nosilo a jaká to byla vůbec doba, která tvořila naši historii.
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od OnGe »

Když máš v ruce kladivo, všechno vypadá jako hřebík :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od Fafrin »

Tak C.S.Lewis a jeho Narnie jsou inspirací Písmem přímo proslulí.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od Maugir »

onge píše:Nedávno jsem narazil na takové video, co trochu ilustruje ten křesťanský pohled na věc, tedy konkrétně na to čarování (nebo alespoň pohled jedné církve). Podle všeho je to dokonce seriál, možná odpoví i na další otázky. Slabším povahám doporučuji ostražitost.

http://vimeo.com/79872106
To je hustý! Kdes k tomu přišel? To video je úplně super $D Není to krása, jak jsou ty lidské názory rozmanité?
Obrázek
ilgir - nepřihlášen

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od ilgir - nepřihlášen »

Hm, jen škoda, že to není křesťanský, ale jehovistický pohled na věc. Takže trochu mimo téma. :D
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od Pieta »

ilgir - nepřihlášen píše:Hm, jen škoda, že to není křesťanský, ale jehovistický pohled na věc. Takže trochu mimo téma. :D
Jehovisti jsou přece taky křesťani. YHVH, Ježíš, Bible, takové ty věci.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: DrD2 z pohledu křesťana

Příspěvek od Číňan »

Pieta píše:
ilgir - nepřihlášen píše:Hm, jen škoda, že to není křesťanský, ale jehovistický pohled na věc. Takže trochu mimo téma. :D
Jehovisti jsou přece taky křesťani. YHVH, Ježíš, Bible, takové ty věci.
To záleží, co já vím, tak podle nich jsou oni jediní správní křesťani :D . No ale to by nebylo až tak neobvyklé, že... spíš jde o to, že se v určitých základních teologických věcech nějak liší (něco o Ježíšově Božství myslím) a proto nejsou za křesťany považováni...
DaveN řečený Číňan
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů