Domácí doplňky

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

jedle

Re: Domácí doplňky

Příspěvek od jedle » 1. 1. 2017, 16:20

trajda píše:Pokud tam ty obrazky nechas, najdi si malbu perem nebo tuzkou. S cernobilima obrazkama nebude mit problem zadna tiskarna.
V kombinaci s cenou místa na kartě a tou kvalitou už ilustrace asi postupně ustoupili z konceptu. Hlavně prostě žádný účel to nemá. Je to jenom moje konzervativní představa o designu (ovlivněná MTG a pod.).
Fafrin píše:Vybavení
Vzhledem k tomu, že obrázek půjde pryč, je tam spousta místa přidat sekci vybavení a i nějaká ikona pro rychlej a přehlednej náhled.

Vejde se tam třeba i loot, pokud se rozhodnu ho fixovat na mrchu, ale s tím furt trochu bojuju, protože tyhle karty chci mít jako univerzální nástroj, kdežto konkrétní instance té mrchy bude mít trochu jiný chování, okolnosti výskytu, ... (možná i jiné vybavení - to záleží jestli bude karta 'voják' nebo karta 'voják - lučištník').

V současné chvíli jsem ve fázi, že udělám kartu voják a bude mít v popisu zbraň: meč + štít / luk + toulec/ sekera + brnění. S tím že si pak na papír napíšu jenom voják - meč a vedu ohrožení a sudbu na malém papíru. Varianta, že udělám kartu pro konkrétní bytost (Voják - Mečoslav) je zatím mimo. Jednak to bez skriptování výroby (což neumím) není v mých časových možnostech a jednak jak jsem psal - chci univerzální přehledové kartičky. Ale až to budu mít, třeba to rozvedu na karty jako je 'vlk - mládě', 'vlk - hladovej', ...

No. Čím víc a déle to řeším, tím víc otázek se objevuje. :) Házejte další, ať mám míň práce s opravováním chyb zpětně.

trajda

Příspěvek od trajda » 1. 1. 2017, 17:53

Psal jsi, ze hledas misto, kam psat "cisla" ty potvory. A nakonec jsi dodal, ze je budes psat zezadu...

Jestlize se jedna o univerzalni bestiar, jaka cisla jsi tam chtel psat?

jedle

Příspěvek od jedle » 1. 1. 2017, 23:59

Nene, to jsem se buď špatně vyjádřil nebo jsi mě špatně pochopil. Idea je taková, mít v ruce rychle přehled pro mrchu. Její 'čísla' a ZS. Z diskuse vyšla doporučení na kartu uvést i 'jak se chová' nebo 'role v příběhu' tak jak je to popsáno v bestiáři. Čísla a ZS chci určitě mít na jedné straně 'zepředu'. Pokud bych na karty vůbec dával popis jak se chová a role v příběhu, pro tenhle text jsem navrhoval tu druhou stranu. To je pro mne ale až další fáze vývoje.

Krátkodobý cíl je skutečně jenom karta s čísly a ZS (Bez obrázku) a navíc co nejpřehledněji. Jak realizovat to, co je v knize napsáno jako 'varianta' nebo to co je logicky varianta (voják - meč vs. luk) nechávám zatím otevřené a k případné diskuzi.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“