DrD2 - Můj svět Tírmór

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Zdravím, vytvářím svůj svět, v kterém hraji momentálně s dvěma družinami a chtěl bych se o něj podělit. Minimálně může být inspiraci. Některé věci, které jsem na svém světě přidat do pravidel, pochází s tohoto fóra, lidem kteří poznají své homerules tímto děkuji za inspiraci :)
Zde jsou moje stránky, na kterých sumíruji vše o svém světě. A abych vás trochu víc nalákal. Jé jsem milovník steampunku kombinovaného s magií a proto jsem začal vytvářet doplněk k pravidlům rozšiřující je o prvek steampunku. Tak přeji hodně zábavy a inspirace. :)
Také bych byl rád, kdybyste tu nechávali připomínky a nápady, či jen komentáře k mému světu, který najdete pod odkazem níže. Děkuji PotulnyDruid
http://www.tirmor.webnode.cz
under construction
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PetrH »

as jsme drz, ale nejradeji hned lezu do mapy:) kvituji, ze zde je am hned otazku:
chapu dobre, ze to asi je kontinent? jen me prijde krasne genericke to rozlozeni, tundra na severu, vysocina na zapade, poust na vychode, na jihu lesy, vysoka pohori napric kontinentem, ale proc ne:) libi s emi hexy;)
no ted co vidim jako minus a mozna to tam je a ja jen nevidel, web je temer prazdny, na spoustu veci kliknes a nic neobsahuji (geografiea pod)
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Ano, jedná se o kontinet o velikosti asi poloviny Evropy. Všechno se bude doplňovat postupně, je to staré deset dní :D
Jinak díky :)
under construction
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PetrH »

Tak nejak to neni poznat, clovek se tesi na novy svet a pak nic:( numusim pockat, jen doufam, ze se ti to povede, mám rad zajimave svety, sám jsem jeden udelal, spise velikosti australie, ale pak jsem zjistil, ze to same muzu udelat v zemi a nakonec jsem jej nechal v torzu. Nerikam, ze se v tom neda hrat, ale pak to spada ke klise. Hory sem, hory tam, zde skreti, zde elfy, zde tundra. Ale nactr nevypada, zas tak genericky, tak jsem zvedav:)
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

To je taky důvod proč toho tam není zatím moc, chci aby se to formovalo tím jak budem hrát a ne tím, že to vyklopím za jeden večer :D
under construction
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od Fafrin »

Zase budu otravný, ale na přidání steampunku nepotřebuješ nová povolání, stečí ti mastičkář a alchymista s drobnou úpravou fluffu a nějakými ZS.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Konstantin

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od Konstantin »

vypadá to dost dobře. K povoláním: kutila bych nechal jen jako vynálezce, střelba z palných zbraní lze začlenit do lovce. hýbání s věcmi na dálku je součást větrné magie, ale to zase tolik nevadí. Uděláš i další čtyři kombinace s kutilem?
BasilisK (nepř.)

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od BasilisK (nepř.) »

Já bych to nechal jak to je. V Arcanum: Steam works and magic obscura (moje srdcovka co se steampunku týká) se střelba taky odvíjela od dovednosti technologie. Stránky vypadají zajímavě.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Teoreticky bych mohl dělat úpravy stávajících, ale upřímně si myslím, že by to některým povoláním dalo moc věcí, co můžou dělat a druhým míň. Hlavní myšlenkou DrD2, tak jak já jsem to aspoň pochopil, je to, že povolání nejsou to čím se postava živí nebo co dělá, ale jen schopnosti které mají hodně společného a většinou spolu nějak souvisí a postava kombinací těchto "balíčků" a roleplaye vytváří postavu jako takovou. Proto jsem se nakonec rozhodl vytvořit nový "balíček" abych všechno nemotal anebo nevytvářel "megabalíčky". A ano, budeme dodělávat kombinace ke všem základním povoláním. :)

Co se týče palných zbraní a lovce, zase, nechci vytvářet "megabalíčky" dovedností a navíc. Lovec je lovec, k němu se to nehodí :) aspoň podle mě.

A co se týče hýbání věcmi ve větrné magii. V tomhle jsem ve svém světě čaroděje trochu omezil. Já si dokáži představit, jak větrný čaroděj sráží větrem bojovníky a balvany a nadzvedává venkovance sukně nebo urychluje plavbu. Ale nedokážu si představit, jak se pomocí větru podepisuje. Takže jsem prostě čarodějům sebral všechno co se tíká jemné práce.
under construction
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od Fafrin »

@PotulnýDruid - nesouhlasím s tvým řešením, ale respektuji ho. Je to váš svět a vaše hra,
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 91
Registrován: 15. 9. 2008, 20:22
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od Ondris »

PetrH píše:as jsme drz, ale nejradeji hned lezu do mapy:)
Jsem na tom úplně stejně.

Mapa vypadá dobře, jen když jsem se na ní díval, tak jsem přemýšlel jaký vůbec může mít měřítko. Sice už jsi zmínil velikost jako polovina Evropy, ale stejně by se hodilo dodělat aspoň orientační měřítko do mapy.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Tak pro ty co to zajmá, přidal jse na stránky další pokročilé povolání ze svého homemade doplňkového steampunku. Je jím spojení Kutila a Kejklíře - Korzár. Tak doufám, že se bude líbit :)
http://www.tirmor.webnode.cz
under construction
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Tak pro ty co to zajmá, přidal jse na stránky další pokročilé povolání ze svého homemade doplňkového steampunku. Je jím spojení Kutila a Mastičkáře - Lékař. Tak doufám, že se bude líbit :)
http://www.tirmor.webnode.cz
under construction
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Tak bylo přidáno další pokročilé povolání z mého dopňujcího balíčku Steampunku. Je jím kombinace Kutila a Kejklíře - Vyšetřovatel. Doufám, že se vám bude líbit.
http://tirmor.webnode.cz/products/vysetrovatel/
under construction
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: DrD2 - Můj svět Tírmór

Příspěvek od PotulnyDruid »

Pro ty co to zajmá, jsem dokončil poslední povolání ze svého homemade modulu rozširujcí DrD2 o vědu. Tady je :)
http://tirmor.webnode.cz/products/mnich/
under construction
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů