Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Bouchi »

Stáhni si ho znovu (kód by měl fungovat) a uvidíš.
Oproti tištěnému jsou celkem tři.
Obrázek
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od PotulnyDruid »

Vím, že jsem otravný a mate chuť mě zabít, ale já tam stejně nevidím víc než tu štiku :D
under construction
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Bouchi »

On ten jeden je takový spíš symbolický a projevuje se na stranách 30, 60, 84, 110 a 132.
Druhý je úplně na konci (srovnej s tištěnou verzí) a nejviditelnější je ta štika.
Obrázek
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od PotulnyDruid »

Aha já to pochopil tak, že jsou jako tři tvorové. Dobře projdu si to pečlivě, Díky :)
under construction
Uživatelský avatar
Aen Dh'aard
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 8. 2011, 20:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Aen Dh'aard »

Bouchi píše:Ano, úspěšně jsme dořešili poslední bonus (doufám že se vám všechny budou líbit) a zítra začne rozesílání kódů majitelům tištěných Bestiářů.
Super! :clap: Kdy asi tak bude rozesílání kódů dokončeno?
Uživatelský avatar
gunware
Příspěvky: 164
Registrován: 25. 8. 2011, 17:39

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od gunware »

Aen Dh'aard píše:
Bouchi píše:Kdy asi tak bude rozesílání kódů dokončeno?
Se mnou taky cloumá zvědavost. Doufejme, že to nebude tak dlouho trvat.
Jsem poslední výkřik evoluce. Když mě stvořila, tak zoufale zařvala: "Proboha, co jsem to udělala?!"
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Číňan »

Taky doufám $D
DaveN řečený Číňan
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Bouchi »

Tak už jsou snad porozesílané všechny. Uf. Byla toho fakt hora.
Obrázek
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Číňan »

Halelujah!
DaveN řečený Číňan
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Maugir »

Bouchi píše:Tak už jsou snad porozesílané všechny. Uf. Byla toho fakt hora.
Díky:)
Obrázek
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Číňan »

Jo to je pravda. Ze samé radosti jsem zapomněl poděkovat! Díky!
DaveN řečený Číňan
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Bouchi »

Prosím, věnujte chvíli času tématu viewtopic.php?f=262&t=9941 - je to pro dobrou věc.
Obrázek
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Wolfus »

Vcera som posielal platbu, ak by dnes presla a dosiel mi kod, hlasoval by som okamzite ;) Neviem sa dockat!
DrD (II), Pribehy Imperia
Uživatelský avatar
Wolfus
Příspěvky: 1094
Registrován: 14. 8. 2009, 11:45

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Wolfus »

Prave som si stiahol Bestiar a je to bomba. Velky potlesk pre autorov!
DrD (II), Pribehy Imperia
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Bestiar pre DrD II - ohlasy po vydani

Příspěvek od Pepa »

Po dlouhé době jsem si našel čas a pustil se přečíst Bestiář. Moje dojmy jsou přesně takové, jaké jsem si myslel, že budou (viewtopic.php?f=262&t=9889&start=15#p367748). Je to absolutní bomba, ale popořadě...

Jak bytosti číst
Líbí se mi popisy rozdělení bytostí na jednotlivé kategorie (včetně zařazení bytostí ze základních pravidel), představení Prastarých, popisy prostředí, typické bytosti, které se v tom prostředí vyskytují, a prvky prostředí jako heslovité inspirace. V neposlední řadě také ikonky :) Jedinou otázku mám k seřazení zvláštních schopností nestvůr. Jak je to řazeno? (Vím, že je pěkné to řadit podle podobnosti (Lhostejnost k otravě, Ochranná aura, Nervy z oceli), ale i to je řazení pouze částečné a možná by tak bylo lepší uspořádat schopnosti podle abecedy.)

Jak bytosti hrát
Pěkná inspirativní kapitola. Možná mám problém jenom s částí Taktika v systému. O tom, jak funguje/nefunguje souboják a rozbor toho, kdy je který manévr nejvýhodnější, toho bylo na foru napsaná kvanta. Na jednu stranu je to je pěkné shrnutí (z hlediska zákulisí hry + je to pochopitelně i pro čtenáře, kteří forum nesledují), na druhou stranu člověk by si možná na tyhle věci rád chtěl přijít sám + pokud někomu "nefunguje souboják", tak myslím, že mu ani uvedené rady moc nepomohou. Čili pro mě poněkud rozporuplná část.

Dále se tu mluví o tzv. konečných akcích. To pro mě bylo poměrně velkým překvapením. Kdyby byly konečné akce zavedeny již v základních pravidlech, myslím, že by se i hodně diskuzí na foru vyvíjelo jinak. Docela by mě tedy zajímalo, jestli to bylo potřeba zavést, případně proč...

Jak bytosti tvořit
To je hodně pěkně napsané. Navíc jste zde nechali nahlédnout hráče do vašeho tajného koutku, jak tvoříte bytosti (podle veličiny Drsnost).

Samotný bestiář
Úplná paráda :) Ať už po stránce ilustrací, tak i popisů nestvůr, jejich chování i způsobu boje. Nejparádnější jsou ale opravdu zápletky, ve kterých daná bytost vystupuje. Navíc některé jsou podané z pohledu první osoby, některé veršovánkami... Opravdu smekám.

Navíc když se člověk pustí do počítání, tak při pěti zápletkách na každou bytost to při 60ti bytostech dá přibližně 300 (!) dobrodružství. To je do konce života co dělat. :)

Co se týče částí Snový svět, tak pro inspirativní nápady to je fajn, ale v povídce jako takové jsem se ztratil. Také jsem nepostřehl žádné zřetelné finále (u ptáka ohniváka). Mohl by mi tu povídku někdo ve zkratce celou shrnout?

Výběr bytostí se mi líbil. Jsou tu bytosti jak klasické (krysy, netopýři, ...), tak bytosti poměrně neotřelé (psohlav, zmrzlík, ...) Podobně jako Aljena mě kulinářští divočáci příliš neoslovili, ale zase mnoho variant skřetů mě hodně potěšilo.

Výtky bych měl asi jenom dvě. Přijde mi, že draci by tu skutečně měli být (obzvlášť, když tu jsou představeny Prastaré bytosti). Vím, že jsou v základních pravidlech, ale ještě nějaké další varianty (podobně jako u skřetů) udělat šlo. Druhou moji výtkou je to, že mnoho bytostí z Bestiáře je mnohem silnější než drak. U takového divokého honu nebo krakena to ještě chápu, ale takoví skřetí asasíni (Hladové stíny)? Prastaré bytosti po této stránce ani nezmiňuji. Jak je porazit, o tom budou muset být Hry mocných...

Závěr
Bestiář je nádherné dílo a doporučuji ho každému, komu RPG hry něco říkají. Pokud si u každé bytosti odignorujete první odstavec (tj. číselný popis do DrD2), jsou bytosti nezávislé na systému a můžete je použít pro inspiraci všude možně. (Osobně si pohrávám s myšlenkou konverze do FATE - zvláštní schopnosti bytostí (a postav) budou prostě aspekty...)

Myslím, že pro každého dalšího tvůrce bestiáře byla laťka nastavena hodně vysoko a vlastně ani nevím, jak by ji šlo překonat. Už teď se těším na další bestiář.

:clap:
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů