magie - tělesná zranění tak proč duše?

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
clirian

magie - tělesná zranění tak proč duše?

Příspěvek od clirian » 2. 4. 2012, 20:16

Chtěl sem se zeptat, proč když soupeří čaroděj s bojovníkem se musí bojovník vyčerpávat na duši? Jde mi o tohle, kouzlení, kouzla a manévry by se měli platit duší. Ale většina efektů působí na tělo, proč by trpaslík, kterého vymrští větrný mág do vzduchu, by se měl vyčerpávat duševně. Když to kouzlo mu vlastně tělesně ubližuje. Proč by na vyhnutí se ohnivé kouli, měl vyčerpávat duševně? Když na odolání ohni je potřeba tělesná zdatnost.

Napadla mě pouze jedna odpověd. Síla vůle, neboť to je jediná duševní činnost, která bude držet onoho trpaslíka na nohou. I přesto mi tam to tělo sedí víc.

morech11

Re: magie - tělesná zranění tak proč duše?

Příspěvek od morech11 » 2. 4. 2012, 20:50

Ja osobne si to vykladam tak, ze ako pri kazdej cinnosti sa snazis zabranit nejakej akcii a nie riesit az jej nasledok.
Ak sa bije Hrun s Jarikom a Jarik sekne po Hrunovi mecom, je jasne, ze Hrun sa bude pred vypadom kryt miesto aby si na bojisku prisival odseknute prsty.
Podobne je to aj s magiou. Carodej na teba zautoci silou, napriklad ohnom, a ty sa snazis zabranit jeho utoku a nie priamo ohnu. Ked sa nastves, tak sa pred slabsim fireballom skryjes za stit a u PJ by ti to malo prejst, ale pokial sa bavime o priamom odolavani, musis pouzit rovnaku devizu ako on. Ak utoci mecom, tak mec, ak utoci slovami tak slova, ak ta napadne myslou, musis sa mu postavit myslou.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 2. 4. 2012, 21:10

Určitě nebude problém to hrát tak, že pokud má magie fyzické efekty, tak se proti ní bude vykupovat tělem, pokud vám to bude dávat lepší smysl.
Může to trochu změnit rovnováhu, když se proti čarodějům budou ostatní vykupovat téměř vždycky tělem.

vzteklina

Příspěvek od vzteklina » 2. 4. 2012, 21:14

Nebo si to můžeš vyložit tak, že na vyhnutí se útoku použiješ chytrost nebo postřeh. (Proti větru se nohou zaklíníš za kořen a tak tě nezvedne, proti firebalu si všimneš že mírně pofukuje a uhneš proti větru a firebal to odfoukne stranou tak že tě mine, atp.)
"Oficiální" stanovisko Piety je ale, že v tomto případě lze pravidla ohnout a vyčerpat se tělesně. :-)
EDIT: a protože mě pieta předběh, už to neni taková sranda, ta poznámka :-(
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)

Rauksul

Příspěvek od Rauksul » 3. 4. 2012, 14:13

Pieta píše:Určitě nebude problém to hrát tak, že pokud má magie fyzické efekty, tak se proti ní bude vykupovat tělem, pokud vám to bude dávat lepší smysl.
Může to trochu změnit rovnováhu, když se proti čarodějům budou ostatní vykupovat téměř vždycky tělem.
Toto jsme zkusili. Jak to bává, následky přišly ve dvou vlnách:

1. Větrnou magií po něm mrštím poleno => uhábám tělem
(ano, tady by to vlastně mělá být magií způsobená nástraha)

2. Větrnou magií jeho samotného hodím do ohně => modlím se ke všm svatým a bráním se duchem
(tak jo, i tady ba šlo chytit se stromů, keří a brnit tělem, ale snad je jasná myšlenka)

prostě nejdříve kouzelníci používali "klasickou magii" díky její formě (letíco koule, hozená věc) bylo přirozená vymyslet jak se vyhnout tělem.

V druhé fázi to kouzelníkům "došlo" a začali být vynalézavější v používání magie - aby působení nebylo zprostředkované, přímě, aby se mu nedoalo tělesně vyhnout (na hlavě mu zapálím vlasy). Nutno říci, že mágská magie je proto zdaleka nejvhodnější. :-) Což mě osobně přijde i přirozenější.

Vedlejší efekt je pak "když je to válečník, zkusím zacílit na duši, když čaroděj, zkusím mu zacílit na tělo".

Tak porůznu kam jsem to psal či o tom mluvil to vyvolalo zajímavé debaty :-) podle toho , za měli magií za "naprosto k ničemu" nebo "poměrně silnou věc" :-)

V podstatě je to jen o tom, že magik sám si vybere jak svoji magii zacílí. Přičemž obránce prostě hledá skulinu v tom, jak je jeho kouzlo vymyšleno, něco na co nepomyslel (třeba to zachycení se strou přo zvednutí do výšky)
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“